Produkty

Colombo
23.8.2010 20:39
Pathfinder CZ
Bylo by dost lidí? Byl by altar ochoten a schopen do toho jít? A je to vůbec uskutečnitelné?
Vše o tomto možném projektu.
Začalo to v Diskusi o DrD 2
táá dýý dáá dýý dá píše:
tak proc nevydat cesky preklad Pathfinderu. Nevyslo by to levneji nez DnD?

alef0 píše:
To je dobrá otázka! Aká by bola koncová cena? Plnofarebná 600 stranová nemecká mutácia základnej príručky stojí 50 eúr (1200 CZK).

Bouchi píše:
Velmi hruby odhad mi dal priblizne tutez cenu pro ceskou mutaci (respektive o neco vyssi, protoze odhad jsem delal pro paperback, hardback je drazsi na vyrobu, tedy i na prodej.) Ale do toho by Altar nesel, protoze jen naklady na tisk by byly pres pul milionu, takove rezervy fakt nemame a banka na takovy projekt ani nahodou nepujci.
Autorská citace #21
24.8.2010 09:59 - Lotrando
Vydělává se na doprovodném materiálu, ne na základních pravidlech. Jen chci říct, že vydáním core příručky by to nemělo skončit. Ta se možná zaplatí sama, ale riziko by se mělo zúročit vytvořením trhu, tak bych na to nezapomínal.

Správně nastavený model pro získávání autorů a publikování doplňkových materiálů je motorem dalších aktivit.
Autorská citace #22
24.8.2010 10:16 - ShadoWWW
Pathfinder je oproti D&D hlavně o komunitě. Pathfinder měl úspěch právě proto, že Paizo naslouchalo a naslouchá své komunitě a vychází jí maximálně vstříc.

Paizo a vydávání dobrodružství je kapitola sama pro sebe. Proč trpaslík Paizo dokáže vydávat zábavná dobrodružství a staví svůj profil hlavně na nich, zatímco Wizardi se od vydávání samostatných dobrodrusžví vždy více méně distancovali (=nevydělávalo jim to) a jejich dobrodružství jsou za kvalitativně nižší úrovni?
Autorská citace #23
24.8.2010 10:25 - Nalar
Osobne nemam problem do toho ist, ale ako niekto pisal, nekonci to zakladnymi pravidlami.
Museli, alebo skor mali by vychadzat aj dobrodruzstva a doplnkove materialy.
Dalsia vec ako s podporou PDF vydania? Dnes v dobe rozmachu tabletov (oki ich naozajstne rozsirenie len bude, ale tieto pravidla tiez nevyjdu zajtra), by to mohla byt prijatelna alternativa.
btw: Mozno je este dobre si uvedomit ze DnD malo ako zakladne pravidla 3 prirucky(PHP, DM a MM), Pathfinder ma ak si dobre spominam PHP a DM v jednom.
Autorská citace #24
24.8.2010 10:32 - táá dýý dáá dýý dá
kdyz zakoupite licenci na Pathfinder, tak to plati pro celou znacku? tj. nemusi se kupovat zvlast pro Core rulebook, zvlast pro bestiar, zvlast pro... ?

dobrodruzstvi a ostatni supplementy prece nemusi byt barevne (viz White Wolf - sice maji jen jednu doplnkovou barvu ale rozsireni jsou ciste CB)
Autorská citace #25
24.8.2010 10:32 - noir
Pokud Pathfinder vyjde na 1200 a Dračí Doupě 2 zhruba na polovinu, obávám se, že je s dračákem ámen. 150 stran černobílého paperbacku vs. nádherný Pathfinder, to myslím na pultech obzvlášť vynikne...

Přeložit dobrodružství nebo doplňkovou příručku je věc dvou měsíců, vytvořit další příručku pro nový dračák je v amatérském prostředí věc na rok.
Autorská citace #26
24.8.2010 10:36 - táá dýý dáá dýý dá
rekl bych ze v tom ma pravdu Bouchi: rodice nejsou vzdy dat nemale penize za bichli, kdyz muzou koupit Dracak za par korun. Ale zase dite muze zacit sbirat stary papir, umyvat nadobi, vencit mladsiho sourozence :-) .

kamos mel vyborny argument: "jo je to hodne penez, ale byly by jste radeji kdybych fetoval?"
Autorská citace #27
24.8.2010 10:38 - Bouchi
noir: Prosimte, odkud jsi vzal, ze DrD II ma byt 150strankovy cernobily paperback prodavany za cca 600? Pokud vim, tak z toho, co uvadis, bylo oficialne sdeleno akorat "cca 150 stran".
Autorská citace #28
24.8.2010 10:42 - táá dýý dáá dýý dá
ja jsem kdysi ukazoval kamosum to video jak nejaky borec listuje temi pravidly Pathfinderu... a vsichni to sledovali s malem posvatnou uctou. A dva si to hned potom utikali objednat. Neco podobneho bych navrhoval jako reklamu (jestli s tim navic bude listovat nejaka pekna holka o uspech bude postarano :-) ).
Autorská citace #29
24.8.2010 10:47 - andtom
táá dýý dáá dýý dá píše:
ja jsem kdysi ukazoval kamosum to video jak nejaky borec listuje temi pravidly Pathfinderu... a vsichni to sledovali s malem posvatnou uctou

Ten nějaký borec je Erik Mona, víceméně hlavní postava vydavatele Paizo :-)
Autorská citace #30
24.8.2010 10:50 - táá dýý dáá dýý dá
a je ochotny se naucit par frazi cesky pro ceskou verzi videa ? ;-)
Autorská citace #31
24.8.2010 11:08 - noir
Bouchi: že pravidla budou víceméně černobílá (hnědo-černo-bílá) jste psali, někde v diskuzi, ne? Cenu odhaduju od oka - Střepy stály 350, Příběhy impéria kolem 400, ne? Oba to byly podniky spíš nevýdělečné, zato Dračák má vydělávat, nemýlím-li se. Tipoval bych cenu kolem 500.

O paperbacku - ani nevím, jak jsem na to přišel. Asi proto, že mi přijde 150stránková knížečka formátu B5 (je to tak?) v hard vazbě trošku divná. A hlavně proti Pathfinderu děsivě mrňavá. I když pokud vezmu, že barevného hardcover Pathfindera vytiskneš za 1200, tak třikrát menší a černobílej dračák v softu by se mohl prodávat za dvě stovky, ne?
Autorská citace #32
24.8.2010 11:09 - ShadoWWW
Lepší by byla ta kočka ;-)
Autorská citace #33
24.8.2010 11:09 - táá dýý dáá dýý dá
noir píše:
A hlavně proti Pathfinderu děsivě mrňavá.


a co neni :-) ?
Autorská citace #34
24.8.2010 11:22 - Bouchi
noir píše:
Střepy stály 350, Příběhy impéria kolem 400, ne? Oba to byly podniky spíš nevýdělečné,
Strepy stoji 399, SotE taky (ovsem ty jsou plnobarevne). Cenu Strepu Erric rozhodne neurcoval tak, aby to bylo nevydelecne (pod "nevydelecne" ted myslim dejme tomu "musi se prodat aspon 80 % nakladu, aby se zaplatil tisk a dalsi nutne financni vydaje, ktere s vydanim byly").
noir píše:
Asi proto, že mi přijde 150stránková knížečka formátu B5 (je to tak?) v hard vazbě trošku divná.
V A4 ti to uz divne neprijde? Strepy maji 160 stran. V 90. letech vyslo cesky nekolik Wellsovych romanu majicich taky okolo 160 stran, v hardbacku a ve formatu rozhodne mensim nez B5.
Autorská citace #35
24.8.2010 11:31 - noir
Bouchi: A4 i B5 mi přijdou divné v hardbacku, když je knížka útlá - připomíná mi školní atlasy. Ale to je subjektivní, to beru.

Erric ani vydavatelé Příběhů se ale vydáváním neživí - nemají jim zajistit obživu na mnoho let dopředu. Altar ale nevydává pravidla jen jako hobby, ne?

táá dýý dáá dýý dá: Já si představuju, jak vedle sebe leží na pultě tyhle dvě knížky. 150 stránková hnědobílá knížečka s ecthelioními obrázky. A vedle ní 500 stran tlustá, nádherná knížka (která mě osobně pravidly moc neoslnila) s úžasnými obrázky. Úplně vidím toho tátu se synem, jak jdou do obchodu, kluk vidí Pathfindera, listuje jím a očka mu jen září. Táta obrací peníze v kapce ("hm, pětistovka rozdíl, to mám tak na panáky na dvou pařbách"), ale pak jistě zakoupí Dračák. Pod stromečkem pak bude určitě sledovat, jak jeho syn předstírá nadšení...
Autorská citace #36
24.8.2010 11:36 - Bouchi
noir: Takze prijdou ti Strepy divne v hardbacku nebo ne? A pokud ne, prisla by ti divna v hardbacku stejne tlusta knizka, akorat B5?
Erric se sice vydavanim nezivi, ale platil tisk a zajiste chce, aby se mu aspon tahle castka vratila zpet v rozumne dobe (tedy ne treba az za pet let).
Autorská citace #37
24.8.2010 11:44 - noir
Mě se Střepy nelíbily po grafické stránce vůbec - a jo, byly divný.

Mě zaráží, že srovnáváš firmu Altar, která musí živit své zaměstnance, s tím, že fan Erric nechce tratit. Tomu vůbec nerozumím, ale asi na tom úplně nezáleží, hlavně, že máš jasno ty.
Autorská citace #38
24.8.2010 11:50 - Colombo
Mi se nelíbí abstraktní umění, to ale neznamená, že se někomu nemůže líbit.
Autorská citace #39
24.8.2010 12:00 - noir
Colombo: Kdybys nebyl nepozorný, jistě by sis všiml, že na této rovině jsem vůbec nekomunikoval. Podívej se na kontext - psal jsem, že mi připadá 150 stránková knížečka (takový tlustější sešit) přiměřenější v paperbacku.
Autorská citace #40
24.8.2010 12:10 - Bouchi
noir píše:
Mě zaráží, že srovnáváš firmu Altar, která musí živit své zaměstnance, s tím, že fan Erric nechce tratit.
Me zas zarazi, ze neberes v uvahu, ze Altar nezivi prodej jednoho jedineho titulu (to by skutecne nestacilo).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091116905212402 secREMOTE_IP: 3.231.146.172