Produkty

Colombo
23.8.2010 20:39
Pathfinder CZ
Bylo by dost lidí? Byl by altar ochoten a schopen do toho jít? A je to vůbec uskutečnitelné?
Vše o tomto možném projektu.
Začalo to v Diskusi o DrD 2
táá dýý dáá dýý dá píše:
tak proc nevydat cesky preklad Pathfinderu. Nevyslo by to levneji nez DnD?

alef0 píše:
To je dobrá otázka! Aká by bola koncová cena? Plnofarebná 600 stranová nemecká mutácia základnej príručky stojí 50 eúr (1200 CZK).

Bouchi píše:
Velmi hruby odhad mi dal priblizne tutez cenu pro ceskou mutaci (respektive o neco vyssi, protoze odhad jsem delal pro paperback, hardback je drazsi na vyrobu, tedy i na prodej.) Ale do toho by Altar nesel, protoze jen naklady na tisk by byly pres pul milionu, takove rezervy fakt nemame a banka na takovy projekt ani nahodou nepujci.
Autorská citace #81
24.8.2010 20:26 - Bouchi
táá dýý dáá dýý dá píše:
ja jsem PF placnul jen tak, protoze je to jedina hra (odnoz DnD) co me napadla. Nevim proc se toho chytli :-)...
Tak on tady podobny navrh padl uz pred casem, pricemz tehdy jsem konstatoval, ze vzhledem k cene tisku bych do toho jen tak naslepo nesel. Ale jelikoz v te diskusi o DrD II vykrystalizovala koncepce, pri ktere by se riziko podstatne snizilo, tak se ta myslenka zacala rozvijet.
Autorská citace #82
24.8.2010 20:31 - andtom
Skaven: Také objednávám Pathfinder z Amazonu.
Autorská citace #83
24.8.2010 20:43 - táá dýý dáá dýý dá
Alnag píše:
Nestyď se a řekni jaké.


to by me taky zajimalo. Ja placnul ten PF, protoze me napadlo, ze bude mit levnejsi licenci nez DnD, coz je jedina masove rozsirena hra u nas (jo jsem kacir, kamenujte me, ze jsem nezmil prave "tu vasi"). WoD je super systemove nicmene setting neni pro kazdeho. GURPS je slozity (a tak trochu prezitek)...
nejake indiecko? tam zas nebude asi takovy zajem stran fans... (vracel bych se k promo videu s hezkou slecnou).
Autorská citace #84
24.8.2010 20:46 - táá dýý dáá dýý dá
Bouchi píše:
Tak on tady podobny navrh padl uz pred casem, pricemz tehdy jsem konstatoval, ze vzhledem k cene tisku bych do toho jen tak naslepo nesel. Ale jelikoz v te diskusi o DrD II vykrystalizovala koncepce, pri ktere by se riziko podstatne snizilo, tak se ta myslenka zacala rozvijet.
tak ja mam doma hafo doplnku k PF v originale, ale abych tenhle projekt podporil, tak "cesky zakladni set" bych si od vas koupil.
Autorská citace #85
24.8.2010 21:05 - noir
Mě by se asi nejvíc libil Warhammer Fantasy RPG. Sice o té hře vím pramálo, ale knížek se prodaly desítky, možná by to mělo potenciál přilákat prachaté figurkáře a prý to má v cizině docela solidní úspěchy...
Autorská citace #86
24.8.2010 21:11 - Jarik
ja WHF RPG hral.
je to trosku jine, ale klidne se to muze hrat jako d20 (ten jejich d100 je vlastne jen skryty d20 system) :D
a ma to svuj zajimavy potencial
Autorská citace #87
24.8.2010 22:04 - Vaeranias
Pathfinder česky? Nebo něco podobného? Kde se mám upsat?

Pro ty, kteří pochybují, kdo si to koupí, tak já klidně a i 1000 předem záloha by mi nepřišlo nijak hrozné, a to:

  • nejsem nijak bohat
  • mám v englištině už bohatou sbírku RPG a dokonce je i hraju :-)
  • české RPG překlady jinak moc nevyhledávám, romány z DnD světů v češtině mne nějak netáhnou a terminologii mám raději převzatou z angličtiny (raději feat než odbornost a tak dále)
  • Pathfinder objednám při nejbližší nákupní horečce také
...a přesto skočím po české mutaci PF.

Proč? Protože jak bylo řečeno v jedné pohádce "to se musí podporovat". Protože mám poněkud větší rodinu a děti hraní zajímá, ale nebaví je, že by se museli učit anglicky víc než jsou nuceni školou - mne zas nebaví, jak zírají do mých knížek na obrázky příšer a spřádají divoké teorie o tom, co ten obrázek asi znamená. Protože do českých mutací deskovek včetně WoW: Board Game nebo Arkham Horror, co má vyjít, jdu také (království za Age of Conan nebo War of the Ring). Protože děti mají kamarády, kteří (dtto). Protože si chci zahrát i s lidmi, kterým bych jinak musel dělat krom DM i překladatele a herní engine. Protože to bude jedna kniha do začátku a využiju k ní i těch třicet kilo DnD knih ve sbírce na roky vlastní tvorby her. Protože mi celý tenhle nápad přijde právě tak správně praštěný, aby stál za realizaci.
Autorská citace #88
25.8.2010 08:54 - ShadoWWW
Produktů Pathfinder je už docela dost. Mimo Základní přiručky a Bestiáře (které jsou nutností), existují rozšiřující příručky GameMastery Guide a Advanced Player's Guide. Na listopad 2010 se plánuje Bestiář 2 a na duben 2011 pak příručka Ultimate Magic.

Pokud by se neuvažovalo o Pathfinder, byl bych pro vydání některých příruček řady D&D Essentials. To by mělo dost výhod: 1/ Kompatibilita s 4E, 2/ slavná značka, 3/ existence mnoha doplňků, 4/ podobnost se starým DrD - nejen že postavy jsou tvořeny systémem rasa-povolání, ale je podobný i systém životů a to, že jsou postavy charakterizovány podobnými vlastnostmi. Ale licence by asi byla hodně drahá.

Pokud jde o Pathfinder, vidím tam také mnoho výhod: 1/ Zavedený, fungující systém se slušnou podporou, 2/ Kořeny v D&D 3.5 (tedy opět podobnost se starým DrD, které má taky kořeny v D&D předloze), 3/ Relativně levnější licence, 4/ IMHO pěkné ilustrace (hlavně v Bestiáři), 5/ v následujících letech podpora od Paizo, který pro Pathfinder bude vydávat nové příručky a dobrodružství, 6) OGL licence! - to je asi největší výhoda (jak už zmínil Alnag). Altar může vydávat nejen rozšiřující příručky od Paizo, ale zároveň i tvořit své vlastní bez poplatků za licenci.
Autorská citace #89
25.8.2010 08:57 - ShadoWWW
A co se mi na Pathfinder hodně líbí, že mám koupenou levnou PDF verzi, a když se updatují pravidla, tak mi Paizo pošle na mail link nejen ke stažení souboru s opravami, ale i soubor s kompletní opravenou knihou (PDF).
Autorská citace #90
25.8.2010 09:07 - Night of Triumphatorr
ShadoWWW nemáš někde ten soubor s opravami? Na jejich stránkách to nemůžu najít.
Autorská citace #91
25.8.2010 09:26 - ShadoWWW
Ty opravy jsou vždycky i na stránce produktu v Eshopu Paizo. Jinak konkrétní odkazy na samotné opravy jsou: Core RuleBook, Bestiary.
Autorská citace #92
25.8.2010 09:43 - Skaven
Alnag píše:
Nestyď se a řekni jaké.

Earthdawn, Fireborn, Rogue Trader... příjdou mi settingově zajímavější a odlišné od generického fantasy, které by na našem trhu mělo představovat Drd...

Alnag píše:
Jinak já bych třeba u tebe RPGčka nenakupoval. Když už nakupuji, tak ve velkém a v obchodě s výběrem. Takže v tomhle můžou být tvoje statistiky zavádějící...


Moje statistiky budou vždycky zavádějící, protože žádný obchod si nemůže usurpovat 100% trhu - já srovnávám pouze s vlastní prodejností jiných zahraničních titulů... S prodejem zahraničních věcí fajnšmekrům bude v ČR vždycky problém, protože nikdy nemůžu mít nabídku tak širokou jako specializované zahraniční eshopy. Na druhou stranu se snažíme nabídku rozšiřovat a zájemcům objednáváme i věci, které nemáme na stránkách...
Autorská citace #93
25.8.2010 09:49 - táá dýý dáá dýý dá
Skaven píše:
Earthdawn, Fireborn, Rogue Trader... příjdou mi settingově zajímavější a odlišné od generického fantasy, které by na našem trhu mělo představovat Drd...


znam zhruba Earthdawn a slysel jsem o RT (neni to sciFi?). Settingove skvele veci, ale otazka je jestli nejsou moc specificke aby to zaujalo i sirsi publikum...
Autorská citace #94
25.8.2010 09:50 - Night of Triumphatorr
ShadoWWW píše:
Ty opravy jsou vždycky i na stránce produktu v Eshopu Paizo.

hledal jsem něco jako sekci Download... Díky

EDIT: tak jsem zjistil, že ta errata jsou pro druhé vydání-> třetí. Máme třetí tak nejsou zapotřebí :-)
Autorská citace #95
25.8.2010 10:28 - Nalar
K navrhom inych RPG hier co tu padli:
Rogue Trader je sci-fi zalozene na w40k svete, co je sice zaujimavy svet, ale asi by tu bol problem s licenciou(primarne jej cenou). Dalsia vec, ja som tu prirucku len velmi zbezne preletel, tak ma opravte ak sa pletiem, ale pride mi to skor na sposob Freelanceru, alebo stareho Frontieru(ale mozno som to len uplne nepochopil).
Ak uz by ste chceli warhammer40k tak ma vyjst Deathwatch, ktore sa ma tocit okolo spacemarines, co uz aspon pre mna znie o niekolko radov zaujimavejsie. Ale opat je tu problem s cenou licencie.
Padol navrh na klasicky warhammer, pokial viem jeho lahka konverzia do d20 je spravena a volne dostupna. Neviem nakolko tu na nu mozem robit reklamu. Nehovorim ze to do hlbky prepracovany projekt ale aj tak....
Dalsia vec, fantasyflightgames vydali teraz tretiu ediciu warhammer pravidiel...neviem ci ich niekto videl, ale ak niekomu vadi 4e s jeho figurkami, tak pri tomto sa osype. Naozaj to pripomina skor klasicku stolnu hru s vlastnou sadou kociek s obrazkami, kartickami a neviem cim vsetkym.
Druha edicia ma sice docela dost priruciek a rozsireni, ale mam taky dojem ze minimalne jej bojovy system bol dost kritizovany a dockal sa znacnych uprav, ale v inom produkte.
A opat by bol problem s warhammer licenciou a jej cenou. Ale na druhu stranu, knizky o Gotrekovi su v nasich koncinach naozaj popularne, takze je sanca, ze by tento produkt oslovil aj ludi co o RPG inak nezavadia.
K DnD 4e(Essentials) toho bolo povedane dost.
Takze stale si myslim ze Pathfinder by bol najschodnejsi, nehovoriac o tom, ze stavia na relativne znamych pravidlach a principoch.
Autorská citace #96
25.8.2010 10:29 - Dalcor
Sirien píše:
Když se to nepovede, tak nikdo nic moc neztratí (kromě trochy času a úsilí), ale vždycky tu je šance že se to podaří.
LOOOOOOOLLLLLL

Kamaráde, slyšel jsi někdy o tržním hospodářeství? Kde žiješ?

No nic to mě hned po ránu zvedlo náladu. Smiřme se s tím že se to nevyplatí.

Příklad vím že se plánuje vydat jedna speciální edice jedné knihy, jejíž standartní náklad je vyprdodán včetně dalších vydání a dotisků. Cena by byla nižší než u Pathfinderu, překald je již hotový. I když by se jednalo o vázanou knihu, papír by měl standartní gramíž, žádné zvláštnosti jako má Pathfinder ("slídový papír"), žádné vnitřní obrázky a design, téměř nic/. Přesto to vydavatel nechce vydat, protože nevěří v návratnost investice. A to mluvím o cílové skupině plácnu 5000 čtenářů.

A my se tu bavíme o nějaké 100 kupců. To platí pro Earthdawn, Warhammer 40 000, i Fantasy, Fireborn ( o tom nikdo ani neslyšel).
Autorská citace #97
25.8.2010 10:32 - Colombo
Dalcor: vtip je v tom, že se to nejdřív prodá a pak až začne tisknout, v případě, že se to zaplatí.
Autorská citace #98
25.8.2010 10:45 - Night of Triumphatorr
Dalcor píše:
, Fireborn ( o tom nikdo ani neslyšel).

já jo.
Autorská citace #99
25.8.2010 12:28 - sirien
Skaven: Právě že settingová specifičnost je nanic

Dalcor: Hm, tak nevim, Bouchi kterej RPGčka vydává řikal že by si s tisícem ks pro první vydání vystačil... uvidíme jak to bude vypadat s tou licencí.
25.8.2010 12:40 - Dalcor
Colombo: to nikdo neudělá. Něco jiného je dobírka, nebo předobjednávka. Ale předplatné produktu, jehož výroba bude činit několik měsíců? (Týdnů v ideálním případě?

Sirien: on vydává vlastní RPG kde jsou honoráře minimální a kvalita celkového produktu (ne hry, ale kvalita tiskového výkonu) je někde jinde než je potřeba.

Schválně zkuste se někde podívat kolik stojí překlad normostrany a pak se podívejte kolik má Pathfinder stránek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096406936645508 secREMOTE_IP: 3.84.7.255