Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
27.6.2014 14:01 - Vojtěch
Mnoho štěstí, aby z toho právě dung nevzešel...
27.6.2014 16:13 - tony
ještě než se do toho vrhnu vzhledem k tomu létacímu admirálovi s největším hampejzem na dvou světech.....mám dotaz:
jestliže mohu směnovat na konci dobrodružství itemy za expy + expy za skilly+materál a energii za expy ,platí že mohu taky měnit expy za služby?

Protože to potom znamená že když pokaždé dostanu deset expů + odměna za rp a splnění mise mohu těch 10 expů směnit za služby jiného dobrodruha(za 5 expů je pistol nebo puška..vzdučnej karab je za 10 pistolí or pušek/nebo to je expovej zisk za jedno dobrodružství od jedné pětičlené skupinky.......takže ty vzdučný karaby jsou bud pěknej sh*t nebo je někde nějaká chybka..nebo jich je tak málo protože každej pátek vykoupím všechny co se vyroběj a vyměním je s velkým vzdušným admirálem za nachytané víly.......kucky kuck

eventuelně mám 5ti členou skupinku dobrodruhů ti si za těch deset "jistejch" expů pronajmou jinejch 5 dobrodruhů na splnění úkolu...ti si najmou dalších 5 jinejch dobrodruhů....atd tak dlouho než ve městě dojdou dobrodruzi.

Jsou li prudce omezené zdroje na planetě a tím pádem mají tenebřané na plánu jen 50tisíc pistolí a 20tisíc pušek a já si na konci dobrodružství koupím jednu tu i tu znamená to že za 20tisíc dobrodruství mám stejně velkou zbrojnici jako oni, jen mám víc zbraní? při 5ti člené skupině to je za 4tisíce dungů?
27.6.2014 16:16 - Vojtěch
To možná podle toho, jak velký karab je na prodej. Jako DM bych asi bitevní loď na prodej nenabízel jen tak někomu...
27.6.2014 16:32 - tony
1) chci to já...já franta co pro tebe dělá nebezpečný mise vzpomínáš si už na mě?
2) průměrnej člověk jí vyrobí za 600 dní,sám a bez pomoci(lidi/featy/skili)
3) ideální výrobce karabů se jmenuje Lakatoš.
Nejdřív si nazbíral starej kov po opuštěnejch továrnách a pak je svařil dohromady
27.6.2014 18:29 - sirien
tony píše:
.nebo jich je tak málo protože každej pátek vykoupím všechny co se vyroběj a vyměním je s velkým vzdušným admirálem za nachytané víly

Á, Tony, příteli, dlouho jsme se neviděli... koňáček? Řeknu ti, překupníci tvýho formátu - sůl země, představa že bych ty karaby musel kupovat od lidí po jednom, to by bylo nervů a času v kýbli. Tak co, kolik kousků pro mě máš tentokrát?
Řeknu ti, od tý doby co se to začalo dělat s těma automatizovanejma funkcema, abych nemusel ty vesnický debily cvičit ve vzduchoplavbě, se mi ta flotilka rozrůstá jedna radost. Zvlášť když ty postelový poletuchy pořád ještě nepřišly na to, jak by nás sestřelily, fakt nechápu, jak ty debilové generálové mohli svýho času tu válku prošustrovat. Ale nevadí, slibuju ti že to už brzo napravíme.
Jo mimochodem, netušíš kde najdu Lakatoše? Říkal sem si že bych ho motivoval aby si založil firmičku, jak to šmelí sám tak ten jeho talent vůbec neni kvantitativně zužitkovanej...
27.6.2014 20:02 - Vojtěch
Hele, když už máte ty zotročený poletuchy, proč je nedonutit investovat energii do stavby lodí rovnou?
27.6.2014 20:14 - sirien
protože pocházej ze společnosti, která je tak zdegenerovaná, že má problém pochopit, k čemu je kladivo, natož něco tak složitého, jako šroubovák. Navíc vážej 40 kilo, takže sou silný jak podvyživenej capart - stavba pořádné bitevní vzducholodi pro mou mocnou flotilu neni žádný lehárko.

Navíc, otrocké práce se hodí pro nenáročné činnosti s minimální nutností kontroly kvality - taková vzducholoď je nicméně složitá záležitost u které rozhodně nestojíš o dělníky s motivací k sabotáži.

To už je efektivnější těch poletuch pár vzít a naservírovat je jako motivační odměnu pracovníkům nejvýkonější montážní skupiny, popř. s nima zasytit záležitosti jako je úklid nebo zemědělská produkce a do výroby vzducholodí sesměrovat takto uvolněné pracovní síly.
27.6.2014 20:23 - skew
Hele, ale oni tu válku neprohráli ne?
27.6.2014 20:44 - Vojtěch
Nedělá se craftění tím, že investuješ energii? Oni ji také mají takže prostě investují a craftí, ne? :)
27.6.2014 22:13 - sirien
skew: no, oni jí ale zrovna ani nevyhráli...
29.6.2014 22:44 - tony
1)válka skončila po 200 letech patem...co to znamená je na Přípravci(cha nové jméno pro gm,schválně kolik jich ještě vymyslíme at to nemusej dělat ti lidičkové z končiny a můžou se věnovat hře)

2)energii má každej, ty šlápoty ale nemůžou používat technický aktivní skili páč techniku nechápou takže k výrobě se nehoděj jen jako plativo dělaníkům.Lolec a kolik vyděláváte vy..Já vydělávám 30fullšu*aček a ty? Já jen 200 orálů....to víte nemám správný technický skili.

3)Tímto zakládám "Lakatoš and comp." hledám akcionáře,obchodní partnery,
výdělky vyplácí vílí pokladní každý pátek.
29.6.2014 22:52 - tony
myslím že největší problém je výměna expů za itemy
v okamžiku kdy skupinka si vytýčí cíl vydělat na skaraba tak jim GM NESMÍ dát do ruky žádnej loot protože vymění nepotřebnej loot za expy a ty za potřebný itemi ergo jedinej problém tím pádem jsou jen výrobní díly a těch si Lakatoš denně nazbírá 12-25kg pokud nic jinýho nedělá.
29.6.2014 23:44 - tony
takže jsem to spočítal,prosím matematiky at mi to skotrolují a já nelžu :):
Lakatoš gnom +6 vnímaní(ras max)+2 za skil hledání šrotu(nevím jestli tu jdou použít jako pomocné skili znalost techniky který dává bonus až+4,nebo nějakej skill boostující vnímání až+5,prozatím řekněme že NE.)

a)10hodinová šichta a já si nehážu ale beru si rovnou 10/
skill roll je tudíž 18 - náročnost nalezení = počet kg šrotu které najdu po těžké šichtě.Osobně předpokládám že tohle je jediné správné použití tohodle skilu,viz. další body

b)10hodinová šichta a já hážu každou hodinu pro jednoduchost každou hodinu hodím její číslo,neboli 1hodinu 1,pak2,3,4,5,6,7,8,9...no nebudu to sem vypisovat všechno, takže první hodinu padla jednička a nenajdu nic,
potom to je 8+hodina-obtížnost = kg šrotu,pokud je obtížnost6 což je vážně obtížný tak druhou hodinu najdu 4kg,+5+6+7+8+9+10+11+24(na 10 je to fatál a najdu 2*víc)= 84 kg za den.

c)10 hodinová šichta a místo hodu se bere průměr 13,5
-obtížnost(6)= 75 kg šrotu.a nepočítaj se 1 a 10 aby to bylo méně pracný

d)budu vydělávat jako obchodník a směnovat v "poctivém" kurzu itemi za šrot(hodinky = 35 kg šrotu)
29.6.2014 23:53 - tony
a tím pádem Eržika Demeterová si stejný množství šrotu vidělá když čorne troje kapesní hodinky.Pokud je ukradne za hodinu má 10*větší šrotovou výkonnost...i větší....
30.6.2014 10:19 - Merlin
Budu mít narozeniny a chtěl jsem hodinky..tak doufám, že to nebudou hodinky 30 kg :). každopádně děkuji Končině za oživení jinak pracovního dne :)
5.7.2014 09:10 - tony
Takže recenze je tady,předem upozornuji na to že:
většina lidí na kterých jí skouším hraje rpg 10+ let,jejich IQ je alespoň průměrné a mají minimálně průměrné sociální cítění.(Což je při hraní téhle hry evidentně na škodu.)

Rasy až na ty bojové neuráží nikoho,snad až na ten počet.
Stejně tak příliš neuráží atributy,tedy jména,jejich hodnoty a jejich přidělování je jiná.
U skilů se hráči začnou ptát po prvním alkoholu.
Při vysvětlování jak se na ně hází(a proč),se společně na několik panáků strácíme abychom přežili.
Jakmile zjištujeme že hájlevlovej kouzelník sešle denně i tři kouzla když nebudou moc vysoká/silná/prostě highlvl,opouštíme natrvalo sekci s magií.

U logiky světa se příliš nezdržujeme protože naše standarty jsou prostě jinde.

K mému překvapení se tudíž ukáže relativně pozitivní hodnocení hry .Všeobecná schoda na tom že se jedná o dort kočičky a pejska.(Kdo tuhle pohádku nezná vřele doporučuju.)
Stejně tak nepřekvapí názorová schoda ,že tuhle hru nebudeme hrát víc jak jednou protože si to nezasloužíme.Tak moc nikdo z nás nezlobil.
Stejně tak se schodneme na tom že tohle by si měl zahrát každý kdo se pokouší o napsání nového rpg,aby věděl kudy se nemá dávat.

Nakonec něco kladného a pozitivního:
Pěkná práce s internetem,zajímavej nápad na komunitní činost.
Těším se na verzi 3,5 a víc kde bude odstraněna většina problémů a mi si jí opět skusíme.Zatím bude náš kolektiv hráčů přát kolektivu tvůrců aby vydrželi a jejich dílo se rozlétlo mezi nás,pokud možno bez exploze.
------------------------------------------------------------------------------
pod čáru uvedu několik návrhů pro tvůrce hry:
Rasy/postavy hráčů ve věku kolem 12+ by neměli mít za životní cíl znásilnit pro dobro světa co nejvíc dívek a žen.Sexuální delikty v masovém měřítku se vážně hodí jen do "Ulice".
200 let trvající válka na jejímž konci ani jedna ze stran nezná motivaci té druhé strany,ani schopnosti,ani jazyk,ani ...prostě nic...No tak to také není dobře.
Rasové schopnosti nemusí být vyvážené nechcete li,měli by ale být logické nebo alespoň vysvětlené.Jedině elf může pracovat se zvířaty,jedině půlelf může být překupník?Opravdu křídla víly dělají takový hluk že přehluší příboj narážející do skal 20 metrů od skupinky?Skutečně satyr kterému zničí rohy nemůže už nikdy odolávat kulkám?
8.7.2014 18:13 - tony
Jak vyschízovat holčičí postavy ve skupině o hráčkách nemluvě?
Skupinový válečník - satyr se každé zeptá během snídaně:Tak jaká byla noc?A neříkej mi že si nic nepamatuješ.
14.7.2014 15:59 - tony
druhý pokus o hraní skončil v okamžiku kdy děvčata vzaly svoje víly a začaly plošně trávit zdroje pitné vody s konstatováním že je stejně ti lidi serou a ony berou vodu odjinud.
14.7.2014 16:15 - sirien
that's the spirit
15.7.2014 09:58 - Blaine
tony: dokonce jsi je presvedcil, aby to zkusily? To ja jsem se s jednou ze svych ban ani nepokusil a druhe dve maji rozjete veci ve WoDu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083813905715942 secREMOTE_IP: 34.226.141.207