Produkty

Colombo
23.8.2010 20:39
Pathfinder CZ
Bylo by dost lidí? Byl by altar ochoten a schopen do toho jít? A je to vůbec uskutečnitelné?
Vše o tomto možném projektu.
Začalo to v Diskusi o DrD 2
táá dýý dáá dýý dá píše:
tak proc nevydat cesky preklad Pathfinderu. Nevyslo by to levneji nez DnD?

alef0 píše:
To je dobrá otázka! Aká by bola koncová cena? Plnofarebná 600 stranová nemecká mutácia základnej príručky stojí 50 eúr (1200 CZK).

Bouchi píše:
Velmi hruby odhad mi dal priblizne tutez cenu pro ceskou mutaci (respektive o neco vyssi, protoze odhad jsem delal pro paperback, hardback je drazsi na vyrobu, tedy i na prodej.) Ale do toho by Altar nesel, protoze jen naklady na tisk by byly pres pul milionu, takove rezervy fakt nemame a banka na takovy projekt ani nahodou nepujci.
15.2.2012 13:21 - ShadoWWW
Tak podle recenzí to vypadá, že závěr (závěrečný souboj) tažení Jade Regent se moc nepovedl. :-/ (Poslední dobrodružství má hodnocení 3/6.) Ale v dalším tažení Skull & Shackles zamíříme na širé moře mezi piráty! První dobordružství vyjde v dubnu. Už se těším! :-)
15.2.2012 13:35 - Vojtěch
3/5 z jednoho hodnocení... počkal bych až jich bude víc.
17.2.2012 13:26 - brundibar
Jen pro zajímavost jak by šlo taky zajistit finance na překlad Pathfindera a další projekty (i když nepochybuji, že to Bouchi a další jistě sledují).

diskuze na RPGF
diskuze na D20
30.5.2012 21:37 -
Nějaký další vývoj?
30.5.2012 23:35 - fox666111
Pathfinder v češtině? To bych klidně bral. Zpřístupnilo by se to kamarádům, ale ne, že to bude jako překlad pravidel 8. edice Warhammeru.
4.7.2012 16:03 - ShadoWWW
Neboť se opět o něco přiblížila možnost vydání Pathfindera v češtině (než se možná ztratí v nedohlednu), je třeba pohnout diskuzi trochu dále.

Jako první (a snad ne jako poslední) vyjde nejspíš Beginner's Box (dále BB). Nebudeme si nic nalhávat, cena licence + výrobní náklady nejsou zanedbatelné a počet potenciálních kupců jakékoliv hry na hrdiny je velmi nízký. Mám tedy dva dotazy:

1) Jakou nejvyšší cenu byste byli ochotni zaplatit za překlad BB?
2) Jaký způsob propagace by byl podle vás nejlepší, aby se o hře (překladu) dozvědělo co nejvíce lidí?

edit: 3) Kolik byste byli ochotni zaplatit za Core book?

Doufám, že se do diskuze zapojí co nejvíce lidí.
4.7.2012 16:12 - crowen
1) +- 30 euro
2) opakovana celostrankova reklama v hernych casopisoch typu level, score atd (netusim, co teraz vychadza), dalej Pevnost, Ikarie, weby ako fantasyplanet.cz, fantasya.cz kde su clanky a maju vysoku citanost, chodit na vsetky mozne cony a robit predvadzacie hry
4.7.2012 16:13 - Merlin
1)Za klasický core book bych byl ochoten dát kolem 1000. Za BB pochopitelně míň :)
4.7.2012 16:16 - ShadoWWW
OK. Speciálně kvůli Merlinovi:
3) Kolik byste byli ochotni zaplatit za Core book?

P.S. A teď Merline jasně odpověz na 1. otázku. :-)
4.7.2012 16:17 - crowen
merlin, US verzia s ovela vacsim nakladom a nulovymi vydavkami na preklad stoji cca 35usd, co je podla prepoctu nieco cez 700czk. K tejto sume sa ceske vydanie podla mna velmi nepriblizi.
4.7.2012 16:20 - hadrian
1) osobně do 1500,- ale je mi jasné, že to bude kolem 2000,-.

2a) Určitě kontaktovat časopisy jako Pevnost, ABC a Ikarie k(SCORE a LEVEL jak je psáno výše také) kvůli promu a to ne jeden článek a hotovo - ale pěkně upoutávka malým článkem dopředu, potom velký článek se spoustou obrázkuů a správně zařízeným entuziazmem redaktora (nic tak nepotopí produkt jako špatně psané promo) a nakonec recenze. Tohle upoutá nejen "pařany" ale i lidi zajímající se o sci-fi a fantasy celkově a to je ten správný potenciální trh.
2b) Taky sou bloky pořadů pro děti v televizi - stejně většina seriálů pro ně je o mutantech, pokémonech, gormitech a jiných potvorácích - orientovat se na ty pro věkovou skupinu 8 a víc a kde funguje něco jako "moderátor" - aby jim pěkně povyprávěl jak tohle je zrovna nejvíc free, cool a in (a kdo to má, tak je tudíž špica Frikulín).
2c)Dál samozřejmě komunity na netu bombardovat články - nejlíp s odkazy právě na ty časopisy výše.

No a pokud by dali tohle všechno, tak by šlo vycukat i Altar - možná... ;-)

Body 2a a 2b jsou asi nejdražší a 2c sice nejlevnější, ale nezajistí dostatek kupců...

EDIT:
3) Za CORE BOOK tak těch 700,-.
4.7.2012 16:23 - crowen
Zautocit na skautikov s novym bobrikom za 100 odohratych PF sedeni pre mladsich clenov :-)
4.7.2012 16:26 - hadrian
Ty si z toho crowene děláš prču, ale ono to tak funguje nejlíp - "Tati/Mami, viděl sem v telce, jak zrovna tohle je teď úplně nejvíc megahustokrutopřísný a musím to mít, jinak budu out!" ;)
Vlastně nejlepší systém, jak donutit cálovat skupinu která vůbec není cílová a nekoupila by to.
4.7.2012 16:30 - crowen
hadrian: ani nie, velmi dobre viem, ako to funguje, lebo som otcom 2 deti :-)
4.7.2012 16:54 - Colombo
osobně mě BB vůbec nezajímá.
4.7.2012 17:05 - chrochta
ad 1: Nejsem nejlepším vzorkem, protože bych koupil automaticky. Jinak do 1500,- Kč? Míra ochoty cálovat bude dost záležet na propagaci.

ad 2: Internet, rádio (večer stále ještě běží Domino). Televize by byla asi sakra drahá. Časopisy včetně těch zaměřených na mládež (skautíky :)) - v ABC klidně třeba skoro-monotematické číslo, záleželo by ale i na obsahu článků a rozhovorů ("Je to univerzální systém, se kterým sin můžete zahrát skoro cokoliod Pána prstenů a Barbara Conana přes doplňte oblíbené scifi po verneovky a Indiana Jonese") a míře plánované podpory od Altaru - pokud slíbíte krabici našlapanou mapkami realistických staveb s popisem a obrázky plus další historické zajímavosti, mohlo by to zaujmout o trochu jinou skupinu než jen přívržence dobrodružství a fantastiky.
4.7.2012 20:26 - Vojtěch
Neslibovat, co v bedně není.
4.7.2012 21:11 - Night of Triumphator
Všechno už tu určitě padlo, ale já si myslím, že rodiče tak nějak nebudou příliš ochotní investovat do knihy za 1500,-. Podle mě totiž stále nejsou rpg příliš známé narozdl od třeba deskovek (které v poslední době zažili docela boom). Propagace bude klíčová. Naopak beginer box má podle mě potenciál se chytnout. Šance u obou se zvyšují pokud se je podaří dostat i mimo speciálky. Otázkou dále zůstává kolik hráčů co začnou s beginer boxem bude ochotno zakoupit i core book a neřeknou si, že na občasné hraní jim BB stačí.

Co se ceny týká viděl bych to na 1000,- za BB (+ něco málo přes) - dost materiálu se překládat nemusí (žetonky, mapy, kostky). CoreBook mi přijde rozumné ještě za nějakých 1500. Část potenciálních zákazníku možná odadí investice do další knihy - Bestiary. Osobně by mi nevadilo dát za knihu i 2000 (byť vlastním originál) pokud by to pohnalo celý projekt dopředu.

Pravděpodobně ale nejsem nejlepší vzorek pro tento průzkum. Nemusím nikoho živit (děti, psům najíst dám :-) ) a tak v podstatě nemám představu kolik financí rodič investuje do ratolesti aniž by tím nějak zatížil rodinný rozpočet.
4.7.2012 21:48 - Vojtěch
BB bude muset být srovnatelný cenově s deskovkami jako call of cthulhu IMO, takže 1000 CZK asi moc přesahovat nemůže.
5.7.2012 00:23 - Merlin
shadow: no jo..furt..já jsem těžkej vzorek, já v těhle případech na finance moc nehledím :) takže bych si BB koupil tak do toho litru stejně :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10788106918335 secREMOTE_IP: 3.88.60.5