Produkty

Colombo
23.8.2010 20:39
Pathfinder CZ
Bylo by dost lidí? Byl by altar ochoten a schopen do toho jít? A je to vůbec uskutečnitelné?
Vše o tomto možném projektu.
Začalo to v Diskusi o DrD 2
táá dýý dáá dýý dá píše:
tak proc nevydat cesky preklad Pathfinderu. Nevyslo by to levneji nez DnD?

alef0 píše:
To je dobrá otázka! Aká by bola koncová cena? Plnofarebná 600 stranová nemecká mutácia základnej príručky stojí 50 eúr (1200 CZK).

Bouchi píše:
Velmi hruby odhad mi dal priblizne tutez cenu pro ceskou mutaci (respektive o neco vyssi, protoze odhad jsem delal pro paperback, hardback je drazsi na vyrobu, tedy i na prodej.) Ale do toho by Altar nesel, protoze jen naklady na tisk by byly pres pul milionu, takove rezervy fakt nemame a banka na takovy projekt ani nahodou nepujci.
27.1.2012 15:12 - Vojtěch
Proto jsem navrhoval ty moduly Crypt atd. Volně navazují a dalo by se zjistit, jak budou oblíbená dobrodružství a AP.

Beginner Box - jak říkám - knížky a nějak sešitově. Třeba by to mohlo zafungovat jako návnada.
27.1.2012 15:13 - Alnag
Za mne Beginner Box. Musíte přestat myslet "na sebe". Pokud to má být nějaký existečně smysluplný plán, nelze to prodat pár stovkách RPGhráčů. Musí to být trochu masovka. Krabice se snadno vloudí do obchodů s deskovkami (které teď frčí) a zároveň, za krabici "s hromadou věcí", lidé jsou ochotni dát víc peněz než "za knížku". Za třetí máte tam tak nějak všechno pro to, abyste mohli začít hrát... a dá se na to navázat hned nějakým dobrodružstvím...
27.1.2012 15:18 - Noldo2
Co se týká tý původní knihy, víte někdo, jak je to s OGL a ilustracema a podobnejma věcma?
27.1.2012 15:22 - Alnag
Noldo: No na ilustrace se OGL pochopitelně nevztahuje. :D
27.1.2012 15:30 - ShadoWWW
Mimo výhody uvedené Alnagem to má ještě jednu výhodu: Dostaneš vše v jednom produktu. Core (PHB) není kompletní. Musíš mít minimálně ještě Bestiary 1 a nejlépe i Game Master's Guide. To jsou tři produkty, přes 1 000 stran textu. S nejistým výsledkem, kolik má PF v Česku případných kupců.

Po vydání BB by měl vydavatel jasnější představu, jeslti má cenu vydávat těch víc jak 1 000 stran textu. A mohl by to vydávat postupně, protože hra by byla hratelná už v "základu". A i pak bys v nich pořád získal moc pěkné mapy. A kdybys jel třeba na hory nebo na tábor, vzal bys "krabicovku" a vydrželo by ti to na celý pobyt. A doma byste pak rozjeli třeba delší tažení. :-)

Nezapomeň že i DrD PPZ byly jen do 5. úrovně a vydrželo se s nimi několik let, než vyšli "pokročilí". :-)
27.1.2012 15:32 - Vojtěch
Hele, kdyby jste chtěli nahlédnout do Beginner Boxu, tak bych ho mohl přitáhnout na ten con příští víkend.
27.1.2012 15:36 - ShadoWWW
TADY je předváděčka BB na YouTube.
27.1.2012 15:45 - Vojtěch
Já spíš myslel, osahat si to na živo pro ty, co to už viděli ;)
27.1.2012 17:24 - Čindi
1+2 Core a Bestiář současně - tak jak je originál
3 zkusit se dohodnout s Paizem a vytisknout lacino nějaký 1lv a 2lv modul (klidně černobíle)
4. Advanced PG (6-8 měsíců poté)
5. Setting (rok poté)
27.1.2012 20:57 - Bouchi
Neco k dohadum o rozsahu textu, normostranach apod. ve vedlejsim vlakne.

Normostrana predevsim nema s velikosti pisma ani radkovanim nic spolecneho, je definovana jako 1800 znaku vcetne mezer.
A treba takova stranka v Pevnosti plna textu (tedy A4 s pismem okolo 10 b) ma 5-6 tisic znaku, tedy okolo tri normostran.

Cili 500 stran plnych textu by melo okolo 1500 normostran.
Mohl by pls nejaky vlastnik tisteneho PF odhadnout celkove procento zaplneni stranek textem? Polovina, dve tretiny, tri ctvrtiny...?
27.1.2012 21:10 - noir
Ty vole, tohle je konec. Já fakt nechci být za siriena, ale Bouchi, ty vážně už půl roku uvažuješ o pořízení licence Pathfindera a ani sis ho za tu dobu nestihl fyzicky pořídit? Promiň, ale jsou věci, které fakt nejsem sto pochopit...
27.1.2012 21:12 - Vojtěch
Cca 5600 znaků na stránce bez obrázků
27.1.2012 21:21 - Bouchi
noir: Tak nejak opomijis, ze dokud Paizo nezacalo komunikovat, tak to, jestli mam v polici papirovy exemplar PF nebo ne, nehralo zadnou roli.
(A taky te vubec nenapadla moznost, ze ho treba mam, ale v praci, kam se dostanu az v pondeli, tudiz ho v tomto okamziku nemuzu prolistovat.)

Vojtěch píše:
Cca 5600 znaků na stránce bez obrázků
Dik, ale spis bych potreboval vedet, kolik procent z celkoveho rozsahu knizky zabira text (a kolik ilustrace a jine netextove zalezitosti).
27.1.2012 21:31 - Vojtěch
Tak tři až čtyři pětiny (nepočítám do textu tabulky, ilustrované dvoustrany a tabulky)
27.1.2012 22:29 - noir
Bouchi: Promiň, já to fakt nebudu nijak komentovat nebo hodnotit. Asi máme úplně jiný pohled na svět.

EDIT: Budu, nedá mi to. Když jsi psal Pathfinderům, tak jsi vlastně ten jejich produkt neznal. Nejsem v téhle oblasti žádný expert, ale když jsem se podílel na tom vyjednávání o licenci, tak jsem si produkt (už ve fázi, kdy se jednalo o jeho zakoupení a podobu zakoupení) znal nejlépe, jak to jen šlo. Už jen proto, abych nebyl za debila a neotravoval lidi, kteří dělají práci poctivě svým amatérským zdržováním.

Konkrétně: Žádali jsme o licenci na webový produkt spojený s časopisem. Kdyby ses mě zeptal na podrobnosti spojené i s tím printem, který byl vlastně jen okrajovým tématem, tak bych ti je vypálil z placu - to, že neodhadneš ani tak základní informace, je strašná a až děsivá amatéřina.

Pardon, ale když vidím tenhle přístup, tak skoro budu rád, když se licence na Pathfiner do Česka nedostane.
27.1.2012 22:45 - Sparkle
Moc tomu nerozumím, ale nedá se počet znaků zjistit tak že se veme ta knížka v pdf a překopíruješ text do wordu a tam zadáš aby ti to vypsalo počet slov?

Nebo jsou ta pdf vždycky jenom jako scan obrázku, i ta legální od Paiza?
27.1.2012 22:48 - Vojtěch
Jak myslíš, že jsem zjišťoval počet znaků já ;) ... celá knížka by mi asi zašlehla počítač na nějakou dobu.
27.1.2012 22:59 - Bouchi
noir píše:
Když jsi psal Pathfinderům, tak jsi vlastně ten jejich produkt neznal.
Na to, abych ho znal, ho musim mit ve fyzicke podobe? Zijeme v 21. stoleti...
(A zkoumat ve fazi cekani, zda mi vubec Paizo odpovi, gramaz a druh papiru, by bylo vskutku zbytecne predcasne.)

Sparkle píše:
nedá se počet znaků zjistit tak že se veme ta knížka v pdf a překopíruješ text do wordu a tam zadáš aby ti to vypsalo počet slov?
Asi jsi chtela napsat "vypsalo pocet znaku". Jisteze da, ale u petisetstrankove knizky to IMHO zabere vyrazne vic casu nez (pro hruby odhad postacujici) zbezne prolistovani tisteneho exemplare.

noir píše:
Asi máme úplně jiný pohled na svět.
To uz jsme prece zjistili davno.
27.1.2012 23:19 - Čindi
já bych řekl, že do konce 4/5 textu. 2 sloupce, 54 znaků na řádek, 53 řádků.
27.1.2012 23:32 - Colombo
Bouchi, můžu mít otázku? Proč znovunevydat arénu?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09119701385498 secREMOTE_IP: 3.94.150.98