Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
21.9.2014 17:18 - Vojtěch
To už je myslím 2 čísla zpět. Podívám se po něm.
24.9.2014 07:50 - shari
reakce na příspěvek tu
Jerson píše:
Já si říkal, kdo je ta Sharka, která do Komciny napsala názor na svět velmi podobný mému pohledu, a najdu ji tady. :-)

Tak tvůj popis vlaku na útesu a sirienův vzdušný admirál mě inspirovali k přečtení a zamyšlení se nad tím. (Přece to nemůže být tak strašné, ne?) A popravdě, zas TAK strašné to není. Po přečtení anotací a úvodu mi svítily očička a natěšeně jsem scrollovala dál. Jako hlavní problém světa (pravidla jsem nečetla a mám z nich poněkud strach) vidím v tom, že zbytek PDFka nemá s úvodem moc společného. A jak už sám autor prohlásil, ono to zas tak post-apo není. Plus ty logické přešlapy, které jsem vyjmenovala. Ale některé věci tam prostě chtějí nerozmluvíš jim to ani za zlaté prase a deset kilo čokoládových bonbonů.
Zatím se nemůžu rozhodnout, jestli mě Končina spíš fascinuje nebo odrazuje. Myslím, že to ukáže až čas a další doplňující dotazy.

A k tomu jménu: jako 'shari' jsem se tu registrovala tak nějak omylem, bo jsem měla za to, že už jsem tu kdysi registrovaná byla, ale zapomněla jsem heslo a mail, který jsem uvedla. Jednoduchý experiment pak ukázal, že jsem zapomněla i jméno. :D (A pod jménem sharka mě už nenávidí tolik lidí, že jim aspoň udělám radost tím, že se objevím někde, kde by mě nečekali.)
24.9.2014 07:54 - Nachtrose
sharka píše:
(A pod jménem sharka mě už nenávidí tolik lidí,...)


hard to see why o.O
24.9.2014 07:59 - shari
Nachtrose píše:
hard to see why o.O

Tady na pnp rpg scéně jsem úplný nováček, tak zatím místní komunita nemá důvod. Ale počkej, až se trochu zorientuju. :D (mám totiž neodolatelné tendence do všeho kecat :( )

teda... pokud to nebyla ironie... *confused*
24.9.2014 08:02 - Nachtrose
sharka píše:
(mám totiž neodolatelné tendence do všeho kecat :( )


jo tohle... tim se netrap, nekteri si tady na tom postavili svoji image ;-)
24.9.2014 08:15 - Vojtěch
Sharka: Nic si z toho nedělej. Já třeba taky a snažím se si toto pěstovat ;)
24.9.2014 08:27 - Me-dea
Píše:
Víly -sex-> Na sex je čas i v post apokaliptickém světě -> lidé na něj myslí "pořád" (muži určitě :D - víly byli stejně určeny hlavně k uspokojování mužů :)-> sex, to něco jako hlad a žížeň (min. pro muže) a je stejně tak důležitý

No ... myslím, že autoři právě ukázali svou pravou barvu. Jen tak mimochodem, kdysi jsem četla, že průměrná žena myslí na sex častěji než průměrný muž. To jen k autorovu přeboptnalému egu. Po tomto výroku přerostlého puberťáka už od končiny vážně nic nečekám.
Add: Tak po vysvětlení od Sharky se omlouvám.
24.9.2014 08:50 - shari
Me-dea: zrovna tohle napsal fanoušek, ne autor. (o kvalitě toho výroku si ovšem myslím své)
24.9.2014 08:58 - tony
důvěrná správa pro vzdušného admirála od Valda Demetera

Jeden vlakový vagon je 12-35T cca 95% z toho je železo.
Parní lokomotiva má 20-40T cca 100% železa.
Kolejnice 10metrů má 450-650kg cca 100% železa.
(dle typu kolejnice,bonus dávají je i po dvou)

Jestli chceš víc karabů potřebuju nutně rychle sehnat spoustu volů na tahání karga.
24.9.2014 09:20 - Colombo
jediné současné možné průmyslové využití vzducholodí je právě k nízkonákladové přepravě velmi těžkého materiálu.

Takže: vzducholodě-> přepravují náklad na výrobu více vzducholodí -> stavíš vzducholodě -> více vzducholodí -> přepravují náklad na výrobu více vzducholodí -> ...
24.9.2014 11:27 - Merlin
Pročetl jsem si diskuzi na stránkách Končiny a dozvěděl jsem se, že sexuální fantazie pokračují dále :). Rasa, kde ženu sdílí vzájemně desítky mužů :) je zajímavá :). Trochu nechápu fascinaci autorů bizardními sexuálními tvory, ale budiž :)
24.9.2014 11:53 - Colombo
Píše:
Trochu nechápu fascinaci autorů bizardními sexuálními tvory, ale budiž :)


Tak na tohle ti stačí biologie. Třeba některé hlenky mají prý až 200 pohlaví!

Je pravda, že ti sexuální tvorové a různé rozmnožovací systémy (například ježura má velmi zajímavý penis, jeden mořský červ má velké samice a samci žijí uvnitř samic, různá rozmnožovací stádia napříč živočišnou říší, které vůbec nemají ústrojí pro příjem potravy) jsou trochu na jiné úrovni než to, co zplodila končina.
24.9.2014 12:00 - Merlin
Tak v přírodě a biologii to chápu, ale proč to někdo cpe do RPG úplně nechápu. (sex neřeším :)/ano ano...uzavřel jsem závorku smajlíkem a žádám trest smrti
24.9.2014 13:40 - tony
nákladní cargo vagon(dobytčák) ČSD má 20Tun a odveze až 29T nákladu.
VzduČnej Karab je na tom váhově podobně.Takže když vezmeme tu vagonovou nosnost a převedeme jí tak nám vyjde že cargo na Karabovi je cca 20 deka.Protože ten zbytek je uhlí a voda pro parní stroje.

Upřímě sleduju jejich diskuzi(a práci) a čím dál víc mám pocit že berou nějakou nezákonnou látku v množství víc než malém.A protože jsem hodnej tak jim to přeju.
24.9.2014 14:14 - Vojtěch
Graf Zeppelin LZ 127 vážila nějakých 83 tun, nicméně s náplní vodíku dokázala nést náklad cca 60 tun včetně posádky (s tím, že používali jako palivo plyn lehčí než vzduch tedy - Blau Gas)
24.9.2014 14:29 - sirien
Od Prvního Vzdušného Velkoadmirála pro Valda Demetera

Víly jsou lehké a munice a zásoby při návratu obvykle z velké části vypotřebované. Koncentruj kargo z okolí na jedno místo a pošli souřadnice na velení logistiky, mé vzdušné koráby náklad převezmou na zpáteční cestě.
Samozřejmě očekávám slevy vycházející z vyplývajících úspor na dopravě materiálu.

Dále potvrzuji pokračující neomezený odběr, válce i navazujícímu obchodu se daří, stávající kvalita lodí dostačující.

Prosím výhledově o předběžné zpracování projektů přestavby bojových vzducholodí na dopravní a cestovní, obávám se, že až ovládnu zbytek téhle odporu neschopné a bohy opuštěné díry, budu mít zbytečný nadbytek bojových lodí, které budou vyžadovat čistě komerční uplatnění.
24.9.2014 18:06 - tony
Vojto a měl ten Zepelin parní pohon?

Vzduční karaby:
Za předpokladu že mají opravdu parní pohon a plátování ze železa,o čemž více a více pochybuji.
Tak mají ty nejmenší stroje rozměry lokomotivy+1vagon uhlí a jedná se vlastně o "stihačku"

Jak to vylepšit:
1)magií nikolif protože to ti chudáčci nezvládaj
2)nádrže s heliem/vodíkem a velké vaky
- nevýhoda ty zas*aný víly by je mohli nechat vybuchovat *chrocht chrocht*
3)moderní pohony na benzín/naftu/vodík/reaktory na uran,antihmotu,černou hmotu
(nebo na víly a jiné humanoidy:) //uzavírám závorky smajlíkem a čekám na milostivou smrt//
4)speciální ruda viz Avatar


zrovna dneska v bořičích mýtů řešili že 45 metrů krychlovích Helia zvedne a unese 1kg karga.
Jestliže parostroje ženou karaby dopředu a vznosná síla pochází z helia tak to bude asi hodně plynu co?

příklad
lehkej bitevník:
1*parostroj +trubky 30T
1*výsadková jednotka s vábavou(10osob) 3T
posádka:pilot,velitel,4*topič,radista a kormidelník 7T včetně kabin
plátování celého trupu 40T
bomby i s výpustným mechanismem 10T
jsme cca na 90Tunách *45m krychlovích Helia= 4 050 000 m krychlovích
a to je kurňa hodně balonků o cenách nemluvě.

Takže jak byste takovou mašinku řešily vy?
24.9.2014 18:17 - sirien
Vílim spřeženim
24.9.2014 18:20 - shari
sirien píše:
Vílim spřeženim

Právě jsi málem poslal můj čaj na monitor a mě pod stůl. :D
24.9.2014 18:23 - OnGe
Když může s parním motorem letět letadlo, proč ne vzducholoď?

Jestli mi tedy nevěříte to letadlo, tak to mi klidně věřte:
http://en.wikipedia.org/wiki/Travel_Air_2000

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095240116119385 secREMOTE_IP: 34.204.3.195