Produkty

Amuldur
30.9.2009 14:45
D&D Miniatures
Hrajete miniatury? Možná by jste mi mohli poradit... Zajímalo by mě zda-li se dají kombinovat figurky ze starší série s novějšími, kmarád mi řekl, že ty starší figurky mají odlišné karty statistik než ty novější...
12.7.2013 15:50 - Jerson
Svou první nabarvenou maniaturu mám ještě pořád doma v takovém stavu, v jakém skončila. I když je pravda, že jsem jich vlastně tak moc nenabarvil.
16.2.2014 23:19 - Nachtrose
Tak jsem se konečne dostal taky k tomu, abych si zkusil barveni. a vysledek? Lepsi, nez jsem puvodne celak, ale k dokonalosti to ma setsakramentsky daleko :-D





Uz mi chybi jen podstavec a nalakovat.
4.9.2014 09:26 - Nachtrose
Může se barva "skazit"? Mám barvičky Valejo a jednu jsem teď otevřel a zjistil, že je to jen hrouda pigmentu v řídké vodnaté tekutině. Nejde roztřepat, ani rozmíchat špejlí. Tuší někdo, co s tím?
4.9.2014 10:37 - Merlin
může :) ..někdy to jde zachránit, ale většinou ne :)..mám jich doma takhle mrtvých hromadu
4.9.2014 11:20 - Nachtrose
Tak to bych měl asi reklamovat, protože tuhle jsem otevřel prvně :-D Ale do Prahy se mi kvůli tomu nechce ;-)
4.9.2014 11:42 - Merlin
No..a jak dlouho ji máš doma? .)
4.9.2014 12:20 - Nachtrose
Asi 9 měsíců.
4.9.2014 12:42 - Vojtěch
Hele, není v té kouli barviva další, menší barvička?
4.9.2014 13:07 - Nachtrose
Vojtěch píše:
Hele, není v té kouli barviva další, menší barvička?


Nějak nechápu o.O
4.9.2014 13:24 - Vojtěch
Po 9 měsících se v barvě vyskytnul podivný kulatý útvar, tak až se to narodí...
4.9.2014 13:28 - Nachtrose
Já ale netvrdil, že je kulatý. Navíc to je momentálně mnohotvar rozvrtaný špejlí a ne, žádná další barvička v něm nebyla.
4.9.2014 13:29 - Merlin
:) Nacht: no to se pak nediv :) Já to tak mám po roce taky :)
4.9.2014 13:29 - Merlin
Nacht: 9 měsíců..podivný zárodek v tekutině...nic?
4.9.2014 13:32 - Nachtrose
Merlin: ale je to jediná z asi 30ti, co mám. Ostatní jsou v pohodě.

a mám trochu frmol v práci, tak přemýšlím nad jinými věcmi, než vtípky...
4.9.2014 13:35 - Merlin
:) dva..muž, žena...:) 9 měsíců, něco uvnitř :)
4.9.2014 13:36 - Merlin
Merlin píše:
ale je to jediná z asi 30ti, co mám. Ostatní jsou v pohodě

mohla být stará už v obchodě. nebo jsi s ní jedinou netřepal. Občas to chce protřepat, když ti stojí
4.9.2014 13:39 - Sparkle
Ono se říká že garantovaná životnost těch Vallejo barev je 1 rok. Potom už se některý můžou zkazit, naprostá většina jich vydrží x let ale některý holt ne.
4.9.2014 17:22 - Ebon Hand
Tohle je trochu nešvar akrylu. Vysrážení pigmentu provází všechny barvy. Třeba u Humbrolu je díky olejovosyntetické bázi možnost rozmíchat hroudu pigmentu i po řadě let. Pokud se zkazí, tak to poznáš hned, protože pigment zhrudkovatí. Akryly se občas zkazí a tam už to nezachrání ani dlouhé míchání. Vlastně to poznáš tak, že po několika minutách míchání je hrouda pořád stejná a "voda" kolem nehoustne pigmentem. Pokud si chceš udržovat barvy bezpracně v kondici, tak doporučuji jednou za čtvrt roku vzít barvy v krabici do auta za běžnýho počasí (ať je neuvaříš, nebo nezmrznou) a normálně je tam celý den povozit při běžném ježdění. Bržděním a zatáčkami se sami promíchají, aniž by si je musel jednotlivě otvírat. A taky doporučuji míchat elektrikou, buď minivrtačkou, nebo si na starý elektrický kartáček udělej nástavec třeba jen na nataženou kancelářskou svorku. Je to neskonale rychlejší a efektivnější. :-)
4.9.2014 17:49 - Nachtrose
Ja je teda standartne "rozhrkavam", ale celkem z toho boli ruka :-D
4.9.2014 18:02 - Gurney
Mě se osvědčilo po prvním otevření přihodit do lahvičky nebo plechovky pár airsoftových kuliček, s barvou pak mnohdy stačí k promíchání jen chvíli třepat.

Jinak kostlivec je fakt povedenej.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077036142349243 secREMOTE_IP: 3.81.222.152