Produkty

Shako
2.6.2014 17:02
Končina
Končina je další české rpg. Na oficiální webu jsou ke stažení všechny tři základní knihy (Svět, Pravidla, Dovednosti). Základní přiručky by měli být zdarma, včetně aktualizací. Za další materiály ke hře by se měli platit drobné částky.
Autorská citace #1
2.6.2014 17:11 - Shako
Na mě projekt působí hodně tajemně a ambiciozně, ale web i ilustrace vypadají dobře. Příručku jsem zatím jen prolistoval. Na první pohled mě trošku děsí počet ras ve hře, ale jinak to vypadá, že by to mohlo stát za přečtení.
Autorská citace #2
2.6.2014 17:25 - York
Hmm, v duchu této upoutávky je Void taky české rpg. Web má, pdfko ke stažení taky, vychází pro něj updaty, dokonce jej i hráči hrají.

Každopádně k tématu: Tým Končiny má velmi dobře zvládnutou propagaci. Nezbývá mi, než smeknout a tiše závidět ;-)
Autorská citace #3
2.6.2014 18:18 - sirien
no já hořím nedočkavostí k tomu si prohlídnout ten slíbený systém
Autorská citace #4
2.6.2014 19:19 - Jarik
Škoda, ze se nedostanu k pravidlům dříve jak na GC.
Moc by mne ptesila plna verze. At vim, ze nekupuji zajice v pytli. :-)
Autorská citace #5
2.6.2014 19:45 - Vojtěch
Mno, byl jsem na playtestu. Ještě bylo co dodělat, ale myslím, že to není na úplně špatné cestě.
Autorská citace #6
2.6.2014 22:14 - Shako
Píše:
Škoda, ze se nedostanu k pravidlům dříve jak na GC.
Moc by mne ptesila plna verze. At vim, ze nekupuji zajice v pytli. :-)


To nemá žádnou plnou pracenou verzi, prostě stáhneš pdfka. Zatím zřejmě není v plánu vydávat to jako knihu. Ale to je současná verze, nikdo neříká, že Jinak to není jen veřejný betatest, který pak vyjde knižně.. tedy spíš ne, tvaří se, že to bude free to play. Ten marketing mají asi nejlepší, co jsem za posledních několik let u českých rpg viděl, ale chtělo by to více informací a ne to hledat v FAQ...
Autorská citace #7
3.6.2014 01:48 - Vojtěch
Prý se spíš budou snažit dodta PDF i v printer-friendly verzi.
Autorská citace #8
3.6.2014 08:20 - Alnag
Ta obálka vypadá lákavě.
Autorská citace #9
3.6.2014 11:52 - Jerson
Příspěvek byl editován, protože jsem ho odeslal do špatného tématu. Alespoň tak mi to řekli ti pánové v černých brýlích, kteří mě na to přišli upozornit.
Autorská citace #10
3.6.2014 12:13 - Gurney
Teď si úplně nejsem jistej, jestli je Jerson whistleblower nebo time traveller (když ty pravidla maj vyjít až 7.6.)
Autorská citace #11
3.6.2014 12:16 - Arten CZ
Jerson očividně četl Kostky osudu a uložil to do Končiny. Už jsem mu napsal PM.
Autorská citace #12
3.6.2014 12:33 - Element
LoL a ja to cely precetl a ani jsem to nepoznal. Pusobilo to tak verohodne, ze mi nic neprislo divny.
Autorská citace #13
3.6.2014 12:39 - Nachtrose
Mne prislo divny hlavne to, ze Konci a na mne podle obalky pusobi spis jako western potazmo postapo.
Autorská citace #14
3.6.2014 13:18 - sirien
Jersone, kurňa přestaň dělat paradoxy, to Ti Profesor sakra neřek že Deloraine neni na hraní? Chceš abysme dopadli jak sousedi? Víš, jaká to je zátěž pro server, udržet v chodu informace v časové smyčce? Jako my tu nemáme žádnou TARDIS abysme jí přestavěli na paradox machine, se s každym takovym rázem musíme vyrovnat individuálně.
Autorská citace #15
3.6.2014 19:31 - skew
Shako píše:
Příručku jsem zatím jen prolistoval. Na první pohled mě trošku děsí počet ras ve hře, ale jinak to vypadá, že by to mohlo stát za přečtení.
Jo, souhlasím. Taky jsem pročetl něco málo (tak 10 stran) a nevypadá to věru zle.
Eneři (str. 6, 37 a ilustrace na jejich stránce) působí správně grimdark.
Autorská citace #16
3.6.2014 22:17 - pipux
Končina - základná kniha píše:
Elfové totiž s přibývajícími léty tíhnou k apatii, mnohdy i k ještě depresivnějším stavům.

Já taky. Zvláště tehdy, když zjistím, že na Končině působí třináct ras.
Třináct ras? Třináct ras ?!!? WTF???

Dnes a denně stačí jedna rasa: lidé. Ti totiž disponují širokou inter-individuální variabilitou, která je viditelná, mimo jiné, v: běloších, černoších, asiatech, akromegalii, dwarfismu, genetických syndromech a defektech, genetické variabilitě, stárnutí, a tak dále ...
Je toho spoustu, vše dostupné v základním balení ... pokud ovšem "fantasy rasa" není jen zmraženou, akcentovanou facetou jedné z podob lidství ...

Jak moc se členové jednotlivých podmnožin homo sapiens dokáží vyhraňovat vůči těm jiným! A koexistence více ras (kde pod pojmem "rasa" rozumím odlišné konstrukce centrálního nervového systému, tedy bazálního způsobu uvažování) zakládá ještě na mnohem obšírnější trable. Který sociolog by si vzal modelování takové společnosti na svůj účet?

Jestli Končina běží na nějakém paradigmatu, který existenci třinácti ras ospravedlňuje, tak to si ještě budu muset přečíst. Asi ale nejsem cílovou skupinou (nic se neděje, jdeme dál).
Autorská citace #17
3.6.2014 22:29 - Pepa
pipux píše:
Jestli Končina běží na nějakém paradigmatu, který existenci třinácti ras ospravedlňuje, tak to si ještě budu muset přečíst.


Tak ono to je tak, že téměř každý z bohů si vytvořil svoji vlastní rasu...
Autorská citace #18
3.6.2014 22:40 - Jarik
chudaci bozi.
jeste, ze kazdeho napadlo aby jeho rasa mela 2 nohy a 2 ruce (+ hlavu). :D
Autorská citace #19
3.6.2014 23:15 - skew
Jarik píše:
jeste, ze kazdeho napadlo aby jeho rasa mela 2 nohy a 2 ruce (+ hlavu). :D
Náhodou pravidla tvorby protoras stanovil jeden bůh a ostatní se jeho pravidly řídili, takže z tohohle pohledu to je totes ok.
(až na to, že kentauři mají 4 nohy -duh- a víli mají křídla).

pipux: ono to není až tak hrozné jak se to dělá. V základní příručce bych asi snesl méně ras, ale když se podíváš:
-2 rasy jsou kříženci, takže ok
-2 rasy (obři a kentauři) jsou typ rasy, který třeba spousta RPG v základní příručce nemá, ale hráči si jedno nebo druhé zahrají docela rádi a často si to houserulují; u kentaura navíc varují, že je vhodný spíš pro NPC.
+ještě fakt, že se tam jedná o dva světy, které se střetli ve válce takže dává smysl, že budou chtít pro oba pár ras.
(i když pořád souhlasím, že by jich bez problémů mohlo být i třeba jen 5+3)

pipux píše:
pokud ovšem "fantasy rasa" není jen zmraženou, akcentovanou facetou jedné z podob lidství
Tak to většinou bývá. Tady nicméně u každé rasy na konci mají tři odrážky, proč ji hrát, a většinou je mezi nimi jedna dvě, které jdou dál než "přeskinovanej člověk s důrazem na konkrétní rys". Koboldi mohou vést své tupé, polozvířecí druhy v revoltě proti systému. Eneři hledají důvod, proč se rodí tak málo žen. Obři se snaží najít způsob, jak probudit své zkamenělé druhy. Trpaslíci se snaží v chlastu objevit jejich ztraceného boha.
Hodně by se dala navázat i na lidi, ale řekl bych že většina ras bude mít něco extra.
Autorská citace #20
3.6.2014 23:17 - Gurney
Ty vole, pipux na téma rasy, tohle dopadne špatně...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090299844741821 secREMOTE_IP: 54.163.200.109