Produkty

Malfin
4.2.2008 09:10
Největší rozdíly mezi 2e a 3,5e.
Já s družinou hrajeme na 2e. Kdybychom chtěli přejít na 3,5e, jaké jsou největší rozdíly mezi těmito systémy? Co se změnilo a co je stejné? Stojí to za to?
Autorská citace #1
4.2.2008 10:14 - wraiths
takze hned od zacatku :-). uz nejsou rozdilne zkusenosti pro kazde povolani. je jen vzdy jedna hodnota. potom zmizelo THACO.je zde jen bonus za level(kazde povolani postupuje ruzne v hodu na utok). dale jsou zde skilly(dovednoti) jez charakterizuji postavu co vlastne umi...podobne ale v male mire je i v 2e.na skilly dostava postava na kazde urovni nejaky pocet bodu. a pak zde jsou featy(odbornosti) ty vlastne doplnuji charakter(mocnejsi uder zbraneme,vice odvraceni na den,boj dvema zbranema atd.). to je asi nejdulezitejsi co je v 3.xE navic. a potom boj je trochu jinak koncipovan,z nej nejdulezitejsi je tzv."oportunity Attack". vlastne utok navic ktery muzes udelit za urcitych okolnoti(obestoupeni nepritele, delsi dosah zbrane atd). je toho jiste jeste mnoho na co jsme zapomel ale tohle myslim ze je asi nejpodstatnejsi. mozna nejlepsi je zkusit jednu hru nekde na ukazku :-).
Autorská citace #2
4.2.2008 10:55 - Čindi
Snad ještě že povolání a rasa nejsou na sebe vázány. Víceméně libovolné multiclassy.
Autorská citace #3
4.2.2008 11:02 - Alnag
V tuhle chvíli bych na nic nepřecházel, počkal bych jak dopadne 4e a pak se rozhodnul, jestli je lepší přejít na 3.Xe, 4e nebo zůstat u 2e.
Každopádně 3e má víc taktických herních prvků (nejen zmíněný příležitostný útok), je v ní snaha po větší (byť ne vždy dotažené) unifikaci herních principů a došlo na odstřel některých "svatých krav", které už tady padly.
Autorská citace #4
4.2.2008 11:45 - wraiths
Čindi: jo jasne,diky na tohle jsem zapomel.
Autorská citace #5
4.2.2008 21:02 - Gurney
Kubulinek: Podle mě vyzkoušením 3E nic nezkazíte (třeba u nás hrajem bez příležitostných útoků a pravidla pro zápas a podobné vychytávky u nás snad ještě nikdo nepoužil) a kvůli jedné nebo dvěma testovacím hrám bych nečekal několik měsíců na 4e pravidla zvlášť když trojka je proti advanced o něco jednodušší (můj názor) a odpadají pro mě vždycky trochu nepochopitelná omezení kolem ras a povolání, co vám líp vyhovuje nejspíš zjistíte rychle.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07056999206543 secREMOTE_IP: 3.238.87.31