Produkty

Vojtěch
22.1.2013 06:54
Baldur's Gate
Nevím, jestli jste to někdo zaznamenali, ale Wizardi (a pár dalších) spolu se starými pravidly oprášili i starou klasiku a upravili ji pro tablet atd. včetně datadisků a nových postav.

Baldur's Gate je tu zase :-)

http://www.baldursgate.com/
24.5.2014 13:13 - Assassin
Colombo píše:
Btw. hrál někdo BG multiplayer?

Já, ale nikoliv Enhanced Edition. Pouze BG1Tutu a BG2.

Jinak BG2:EE jsem už taky dohrál (akorát teď nevím s jakým patchem, 1.2 asi?) a musím říct, že přidaný content mě velmi potěšil(narozdíl od BG1EE). Na druhou stranu je to tak zabugovaný, že bez zásahů přes konzoli bych to nemohl dohrát.
24.5.2014 19:05 - Colombo
Můžeš to rozvinout? Oba body?

Jaký byl multiplayer? Dá se to? (dáme to?:P)

Jaký přidaný obsah v BG2:EE?
24.5.2014 20:01 - Assassin
Colombo píše:
Jaký byl multiplayer? Dá se to?

Hráli jsme přes hamachi, ve dvou někdy třech hráčích. Každý hrál za jednu postavu. Hned po načtení hry měli hosti trochu větší odezvu, po chvíli se to vždy srovnalo.

Snažili jsme se to hrát role-play, byli jsme u toho na ventrilu / team speaku. Pro ty další dva hráče to byla jejich první hra BG, takže některý scény byly dost zajímavý.

Odehráli jsme to komplet včetně Watcher's Keep, ale Demogorgon se ukázal být jediným soupeřem ve hře, kterýho v naší sestavě nedokážeme sejmout.

Celkově bych to hodnotil fakt dobře, hodně nás to bavilo. Na druhou stranu byly tam i slabší místa. Několikanásobný loady na jednom místě u těžkýho souboje jsou otravný už v singleplayeru. Myslím, že přítomnost dalších hráčů frustraci násobí.

Pak se dá ještě považovat za nevýhodu nevyváženost jednotlivých povolání. Když mnich IKne draka, na kterýho se jiný hráč těší celej dungeon, trochu to zamrzí. Nebo time stop, vyloženě nekolegiální kouzlo.

Colombo píše:
Jaký přidaný obsah v BG2:EE?

Každá z nových postav má svoji vlastní příběhovou linii. Každá tato linie se skládá ze +- tří nových questů v SoA a jednoho dlouhého questu v ToB. Dost se mi líbilo, že ty questy jsou poměrně dlouhé, náročné a někdy i nápadité. Úplně nová hudba, prostředí, předměty a pro mne osobně bylo i plus, že se questy někdy dotýkaly důležitých NPC Forgotten Realms, které mám rád a využívám je i ve vlastní DnD kampani.

ToB tím pro mě získalo úplně nový rozměr, protože původně neobsahuje žádný NPC questy a pouze řeší konečný osud hlavní postavy. Pokud má hráč v družině všechny nové postavy z EE, pak se celý datadisk může i zdvojnásobit.

Setkal jsem se však asi s třemi bugy, které mi znemožnili quest dokončit. A v jednom případě dokonce i pokračovat ve hře. Ale na oficiálním fóru je příkaz do konzole, který to opraví.

Musím ale uznat, že je pravděpodobné, že průměrný hráč na tyto bugy nikdy nenarazí. Já hrál dost evil-alignment zaměřenou družinu, což není úplně standardní (na druhou stranu, dvě nová NPC jsou evil, takže tvůrci s tím měli počítat).

Colombo píše:
(dáme to?:P)

Sry, ale v současné době mám jiné priority a ani mě to neláká.
25.5.2014 18:52 - Colombo
multiplayer -- a někdo jiný? Oceníte ty single-char-challenge, když to tu dám?

Assassin: Takže evil way je v BG2:EE hratelné?
25.5.2014 19:19 - Alwaern
Já bych si i BG2 zahrál, ale mezi přírůstkem v rodině, prací, atestací, ženou, RPG, WoW, překlady a hospodou to momentálně možné není :/
25.5.2014 19:42 - Assassin
Colombo píše:
Takže evil way je v BG2:EE hratelné?


Podle mě bylo BG2 vždy evil way hratelné, a to tak, že tvůrci s touto možností přímo počítali (rozhovory, motivace postavy postupovat v ději, alternativní dějová linie v Athkatle atd.)

Dokonce si myslím, že evil way v BG2 je herně snažší* (znatelně silnější zlá NPC než dobrá, výhodnější řešení mnoha questů, lidé se zabíjí mnohem snáz než mocní nemrtví a co teprve hloupá nabídka jedné stříbrné dračice...).

BG2:EE na tomto nic nemění, jen přidává další obsah, kde minimálně jeho polovina je stavěná přímo na míru zlé hlavní postavě.


* toto předpokládá, že postava se nechová jako šílenec nebo se tak začne chovat až poté co opustí Athkatlu. Městská stráž + zahalení čarodějové na každým kroku jsou více než důstojní soupeři.
25.5.2014 20:32 - Colombo
hmm, asi bych si měl dvojku někdy zahrát. Když ten první dungeon mi vždycky sebral všecku motivaci. Bo jednička je z hlediska evil-gameplay brutálně omezená a pořádně mody na to taky nejsou, co se týče "příběhu" a možností.
25.5.2014 21:11 - Assassin
Stejně jako se DnD velmi liší při hře na nízkých a vysokých úrovních, tak i BG1 a BG2 jsou hodně odlišný hry. Zajímavý je, že zatímco v DnD mě baví spíše ty nižší úrovně, tak u Baldur's Gate mi první díl přijde z větší části nudnej. Ta opravdová perla PC RPG pro mě je a vždycky byla dvojka.
26.5.2014 15:55 - Sadako
Colombo píše:
Btw. hrál někdo BG multiplayer?

Jo, ve dvou (elf thief/mage, half-orc kensai). Bylo to BGII+ToB, GOG verze, tuším. Chvíli dalo práci přemluvit hru ke spolupráci, ale pak to jelo jak po másle. Klidně si někdy takhle střihnu i jedničku.
Ve dvou teda teda není problém dosáhnout xp cap 50 (ano, používám remover), ke konci jsme byli totálně nabušení, jediný, kdo se nedal, byl Demogorgon. Melissan na konci sejmulo mé historicky první použití pastí během sekundy, to jsem dost zíral.

A hráli jsme teda dva lidi na dvou počítačích v jedné místnosti, takže přes LAN.
26.5.2014 17:17 - skew
Sadako píše:
Melissan na konci sejmulo mé historicky první použití pastí během sekundy, to jsem dost zíral.
Jo, to samé platí o Demogorgonovi. Pět Spike trapů = gg (těch 5 je myslím současně limit). Těch 5 současně je šílenost schopná dát 370+ dmg, což ne něj stačí.
EDIT: zrovna u toho demogorgona to navíc není ani takovej metagaming cheat, přeci jen na něj člověk jde s tím, že ho uvolní a démon by mu ani IRL nemohl nijak zabránit tam ty pasti naklást. Pokud se pamatuju.
6.8.2014 23:04 - Assassin
Baldur's Gate: Reloaded - remake BG pro Neverwinter Nights 2
http://www.nexusmods.com/neverwinter2/mods/794/? - kdyby to někdo chtěl zkusit, tak po téměř sedmi letech je hotovo. Musím se přiznat, že jsem nikdy nevěřil v dokončení tohoto modu.
7.8.2014 00:11 - ShadoWWW
Wow!
7.8.2014 09:08 - Sadako
Díky za info, po těch letech jsem úplně zapomněla, že se na tom pracuje.
7.8.2014 11:30 - Malabar
Super, o tomto počinu jsem neveděl, díky moc.
7.8.2014 11:31 - Dalcor
Super, paráda...
7.8.2014 23:08 - Nachtrose
Assassin píše:
Baldur's Gate: Reloaded - remake BG pro Neverwinter Nights 2
http://www.nexusmods.com/neverwinter2/mods/794/? - kdyby to někdo chtěl zkusit, tak po téměř sedmi letech je hotovo. Musím se přiznat, že jsem nikdy nevěřil v dokončení tohoto modu.


Pod steamovou platinum edici mi to nefunguje :-/
30.10.2014 19:07 - ShadoWWW
Icewind Dale: Enhanced Edition Available Now
JO!
6.3.2015 01:24 - žlebís
Zdravím.
Po delší době jsem oprášil Baldur´s Gate 1 a mám problém. chci zkusit sbalit Neeru Jako ve dvojce ( Nalii ) :D všechno šlo dobře až mi dala úkol, že chce navštívit starého Divokého mága jménem Adoy. má být někde východně od mostu Firewine, ale tam jsem ho nikde nenašel a na víchod už nejde jít na další mapu. nevíte náhodou někdo jak ten úkol udělat?
dík Žlebís
6.3.2015 01:39 - Colombo
http://baldursgate.wikia.com/wiki/Neera_%28quest%29
6.3.2015 16:13 - žlebís
jo už ho mám dík moc :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082058191299438 secREMOTE_IP: 44.210.78.150