Produkty

Colombo
23.8.2010 20:39
Pathfinder CZ
Bylo by dost lidí? Byl by altar ochoten a schopen do toho jít? A je to vůbec uskutečnitelné?
Vše o tomto možném projektu.
Začalo to v Diskusi o DrD 2
táá dýý dáá dýý dá píše:
tak proc nevydat cesky preklad Pathfinderu. Nevyslo by to levneji nez DnD?

alef0 píše:
To je dobrá otázka! Aká by bola koncová cena? Plnofarebná 600 stranová nemecká mutácia základnej príručky stojí 50 eúr (1200 CZK).

Bouchi píše:
Velmi hruby odhad mi dal priblizne tutez cenu pro ceskou mutaci (respektive o neco vyssi, protoze odhad jsem delal pro paperback, hardback je drazsi na vyrobu, tedy i na prodej.) Ale do toho by Altar nesel, protoze jen naklady na tisk by byly pres pul milionu, takove rezervy fakt nemame a banka na takovy projekt ani nahodou nepujci.
Autorská citace #1
23.8.2010 20:54 - Vojtěch
Dost lidí: Pochybuji. Základní příručka možná, otatní produkty, které myslím ve skutečnosti projekt táhnou už asi těžko. Možná v nějakém nízkonákladovém vydání (černobílé na zažloutlém recyklu by asi vypadalo stylověji, než si myslíme) za lidovou cenu by se na našem trhu spíše uchytila, než luxus za vyšší cenu, kterou si mohou dovolit Amíci.

Altar: Nevím. A kdo ví? Třeba by to nemuseli být zrovna oni. Těžko říct.

Uskutečnitelné: To je všechno. Otázka není v uskutečnitelnosti, ale v lukrativnosti celého počínání. I kdyby překlad dělala banda nadšenců, někdo to musí tisknout a distribuovat. A Paizo to taky nebude poštět zdarma. I když nadšenecký překlad formou SRD by možná šel. Papír je pro mě ale stejně základ. Hraní s noťasem je přece jen spíš výjimka než pravidlo a na tábor si spíš vezmu asi tu bichli ;)
Autorská citace #2
23.8.2010 21:01 - Night of Triumphatorr
kdyby vydali základní knihu (tak jak je: tvrdé desky,celobarevně atd.) + k tomu nějaký bestiář (co je nutný zvlášť) třeba svůj (staty, popisy nestvůr, obrázky) klidně i v paperbacku a černobíle tak bych do toho šel.
Ostatní produkty PF řešit teď je zbytečné, ale řekl bych, že kdyby se u nás našlo dost zájemců o základní český Pathfinder tak by časem určitě chtěli i ta rozšíření (alespoň já určitě :-) ).
Autorská citace #3
23.8.2010 21:05 - Colombo
Vojtěch: Podle toho co nabídl sirien, že by spolu s Bouchim tomu udělali reklamu, udělali akci a nechali vlastně celý projekt zaplatit v jistém předplatném, tak by z toho byla jistotka, kde by každý další výtisk prakticky byl, bez tisku a distribuce, čistý zisk.

Tím by se posunla úroveň RPG v česku (českých RPG v česku) a možná by mohla začít i výchova českých zákazníků co se týče kupování doplňků...
Autorská citace #4
23.8.2010 21:08 - sirien
chjo, relativisty maj všichni rádi. S timhle přístupem by se NASA nedostala ani do horkovzdušnýho balonu, natož na Měsíc, protože než by vůbec něco narýsovala, tak by Rusáci mávali z Marsu.

Bouchi: Budeme předpokládat vydání PF v klasické podobě - křídový papír, původní ilustrace, původní grafika, hard cover. Budeme uvažovat schopného překladatele dle nedávno zmíněných požadavků a k němu náležícího slušného korektora. Teď:
  1. Jaký bys u toho chtěl udělat náklad prvního vydání
  2. Jaké by tudíž byly celkové náklady (zatím neznámé položky - např. licenci - zkus alespoň odhadnout)
  3. Jak velkou část nákladů bys potřeboval mít uhrazenou z předobjednávek
Autorská citace #5
23.8.2010 21:09 - Merlin
určitě vím o 3 lidech, co by do toho šli
Autorská citace #6
23.8.2010 21:10 - Bouchi
Doporucil bych dat do zahlavi link na prislusne misto vedlejsi diskuse, aby byly lepe videt souvislosti a pocatek cele debaty o moznosti tohohle projektu.
Autorská citace #7
23.8.2010 21:17 - andtom
Mně se Pathfinder hodně zamlouvá a začal jsem kupovat a číst příručky k němu.
Autorská citace #8
23.8.2010 21:24 - Bouchi
sirien: Mozne prvni vydan jsem pred temi par dny propocitaval myslim na 1500 vytisku a vyslo mi, ze koncova cena na pultech by byla okolo 1300 (zalezi na licenci, navic ten online kalkulator umel jen paperbacky - ale zas treba bych nasel i levnejsi tiskarnu; kazdopadne do 1500, coz by snad za plnobarevny 600strankovy hardback lide dali) a ze pokud by se naslo aspon 500 lidi, kteri by si to predplatili tou navrzenou formou "dostanete to za polovic (tedy cca 650)" kdyz zaplatite coby zalohu pulku vasi ceny (tedy cca 325) hned jako doklad vaseho zajmu a druhou pulku pri vydani" tak bych do toho sel. S tim ze kdyz se tech 500 lidi nenasbira, zaloha se samozrejme vraci.
Autorská citace #9
23.8.2010 21:24 - Vojtěch
Opravdu bych byl opatrný. Paizo vytáhlo Pathfinder, ale pro to, aby jim na tom seděly ty jejich dobrodružství a Wizardi jim do toho moc nemohli kecat (licence pro čtvrtou edici se už asi někde rozebírala, ne?). Nevím na kolik to má ve skutečnosti výnos (pravidla - 9.90 $ za PDF a 49.90 za knihu, tak tři knihy v tvrdých deskách ročně vs. Adventure Path - 13.30 $ za PDF a 19.90 $ za knihu, což je 100 stran, které vychází každý měsíc je celkem hojně kupováno - i mnou). Od kud asi teče víc šušní? A jaká by byla asi podpora prodeje, pokud by se jelo přes PDF?

Blbé je, že jsme malý trh na luxusní knihy.

EDIT: To co říká Bouchi zní zajímavě a byl bych ochoten to podpořit. Na druhou stranu jaká by byla návratnost černobílého vydání? S ilustracemi ve stylu skic?
Autorská citace #10
23.8.2010 21:40 - sirien
Bouchi: 500 lidí, co Ti dá 300 předem? To by myslím neměl být moc problém. Je to nicméně teda levnější, než sem si představoval... o dost, takže se radši ujistim - ty čísla máš správně?
Autorská citace #11
23.8.2010 21:51 - Colombo
Za takovou knihu tak málo? Je to i s překladem?
Autorská citace #12
23.8.2010 22:07 - Bouchi
sirien: No, ono je to ve skutecnosti 600-700 predem, protoze tiskarnu budu platit az po dodani vytistenych knih (mozna nejakou zalohu dopredu, prece jen je to velka zakazka), takze vlastne az pote co dostanu od tech zajemcu i doplatky druhe pulky ceny.
A cenu (pro ty kdo zaplati skutecne takhle predem, protoze tech 500 lidi se muze sbirat treba i pul roku ci dele) jsem proste dal jako pulku odhadovane koncove, protoze by stejne pulku schramstnul distributor.
Samozrejme 60 % (cili dejme tomu 800 celkem) by mi poskytlo o neco vetsi manevrovaci prostor (v tom smyslu, ze by se z trzeb za prvni book rychleji nasbiralo na dalsi, pokud by se tedy pro dalsi taky nezvolil ten "predplaceci" model.
Ostatne ty sam jsi prece navrhoval, aby zisk z predplatitelu byl minimalni.

Colombo: Ano, bavime se o ceskem prekladu.
Jak pisu sirienovi, je to pulka z odhadovane koncove ceny, kterou by jinak spolkla distribuce.

Kazdopadne cenu pro predplatitele zatim muzeme nechat pootevrenou, az se dovim kolik by stala licence, pohovorim s moznymi prekladateli o tom, za jakych podminek by to vzali, necham si udelat kalkulace u vic tiskaren apod.
Autorská citace #13
23.8.2010 22:12 - noir
Osobně bych si asi Pathfindera po česku taky pořídil. Už jen kvůli té češtině - ale zatraceně dobře bych si před koupí prostudoval ten překlad. Už jen proto, že by mohl být určený i pro mé děti a jejich kamarády...

Otázka je, proč by to Altar dělal? Nepotopila by tak loď Pathfinderu vlajkovou loď Dračího doupěte 2 dalších altařích rpg projektů?
Autorská citace #14
23.8.2010 22:15 - Colombo
noir: chce to trochu pozitivního myšlení, možná by to potopilo píchlý člun DrD 2, ale třeba by to zachránilo loď altar nabírající vodu:P
Autorská citace #15
23.8.2010 22:20 - Bouchi
noir: Zas ne kazdy rodic jen tak v krame sahne do kapsy a vyplazne patnact stovek za knizku, trebaze je to hardback co ma 600 plnobarevnych stranek. Takze si myslim, ze prostor pro koexistenci Pathfinderu a DrD II tu je. (Navic jak jsem psal v te drivejsi diskusi, pokud by se tech 500 lidi nenasbiralo nejak mimoradne rychle, tak bych videl realny termin vydani na GC 2012. tedy minimalne rok po DrD II.)
Autorská citace #16
23.8.2010 22:39 - Merlin
Bouchi: dneska mají mladí kapesný o kterým se mi nesnilo ani při nástupu do práce po škole
Autorská citace #17
23.8.2010 23:15 - Fibriso
nezapomente, ze na slovensku by se po tom pravdepodobně taky rádi natáhli :)
A já taky...
Autorská citace #18
24.8.2010 00:03 - sirien
počítám s tím, že např. PK by se zrovna překlad PF mohl zdát jako docela dobrý nápad. Pokud se pamatuju dobře, tak to je jedna z jeho oblíbených her...
Autorská citace #19
24.8.2010 09:11 - alef0
Bouchi,
čo hovoríš na ten Sirienov nápad z vedľajšej diskusie, že založiť účet a urobiť fundraising?
Autorská citace #20
24.8.2010 09:30 - Bouchi
Vzdyt jo, ale neda se to udelat driv, nez bude jasne, jaka bude cena pro predplatitele, viz posledni odstavec. (Teda zalozit ucet se muze i driv, chce to akorat vybrat vhodnou banku, aby byly poplatky za transakce co nejmensi, idealne nulove.)
Momentalne ma mic na sve strane Paizo (ano,uz jsem jim poslal dotaz na licenci).

Edit: S prekladatelku jsem predbezne (vzhledem k tomu, ze prekladani by zacalo az po nasbirani tech 500 zajemcu) domluveny.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090150117874146 secREMOTE_IP: 3.80.129.195