Produkty

Alnag
18.5.2008 18:59
Waste World - české RPG o kterém jste v životě neslyšeli?
Hrál jsem si tuhle s internetem a koukám - v České republice je uvedena společnost vydávající RPG - Manticore Productions s adresou PO Box 38, Posta Praha 416, Praha 4 (Czech Republic). Nesnažte se, jde o starý seznam firma už neexistuje. Ale díval jsem se, co vydali - a překvapení se dostavilo - Waste World (1997). Hra je samozřejmě anglicky a jde o postapokalyptické RPG z daleké budoucnosti.

Autorem taky není čech, ale Billy King (autor Trollslayera). Ale přesto - napsáno v Praze, s obálkou od české ilustrátorky je tak trochu české? Nebo ne?
Autorská citace #1
18.5.2008 23:29 - Chrochta
Zcela jistě je česká! A Viléma Krále rádi přijmeme mezi sebe! Teď jen ještě kde se s hrou seznámit...
Autorská citace #2
18.5.2008 23:57 - Malabar
No rozhodne by to stalo za prozkoumani :)
Autorská citace #3
19.5.2008 00:37 - Bajo
John Kim na svych strankach píše:
1st ed by Bill King (1997) Manticore Productions
A far-future post-apocalyptic RPG, set on a planet ravaged by ten millennia of total war, where five gigantic city-states ("metrozones") are struggling over dwindling supplies of Drakonium, the ultimate energy source. The warfare has spawned mutation-causing weapons, bio-engineered plagues, robots turned amok by a computer virus, and a Galactic interdict trapping unpleasant aliens on the planet. Resolution is a simple d20+stat+skill+modifiers, where an 11+ succeeds. A roll of 1 fumbles, while 20 is roll again. Character creation is open point-bought. There are four attributes (Strength, Dexterity, Intelligence, and Psyche) rated -3 to +3, and skills rated 0 to 9 (divided into Easy, Normal, and Hard). Combat bases damage on the degree of success, with a possible multiplier and/or additive bonus. It also has hit location and critical hits. cf. Mark Hughes' Waste World resources.
- zdroj: Darkshire
Autorská citace #4
19.5.2008 06:36 - Rytíř
Tak vzhledem k tomu, že tady pár let bydlel a vzal si Češku za ženu, klidně bych to za "do jisté míry české" považoval :))
Autorská citace #5
19.5.2008 16:07 - Dalcor
Pokdu se nepletu Quasit s ním (Kingem) kdysi i hrával, ne? Docela by mě to zajímalo :)
BTW kolik českých RPG jsi našel? Stálo yb to možná an nějaký kratší článek - Česká RPG, jak je neznáme :)
Autorská citace #6
19.5.2008 17:25 - Alnag
Ve skutečnosti jsem dával dohromady jeden článek (který uvídte za dlouho a dlouho... jde mi to jak psovi pastva) o různě "českých" RPG. Ve smyslu - původní, přeložené, a právě takové jako Waste World. No... není to ani tak článek, spíš přehled.
Ano, Quasit s ním hrával.
Autorská citace #7
24.5.2008 08:45 - Corvus
nasiel som tie pravidla na nete (teda aspon nejaku cast): http://www.geocities.com/Area51/Dunes/4656/WasteWorld/WasteWorld.html
a mari sa mi ze v score bola pred 10 rokmi na to recenzia...
Autorská citace #8
24.5.2008 11:09 - Malabar
par informaci je i tady
Autorská citace #9
24.5.2008 14:13 - Alnag
Pokud se mi podaří to RPG sehnat, uvažuji, že bych ho recenzoval... vypadá vcelku zajímavě.
Autorská citace #10
14.10.2008 15:48 - coronado
AHoj, WW je super vec, pravidla sice nemam, ale pred mnohymi rokmi som ich hodnu chvilu studoval v jednej predajni v Prahe. Hral som vsak niekolko sedeni s pouzitim lite pravidiel (A Fistfull of Credits). Parada! Mala oprava - ilustratorka titulnej stranky je Martina Pilcerova (http://www.comicsarchiv.nfo.sk/autori/pilcerova.html), a ta veru ceska nie je aj ked na ilustraciach robili aj cesky ilustratori, obrazok vid na http://www.martina.sk/html/main.php3?Cat=g&ID_Gallery=13.
Autorská citace #11
28.12.2009 12:01 - Deathman
Jestli se nemylim tak predchudcem je PC RPG podobneho jmena
A to je pecka treba skusit iba je to fakt hodne stary :}

V pripade zajmu pohrabem v svojom RPG archive a najdem to
Autorská citace #12
20.3.2010 14:58 - pk
Viem ze ide o staru temu, ale hladal som nieco na nete o WW a nasiel som toto forum..

Mam pravidla aj doplnkovu knihu Shogunate. Sice som to nikdy nehral - nebolo s kym - ale zda sa mi to ako velmi dobra hra. Najma to prostredie. Dost dobre napisane. Viem ze pred vela rokmi som si tie knihy prechadzal a WW "ozil" v mojich predstavach. Velmi rad by som videl nejaku pocitacovu hru spravenu v prostredi WW..

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078606128692627 secREMOTE_IP: 54.89.127.249