Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
16.9.2014 21:09 - Alnag
Noir: O tom asi žádná (i když pro mně likes na FB nejsou žádné měřítko, koupit jde všechno). Pokud to je/bude úspěšné byznysově, taky dobré, ale ani to pro mne není žádné měřítko. Kdybych chtěl v životě měřit věci slávou a penězi, asi jsem šel trochu jinou cestou. Hru nekomentuji, nečetl jsem ji a ani se k tomu po pravdě nechystám. Přečetl jsem si jen ten článek, co linkoval Gurney.
16.9.2014 21:14 - noir
Alnag: Jak jsem se tak na ten FB koukal, tak mi fans přijdou organičtí.
Mě nešlo o to kritizovat někoho - spíš naopak. Mě se prostě líbí, že si tady a na RPG fóru furt ty minikomunity vypráví, jak jsme to jádro a znalci a jak všemu rozumíme a tak. Což je určitě pravda... A pak se najednou zničehonic objeví skupinka lidí úplně odjinud, nikdo je nezná a vydají zcela profi produkt.
Mám prostě rád narušování vyprávění nečekanými zvraty a bourání pomníků :)
16.9.2014 21:23 - sirien
Alnag píše:
soukromé vysoké školství v ČR

Vážně? Nevšiml jsem si, že by to státní bylo o cokoliv lepší. Popravdě, v mnohém spíš naopak. A se západem bych vůbec radši nesrovnával... a to myslím můžu docela porovnávat.

jinak ten Strůjce na mě působí taky špatně - takový podprahový šťouchanec k iluzionistickému railroadingu. Ostatně stejně jako půlka Končiny (explicitní pravidlo o tom že Strůjce nemá oznamovat DCčko ale jen úspěch/neúspěch, opakované sdělení že si Strůjce má DCčka cucat z prstu...)

Ohledně drsnosti - nejdrsnější je jak fakticky zbytečně a dost lacině zdůrazňují že ten opilý hráč je dospělý. Člověk by skoro řekl že jsou tak drsní, jako když se vidlák na babetě snaží tvářit jak Hell Angel.


A koukám, že noir zase trolluje, aby nebyla nuda...

noir píše:
2000 stažení?

Sme už řešili. Kdo to nemá? Já sám sem Končinu stáhnul minimálně pětkrát (nenamáhám se jí ukládat do compu). Plus dvakrát setting a jednou dovednosti, to je osmkrát.
S těmahle číslama se dá tak nádherně čachrovat a přitom v podstatě ani nelhat... Takové FFko má třeba 15.000 návštěvníků - hezké číslo, že? Až na to že to je festivalový počet, tj. člověkodny - fakticky jich tam je asi 2.500 - není to málo, ale hned to působí jinak...

Až někde explicitně řeknou, že těch 2k jsou unikátní stažení aspoň podle IP a že se týkají jen JEDNÉ z těch jejich tří knížek, pak to bude zajímavější.

Samozřejmě, pořád to neřekne nic o tom, kdo ty PDFka co jsou zdarma na kliknutí vlastně i přečetl. Nebo z nich přečetl víc než aspoň deset stránek.

noir píše:
To je něco jako prodej DrD2, ne?

Srovnat free-download s prodejem fyzického produktu co stojí několik stovek může jedině ignorant nebo demagog.

noir píše:
Minimálně prodat to své dílo ti kluci umí

Pokud mi je známo, co se prodejů týče, tak doteď neprodali ani fň.
Minimálně sem ještě nezachytil, že by někde byl nějakej payed content k dispozici už, možná se pletu...
16.9.2014 21:26 - sirien
noir píše:
a vydají zcela profi produkt.


(chtěl jsem komentovat tvůj úsudek, ale on se komentuje sám...)
16.9.2014 21:30 - ShadoWWW
web Končiny píše:
Pravidla Končiny jsou tvořena v duchu oldschoolových her jako například Dračí doupě nebo Dungeons & Dragons

Toto je přímo hereze!

noir píše:
Jestli je to blbé, nevyvážené, absurdní, sexistické, na to v podstatě vyměšuje pes - zjevně dokázali někoho oslovit, pořádají OG, i ten support po vydání je větší než u DrD2.

Tak to zas jo.
16.9.2014 21:40 - York
noir píše:
Mě se prostě líbí, že si tady a na RPG fóru furt ty minikomunity vypráví, jak jsme to jádro a znalci a jak všemu rozumíme a tak.


Jedna věc je vytvořit hru a mít přehled v rámci herní teorie a game designu a druhá věc je vydat a zpropagovat produkt, zajistit profesionální ilustrace (nejde jen o peníze, jde taky o to najít vhodné grafiky a spolupráci dojednat), sazbu, korektury, atd. O to první se tu pár lidí se střídavými úspěchy snaží, to druhé ale u nás doposud dělal jen Bouchi, Skaven a teď nově Sparkle. Nikdo jiný nikdy nepřišel s tím, že má know how a hledá spolupracovníky, se kterými by chtěl realizovat nějaký projekt*.

Na druhou stranu tým Končiny zase dost podcenil vlastní tvorbu produktu, zejména po stránce získávání gamedesignérské části know-how. Nicméně učit se z vlastních chyb je v zásadě taky použitelná cesta, takže proč ne.


* Já naopak po někom takovém už dlouho pasu. Čas na tvorbu by byl, něco na čem se dá stavět už snad vcelku taky, finanční prostředky by se taky snad i nějaké našly, ale tu druhou část know-how a skillů postrádám.
16.9.2014 21:52 - Alnag
sirien píše:
Nevšiml jsem si, že by to státní bylo o cokoliv lepší.


Nechci to tu plevelit, tak jen stručně. Ty srovnáváš tak maximálně svou osobní zkušenost. Já stavím na tom, jak se na to pak dívají HR náboráři z řady velkých korporací (a proč). A můžu tě ubezpečit, že co se českého VŠ školství nemít titul ze státní školy může být slušný handicap.
16.9.2014 22:02 - Sparkle
Já si taky myslím, že úspěšnost Končiny má smysl hodnotit, až když začnou dávat ten placený content.
16.9.2014 22:32 - PetrH
Decka, ze vas to bavi:) cetl jsem, napsal jsem recenzi za hvezdicku jako svuj nazor. Ted jsem vznesl jeden dotaz, spise jen tak do vetru. Autorum preji uspech, vydelek a vavriny. Ne a dale to neresim neb jsme byl tusim ilgirem narcen za debila, neb jeste pred vydanim jsem se drze zeptal, jak nekdo, kdo psal scenare pro comeback a ulici umi napsat rog, rikal jsme se prekvapi me, neprekvapili. Proste jsme zahodil link a dale me nezajima. Pojdme delat neco produktivnejsiho, pojde psat prispevky do rpg dilny;)
Add skolstvi: mam soukromou, mam statni zkusenost. Oboji je spatna.
17.9.2014 09:17 - Sadako
Alnag píše:
Od absolventa Literární akademie (psal-li to tedy on) bych čekal, vzhledem k profilaci, trochu víc. Ale na druhou stranu... soukromé vysoké školství v ČR (kapitola sama pro sebe).

Absolvent Literární akademie by mě překvapil, kdyby se uměl podepsat.

A strůjce zní strašně.
17.9.2014 09:20 - noir
Strůjce zní jako strije...
17.9.2014 09:32 - Alwaern
noir píše:
jako striae


Fix´t.
17.9.2014 10:45 - Shako
z článku píše:
pravidlový korpus je založený na systému Zkoušek, jejichž hodnotu zná pouze vypravěč, což mu dává možnost volně improvizovat ve chvílích či úkonech, které od svých postav neočekával


Jinak řečeno může volně podvádět hráče a určovat úspěch/neúspěch akce nezávisle na hráčově hodu. Aspoň tak to na mě působí.


další WTF píše:
Není proto od věci se před začátkem jednorázové hry (takzvaného oneshotu) nebo i delšího tažení sejít s hráči a vyslechnout si, co od hry očekávají, jaké by chtěli hrát postavy a v jakém stylu by se měl ubírat samotný děj.


Před oneshotem se potkáme a popovídáme si, jaký ten oneshot bude - takže to zabere 2x více času a nebude to vlastně ani oneshot. :-D

A další skvělý údaj píše:
. K tomu dochází poměrně často, podle statistik vývojářů Dungeons & Dragons až 90% všech hráčů nedohraje své postavy dále než do 10 levelu.


Bez uvedení maximálního počtu lvl je to dost mizerná informace.


noir píše:
1500 fandů na Facebooku?


Poctivě zaplacených - vzhledem k tomu, jak dlouho už sleduju, že ten příspvěk je "sponzorováný".. fakt bych to za úspěch nepovažoval - stačí prostě dát peníze.
Nějaký drobný fb marketing jsem dělal a když do toho dáš peníze tak získat fanoušky je mnohonásobně jednodušší než to dělat bez peněz.

Like u příspěvků - 3-30... to mi fakt nepřijde jako velký ohlas - zejména těch fakt slabých přispěvku (do 10 liku) mi tam přijde podezřele málo. To znamená, že nelikoval ani autorský tým, ne? Jakože takového skoré dosahujeme u skupin, které jedou bez peněz a mají fanouškou tak třetinu až polovinu.
17.9.2014 10:48 - Sparkle
Shako píše:
Před oneshotem se potkáme a popovídáme si, jaký ten oneshot bude - takže to zabere 2x více času a nebude to vlastně ani oneshot. :-D


Tak u Fate tohle funguje bez problémů a prodlouží hru tak max o 10 minut :)
17.9.2014 10:51 - noir
Shako: Věř mi, je to hodně dobrý, na takhle malý FB. Dneska to malé skupiny nemají vůbec lehké. Teď se třeba dívám na jeden náš pracovní, který pomalu a jistě roste - a má 3800 fans. A aktivita u příspěvků je tak průměrně dva lajky na jeden...

Je otázka, jak to mají nastavené, jestli jako korporát, nebo soukromý. Obé má své výhody, ale to je asi na delší debatu někdy po hře. Rád vysvětlím :)
17.9.2014 11:16 - Shako
Noir o FB: Ok, rád si poslechnu. Ale schválně sleduj, jak dlouho jim tam visí sponzorováno - jakože bez peněž by to nešlo.
17.9.2014 11:31 - skew
sirien píše:
jinak ten Strůjce na mě působí taky špatně - takový podprahový šťouchanec k iluzionistickému railroadingu
Na jednu stranu souhlasímm, nějak se mi to nezdá.
Na druhou stranu když nad tím přemýšlím, 'Vypravěč' by měl být sugestivní podobným způsobem (jakože to je ten chlápek, co vypráví příběh a ostatní... se jen tak vezou nebo co?).

Shako píše:
Bez uvedení maximálního počtu lvl je to dost mizerná informace.
To je dobrá připomínka. Pokud to tu ještě čtou, měli by ji vzít v potaz.
Also, ne že bych byl nějaký jazykový purista, ale možná by bylo vhodnější nahradit level úrovněmi...
17.9.2014 12:21 - Wild West
Jasně, když Strůjce, tak railroad.
Kdo to nečekal, ať se přihlásí.

Noir: Díky za pokus o rozhýbání stojatých vod.

York: Cože to vlastně hledáš?
17.9.2014 12:45 - OnGe
Shako píše:
Bez uvedení maximálního počtu lvl je to dost mizerná informace.

DnD má maximální počet levelů?
17.9.2014 14:17 - Alnag
OnGe píše:
DnD má maximální počet levelů?


Některé verze ano.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10046291351318 secREMOTE_IP: 44.192.247.185