Produkty

Element
31.5.2014 18:16
Must have RPG kniha
Inspirováno jinou diskuzí zde. Pár otázek čistě ze zvědavosti.

1) Jakou RPG knihu by jste označili za must have a nebo k tomu má alespoň blízko?
2) Jaká je vaše oblíbená RPG kniha?
3) RPG kniha s nej ilustracemi.

Je jedno jestli půjde o pravidla, nějaký fluff, návody, cokoliv RPG related může být zmíněno.
Autorská citace #21
5.6.2014 11:12 - Conlai
Vojtěch: To asi ano, spoustu věcí převzali bez větších úprav z komiksu a bonusů k nim. Ale prostě se mi líbí ten styl, způsob, jakým Smylie podává zbroje, architekturu...

Ale to je věc osobního vkusu. Artesii jsem třeba schopný tu nedokonalost odpustit. Shadows of Esteren mi ale přijdou sterilní. U Opus Anima a AERA mám zase silný pocit, že je to Degenesis v jiném kabátě...

Úplně bych zapomněl na Burning Empires, to je krásná knížka.

A samozřejmě, nemůžu jinak než souhlasit se Sosáčkem a Lamentations of the Flame Princess.
Autorská citace #22
5.6.2014 15:22 - Sosáček
Burning Empires byly taky muj favorit, ale nechtel jsem davat megaseznam. Artesia by byla favorit, kdybych si na ni vzpomnel, ale rpgcko moc neznam, cetl jsem jenom ty komixy. A samozrejme Mouse guard, ale ony vsechny ty komixove hry byvaji povedene.

Duvod proc jsem vybral AW jako must have je ten, ze si myslim, ze to dela pro GMy to, co pro hrace dela Play Unsafe.
Autorská citace #23
5.6.2014 20:20 - Vojtěch
Já myslel spíš ostatní úpravu mimo obrázků. Ty jsou samo super.
Autorská citace #24
5.6.2014 20:34 - Gurney
Kdyby někdy vyšla celobarevná knížka s celou tou sérií obrázků těch tří holek z Lamenation of the Flame Princess, byly by to jedny z nejpěknějších pravidel ever.
Autorská citace #25
12.6.2014 12:21 - Element
Dostal se mi do ruky sourcebook Night Watch pro Song of Ice and Fire rpg a precetl jsem to jednim dechem. Je to 130 stranek, ilustrace mi sice prisly takove slabsi, ale ta knizka byla skoro cela jen fluff. Systemovych veci tam bylo minimum (staty pro postavy, sprava hradu). Precetl jsem to jednim dechem od coveru po cover. Podarilo se mi vyspoilovat si nejake veci z pisne, ktere jsem jeste nevidel/necetl, ale co uz. Moc pekny.
Autorská citace #26
12.6.2014 12:43 - sirien
K položeným otázkám:

1 - Fate Core Rulebook. Ani ne tak kvůli Fate, jako spíš kvůli všem těm doprovodným radám, doporučením, informacích v boxících... ta pravidla by se vešla na 40 stran, ta knížka jich má 300 - to je 260 stran obecného RPG manuálu excelentní kvality.
Zejména pro začátečníky to je úžasná studna vědomostí, ale i veteráni si tam najdou svoje.
Různé nWoD sourcebooky zaměřené na nějaké téma nebo skupiny. Například Dogs of War dává krásný insight pro kohokoliv kdo by chtěl hrát cokoliv v armádním prostředí, různé Hunterské sourcebooky zase dávají nádherné inspirace pro různé konspirace

2 - Book of Spirits (World of Darkness sourcebook) a popřípadě Requiem for Rome (Vampire the Requiem WoD sourcebook) - je to výtečná ukázka stylu a atmosféry.
Mage a Mage sourcebooks (především Ascension, ale i Awakening), protože mi ukázaly jak hrát magii zajímavě. Je pravda, že spousta věcí tam je nestylová, divná... ale když to berete s nadhledem a vybíráte si, tak tam najdete nedocenitelné kousky.

3 - ani nevím, ilustrace mě v RPG nikdy nějak moc neuchvacovaly.
Autorská citace #27
20.6.2014 19:59 - Element
BasilisK píše:
3- grafická stránka - ... dále bez umístění Dresden Files

Trochu me rozciluje to hrozny mnozstvi tech poznamek Harryho, Billyho a Boba co jsou roztrouseny na kazde strance.
Autorská citace #28
20.6.2014 22:42 - Aljen
Ked uz ma sem Sirien summonol :)
1.Fate Core, Play Unsafe, 3:16 Carnage amongst the Stars, Strepy Snu, Dont rest your Head, Houses of the Blooded a dalsich vela - kazda otvara oci inym sposobom
2. 3:16 Carnage amongst the Stars, Sorcerer, Dark Heresy a Fate Core ... vzdy ta co prave chcem hrat
3. Dark Heresy. Layout, obrazky, text ... parada. Mozno ma este tak zaujali aj Dresden Files svojim napadom so stickies a poznamkami v texte
Autorská citace #29
20.6.2014 23:12 - Element
lel
Autorská citace #30
23.6.2014 20:20 - Bajo
1. Quick Primer for Old School Gaming (/Burning Empires, Původní TSR moduly pro 1 edici, Over the Edge, Sorcerer, Planescape)
2. DnD 1E základní knihy (/Střepy Snů, Engel, Vampire the Masquerade a všechny z předchozího bodu)
3. Většina původních TSR produktů z 1. edice / mnohé moderní retro produkty (/Warhammer 2E, Forgotten Realms 3E, Darksun 2E, Planescape 2E)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077695846557617 secREMOTE_IP: 34.229.50.161