Produkty

Autorská citace #1
12.2.2013 14:49 - ShadoWWW
Vypadá to, že stránky hry jsou momentálně off-line. Asi aktualizují web.

UPDATE: Tak už je to zas dostupné.
Autorská citace #2
12.2.2013 15:50 - Jarik
ale taky jsem si to uz zahral. za valecnika a trolla :D
Autorská citace #3
12.2.2013 19:07 - klaymen
No neviem, Talisman ma nikdy prilis nebavil, prislo mi to ako fantasy monopoly (teda luckfest). Uz taje Proroctvi od Altaru aspon malo nenahodny pohyb - a to ma na Talismane asi najviac stvalo.
Autorská citace #4
12.2.2013 21:00 - ShadoWWW
Ta náhoda je tam pořád. Ale díky fate pointům je menší. Když ti padne špatný hod na pohyb, máš možnost ho opakovat (pokud ti ještě zbývá nějaký fate point).

Talisman byl i o tom, že když se někomu nedařilo, ostatní se veselili z cizího neštěstí. :-) Každopádně v 4. edici se dá lépe taktizovat než v 2. edici a rozhodně víc než v Monopolech.

Talisman má taky jednodušší pravidla než Proroctví a to se taky počítá. Nejkomplexnější pravidla z talismanových klonů má Runebound. Na druhou stranu, když si chci zahrát strategickou hru, tak sáhnu raději po jiné hře. Talisman je oddechovka.
Autorská citace #5
12.2.2013 21:12 - Colombo
talisman mám ještě doma... v nějaké krabici či co. Zkusil sem si zahrát tu PC verzi a vypadá to zajímavěji, více strategických možností. Naprostá nevyváženost postav byla jednou z velkých nevýhod. V základní hře vědma a mnich, rozšíření přinesly celou řadu šílených OP postav nebo naopak panáků k ničemu.

Každopádně velká nevýhoda byla to, že to bylo poměrně málo kompetitivní a hráč, co si pamatuju, neměl moc velkou možnost ovlivňovat ostatní. Leda že měl zrovna dobrý hod nebo dobré kouzlo.
Autorská citace #6
13.2.2013 17:53 - Shako
Pekna recenze. Demo vyzkousim.

Puvodni talisman jsem hra az po Proroctvi a prisel mi jako hodne slaby, takze ani 4. edice me pozdeji nenalakala.
Autorská citace #7
14.2.2013 08:15 - Almi
Zajímavé, obligátní otázka - je to i ve verzi pro android? Přímo si to říká o tabletové provedení. Každopádně asi neodolám... :)
Autorská citace #8
14.2.2013 09:47 - ShadoWWW
V letošním roce by měla vyjít verze na tablety a smatphony. Bližší info zatím nebylo vydáno, takže si nejsem jistý, jestli se to nebude týkat jen ipadů a iphonů. A taky je otázkou cena. Windows desktop je primární platforma, takže pro tu bude vždy nejvíc dostupných doplňků a cena bude zřejmě vždy taky nižší.
Autorská citace #9
15.2.2013 08:53 - kin
Když už se tu bavíte o Talismanu, tak FFG vydávají jeho novou konverzi odehrávající se ve světě warhammer 40k :)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=215&esem=1
Autorská citace #10
15.2.2013 10:11 - ShadoWWW
kin píše:
odehrávající se ve světě warhammer 40k

Největší slávu prožíval Talisman v 2. edici. Proto se jí FFG nechalo a nechává hodně inspirovat při vydávání 4E Revised. Největším rozporem 2. edice bylo ale rozšíření Timescape, které se odehrávalo v budoucnosti (Sci-Fi) a do fantasy laděného Talismanu mnoha hráčům nezapadalo. Přestože si Timescape našel mnoho fanoušků, dodnes zůstal nejkontroverznějším modulem Talismanu.

FFG to tedy vyřešilo tak, že Talisman Timescape nevydá, ale místo něj vydá celou Sci-Fi herní sérii s herním systémem Talismanu. Bude to tedy takový Sci-Fi Talisman, navíc zasazený do WH 40K, což přitáhne další hráče.

Tato Sci-Fi hra ponese název Relic. Bude to samostatná hra s vlastními rozšířeními, ale mimo stejného herního systému by měla být natolik kompatibilní s Talismanem, že by měly vyjít i nějaké karty Setkání, které obě hry propojí. Takže fanoušci původního Timescapeu mohou slavit! A nejen oni.
Autorská citace #11
15.2.2013 13:47 - Almi
Hmm, chytře vymyšlené! Sám mám doma (teď tedy u Beltara, protože to se mnou nikdo nehraje) jak starý Talisman, tak i Jeskyni a Město. Nedávno jsem to všechno našel v krabici neotevřené snad 15 let..i kapička slz ukápla! :))

Když už jsou tu takoví znalci - mám doma i vydání Důchové, démoni a draci. Přijde mi to jako takový pre-Talisman. Snad z roku 1992. To je nějaká ukradená, zjednodušená česká konverze? Zaujalo mne i teď po letech, jak krásnou, ručně kreslenou, má grafiku karet.
Autorská citace #12
15.2.2013 13:54 - kin
Duchové, démoni a draci měli úžasné ilustrace, a dokonce byli i dost zábavní na hru co si pomatuju...ale taky už je to pár let co jsem to ani neviděl. Takže nevim jestli je to předchůdce Talismanu, ale podobné to je.
Autorská citace #13
15.2.2013 14:00 - Jarik
Almi: ZDE jest recenze.

EDIT: podle recenze to je reakce na Talisman. Takze odhaduji Czech made.

A ZDE jest verze v e-podobe, treba pro ty, ktere to zajima :)
pozn: soucasti te e-verze je i hra Lovci pokladu a jeste neco, co jsem nepoznal :)
Autorská citace #14
15.2.2013 14:00 - Colombo
http://www.ulozto.cz/xxtSNys/duchove-demoni-a-draci-rar
Autorská citace #15
3.5.2013 10:05 - Almi
Vyšel talisman pro Android..stál 95,- Kč, ale zaplatil jsem..a jsem nadšen! Nádhera! Včerejší noc byla ve znamení lítých bojů.. :)
Autorská citace #16
1.6.2015 19:26 - ShadoWWW
Vyšel Talisman 4. rev. edice v češtině (základní krabice)! Super!!! ;-D
Autorská citace #17
28.12.2016 08:11 - ShadoWWW
V letošním Adventním kalendáři České televize si můžete zahrát hru Zachraň princeznu - hru na motivy Talismanu. :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074748992919922 secREMOTE_IP: 54.196.27.122