Produkty

ShadoWWW
4.8.2009 09:32
Pathfinder
Píše:
Originally Posted by Vic Wertz
Ten days before the launch of their much-anticipated Pathfinder Roleplaying Game Core Rulebook, Paizo Publishing today announced that the first print run of the book has sold out, with all preordered copies on their way to stores for an August 13 release. With preorders more than five times greater than for any previous product in Paizo's seven-year history, orders for the Core Rulebook continue to mount even as the company speeds to produce another print run. Paizo.com has retained enough copies to handle all paizo.com subscriptions and pre-orders. Customers who have not already placed a pre-order with paizo.com or their game or book retailer are encouraged to seek out a copy immediately following the book's retail release, as supplies are expected to run out well before the arrival of a second print run in early November.

"We thought we had printed enough to last us at least until the end of this year, but skyrocketing demand from our customers and distributors has us reprinting already," Lisa Stevens, CEO of Paizo said. "We have a healthy amount heading to Gen Con, but we think even those will go fast, so don't delay in picking up your copy!"

The Pathfinder Roleplaying Game Core Rulebook is the first release in the Pathfinder Roleplaying Game line of hardcover tabletop RPG rulebooks. Clocking in at a whopping 576 pages and at a weight of more than four pounds, this $49.99 rulebook is the newest incarnation of the 3.5 version of the world's best-selling roleplaying game. Playtested by more than 50,000 players over the last year, the Pathfinder RPG Core Rulebook is the most hotly anticipated tabletop RPG release of 2009. A massive electronic download file ($9.99) will remain available at paizo.com.

"The phenomenal support of the constantly growing community of Pathfinder RPG players has been a staggering sight to behold," said Paizo Publisher Erik Mona. "To sell out a hugely ambitious print run before the release date just goes to show what an immense audience this game will enjoy in the years to come."


Překlad:
Píše:
Poslal Vic Wertz
Deset dní před vydáním netrpělivě očekávaného Pathfinder Roleplaying Game Core Rulebook přišel dnes Paizo Publishing s oznámením, že první vydání knihy bylo vyprodáno se všemi předobjednávkami, putujícími do obchodů ke dni vydání 13. srpna. Předobjednávek je petkrát víc než pro kterýkoli jiný produkt v sedmileté historii Paizo. Počet objednávek na Core Rulebook se stále zvyšuje a firma narychlo připravuje nové vydání. Paizo.com zajistil dostatek kopií k pokrytí všech předplatitelů paizo.com i předobjednávek. Zákazníci, kteří dosud neučinili předobjednávku na paizo.com nebo u svého hernho nebo knižního prodejce, by se měli porozhlédnout po knize okamžitě po jejím vydání. Dodavatelé očekávají vyprodání ještě před příchodem druhého vydání na začátku listopadu.

"Mysleli jsme, že máme dostatek výtisků, aby nám vydržely aspoň do konce tohoto roku, ale raketový vzestup poptávky našich zákazníků a distributorů nás donutil k dotisku," sdělila Lisa Stevensová, výkonná ředitelka Paizo: "Máme ještě určité množství pro Gen Con, ale domníváme se, že i ty rychle zmizí, tak neotálejte s vyzvednutím svého výtisku!"

Pathfinder Roleplaying Game Core Rulebook je první knihou řady Pathfinder Roleplaying Game stolních RPG knih v pevné vazbě. Obsahující úctyhodných 576 stran a vážící víc než 4 libry (1,8 kg) jsou tato pravidla (za $49.99) nejnovější inkarnací verze 3.5 světově nejprodávanější hry na hrdiny. Pathfinder RPG Core Rulebook byl testován více než 50 000 hráči po celý minulý rok a je nejžhavěji očkávanou stolní RPG vydanou v roce 2009. Masivní stahování souboru eletronické verze (za $9.99) zůstane dostupné na paizo.com.

"Fenomenální podpora stále rostoucí komunity hráčů hry na hrdiny Pathfinder byla něčím nevídaným," řekl vydavatel Paizo Publisher Erik Mona. "Vyprodání nesmírně ambiciózního vydání před datem vydání jen ukazuje, jak ohromné obecenstvo si bude užívat tuto hru v následujících letech."


Co si o tom myslíte? Překvapil vás tento úspěch nebo jste ho očekávali?
Autorská citace #41
14.9.2011 09:41 - Gurney
Vojtěch píše:
myslím, že při prohledání torrentů, nebo nějakých jiných zdrojů by asi nebylo problém ho ulovit bez placení, ale to je samozřejmě fůj, že :)

Ber to tak, že nakupovat v knihkupectví, taky nejdřív knížku otevřeš. Stáhnout několik dobrodružství, omrknout které se mi líbí a které ne a následně si to co hodláš hrát koupit je zcela regulérní postup...
Autorská citace #42
14.9.2011 17:26 - Vojtěch
Samozřejmě, že pokud bude následovat krok dvě, tak to bude hned lepší.
Autorská citace #43
14.9.2011 17:39 - Night of Triumphator
Než to tisknout (a shánět kde to vytisknu), to si to raději koupím :-) Co jsem se díval tak ve fantasy obchodu mají celkem výběr věcí k PF.

To prvolevelové dobrodružství vypadá dobře. Ještě jsem tam našel nějaký soubor 1.lvl postav goblinů - bomba.
Autorská citace #44
14.9.2011 17:49 - Night of Triumphator
Zatím uvažuju, že bych zkusil Second Darkness. Je to od prvního levelu nebo už tam jsou od počátku nějaká omezení? Vím jen, že to má být něco s drowy.
Autorská citace #45
14.9.2011 18:18 - Vojtěch
Gobliny jsem nechtěl vytahovat, protože jsme uvažovali o nějakém veřejném hraní právě tohohle :)

Jinak všechny Adventure Paths začínají na první úrovni, takže drapnout první sešit z nich je také možnost. Second Darkness se točí kolem elfů a jejich kostlivců ve skříni. Pozor na Drowy, v Golarionu nejsou pavoukomilní, ale démonomilní a veskrze zlí.

---Spoiler pro hráče---

Drowové Golarionu se samozřejmě rozmnožují normálně a jsou nenapravitelně zlí a zahořklí. Povrchový svět nějak odmítá jejich existenci jako téměř neznámou báchorku, což sami temní podporují. První drowov se vyvinuli z Elfů, kteří před blížícím se pádem meteoru (Starstone) neprchli kamsi mimo svět, ale namísto toho šli tak hluboko pod zem, že je ani bohové neslyšeli prosit o pomoc v zachování života a tak je odvrhli. V krutém světě kde jeden požírá druhého se stali těmi nejkrutějšími, aby přežii. Někde mezi tím se o jejich modlitby začali zajímat jiné mocnosti. Démoni Propasti s nimi uzavírali všelijaká spojenectví a nakonec se z toho vyvinuly šlechtické rody, každý s vlastním démonickým ochráncem. Nepočetní, ale mocní se Drowové stali metlou podzemí (i když zdaleka ne tak mocní jako v říších). Mstí se všemu a všem za to co se jim stalo, za to, že spolu s tím, jak v podzemí černaly jejich duše, černala i jejich kůže a stávala se nesnesitelně citlivou na slunce, které je kdysi živilo. Co je ale oběma stranami pečlivě střeženo (elfy nejen před světem, ale i před většinou své populace včetně nejvyšších vrstev) je, že elf, který je přesycen nenávistí se může v drowa změnit náhle a nevratně. Což je právě jádro pudla Second Darkness spolu s jedním takovým konečným řešením, za které by se nestyděl ani R. Heydrich. Celá AP je kolem Drowů a nikde jinde se zatím drowové, pokud vím nevyskytli (Paizo se jim chce spíš vyhnout).

První díl se točí kolem Drowů ale jen okrajově a hráči se v něm dostanou k vedení kdysi vyhlášené a nyní zruinované herny v zaplivaném přístavu plném ztracených existencí a podivných tajemství.
Autorská citace #46
18.11.2011 18:41 - Gurney
Tak brouzdám po stránkách Pelgrane Press (Esoterrorists, Trail of Ctulhu, Ashen Stars) a narazil jsem na dost zajímavou věc - Lorefinder, jakousi úpravu Pathfindera pro vyšetřovací hru ve stylu GUMSHOE systému. Na oficiálních stránkách se dá nalézt i osobák, cca 50stránková příručka pak má vyjít v březnu.
Autorská citace #47
29.11.2011 11:02 - ROBOcop
Lorefinder vypada skutecne skutecne zajimave.
Ohledne prekladu Pathfindera. Nema nekdo uz prelozene casti? At se to treba nedela 2x. To je pak zbytecna robota.
Autorská citace #48
7.12.2011 06:44 - Vojtěch
Autorská citace #49
7.12.2011 10:55 - Colombo
Teda, připomíná mi to spíše Necrony z W40K:)

Kažopádně, tahle dáma je Aztécká a oběvovala se za zatmění slunce.
Kdo si myslel, že se tyhle národy báli jen toho, že něco na chvilku zástínilo slunko?:)
Autorská citace #50
7.12.2011 11:03 - Vojtěch
Mno, je patřičně přikrášlená (a chybí jí nějaké ty plodnostní aspekty, jak řeší diskuze pod článkem), ale myslím, že ted už se zatmění budou bát i jisté pronárody házející kostkou. Každopádně doufám, že takových se vyrojí víc. Přijde mi to jako pěkná potvora :)
Autorská citace #51
7.12.2011 11:07 - Colombo
Plodností aspekty, to myslíš tohle?:
wiki píše:
The Tzitzimimeh had a double role in Aztec religion: they were protectresses of the feminine and progenitresses of mankind. But they were also powerful and dangerous, especially in periods of cosmic instability.


Každopádně je zajímavé, co s takovou bohyní plodnosti udělají měsíčky:P
Autorská citace #52
7.12.2011 11:35 - Vojtěch
Jo :)

Ona vám to říkala, že v té lednici máte zhasínat!
Autorská citace #53
7.12.2011 11:56 - wraiths
VojtěchHmm tak se tešíme na další nestvůru, jen to má nějaký malý útok na našeho trpaslíka :-D.
Autorská citace #54
7.12.2011 12:12 - Vojtěch
Trpaslíka čekají (zl)obři, požírat slunce se nebude (zatím).
Autorská citace #55
22.12.2011 22:16 - ShadoWWW
Co říkáte na nový (třetí) Bestiář?
Autorská citace #56
22.12.2011 22:33 - Vojtěch
Mě se moc líbí. Je tam dost (pro nás) východu, blízkého i dálného, nějaká ta Oceánie a Amerika, semo tamo Lovecraft. Rochním se v něm týden a docela mě baví.
Autorská citace #57
29.12.2011 09:03 - Merlin
já vám nevím...nějak mi vadí ty mnohonohé a zmnohačástírůznýchtvorů potvory...
Autorská citace #58
29.12.2011 10:02 - Vojtěch
Které jsou ale jaksi často z nějaké původní mytologie, nebo starší edice (autoři tím tak trochu podporují domádo konverzi klasických starých dobrodružství, třeba zrovna Tomb of Horrors s Demi-lichem, nebo Expedition To The Barrier Peaks s Froghemothem). My lidi holt máme jaksi tendenci tyhle věci produkovat.

Osobně mi chybí Bonnacon (to je ten ohňoprdící býk ze seznamu nejdebilnějších potvor) ;)
Autorská citace #59
29.12.2011 10:07 - Merlin
Tak..teď jsem se pobavil :)) str.232 a "Rusalka"...v anglickém textu to působí komicky...zvlášť když se tam objeví:
Rusalkas are cruel and bitter fey who inhabit waterways near
humanoid settlements. Although rusalkas are not undead,
some persist in believing that these fey form from the
spirits of those who met a sinister end in the water. Rusalkas
do little to dissuade such rumors. Rusalkas are fond of
keeping a few charmed monsters or powerful humanoids
nearby to aid in their defense or for other forms of cruel
and humiliating entertainment, but quickly grow bored
with such pets. When this occurs, rusalkas generally
murder the creatures and seek more interesting
replacement pets.
Autorská citace #60
29.12.2011 10:14 - Merlin
hmm..tak jsem doprohlížel celý B3 a ujednotil jsem si názor, že se mi vůbec nelíbí...a některý věci jsou skutečně už za hranicí vkusu (mého). Nicméně jsou tam i rádoby vtipné věci. jako třeba tenhle oduševnělý tvor: Wolf-in-Sheep’s-Clothing

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085952997207642 secREMOTE_IP: 18.118.227.69