Produkty

Colombo
23.8.2010 20:39
Pathfinder CZ
Bylo by dost lidí? Byl by altar ochoten a schopen do toho jít? A je to vůbec uskutečnitelné?
Vše o tomto možném projektu.
Začalo to v Diskusi o DrD 2
táá dýý dáá dýý dá píše:
tak proc nevydat cesky preklad Pathfinderu. Nevyslo by to levneji nez DnD?

alef0 píše:
To je dobrá otázka! Aká by bola koncová cena? Plnofarebná 600 stranová nemecká mutácia základnej príručky stojí 50 eúr (1200 CZK).

Bouchi píše:
Velmi hruby odhad mi dal priblizne tutez cenu pro ceskou mutaci (respektive o neco vyssi, protoze odhad jsem delal pro paperback, hardback je drazsi na vyrobu, tedy i na prodej.) Ale do toho by Altar nesel, protoze jen naklady na tisk by byly pres pul milionu, takove rezervy fakt nemame a banka na takovy projekt ani nahodou nepujci.
15.10.2010 18:22 - andtom
Jinak zde: Pathfinder Spell Cards – Core Rulebook Spells jsou k dspozici kouzla ve formě karet, pokud by někoho zajímalo.
15.10.2010 19:31 - Night of Triumphatorr
Díky! Při představě, že řeknu hráčům: "těchhle milion stran si přečti a zvaž které se hodí tvé postavě" mě museli křísit :-) .
15.10.2010 19:33 - Night of Triumphatorr
Bouchi: zkusit francouze nebo němce jak je to s licencí a koho kontaktovat. Jinak bych to viděl, že pan/paní Podpis to trefil
podpis píše:
bych rekl ze se na nas Paizo vy... prece nebudou podporovat hracskou zakladnu v Cecensku nebo na Slovinsku :-)
15.10.2010 22:24 - Vojtěch
Aehm... všimli si ti, co chtěli překládat 4E, jak se nám pěkně změnila s příchodem Essentials? :)
15.10.2010 23:46 - ShadoWWW
Vojtěch: Změny není problém do překladu Core pravidel zapracovat.
16.10.2010 03:41 - Vojtěch
Změny? Já bych řekl, že je to dost podstatná část textu (přes 50 %). Povolání jsou úplně jinak a všechno je přinejmenším přeházené.

Tím jsem nechtěl dávat najevo nějaké rozčarování, spíš obavy, že stávající 4E Player's Handbook už asi nebude plně podporován Wizardy, nebo nebude na dlouho a Essentials knížky mají podstatně jiné rozložení, tedy která část do čeho přísluší - pochybuji, že by si Wizardi nechli sáhnout na složení knih pro účely zapracování změn - maximálně Errata, kterých je ale prý také požehnaně. Zkrátka mi přijde, že WotC krapet míchá kartami i v tom, co by se dalo vydat v naší milované mateřštině.

Já nevím, jestli jsi do nich už měl příležitost nahlédnout, ale takový Heroes of the Fallen Kingdoms je ořezaný Player's Handbook, kde je značná část textu v překryvu s Rules Compendium, ale jsou v něm pouze základy, kdežto Rules Compenium má všechen text, ale často postrádá třeba tabulky (sekce zbraní například). Podobně tomu bude asi i s Dungeon Master's Kitem a Heroes of the Forgotten Kingdoms. Změny mi přijdou o dost výraznější než třeba mezi verzemi 3.0 a 3.5 a nemyslím, že by se materiál 4E a Essentials dal mícht bez podstatných úprav. V zásadě budou asi podobná pravidla pro boj, featy (část bude muset být v návaznosti na nové složení schopností povolání jinak) a skilly jsem zatím neporovnával, ale powers jsou buď podle 4E, nebo podle Essentials míchat se nedají.
16.10.2010 07:38 - noir
Fuuj, kartičky! To je taaak magickovský! Skoro bych řekl, že Pathfinder začíná bejt takový WoWko pro chudý...

Vojtěch: V lednu by měla vyjít knížka, která poradí, jak mixovat 4e s Essentials...
16.10.2010 09:32 - Vojtěch
Krapet pozdě né? To mělo vyjít hnedka z kraje...

A mě nešlo ani tak o konverzi, jako o to, o čem se vede debata v tomhle tématu - co by bylo výhodné přeložit a vydat?
16.10.2010 09:36 - ShadoWWW
Viděl jsem, že v HotFK chybí v tabulce zbraní meč bastard.

Jinak s tím překladem: Zapracoval bych tam oficiální errata + v PHB bych upravil vysvětlení činností v boji. Přijde mi, že v RC jsou trochu lépe vysvětlené (třeba konkrétně Grab).

Jinak nové featy a skilly bych do PHB nedával. Souhlasím, že řada Essentials je o dost jiná než Core. Příští rok se uvidí, nakolik jsou obě řady kompatibilní a Core řada podporovaná. Že letos jsou podporované skoro výhradně Essentials je tím, že Wizardi potřebují, aby se jich prodalo co nejvíc. Je ale otázka, jestli zajdou tak daleko, že Essentials příručky budou novým standardem a staré příručky dále nepodporované, nebo jestli přijdou errata, která staré příručky upraví a ty budou nadále podporované. Osobně doufám v 2. možnost, protože to by nebyl problém zapracovat do překladu Core příruček.

Taky mi přijde, že stará řada nabízí tolik možností, že by bylo škoda ji totálně odříznout.
16.10.2010 11:28 - Vojtěch
Já se obávám právě marketingu. Že ta "stará řada" už nebude dostatečně prodávaná a tudíž podpora patřičně poklesne. Všimni si, že opět vychází Monser Manual a DM guide, jenže v onom slavném balení typu box - ke knížce se nám tlačí ještě základní mapové tilesy a žetony a nějaké to předpřipravené dobrodružství, s Monster Manualem je to podobné. Vypadá to jako by se 4E postupně překrývala novým materiálem a tak jako zahrabávala, zaorávala, pohřbívala...

Neříkám, že se 4E ztratí, spíš že pokud bedeme v budoucnu chtít využít nový materiál s 4E knihami, tak nás slušně odkážou k oné zmiňované lednové příručce. Doufám že tu drzost odkázat hráče do Paďous rovnou mít nebudou.
16.10.2010 13:03 - Colombo
a co to má společného s českým Pathfinderem?
16.10.2010 13:21 - Vojtěch
Byly tu jisté dohady, zda by nebylo lepší přeložit 4E Player's Handbook a následně vyjádřeny jisté obavy o to, jaká by byla podpora záležitosti z WotC. No, a heleme se, co se děje. Zatímco Pathfinder má 4. vydání Errata, ale zatím žádná změna krumpáčem neproběhla. Zatím bych řekl, že Patfinder se jeví jako jistější investice vzhledem k časové náročnosti celého projektu (překlad, tisk atd.).
16.10.2010 15:37 - tuleník
Vojtěch, mám len ja pocit, že hovoríš značne off topic, alebo aj niekto iný, čo myslíš?
Z Essentials mám len RC vzhľadom na to, že sú to "všetky pravidlá aj s updatmi na jednom mieste" a pokiaľ som s tým pracoval, je to 100 % compatible.
Pochybujem, že "tá prvoradá a do budúcnosti trvale podporovaná" sada by vyšla v paperbacku...
16.10.2010 15:46 - sirien
noir píše:
Fuuj, kartičky! To je taaak magickovský!

proč? 4e má taky kartičky powerů, při hře to je docela handy. Aspoň můžeš skutečně "listovat svým spell bookem".
16.10.2010 16:59 - noir
sirien: Mě kartičky nevadí - to bylo jen popíchnutí andtoma, který se vůči power kartám v 4e vyjadřoval víc než nelichotivě a teď se raduje z toho, že je vydává Pathfinder...
16.10.2010 18:08 - Colombo
andtom píše:
Jinak zde: Pathfinder Spell Cards – Core Rulebook Spells jsou k dspozici kouzla ve formě karet, pokud by někoho zajímalo

Jásot sám.
16.10.2010 19:00 - Alnag
Nemůžete do sebe třeba ... přestat furt rýt? Je to naprosto zbytečné. Každého baví nějaká hra a bude ji zjevně bránit směsicí racionálních i iracionálních argumentů. Kdybyste místo hledání slabých míst her, které se vám nelíbí hledali silné stránky těch, které se vám líbí, bylo by to sice asi méně zábavné, ale možná trochu přátelštější.
16.10.2010 19:05 - tuleník
Alnag: a pravdepodobne by to na rozdiel od prvej možnosti bolo aj produktívnejšie...
Kartičky sú fantastická nápoveda, hlavne pre začiatočníkov.
16.10.2010 19:27 - Vojtěch
Tuleník: kolovaly tu určité dohady, jestli by nebylo lepší přeložit 4E, Já se kloním k tomu, že ne, protože to vypadá že se u WotC se systémem pořád provádí nějaké veletoče (mylím, že to začalo někde tady). Proto můj původní off-topic talk.

Co se změn týče, tak rámcová pravidla myslím zůstávají stejná - problém nastává s pravidly pro postavy.

Abych ještě odpověděl na tvé doměnky o paperbacku - mrkni do Wizardského katalogu plánovaných produktů. Všechno od "Red Box" (počátek Essentials) je buď box, nebo paperback (po rozkliknutí produktu je to vidět). Mimo to tam už žádnou knížku, která by vypadala na klasickou 4E minimálně do dubna 2011 nevidím (Heroes of Shadow mají sice nějakou jinou obálku, ale je to paperback a název také vypadá spíš na essentials - možná to bude nějaký obojetník), ještě tam je Gamma World, což je jakýsi nástupce d20 Modern, deskové hry a romány.

EDIT: Neberte to ode mne prosím jako rytí do systému - Essentials se mi líbí o dost víc než 4E původně a myslím že to je krok správným směrem. Jen se bojím, že Wizardi zase vychrlí novou edici, než by se něco stihlo přeložit a vydat s tím, že podpora stop.

EDIT 2: Spell cards podpora! Stejně jako power cards nejsou přece povinné.
16.10.2010 19:48 - andtom
Noir píše:
Mě kartičky nevadí - to bylo jen popíchnutí andtoma, který se vůči power kartám v 4e vyjadřoval víc než nelichotivě a teď se raduje z toho, že je vydává Pathfinder...

Zalykat se touhou rýt do někoho je vážně špatným rádcem. 1. Pathfinder nic nevydává, je to amatérská tvorba. 2. Někde v jiné diskuzi před časem jsem psal v tom smyslu, že D&D 4e spočívá na principu, aby hráči vynášeli zhruba stejný počet karet schopností (a že postavy jsou si podobné, kouzelník je nemastný neslaný atd. ... to je teď jedno, nechci se k tomu vracet, fakt ne). Nevím, odkud jsi vzal, že psaní si něčeho na karty považuji za zlo. Mimochodem jako hráč u Merlina i Almiho jsem používal powers napsané na kartách. Zde jsem dal link na karty s kouzlama Pathfindera naprosto neutrálně.

Není to poprvé, co se mě snažíž dezinterpretovat. Jestli do mě osobně potřebuješ rýt, napiš PM (odpověď nezaručuji) a neotravuj veřejně - jak vidíš, lidi to prudí. Dík.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092399835586548 secREMOTE_IP: 3.94.102.228