Produkty

Erric
12.6.2009 21:43
Představení nové české vyprávěcí RPG hry se zaměřením na budování příběhu.(www.strepysnu.cz)
19.6.2009 19:38 - Bouchi
Píše:
Svého času toho bylo plno, zajeté koleje se blbě opouští.
Sveho casu = tak pred peti ci vice lety?
Píše:
Mnohem směrodatnější otázka je, kdy jsem naposledy viděl v nějakém časopise obsah, který by se tohle pojetí snažil změnit.
Priznam se, ze mi porad neni moc jasne, jaky obsah by sis predstavoval. (BTW, pokud se nemylim, tak Pevnost az na ridke vyjimky nectes, cili ze jsi neco nevidel lze tezko povazovat za argument.)

Píše:
například to že stále necháváš značku dračího doupěte portálu jako je dracidoupe.cz
Hm. Pripustme, ze bych se s Almadem dohodl (nasilne prevzeti by bylo a) kontraproduktivni, b) na dlouhe lokte, c) nejiste, protoze ani nevyuziva nasi znacku ke svemu obohaceni, ani tim znacku neposkozuje, atd.) na predani domeny dracidoupe.cz. Jeji stavajici obsah by se pravdepodobne premistil na jiny web (treba dracidoupe.rpgplanet.cz). A co dal? Kolik znas lidi, kteri by byli schopni a ochotni naplnit ten web novym obsahem (aspon desetinoveho rozsahu oproti stavajicimu), jaky ty by sis predstavoval? Takovi lide se AFAIK povetsinou uz realizuji jinde (treba tady na Kostce). Proc by meli clanek (nejspis nijak specificky se vztahujici vylucne k DrD), ktery muzou publikovat zde, dat na dracidoupe.cz a podporovat tak system, ktery povazuji za spatny, zastaraly apod.?
Neco jineho bude situace v dobe, kdy se bude blizit vydani DrD 2.0, pak by melo smysl tuhle domenu vzit a naplnit web novym adekvatnim obsahem.
19.6.2009 19:44 - Erric
Bouchi, Sirien: Panove, rozumim tomu, ze si to potrebujete vyrikat, ale nebylo by vhodnejsi si to odnest do nejakeho jineho vlakna? Preci jen tohle uz se netyka Strepu ani vzdalene.
19.6.2009 19:47 - Bouchi
Erric: Promin. Pokud je nejaky moderator schopen (a system to umzonuje) prenest prislusnou cast debaty treba do vlakna "DrD", lze pokracovat tam.
19.6.2009 19:51 - sirien
Píše:
Sveho casu = tak pred peti ci vice lety?

Vím já? Spíš dvěma, třemi? Pět je trochu moc

Píše:
pokud se nemylim, tak Pevnost az na ridke vyjimky nectes, cili ze jsi neco nevidel lze tezko povazovat za argument.

No, tak SEB jí čte a co měsíc ho s nějakou potkám, občas se o ní bavíme a jeho názor není moc rozdílný, když se zeptám jestli tam je něco zajímavého, obvykle se shovívavě usměje
(a ne, nečtu, nicméně - obvykle se mi dostane do ruky. Nečtu jí protože jí prolistuju a prostě mě nijak nezaujme tématama)

Píše:
ani tim znacku neposkozuje

heh. To je hodně do diskuse.

Píše:
Proc by meli clanek (nejspis nijak specificky se vztahujici vylucne k DrD), ktery muzou publikovat zde, dat na dracidoupe.cz a podporovat tak system, ktery povazuji za spatny, zastaraly apod.?

Třeba pro peníze? To je historicky odzkoušená motivace. (teda, samozřejmě... asi by to muselo být trochu v jiných hodnotách než psaní pro Pevnost, řádově řekněme dvounásobných)

Každopádně - já vyjadřuji svojí kritiku ohledně obsahu, formy a naplnění potenciálu. Vidím to dost negativně.
Nikde není psáno že bych měl znát řešení (to jestli je možnost dělat to lépe nijak nerozhoduje o tom zda to je špatné), nikde není psáno že bych se měl snažit najít nějakou cestu ven (není to můj problém - není to má značka a nejsou to mé peníze)...

To že Altar není v situaci věci změnit není moc můj problém. Je hezké, že je zdůvodněno, proč se to nezlepší, ale to nemění nic na tom, že to je špatné.
Aspoň z mého pohledu. Nikomu tím ani neberu případný opačný názor.
19.6.2009 21:52 - Bouchi
Budu pokracovat v diskusi DrD. Pokud to technicky jde a nekdo by se toho ujal, bylo by fajn presunout tam i souvisejici prispevky cca od tohoto.
20.6.2009 03:25 - sirien
Diskuse na Kostce jsou nemoderované

Systémový článek ve kterém to bylo Alnagem oznámeno očividně nepatří k převedeným, nicméně na Kostce se diskuse z rozhodnutí Velkého Tria zásadně až na extrémní výjimky (spam, totální vulgarita) s dobrým opodstatněním cíleně nemoderují (i když to je technicky snadno proveditelné) (a moderování ve stylu neustálých nesmylsných mod vstupů RPG F už nepřipadá v úvahu vůbec).

Prostě se musíš smířit s tím, jak to je - místní prostředí moderuje uživatelský konsenzus ;)
22.6.2009 11:02 - Erric
ShadoWWW v diskusi o DrD zminil, ze Strepy snu nejsou vazane na setting. Ono to totiz neni tak zcela pravda, s tim settingem je to trosku slozitejsi a vzhledem k tomu ze ShadoWWW neni jediny, kdo si tohle mysli, zrejme jsem to nejak spatne vykomunikoval verejnosti.

Strepy snu maji setting, nicmene velmi nadramcovy, takze je mozne aplikovat jej takrka do jakehokoliv sveta. Nejedna se tedy o geograficko historicky soupis, ani o seznam klanu a organizaci atp. Je to spise popis filozofie toho sveta, ktera je primo provazana se systemem. Hlavni ulohu v tomto settingu hraji sny a snove svety, prolinani iluze s realitou.
S tou filozofii se pak da pekne hrat a zvyraznovanim nebo potlacovanim jednotlivych bodu toho settingu ji pak muzete aplikovat na svuj vlastni svet.
Abych to tedy shrnul Strepy snu maji vlastni nadramcovy setting provazany s hernim systemem, ale uz neobsahuji konkretni omezujici popisy geografie, historie, organizaci apod.
15.7.2009 19:36 - Erric
DNES VYŠLY STŘEPY SNŮ
Tvrdé desky, křídový papír.










Omluvte prosím kvalitu fotek, je to foceno s bleskem za bouřky.
15.7.2009 19:37 - Erric
Hmm koukam ze 600 bodu to nezkousne. Tak potom TADY
15.7.2009 19:43 - Magus
Dobry...
S bleskem za blesku...=)
16.7.2009 13:06 - sirien
Na GC je kupuju ilgirovi, tak si je rovnou přečtu a uvidim, jestli to co tam píšeš za ty penízky stojí.
(ono mi to asi doma tak jako tak skončí ze zběratelských důvodů, nicméně otázka je jestli teď, nebo až budu zase při nějakejch rozumnějších penězích...)
4.8.2009 23:36 - Erric
Vyšla první recenze na Střepy snů a pak také Post mortem projektu v 15. čísle časopisu Drakkar věnovanému CR/SR hernímu designu.
1.9.2009 14:33 - Element_Lead
Tak mam je uz par dni doma. Momentalne jsou rozectene, ale presto se s vami podelim o svuj prubezny dojem. Zkusim byt strucny.

+ jednoznacne vyborne remeslne provedeni, kvalitni kridovy papir, pevna vazba
+ profesionalni chytlave ilustrace
+ prekvapila me dostupnost, kdyz sem na ne necekane narazil uz v tretim obchode, tak sem si je teda odnesl
+ cena 400 mi prijde v pohode
+ autor pise prijemnym nepoucujicim zpusobem (je tam videt urcity vyvoj spojeny s vekem). Text ma hlavu a patu je systematicky rozdeleny.

- jedine minus ktere vnimam je ze tam neni nic, co by me chytlo za koule, jako neco noveho prevratneho. Neco co jsem doted nevedel/nezjistil si/nenacetl sam. Priznam se ze jsem sel spise po vypraveci sekci a vsem obecnem - netykajicim se systemu, ale vypraveni, tvorby pribehu. Je to spis takovy uceleny soubor informaci a doporucenych postupu, ktere jsou prehledne na jednom miste, takze kdokoli novy v RPG to ma o dost jednodussi a pro toho bude kniha velkym prinosem.

Jsem moc rad ze tu Strepy snu jsou. Jak budou uspesne ukaze cas, kazdopadne gratuluju Erricovi a za sebe hodnotim velmi kladne.
2.9.2009 14:51 - sirien
Když člověk přečte dost článků, tak se ve Střepech moc nového nedozví, že? Na druhou stranu, pro nováčky to je naprosto luxusní souhrn. Definitivně mnohem lepší než pár odstavců v DrD.
2.9.2009 14:53 - Lotrando
Nemělo by to člověka taky učit tyhle věci používat?
2.9.2009 14:56 - sirien
SS sou hóóódně specifický, řekl bych že přenositelnost zkušenosti z nich na jiný RPG systém nebude úplně 100%, i když bych jí zase úplně nezatracoval, takže to jak moc Tě to naučí nebo nenaučí něco používat... nevím.
2.9.2009 16:02 - Colombo
Nebo naučí něco nepoužívat, že?:)
2.9.2009 18:33 - Alnag
sirien píše:
Když člověk přečte dost článků


Určitě jsi chtěl jsi říct, když člověk přečte dost článků na d20.cz, tak se ve Střepech nic nového nedozví, že?

No, listoval jsem si tím v knihkupectví (to je tak maximum, k čemu hodlám zajít) a říkal jsem si, tohle jsem četl na hrách na hrdiny, tohle jsem četl támhle, o tomhle jsem sám psal... vážně jsem tam teda neviděl nic, co by mi padlo do oka. Ale já jsem holt zmlsaný.
2.9.2009 18:44 - Sosáček
Tak, Erric nekde rikal ze rpgcka v cechach konci a brzo se prestanou hrat a novy lidi neprijdou, a proto dela reklamu pres filmovou hru aby nalakal lidi co maji radi filmy. Takze dava smysl, ze tam jsou rady urceny zacatecnikum.
2.9.2009 19:39 - sirien
Dopis z Ganymed píše:
rpgcka v cechach konci

...to je jako kdyby se v nějaké zemi prodával pouze rajčatovej džus a Ty si prohlásil, že jsou v ní džusy skoro neprodejný.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08250904083252 secREMOTE_IP: 3.136.97.64