Produkty

Colombo
23.8.2010 20:39
Pathfinder CZ
Bylo by dost lidí? Byl by altar ochoten a schopen do toho jít? A je to vůbec uskutečnitelné?
Vše o tomto možném projektu.
Začalo to v Diskusi o DrD 2
táá dýý dáá dýý dá píše:
tak proc nevydat cesky preklad Pathfinderu. Nevyslo by to levneji nez DnD?

alef0 píše:
To je dobrá otázka! Aká by bola koncová cena? Plnofarebná 600 stranová nemecká mutácia základnej príručky stojí 50 eúr (1200 CZK).

Bouchi píše:
Velmi hruby odhad mi dal priblizne tutez cenu pro ceskou mutaci (respektive o neco vyssi, protoze odhad jsem delal pro paperback, hardback je drazsi na vyrobu, tedy i na prodej.) Ale do toho by Altar nesel, protoze jen naklady na tisk by byly pres pul milionu, takove rezervy fakt nemame a banka na takovy projekt ani nahodou nepujci.
25.8.2010 19:49 - Jarik
Taky bych se k vam vsem pridal.
ale v pripade neuspechu bych ocekaval navrat nejen vlozeneho kapitalu, ale i uroku s nejakym realistickym urokem (aby ani jedna strana na tom netrhla... :) a nevleklo se to roky :D)
25.8.2010 19:58 - Vojtěch
On se ten nízký power level dá udržet i dál. Když nehrneš na postavy čarodějné kraviny buldozerem, používáš pomalý XP postup a držíš čaroděje zpátky, tak se dají rozjet mocné ságy psané mečem a krví, aniž by se pořád někam teleportovalo, létalo atd.
25.8.2010 20:48 - Bouchi
Jarik: No, navrat kapitalu i s urokem bys mohl ocekavat jen za predpokladu, ze by se dopredu dohodlo, ze nekdo muze behem "sbirky" ty vlozene penize pouzivat. (Urok by byl pak asi nejakym kompromisem mezi urokem ziskatelnym vlozenim na sporici ucet/terminovany vklad/podobny produkt a urokem, za ktery pujcuji banky.)
A samozrejme bude dopredu stanoveno, ze pokud se potrebny pocet zajemcu nenajde do dne X, tak se projekt rusi a penize se vraceji.
25.8.2010 21:47 - Vaeranias
ShadoWWW: Moje řeč. Bůh žehnej deskovkovým překladům (a Chvátilově tvorbě, žel v RPG zde takového zatím není). Kéž to zabere i s RPG.

Jarik: Úrok, pokud to bude skládáno na nějaký příčetný účet, pokryje stěží náklady toho, kdo bude vyvíjet tu skutečnou aktivitu. Ani sto tisíc za rok nehodí na normálním účtě nějakou extra horentní sumu na úrocích. Tu desetikorunu úroku, připadající na můj vklad oželím :-).

Dalcor píše:
Colombo: to nikdo neudělá. Něco jiného je dobírka, nebo předobjednávka. Ale předplatné produktu, jehož výroba bude činit několik měsíců? (Týdnů v ideálním případě?


Z ohlasů tady je vidět, že to udělá povícero lidí. Já určitě. Nemám problém ani s rokem čekání. Takže věta "to nikdo neudělá" není pravdivá. Riziko je zcela zanedbatelné. Vyhazujeme větší sumy za úplné blbosti, ve srovnání s nimi je tohle jak skála.
25.8.2010 22:11 - Dalcor
Vaeranias: Viděl jsem asi 5-10 lidí to ti vydání nezaplatí

A koneckonců Bouchi, nějak jsem neviděl odpověď na mou otázku, proč by jste sami sobě vydávali konkurenci?
25.8.2010 22:37 - Bouchi
Dalcor píše:
Bouchi, nějak jsem neviděl odpověď na mou otázku, proč by jste sami sobě vydávali konkurenci?
Sorry, obcas tu ta diskuse utika strasne rychle a ja mam ted navic plne ruce prace s herni linii na Euroconu, takze snadno neco prehlednu.
Kazdopadne si myslim, ze Pathfinder je daleko vic konkurence pro DrD+ nez pro DrD II (neresim DrD 1.6, protoze jeho vydavani s vyjitim DrD II skonci). Pricemz DrD+ bylo vyvijeno nikoli jako "konkurence" DrD 1.6, ale obe hry mely koexistovat paralelne - DrD+ melo byt urceno pro hrace, kteri chteji komplexnejsi a "volnejsi" (s mene omezenimi) hru nez DrD 1.6.
Cili pokud by mel Pathfinder (k jehoz pripadnemu vydani by doslo tak za dva roky, tedy rok po DrD II - leda by se ti zajemci nasbirali extremne rychle) uspech a v jeho vydavani by se pokracovalo, tak by pak vedle sebe koexistovalo DrD II a Pathfinder, tak jako ted (zamerne) koexistuji DrD 1.6 a DrD+.
A pokud by mel Pathfinder opravdu enormni uspech a o DrD II by prestal byt dostatecny zajem ... nu coz, jelo by se dal s Pathfinderem.

A beru to tak, ze se stejne nemuze stat nic horsiho, nez ze si budu muset za par let najit jinou praci (koneckoncu spousta lidi zmeni praci nekolikrat za zivot).
25.8.2010 22:48 - Alnag
Dalcor píše:
Vaeranias: Viděl jsem asi 5-10 lidí to ti vydání nezaplatí


Nezlob se, ale já jich viděl spíš tak 25... což je zhruba 5% potřebného počtu a to prakticky bez PR a jen v téhle komunitě. Článek v Pevnosti, trocha propagace na dalších fórech nebo na conech a na 100 - 150 se to dostane. Jestli výš, to netuším...

  1. Almi (+2)
  2. Alnag (+1)
  3. Andtom
  4. Blaine (+2)
  5. Čindi (+1)
  6. Colombo
  7. Elgard (+3?)
  8. Fibriso
  9. Chrochta
  10. Jarik
  11. Jarilo
  12. Kostěj
  13. KovorPater
  14. Lokken
  15. Merlin (+2)
  16. Nalar
  17. Night of Triumphatorr
  18. Noir
  19. ShadoWWW (+1)
  20. Sirien
  21. táá dýý dáá dýý dá
  22. tuleník (?)
  23. Vaeranias
Pokud jsem někoho minul nebo naopak napsal neprávem, tak se omlouvám. Není to závazné nebo tak něco, ale když to upřesníte, tím líp.
25.8.2010 23:05 - Bouchi
Alnag píše:
Pokud jsem někoho minul nebo naopak napsal neprávem
No, naopak jsi ShadoWWWa neminul tak dukladne, ze jsi ho napsal dvakrat. ;-)
25.8.2010 23:06 - Alnag
Bouchi píše:
No, naopak jsi ShadoWWWa neminul tak dukladne, ze jsi ho napsal dvakrat. ;-)


Jo, díky za upozornění. To je tím, jak to bylo rozeseté ve dvou threadech. Ale už jsem to opravil.
25.8.2010 23:28 - Čindi
Předplatím si seriozně 2 výtisky. Ta tisícovka mě nezabije.
26.8.2010 00:12 - sirien
Dalcor: Dobře, ale nezdá se mi že by se překlad PF od nakladatele nakonec vydával za dvounásobek než originály Z her třeba v ČR

tuleník píše:
Sire Dalcore, je aj možnosť, že by preklad spáchala komunita (prekladový kľúč máme) a len by ho prešiel korektor, to by človekohodiny o dosť zrazilo.

dobře, tak tady už i můj optimismus narazil na tvrdou hranici naprosté skepse...
...leda tak že byse nás pár dohodlo s Bouchim, překládali sme to rok a pak to Bouchimu dali přeložený za podíl ze zisku. Nebo by nás platil od stránky, ale prostě míň jak toho profi překladatele. Protože za darmo to je vyhozená snaha, nejpozděj ve třetině by se na to všichni vybodli.

Jarik: Mluvíme tu tak o horizontu jednoho roku, maximálně dvou, a o částce do 700kč. S úrokama si se fakt trochu pomát, sorry...



Jinak podstatný prvek tohoto modelu je ten, že předplatitelé vědí, že předplácejí něco co nakonec nemusí vyjít a vrátí se jim peníze, aniž by svůj produkt dostali - jsou tedy sami částečně zainteresováni na úspěchu projektu, tedy každý předplatitel je zároveň reklamní agent který o tom minimálně řekne svým kamarádům, s nimiž RPG hraje, takže tam je i značná šance na kaskádové šíření - neříkám, že bůhvíjak zázračné, ale i to se počítá - těch lidí potřebujeme 500 a ne 50 000, takže každá desítka je dobrá. (Myslim že tady by se sešlo tak ke čtyřiceti kusům, dalších třicet se vyloupne na RPG F (nepočítám překryv RPG F a Kostky, proto míň), to je sedmdesát lidí, z těch by pár mohlo nakonvertovat další, to bysme byli na osmdesáti nebo devadesáti... řekněme deset dalších (??? už dlouho sem tam nebyl...) z annun.sk, to by bylo sto, což je 20%... neni špatný pro začátek.)
26.8.2010 01:55 - Vaeranias
Dalcor: Alnag to řekl za mne. Jistě, možná se prostě nesejde potřebný počet lidí ochotných od slovní podpory přejít k platebnímu příkazu své bance. Ale nemyslím, že by zůstalo u dvacítky nadšenců. Však nemluvíme o termínu v týdnech nebo za pár měsíců a tenhle model má šanci právě proto, že to je hra a ne beletrie.
26.8.2010 02:51 - sirien
...Alnag řekl důležitější věc, trochu jí pozměnim znění - kecat teď o tom, že se to nepovede, je mnohem pitomější než nadávat pak na to, že se to nepovedlo.

Shrnul bych to asi takhle:
- Stojí to za pokus
- Pathfinder je dobrá volba, je na něm široká shoda, je to kvalitní hra a patří k těm s velkou šancí uspět

Takže bych nediskutoval o tom, jestli to zkusit nebo ne (protože to sou kecy k ničemu), ani o tom co všechno by se dalo přeložit (protože Pathfinder je přinejhoršim (!) stejně dobrá volba jako colokiv jiného co se navrhne, spíš lepší) a radši bych diskutoval o tom, jak to udělat aby se to povedlo.
A nemusí to být hned teď, ostatně potřebujeme od Bouchiho (nejspíš) nejdřív informaci o tom, jak to je s cenou té licence, ergo s konečnou cenou, abysme fungovali s konkrétními čísly - ostatně nepotřebujeme nijak zvlášť spěchat, pár dnů nebo týdnů si klidně můžeme počkat. Když mezitím případně vymyslíme, jak to pak udělat aby to mělo co největší šanci uspět, naškodu to nebude.
26.8.2010 06:18 - Jarik
Mne ve skutecosti neslo o ty uroky,... ale neprimo to zavest na diskusi... jak budou ochraneny nase investice :D
Ale.. jako bych nic nerekl :D
Mne ta tisicovka na rok-dva taky nevytrhne :D
26.8.2010 08:03 - Bouchi
Jarik píše:
jak budou ochraneny nase investice :D
Muze to treba chodit na transparentni ucet, takhle to tehdy mel udelane Bob Koutsky, cili kazdy mohl videt, co se s penezi deje a ze je nikdo nezproneveril.
26.8.2010 09:58 - noir
Jo, já bych do toho taky šel. Sice to není věc, která by mě oslovila ze všech RPG nejvíc, ale proti tomu, co je (a co se připravuje) v češtině, je to zlatý...
26.8.2010 10:11 - táá dýý dáá dýý dá
budu se snazit do toho navezt i sve kamose - sice nejsou takovi blazni do RPG jako ja, ale Pathfinder by je zaujmout mohl.
26.8.2010 10:22 - Chrochta
Taktéž velmi rád pomůžu - jen mi začíná škola a tak překlad 10 stránek týdně pár měsíců nebude hrozit.
26.8.2010 10:32 - Blaine
Ja si klidne taky jeden vytisk predplatim, potencialne jeste jeden az dva dalsi. Ale jeden urcite.
26.8.2010 11:01 - Kostej
Napište si mně do toho seznamu zájemců taky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068773984909058 secREMOTE_IP: 50.17.92.200