Produkty

Bouchi
5.11.2009 06:34
DrD+
DrD+ je patrně na tomto webu dostatečně kontroverzní téma, aby mohlo vyprodukovat zajímavou diskusi.
18.8.2017 11:42 - ShadoWWW
Pamatuji se na kámoše ze Straháču, který v roce 2004 objevil Dračák+ (jeho první RPG) a propadl tomu. Dva měsíce studoval příručky, projížděl net, kreslil mapy, vytvářel svět a dobrodružství, nakupoval figurky...

Pak přišlo na první hraní. My hráči jsme naštěstí museli nastudovat jen jeden a půl knížky a i tak jsme z toho moc moudří nebyli.

První polovina sezení byla "vyprávěcí", tak to šlo. Pak tam PJ střihnul boj a na tom jsme se zasekali. Mně to přišlo oproti DrD zbytečně složité. Jeden z hráčů naštěstí namítnul: "Jako jo, hrát se to dá, ale nezahrajem si radši DnD 3.5, který nedávno vyšlo? Koupil jsem teď nově příručky a je to vyladěná verze Trojky, kterou jsme s kámošama hráli několik let a i to bylo lepší než DrD Plus, a hlavně jednodušší a intuitivnější."

Po tom prvním sezení tam byli hráči, co chtěli přejít na DrD 1.6 a ti, co chtěli zkusit DnD 3.5. Ale nikdo už nechtěl hrát DrD+.
18.8.2017 13:01 - Crushir
Tabulky zvládám. Sice člověk do nich musí pořád čučet, ale je to v poho. Spíš mě chybí u schopností bonus i reálné číslo. Např. vrh skřetem je +10 (3m). Aby člověk kvůli blbosti nemusel mít pořád tabulky v ruce. Souboje jsou neskutečně zdlouhavé. Často se stane, že hrajem 4h a z toho je 2h souboj se třema skřetama :-(

Jinak RPG hraju od roku 1991 takže žádná lamka nejsu. :-D

AD poznámky k povoláním. Tři cesty povolání sou zlo.
Válečník: Kromě boje na nic a i v tom boji ho překoná zloděj nebo hrancl se střelbou. Pár fint a pár použitelnejch schopností, ale většina úplně mimo mísu.
Zloděj: děsný OP nepotřebuje družinku
Čaroděj: půlka kouzel na nic a druhá děsně OP
Hraničář: děsně nevyvážené některé schopnosti (1.st zapálí svíčku. 2.st zastaví lávu WTF?), brutální střelba, půlka schopností a pravidel v PPJ a přestupy netřeba komentovat.
Kněz: samostatná hra PJ+kněz ok v družince nepoužitelnej. (Má děsný léčení. Hodinu budu borca se střevama venku rozesmávat, abych mu zlepšil radost a to mu doléčilo 3 křížky :-D )
Theurg: Ze začátku slabej od cca 12.úr hratelnej.
8.2.2018 16:44 - Gurney
Jen tak mimochodem, html verze DrD+ je kompletní. Pokud jste vždycky chtěli vědět, jestli a jaký bude mít vaše postava postih za oslnění v prvních pár vteřinách poté, co vyleze z hospody osvětlené svíčkami do zamračeného (neplést s velmi zamračeným, to je úplně jiná hodnota) dne, teď máte možnost :)

Ale oceňuju, že si někdo dal tu práci celý tenhle převod do html spáchat.
8.2.2018 17:08 - sirien
Kalkulátor oslnění tam nikde nevidim...

Ale kalkulátor pádu je dobrej :D

Padám z výšky 24 metrů, dopadnu do udusané hlíny... na hlavu? Jak poznám jestli padám na hlavu nebo ne? Ok, řekněme, že ne... vážím 76 kg... na sobě mám naložení 15kg... obratnost 2, smůla 3... atletika II... padám v pobíjený zbroji... a s konickou helmou. 195 DAMAGE!!! Hustý!!! :D

(ano, všechny ty parametry sou relevantní - a to sem skipnul věci jako "skočils" nebo "neovládáš své tělo". Nebo "padáš z koně" se zaškrtávátkem "při jeho skoku".)


EDIT: ...a to ani nezmiňuju tohle :D
11.2.2018 19:57 - Shako
sirien píše:
EDIT: ...a to ani nezmiňuju tohle :D
Spočítat všechny bojové parametry snad umí každý opravdový hráč DrD+ ručně... na to nepotřebuješ webovou apku. :-D

Skoro bych si to někdy z nostalgie zase zahrál... :-D
27.9.2018 08:04 - Gran
Je to frajer!
27.9.2018 08:46 - Jerson
Hm, zkusil jsem tabulku ničení. Vezmu obouruční sekeru obouruč, a chci useknout ruku dřevěné soše. Bude mi to trvat 10 až 32 minut. Hliněná socha až 50 minut.
A rozsekání dřevěného špalku mi může trvat až dvě hodiny a dostanu únavu 80. A když bych chtěl přeseknout lano, tak je to na 40 minut.

Zpracované je to krásně detailně, to musím ocenit, ale mechaniky schované za výpočty jsou prostě pitomé.
27.9.2018 21:33 - Tronar
Ano, ve vzorcich ma nekde chybu. Podle tistenych pravidel jedno kolo.
28.9.2018 00:59 - Colombo
Gurney píše:
Jen tak mimochodem, html verze DrD+ je kompletní. Pokud jste vždycky chtěli vědět, jestli a jaký bude mít vaše postava postih za oslnění v prvních pár vteřinách poté, co vyleze z hospody osvětlené svíčkami do zamračeného (neplést s velmi zamračeným, to je úplně jiná hodnota) dne, teď máte možnost :)


Ah, oslnění:

GM: Jste oslněni přepychem obchodníkova sídla.

Hráč: Nene, já mám bonus +3 proti oslnění!
28.9.2018 07:25 - Jarik
Do vlastního díla se nekope (nějaká autorská čest, ... blablabla), ale pravidla pro Světlo a Tmu (včetně Oslnění) jsem navrhoval asi tak 10x kratší a 100x jednodušší.
Je pravda, že jsem v tu chvíli kašlal na fyziku, a šel po cestě příjemnosti hraní. A to jsem zachoval i podobnou odchylku, jako je skok do výšky 16 metrů :D (nebo kolik to tu vždy Jerson hlásí)
28.9.2018 14:43 - Gran
No jo, ta nakonec vydaná pravidla pro světlo už asi zůstanou legendární. :))
17.6.2019 16:24 - ShadoWWW
Yorku, byl jsi zmíněn v článku.
17.6.2019 17:00 - York
ShadoWWW píše:
Yorku, byl jsi zmíněn v článku.


Vidíš to. Chceš autogram, když jsem teď slavnej? :D
17.6.2019 17:34 - sirien
Množství času, snahy, energie a útrap, které jsou někteří lidé schopní vynaložit na to, aby se nemuseli učit jiná pravidla, protože to by bylo hrozně složitý, mě fakt nepřestane fascinovat.
17.6.2019 18:33 - Log 1=0
Tihle to dělají, protože se jim na těch starých nějaké věci dost líbily.
Ne že by to dávalo větší smysl.
17.6.2019 19:14 - Jerson
Podivuju se nad tím stejně jako Sirien, protože výsledkem jejich předělávky nebude nic podobného DrD+ (což je dobře), ale nejspíš ani nic podobného DrD, stávající hráči libovolného Dračáku na to nepřejdou, nebude to otestované, a bude se to pokoušet prosadit vedle DnD 5e, které Dračák velmi dobře nahrazuje.
17.6.2019 19:44 - LokiB
Jerson: tvé přesvědčení, že DnD 5E velmi dobře nahrazuje Dračí Doupě, nemusí sdílet všichni. A asi ani nesdílejí :)
17.6.2019 19:45 - ShadoWWW
Jerson ale neříká, že ho nahrazuje pro všechny.
17.6.2019 19:57 - LokiB
ShadoWWW píše:
Jerson ale neříká, že ho nahrazuje pro všechny.


Ale dává to jako "výrok" bez omezení platnosti
17.6.2019 19:58 - Šaman
Jediná dobrá náhrada oDrD, o které vím, je Dračí Osud - zatím nezveřejněný systém postavený na Fate k6, na kterém usilovně jednou za čas pracuje jeho autor. Když zrovna nehraju nic na kompu… :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086307764053345 secREMOTE_IP: 3.238.62.119