Produkty

Sosáček
27.7.2009 12:31
Eclipse Phase

Je Eclipse Phase hrozne cool?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Jokladné body4
Nekladné body2
Autorská citace #81
26.8.2009 19:54 - Sosáček
mentat je dobrej :)

Líbí se mi hibernát, páč tam zmiňujou že to tělo používají ultrakapitalisti s nabitým programem (protože skoro nemusí spát) a líbí se mi ta podobnost hibernát x magnát. (no, tak moc to podobný není). něco jako když chudině z marsu říkají "redneck" ale to je asi nepřeložitelný :) (a přetavený ruluje)

u těch flatů/splicerů/exaltů je blbý právě to, že potřebuji podstatný jména :(
Autorská citace #82
26.8.2009 19:55 - Sethi
hibernoid - spáč? (po pravdě, úplně mi nedává smysl ten popis, co jsi tam uvedl - nemusí spát, ale hibernuje? není tam spíš, že nemusí... já nevím, jíst?)
menton - mozkoun
flat - paušál
Autorská citace #83
26.8.2009 19:59 - Sosáček
mozkoun ... hmm ... mozkoun ... hmm.

Píše:
HIBERNOIDS
Hibernoids are transgenic-modified humans with heavily-altered sleep patterns and metabolic processes. Hibernoids have a decreased need for sleep, requiring only 1-2 hours a day on average. They also have the ability to trigger a form of voluntary hibernation, effectively stopping their metabolism and need for oxygen. Hibernoids make excellent long-durationspace travelers and habtechs, but these morphs are also favored by personal aides and hypercapitalists with non-stop lifestyles.
Autorská citace #84
26.8.2009 20:02 - Alnag
podstatná jména... hm...

tak jako

flat - základ
splicer - výdobytek (ok, to není zrovna ono i když slangově by se jim mohlo říkat dobytci :D)/pokrok/šlechtěný (užito jako zpodstatnělé přídavné jméno - jsou tam dva šlechtěný a jeden základ)
exalt - anděl/dokonalý (viz výše)/zdokonalený

asi je to víc volně ale což... je to brainstorming

napadlo mne i varianty podle barev - šedák (flat), ??? zlaťák/zlato (exalt) ale to je krapet schízný
Autorská citace #85
26.8.2009 20:03 - Sosáček
Možná bych z rusterů mohl udělat rudochy. Přecejen, jsou to chlápci z Marsu.
Autorská citace #86
26.8.2009 20:08 - Alnag
Mrtvej rudoch, dobrej rudoch... počkat, to je jiné téma. :D

Ale vážně, rudoch je dobrý překlad.
Autorská citace #87
26.8.2009 20:17 - Sosáček
Alnag píše:
flat - základ
splicer - výdobytek (ok, to není zrovna ono i když slangově by se jim mohlo říkat dobytci :D)/pokrok/šlechtěný (užito jako zpodstatnělé přídavné jméno - jsou tam dva šlechtěný a jeden základ)
exalt - anděl/dokonalý (viz výše)/zdokonalený

Jasně. Ale já si nejdem moc jistej použitím. "Chlápek ve futuře? Ten nenápadnej nebude." nebo "Neresleevly jste mě do fúrie abych dělal balet, takže co chcete?" jakože vylepšený/dokonalý může bejt jakýkoli tělo, tohle jsou konkrétní typy.

Ok, další slova:

Resleeving - nahratí mysli do těla.
Pod - poloorganický a polosyntetický tělo
Infugees - lidi co uprchli ze země v digitální podobně a spousta z nich jeětě deset let po konci světa nemá těla
Clanking masses :) - lidi co mají levný syntetický těla
Autorská citace #88
26.8.2009 20:34 - Sethi
Clanking masses - šrotéři
Resleeving - přezutí
Infugees - vprchlíci? digiprchlíci?
Autorská citace #89
26.8.2009 20:41 - Alnag
Sethi: Myslím, že to inf bude od info, takže vprchlíci asi ne.

Pokud bych to chtěl zachovat - Infogranti/Infigranti
Autorská citace #90
26.8.2009 20:44 - Sosáček
Možná digitální uprchlící? Ale chtěl bych tam nějak zachovat to "uprchlíci", protože to jednak opravdu jsou uprchlíci z pádu Země, a druhak to že nemají kam jít (a slušná část ani těla) je jeden z hlavních bodů politiky a tak.
Autorská citace #91
26.8.2009 21:59 - Sosáček
A je tu jeste jeden totalni orisek. Z nejakeho duvodu rikaji "selfimproving AI", tem co zpusobily konec civilizace a tak, "seed AI" a ja nevim proc, a jak to prelozit.
Autorská citace #92
26.8.2009 22:04 - Blaine
muzes uvest nejake stranky, abych to nemusel hledat. Nejlepe misto, kde se to objevi poprve.
Autorská citace #93
26.8.2009 22:14 - Sosáček
Poprve v "terminology" ale moc toho tam neni. Jinak toho moc neni.
Autorská citace #94
26.8.2009 22:14 - Sosáček
http://en.wikipedia.org/wiki/Seed_AI

Aha, on to je nejakej semioficialni termin. Tak nic :) Ale stejne hledam jak tomu rikat cesky :)
Autorská citace #95
26.8.2009 22:25 - Alnag
Jediné, co mne napadá je "zárodečná AI/UI", ale ono toho na té wiki taky moc není.
Autorská citace #96
26.8.2009 22:28 - Sosáček
Tam hlavne pisou ze se to nejaky chlapci snazi vyrobit. Magori.
Autorská citace #97
26.8.2009 22:34 - Sethi
Tak kdo by nechtěl mít vyhlídku do budoucna stát se chobotnicí?

Já bych do toho šla.
Autorská citace #98
26.8.2009 22:39 - Sosáček
Koukam ze mas prostredni ucho vetsi.
Autorská citace #99
26.8.2009 22:52 - Sethi
Jsem se nějak nechala inspirovat -

26.8.2009 22:54 - Sosáček

(lidi s IE6 asi neuvidi pointu. nu coz.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090111970901489 secREMOTE_IP: 3.237.186.170