Produkty

Autorská citace #1
27.5.2014 22:32 - ShadoWWW
Už se to tu naťuklo ve vedlejším vlákně, ale doplňuji ještě kompletní překlad článku. I když se přiznám, že s překladem nových názvů produktů jsem měl trochu problém.

Core Rulebooks se tradičně překládají jako Základní příručky.
Basic Dungeons & Dragons jsem přeložil jako Dungeons & Dragons pro začátečníky kvůli analogii s původními BECMI, které kdysi Martin Klíma přetavil v Pravidla pro začátečníky/pokročilé/experty Dračihou doupěte.
Starter Set jsem přeložil jako Krabice pro začátečníky, i když jsem uvažoval i o Začátečnické krabici nebo Startovací krabici, aby se to nepletlo. V tuto chvíli mi ale Krabice pro začátečníky přijde jako nejvýstižnější překlad, i když to časem možná změním.
Autorská citace #2
27.5.2014 22:34 - ShadoWWW
BTW Jak se vám líbí ta ilustrace? Kdyby ji dali jako přední ilustraci toho PDFka, tak by se mi líbila víc než ta na PHB.
Autorská citace #3
28.5.2014 07:06 - Arten CZ
Příručka pro hráče, Bestiář a Průvodce dějmistra bude obsahovat pouze rozšíření pro Krabici pro začátečníky, a budu si tedy muset koupit i Krabici?
A bude PDF obsahovat všechna pravidla, co obsahuje Krabice?
Podle tohoto výroku:
"V srpnu, když vyjde Příručka hráče, se D&D pro začátečníky rozšíří, aby zahrnoval hlavní nestvůry, kouzelné předměty a pravidla pro DM, které jsou potřeba k vedení hry, spolu s pravidly pro dobrodružství v divočině, podzemí a městě. (Krabice pro začátečníky už pokrývá aspekty těchto pravidel, které potřebujete k vedení v ní obsaženém tažení)."
mi to přijde, že PDF nebude obsahovat vše, co obsahuje Krabice, ale jakmile vyjdou další příručky, bude se PDF doplňovat, až nakonec bude obsahovat všechna pravidla z Krabice...
Autorská citace #4
28.5.2014 07:23 - Vojtěch
Errrm... jestli je to takhle, tak zvážím koupi boxu, ale nějak se mi už nechce pokračovat. Radši bych Core booky, ale pouze, pokud k nim není potřeba box. Jestli ano, tak se Wizardi opět vymykají mému chápání.
Autorská citace #5
28.5.2014 07:28 - ShadoWWW
Krabice a PPZ jsou dva různé produkty, co se spíš doplňují, než že by to byly suplementy (aspoň ze začátku). Působí to na mě tak, že PPZ budou na začátku spíš doplňkem pro hráče.

Krabice je hlavně o tom, že bude mít 64-stránkové dobrodružství pro DM. Mimo něj pak tam budou ještě kostky a 32-stránková příručka pro postavy. Nebudou tam ale pravidla pro tvorbu postavy, ty budou jen v PPZ. PPZ obsahuje pravidla pro 4 povolání (bojovník, kněz, kouzelník, tulák) od 1. do 20. úrovně a Krabice obsahuje jen 1.-5. úroveň, ale pro pět povolání (navíc ještě hraničáře). Dá se na to tedy dívat dvěma způsoby:

1) Pokud si vystačíš s hraním na 1.-5. úrovni, nejspíš ti bude stačit Krabice s tím, že z PPZ si vytiskneš tvorbu postavy a přidáš si ji do Krabice.

2) Klidně si ale vystačíš jen s PPZ a nestvůry a pravidla pro DM použiješ ze začátku z playtestu, nebo rovnou z nějakého publikovaného dobrodružství. Vyhneš se tak nákupu Krabice. PPZ se po vydání PHB rozšíří i o některá pravidla pro DM a některé nestvůry z Bestiáře, takže od vydání PHB už budou pravidla pro PPZ použitelná pro hru samostatně.

Ještě některé postřehy:
- PPZ budou obsahovat jen určitou část pravidel z PHB+DMG+MM, takže pokud si koupíš "Velkou trojku", tak PPZ pro tebe budou zbytečná, nenajdeš v nich nic navíc.
- Jakmile se PPZ rozšíří do své úplné podoby, tak jediný materiál, který bude v Krabici navíc, bude dobrodružství a pravidla pro hraničáře na 1.-5.úrovni (a kostky samozřejmě :)).
- Je škoda že hráč hraničáře si bude muset počkat na PHB, aby mohl hrát na vyšší než 5. úrovni.

Abych to shrnul: pokud budeš chtít hrát "od prvního dne", pak máš na výběr dvě možnosti:
- Koupit si Krabici a použít PPZ jako doplněk, nebo
- Používat PPZ bez krabice s tím, že pravidla pro DM a nestvůry vezmeš odjinud (např. z playtestu).
Autorská citace #6
28.5.2014 07:32 - ShadoWWW
Vojtěch: Když budeš mít velkou trojku, tak PPZ ti nenabídne nic navíc a Krabice ti nabídne navíc jen dobrodružství a kostky.
Autorská citace #7
28.5.2014 07:35 - Nachtrose
Ale bude to zas o neco driv, nez kompletni velka trojka.
Autorská citace #8
28.5.2014 10:01 - sirien
ad obálka: mě se nelíbí. Další trapný obrázek party kesi uprostřed souboje nelogicky nahňácané k sobě. Ten PHPčkovej mi přijde dynamičtější a tak nějak DnDčkovější
Autorská citace #9
28.5.2014 10:08 - Vojtěch
ShadoWWW v to doufám, protože by to šlo taky chápat tak, že v nich jsou jen návaznosti, ale je potřeba pořád mít ten box. To bych tuze nerad...
Autorská citace #10
28.5.2014 10:17 - sirien
Teda nevim, já to od začátku chápu tak, že DnD 5e je prostě Velké Trio (PHP, DMG, MM) a tečka, jako vždycky.
Jako bonus k tomu je PDF výcuc core pravidel z těchto zdarma (ořezaný o bonusovky, fluff, vychytávky, s užší paletou možností...)
A pak tu je Krabice, která opět obsahuje výcucy z Trojky plus dobrodružství plus kostky, plus figurky plus kdovíco ještě...
Autorská citace #11
28.5.2014 11:05 - Quentin
Píše:
ad obálka: mě se nelíbí. Další trapný obrázek party kesi uprostřed souboje nelogicky nahňácané k sobě. Ten PHPčkovej mi přijde dynamičtější a tak nějak DnDčkovější

Offtopic: Obrázek s nejvíc dnd atmosférou je tenhle kus concept artu k Trine
http://www.slugliners.com/Game%20Art/trine-2-.jpg
Autorská citace #12
28.5.2014 11:23 - Yashamaru
QuentinW píše:
Offtopic: Obrázek s nejvíc dnd atmosférou je tenhle kus concept artu k Trine
http://www.slugliners.com/Game%20Art/trine-2-.jpg


Nemluvilo se tu nedavno o modro oranzove?
Autorská citace #13
28.5.2014 11:23 - Yash
:)
Autorská citace #14
28.5.2014 11:53 - Vojtěch
Sirien: taky doufám

QentinW: mno, poslední dobou (konec 3E a 4E) to tak moc zrovna nevypadalo...
Autorská citace #15
31.5.2014 11:10 - skew
sirien píše:
obrázek party kesi uprostřed souboje nelogicky nahňácané k sobě.
Chtěl's říct uprostřed typického D&D souboje? :P

Jinak mi přijde, že potenciálně to PDF by bylo asi nejblíž pro hráče toužící hrát nějaký ten oldschool. Povolání a ras mají stejně jako dřív, nemusejí se srát s žádnýma class paths ani featama (já-bych-je-všechny-zakázala).
Na druhou stranu budou mít miliony různých schopností, které dřív nepotřebovali, takže kdo ví...
Autorská citace #16
31.5.2014 11:18 - Element
ShadoWWW píše:
BTW Jak se vám líbí ta ilustrace? Kdyby ji dali jako přední ilustraci toho PDFka, tak by se mi líbila víc než ta na PHB.
Me se ty covery líbí, ale zrovna na cover Player´s Handbooku by se mi vic libil obrazek druziny jak drti draka. Ja vim, hrozne originalni, ale draci jsou proste awesome a spolupracujici druzina by se mi libila vic nez uber character.
Autorská citace #17
31.5.2014 11:23 - Element
Nebo treba postavy rozdeleny na malou skupinku stojici nalevo a napravo jak jsou zabrane v zivem rozhovoru. Jedna skupinka vedena macho valcem a druha vedena dobre, tak teda oblecenou,( :) carodejkou. Muzou se hadat nad nejakou mapou a v pozadi si je muze hladove prohlizet drak. Neco takovyho :D
Autorská citace #18
20.5.2015 08:33 - PetrH
Je zajimave cist po roce, co bude a srovnat to se zkutecnosti.
Autorská citace #19
20.5.2015 08:56 - ShadoWWW
Je vidět, že překlad je živý dokument, co se vyvíjí až do konce. D&D Basic nakonec nepřekládám jak Pravidla pro začátečníky, ale jako Základní pravidla.
Autorská citace #20
26.10.2016 20:53 - Kosta2007
Tak já nevím. V článku se píše o možnosti si stáhnout .pdf Dungeons&Dragons pro začátečníky a nikde na webových stránkách nemůžiu tohle stahování najít. Odkaz na SRD pravidla je nefunkční, a to i po registraci. Nemůžete mi s tím někdo pomoci? Díky
Autorská citace #21
26.10.2016 21:56 - LokiB
Kosta2007: zkus tady
Autorská citace #22
26.10.2016 22:00 - LokiB
A CZ překlad snad zde
Autorská citace #23
27.10.2016 02:43 - sirien
Kosta: tenhle článek ke kterému je tahle diskuse je překlad autorského článku ze série "Lore&Legends", které vycházely předtím, než DnD 5e vůbec vyšlo (byl to oficiální komunikační kanál od autorů co na 5e pracovali ke komunitě hráčů, která jej očekávala) a které ShadoWWW překládal tak, jak vycházely v době, kdy vycházely - tj. DnD tehdy ještě nebylo k sehnání.

Originál i překlady najdeš tam, kam Tě odkázal Loki v předchozích postech. (btw. odkazy na překlady DnD a Fate jsou dané i na hlavní stránku nahoře v info boxících)

SRD - a vůbec celá horní lišta - tu je v podstatě nefunkční relikt z dřívějších dob a můžeš jí v klidu celou ignorovat. Až se k tomu dostaneme, tak jí spolu s dalšími věcmi pošleme do zapomění a nahradíme něčím aktuálnějším :)
Autorská citace #24
27.10.2016 08:57 - wlkeR
Překladové klíče pořád fungují.

Jsou pro mě kvalitním zdrojem depresí.

Polosféra děsu.

Ach jo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082702875137329 secREMOTE_IP: 3.21.104.109