Produkty

Magus
20.3.2010 20:05
Fallout PnP
Toto jsem našel ma madbrahmin.cz Fallout Pen and Paper...v češtině
Jsou tam i další příručky.
Autorská citace #1
21.3.2010 01:18 - Zarahel
To vypadá zajímavě ale závěry budu dělat jen co si to víc projdu...na což se chystám...mám rád dvojku na PC...legenda..
Autorská citace #2
21.3.2010 09:05 - Gurney
Mám přečtěno téměř celý, kdysi jsme to chtěli hrát. Celý pravidla jsou jen decentně upravenej přepis pravidel podle kterých funguje Fallout 1 a 2 na PC, kvůli tomu taky celá hra (a její případní hráči) trpí složitými výpočty s procenty při každém hodu a dalšími věcmi, které se pc her řešit nemusí. Na druhou stranu je celá příručka napsaná velmi vtipně, některé "perly" dodal samotný překladatelský tým a především v doplňujících materiálech se dá nalézt spousta informací o světě falloutů.
Autorská citace #3
21.3.2010 09:51 - Magus
Jsem na straně 20, takže jsem se s tím trochu seznámil. Vtipné to je opravdu dost, na pravidla, takže se to pěkně čte.Pravdla píše:
Inteligence je to, co odlišuje
lidi od zvířeny, proto je velice
důležitá. Postava s vysokou
inteligencí dokáže řešit problémy
rychleji a efektivněji než
zaostalí menťouškové. Vysokou
inteligencí vynikal Albert
Einstein, Napoleon a Alexandr
Veliký, naopak - Forrest Gump, Áda
18
Hitleruj a ten parchant co je teď
v Bílým domě a odmítá snížit emise
aby neuškodil emerické ekonomice
mají inteligenci mentálně
retardované slepice.

To mi přišlo opravdu vtipné.=D
Ale zdá se mi složité...to už jen podle toho kolik kostek je k tomu potřeba, to s třeba s WoD srovnat nedá.
Autorská citace #4
21.3.2010 10:03 - Nachtrose
Magus: na WoD taky potrebujes hodne kostek. I kdyz teda jenom poctem. A co jsem procital SR 4e, tak v jednom prikladu tam mel dotycny dicepool pro nejaky hod 18d6! Nevim, jak moc tu sadu oznacit jak "zakladni", ale se 7 kostakama ( d4, d6, d8, d10, d%, d12 a d20 ) vetsinou pokryjes temer vse. I dicepoolove systemy, i kdyz tam je to asi trochu otrava. A ta sada jde sehnat tak od 100-150 Kc.
Autorská citace #5
21.3.2010 10:21 - Jerson
Systém Falloutu se tváříé jako RPG (taky je to jedno z nejlepších PC RPG), ale trpí klasickými neduhy dovednostních RPG své doby - zbytečná složitost a roztříštěnost mechanik, a to i těch, do kterých hráč vidí. Pro hraní u stolu by to chtělo seškrtat procenta, zavést jednoduchý hod typu podhoď vlastnost + dovednost, udělat rozumně zbraně a hotovo.
Před lety mi napsal jeden hráč, že s úspěchem použil CPH, jen změnil vlastnosti na falloutovské a měl vystaráno.

Btw. je docela vtipný jejich "rozbor zbraní" - už jsem se nad ním smál před lety :-)

Píše:
9mm
Toto je 9mm Parabellum. Ehm… Je tu jeden nepříjemný fakt… Existují dva typy 9mm
Parabellum munice: pro pistole a pro samopaly. Nicméně, nejsou kompatibilní. Promiňte.

To by už mohl napsat Gediman ve Voidu. Když už člověk srovnává něčí výtvor s realitou, měl by si zjistit, jak je to doopravdy (: )
Autorská citace #6
21.3.2010 10:40 - Magus
Jerson: Dá se říct, že všechna RPG jdou hrát ve Falloutu a všech různých světech pozměněním...Ale já si ten Fallout raději zahraju s "oficiálními" pravidly a trochu pozměněnými, než v úplně jiném systému =)
Autorská citace #7
21.3.2010 10:41 - Magus
Nachtrose: Ale já třeba házím jednou kostkou víckát, něž třeba 5-ti stejnýma kostkama.
Jerson: =D
Autorská citace #8
21.3.2010 11:05 - Jerson
Však si hraj co uznáš za vhodné. Jen mi přijde zbytečné a zdlouhavé používat počítačová pravidla pro hru, kde musíš všechny výpočty provádět ručně.
Autorská citace #9
21.3.2010 11:16 - Magus
To je fakt a zjednoušeně si to nahrál? Nebo to nestálo za to?=)
Autorská citace #10
21.3.2010 11:22 - Jerson
K Falloutu jsem se dostal až v době, kdy jsem si už udělal jednoduchá pravidla, takže provádět nějaké složité výpočty a mít osobní kartu plnou různých čísel mě fakt neláká - jako hráče a už vůbec ne jako GM, protože si dovedu představit, kolik to zahrnuje účetnické práce.

Až se dostaneš k části s radami pro GM, tak zjistíš, co všechno musíš (ve Falloutu) dělat - a ještě navíc znát takovou hromadu pravidel a vědět, kdy co použít, když to neví hráči? Do toho bych už opravdu nešel. Ale až to zkusíš, můžeš sem napsat své postřehy.
Autorská citace #11
21.3.2010 11:25 - Magus
Napíšu.=) Asi se hned podívám na 'rady pro GM' a uvidím co bude dál...
Autorská citace #12
21.3.2010 11:36 - Jerson
Hlavně ten text ale neber moc vážně, jinak tvrdě narazíš. Technicky nutí GMma jít po ostří nože se zavázanýma očima s plnou polní na zádech a bez opory.
Píše:

Přečtěte si celé dobrodružství dopodrobna třikrát nebo čtyřikrát. Nějaký
čas věnujte tomu, že si budete snažit představit, co byste jako hráč chtěl
v daných situacích udělat. Musíte znát detaily o všech hlavních NPC, se
kterými se budou postavy setkávat. Čím více budete připraveni, tím lepší
pak budete.
...
Ale za všech věcí v tomto pojednání musím zdůraznit poslední bod: pokuste
se hráče neomezovat. Můžete před ně postavit zeď abyste je tím zkusili je
správně nasměrovat, nebo přijít s novým NPC, který vrátí skupinu zpátky na
správnou cestu dobrodružstvím, ale snažte se být tak flexibilní, jak to
bude možné. Hráči nebudou chtít hrát, když se budou cítit jako krysy v
bludišti, kde někdo kontroluje všechno co udělají. Představují si, co by
někdo jiný udělal v dané situaci, takže mějte na mysli, že to, co jejich
postavy udělají by nemuselo být zrovna to nejlepší v dané situaci pro
dějovou linii dobrodružství!

Plus text mezi těmito odstravci, navíc s doporučovanými šesti lidmi, z toho bych asi dobrou hru nevykouzlil.
Autorská citace #13
21.3.2010 11:36 - Gurney
Magus: Fallout se dá mnohem jednodušeji zahrát ve FATE, GURPS, True20, d20 Modern a milionu dalších systémů včetně toho WoD co zrovna čteš, ale každý svého štěstí konstruktérem...

BTW původní Fallouty 1 a 2 měly původně fungovat na základě GURPS, ale objevil se problém s licencí - říká se že Steve Jackson Games odradila brutalita ve hře (v dnešní době kdy se už nikdo nepozastaví nad ustřelováním končetin v F3 to zní skoro směšně) + měli nějaké problémy s postavičkou Pip-boy, takže autoři Falloutu 1 navrhli vlastní napodobeninu, systém SPECIAL.
Autorská citace #14
21.3.2010 11:42 - Jerson
A ještě jedna věc, kteoru jsem očekával:

Píše:
Navíc, GM musí udržovat dobré způsoby hry. To znamená mnoho věcí: obvykle
to znamená, že by se on nebo ona měl pokusit hájit iluzi zkušeného
vypravěče příběhu
. Vyhledávání čísel a pravidel každou minutu nepomůže;
jestli to pomůže plynulosti hry, raději použijte vlastní úsudek. Také se
snažte udržovat diskutování o házení kostkou na minimu. Zjistil jsem, že
nic nezničí příběh tak, jako když všechno přesně přepočítáváte a
kontrolujete přesně podle pravidel
. Skutečný svět se neřídí podle hodů
kostkou, ačkoli ten herní svět ano, je obvykle nejlepší tato čísla nechat
pracovat "za scénou", jako Čaroděj v příběhu Čaroděj ze země Oz. Hráči
nepotřebují, aby je někdo nutil dívat se za závěs.

V překladu "Tady máte 166 stran pravidel, ale protože vás budou zdržovat, tak střílej čísla od oka, a tvař se, že to máš v merku, že ses na všechno připravil. Postav hráčům bludiště, které si dobře připravíš, ale pak je jím proveď, aniž by si všimli stěn. A nesmíš si rvát vlasy, když dojdou do slepého konce a místo návratu se pokusí zeď přelézt - dej jim krumpáč, ať ji probourají."

Opravdu nevidím důvod používat pravidla, o kterých autor ví, že budou zdržovat a GM je v rámci plynulosti hry bude - a dokonce je má - ignorovat.
Autorská citace #15
12.4.2010 10:09 - Shako
Hmm,
dobre, pravidla pro Fallout PnP nejsou nic moc. Ale ma nekdo nejake zkusenosti s hranim ve svete Falloutu pod nejakym jinym systemem nebo je to jen teoreticka licitace nad tim, ze kdybych to nahodou hral, tak bych to hral v jinem systemu?
Autorská citace #16
12.4.2010 14:40 - Gurney
Hráli jsme Fallout ve FATE a nebyl s tím problém.
Autorská citace #17
12.4.2010 14:42 - Colombo
Jestli si chcete zahrát klasický fallout a přitom zkusit něco nového, je tu mmorpg fonline.
Autorská citace #18
12.4.2010 16:14 - Shako
Gurney:
A jak se povedlo zavest do Fatu F zbrane, drogy.., pripadne perky?

Colombo:
Diky za tip, ale nechci MMORPG, ale stolni RPG ze sveta Fallouta.;-)
Autorská citace #19
12.4.2010 18:33 - Gurney
Shako píše:
A jak se povedlo zavest do Fatu F zbrane, drogy.., pripadne perky?

Celkem jednoduše, boj byl na tahy, zbraně byly podle varianty "Jednoduché zbraně a zbroje" ohodnocený podle účinnosti 1 - 4. Podotýkám že postavy měly mírně survival vybavení - pistole a revolvery, obvykle tak se dvěma zásobníky + postava ztraceného paladina BO disponovala útočnou puškou s granátometem + tuším jeden zásobník a asi dva granáty; nejvíc "high" zbraň ve hře bylo jedno rpg kterým disponoval místní mafiánský boss a překupník zbraní + vzhledem k tomu že městečko mělo palírnu, užívaly se molotovy.

Perky jsme neřešili, místo toho jsem měli prostě aspekty, tuším že 5 + jeden který určoval původ postavy (na výběr Narozen ve Vaultu, Civilizovanej, Dítě pustiny, Bratrstvo Oceli).

Drogy jsme neřešili, byla to taková krátkodobější hra a nikdo neměl žádnej aspekt Feťák nebo něco podobnýho a v tom fofru stejně nebyl na shánění drog čas, na druhou stranu se na konci hry bojovalo v předválečným skladišti chemikálií a zásah některého ze sudů mělo rúzné účinky dané hodem 1d6 (co si pamatuju některý se daly zapálit, jiný zpúsobovaly dušení, halucinace a tak podobně)

Jinak dneska už bych tu hru vyřešil trochu jinak, vykašlal bych se na určování konkrétní účinnosti zbraní a modifikátorů (hlavně při boji) a hrál bych podle o něco abstraktnějšího nastavení pravidel.
Autorská citace #20
13.4.2010 11:19 - Magus
Fate už umím hrát, takže ten Fallout vyskouším zahrát v tom systému než v "originálním" FO: PnP.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089468002319336 secREMOTE_IP: 3.90.205.166