Produkty

Colombo
23.8.2010 20:39
Pathfinder CZ
Bylo by dost lidí? Byl by altar ochoten a schopen do toho jít? A je to vůbec uskutečnitelné?
Vše o tomto možném projektu.
Začalo to v Diskusi o DrD 2
táá dýý dáá dýý dá píše:
tak proc nevydat cesky preklad Pathfinderu. Nevyslo by to levneji nez DnD?

alef0 píše:
To je dobrá otázka! Aká by bola koncová cena? Plnofarebná 600 stranová nemecká mutácia základnej príručky stojí 50 eúr (1200 CZK).

Bouchi píše:
Velmi hruby odhad mi dal priblizne tutez cenu pro ceskou mutaci (respektive o neco vyssi, protoze odhad jsem delal pro paperback, hardback je drazsi na vyrobu, tedy i na prodej.) Ale do toho by Altar nesel, protoze jen naklady na tisk by byly pres pul milionu, takove rezervy fakt nemame a banka na takovy projekt ani nahodou nepujci.
16.10.2010 22:59 - tuleník
Vojtěch: HoS zavádza classy ktoré majú ako power source shadow. Takže by som to dal do lajny s Arcane/Divine/Primal/Martial Power sériou. Pravdepodobne sa niekomu zapáčil Assassin a deriváty (resp. Assassin je t.č. jediný class ktorý má tento zdroj, a zatiaľ nevyšiel knižne). Dizajn je, ako vidíš, jednoznačne základná séria (aj o tom paperbacku si dovolím pochybovať, myslím, že niečo podobné bolo uvedené aj pri DS:Creature Catalog, pričom je to normálna tvrdá väzba).
Mám pocit, že ti ušli diskusie o Essentials, že to je len ohraničená séria pár produktov, ktorá má nahuntovať pár nových dušičiek do šarlatánskych vodníckych hrníčkov a po jej vydaní sa focus vracia na základnú sériu. Takisto sa tu spomínala aj úloha Rules Compendia ako "all in one & patched" verzie pravidiel, ktorá sa zíde, ako aj naopak faktická nepotrebnosť dungeon masterskej príručky pre tých, čo majú DMGčka. Zatiaľ sa tieto veci viacmenej potvrdzujú.
So, don't panic.
16.10.2010 23:20 - Vojtěch
Já nevím... je to nějaké všelijaké, ale spíš než k něco power to třeba bude přirovnatelné k rasovým knížkám, ty vyšly v paperbacku vlastně (ono už pomalu začínají ty hardbacky mít tlustší desky než obsah :D )... Mě docela zarazilo, že by Rules Compendium, které má patchnout 4E nezapadalo do té jejich hardbackové řady ani formátem (jak na to koukám, tak to je nějaký ten americký B5, ne?) ani designem. Snad skutečně "jen plaším".
16.10.2010 23:51 - Alnag
17.10.2010 09:53 - Vojtěch
Ono co mohlo být k tomuhle tématu už myslím řečeno bylo.
17.10.2010 14:29 - Dalcor
K tím kartičkám - zkuste Perrams Spellbook, tam jsou kartičky zcela modifikovatelné a vybíratelné :)

http://www.thegm.org/perramsSpellbook.php
16.3.2011 17:03 - Thorar
Předpokládám správně, že tento projekt zanikl?
27.1.2012 11:48 - ShadoWWW
Thorar: Nezanikl. :-)
27.1.2012 11:51 - Gurney
*skepse*
27.1.2012 14:04 - Merlin
Bouchi: já jsem hodnej..já jsem přispěl do tohohle vlákna :)
27.1.2012 14:08 - ShadoWWW
Abych to tu trochu rozproudil... Jaké příručky by podle vás bylo nejlepší přeložit? (A nepiště: všechny!) Ale spíš třeba vašich top 5. A kolik byste byli ochotni za každou z nich dát? A zajímal by vás i překlad Adventure Path? Poslední má otázka je spíš teoretická... Kolik myslíte, že je možné vydávat ročně příruček? Já myslím, že na víc jak 2 ročně tu není tržní síla (zanedbejme teď na chvíli možnosti vydavatele.)
27.1.2012 14:18 - Merlin
rozhodně corebooky. Osobně mě AP zajímá docela dost, chvilku jsem uvažoval že bych se postupně pustil do překladu legacy of fire

za příručku bych byl ochoten dát kolem 1000 za core
27.1.2012 14:23 - Wild West
Bouchi mne nutí přispět do tohoto vlákna, ale popravdě řečeno se mi moc nechce, protože je tu skeptiků už dost. Vychází mi to podobně, jako jemu v první větě; náklady půl milionu, cena knížky kolem 1200 kaček, což je tak akorát na držkopád.
27.1.2012 14:27 - Vojtěch
Core a Bestiary 1 jsou nutnost a jako první přídavek určitě Advance Player's Guide (Ultimate něco bych klidně odsunul na potom a možná setting, ale to je fakt jak by byl zájem).

Pak bych zkusil nějaký samostatný modul (Crypt of Everflame, Masks of the living God, City of Golden Death) a pak možná teprve Adventure Path (k výročí má teď vyjít Rise of the Runelords updatovaná do PFRPG z 3.5 jako hardback).
27.1.2012 14:28 - Noldo2
ShadoWWW: Mě by se líbil jen Core, a hlavně nějakej dobrej clasic fantasy setting, bez nějakejch výstřelků... stará dobrá fantasy tolkienovic klíšé nuda se špičatejma ušima. Čtení settingů mi zabere ve výsledu víc času než čtení pravidel, takže snad i já bych uvítal češtinu. Navíc setting je IMHo pro dobrou hru snad i důležitější než pravidla.

EDIT: Advanced samo taky, dík Vojtěchovi.
27.1.2012 14:33 - crowen
Keby som ja vydaval preklad zahranicnej hry, tak by som siahol po niecom, co obsahuje nasledovne:

- pravidla
- setting
- aspon 2-3 dobrodruzstva a 15-20 predpripravenych postav na hranie

Proste nieco, co maximalne ulahci prechod na novy system a umozni viac menej zobrat knihu a hrat.

Ak toto vsetko neobsahuje jedna kniha, najst take kombo pravidiel a zvysku, co pri najmensich nakladoch oslovi co najsirsiu moznu hracsku obec, a po prvotnom vydani by som nejaku rozumnu dobu (6-12 mesiacov) pockal, ako sa to uchyti na trhu predtym, ako by som co i len uvazoval o dalsich investiciach a praci na vydavani doplnkov.
27.1.2012 14:57 - Vojtěch
Hele, když už jsme u toho, co takhle jen knihy z Beginner Boxu? Méně jednodušších pravidel a textu, je to do lvlu 5, ale velmi pozitivně hodnoceno co do optimalizace pro učení pravidel začátečníky?

Setting - Golarion (PF standard) je pro Nolda asi s moc výsřelky, ale je to příjemné čtení myslím.
27.1.2012 15:00 - Gurney
Tak do 1200 za Core bych dal, kdyby vypadalo stejně jako originál. Dal bych je o něco radostněji kdyby to celé mělo míň mangoidní styl.

Core a bestiář bych viděl jako základ, který by bylo potřeba mít hned a hned v návaznosti by to chtělo vydat nějaká dobrodružství, byť pro začátek třeba jen jedno nebo dvě. Další dobrodružství kdyby se ta první prodávala, Advanced PHB, případně celé Adventure Pathy bych viděl "možná někdy" a "kdovíjestli" dle zájmu.

Seting mi přijde jako čirá zbytečnost, která by se naprosto neměla šanci uživit, navíc existuje Taria a Asterion ke kterému existovaly aplikace dokonce i k totálně weird DrD+, takže udělat nějakou pro PF by neměl být problém.

Nevěřím, že na vydání někdy dojde.

Co se týká návratnosti investice - snad někdy v době kdy všichni čekali na DrD+ by něco takového mělo šanci na úspěch, po experimentech na téma DrD+ a DrD2 (založených na totálním nepochopení důvodů oblíbenosti DrD1 nebo možná jejich ignorováním), dnes fakt nevím.
27.1.2012 15:00 - ShadoWWW
A co třeba pro začátek Beginner Box?
27.1.2012 15:01 - Colombo
Pravidla jen do 5. levlu? Jako dárkové balení možná. Ale nezklamalo by tě, že najednou nemáš s čím hrát?
27.1.2012 15:08 - wraiths
za mě 1. Core
2. Bestiary 1
3. Nějaký modul
A cena cca 1200 je průchozí, musí to být však jak původní kniha (šitá vazba, podobná typ papíru apod.).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.057252168655396 secREMOTE_IP: 44.202.209.105