Produkty

Jade
1.2.2008 17:17
Recenze zbrusu nové RPG hry odehrávající se v temné budoucnosti Warhammeru 40.000. Článek vznikl ve spolupráci se serverem a o.s. Chaotit.
Autorská citace #1
1.2.2008 17:17 - Fritzs
Sem měl příležitost si toto RPG zběžně prolistovat... moje první dojmy jsou nuda, nuda, šeď, šeď... nic po čem bych nějak zvlášť toužil i když příručka je, co se grafického zpracování týče na velice vysoké úrovni, ovšem na první pohled je to tak jaksi jediné patrné plus...
Autorská citace #2
1.2.2008 18:12 - Alnag
Fritzs: Zajímavé, ale slyšel jsem, že se po tom zaprášilo ještě v předprodeji. Což na druhou stranu nic neznamená, protože to taky nikdo neviděl před vydáním...
Autorská citace #3
1.2.2008 20:57 - Fritzs
Alnag: Vzhledem k tomuto se po tom asi nezaprášilo tak, jak chtěli...
Vono taky při vyslovení Warhammer 40k se mi vybaví všechno možné jen ne inkvizice (tada nepočítám li battle sisters), takže to možná opravdu nebyl nejlepší možné komerční tah, warhammerista chce hrát RPG o killování orků a chaosu a ne někde vyšetřovat nějaký směšný kult...
A příručka sama o sobě je nudná a ničím nezaujme...
Autorská citace #4
1.2.2008 22:03 - Alnag
A přitom hned ta zpráva předtím píše:
Black Industires píše:
We were planning to tell people that the Dark Heresy core rulebook was on sale today, however on the strength of preorders alone we have sold out of the books.
Myslím si, že za tím rozhodnutím nejsou špatné prodejní výsledky Warhammer RPG, ale něco jiného. Ale dost se o tom spekuluje jinde a asi bych v tomto ohledu žádnou novou konspirační teorii nevymyslel. Ale jako knížku jsem neviděl, tak nemůžu soudit...
Na druhou stranu Warhammer RPG byl poměrně úspěšné RPG a na Dark Heresy se čekalo s velkým očekáváním. Ačkoliv tobě osobně se nelíbí, spousta lidí má jiný názor. Bude zajímavé sledovat, co se stane s licencí...
Autorská citace #5
2.2.2008 07:35 - Fritzs
Alnag: Což ovšem neznamená, že by se to prodávalo tak dobře, aby se to vyplatilo, když můžou vydávat warhammerový knížky a figurky, kerý i bez toho, že by se vyprodaly už v preorderu vydělají o dost víc...
Autorská citace #6
2.2.2008 09:53 - Alnag
Fritzs: To dost záleží na zdraví firmy. Pokud máš zdravou firmu, tak cokoliv, co je ziskové se vyplatí. Pokud jde firma do kytek, potom víc zvažuješ návratnost každého investovaného dolaru či v tomto případě libry. Čímž se dostáváme k těm divokým spekulacím...
Autorská citace #7
2.2.2008 14:38 - Dalcor
Pánové, Balck Industry je samostatná dceřiná firma která vydělává. Fritzi do jaké míry žereš Warhammer 40.000? Ta hra je určena právě tem kteří WH 40 000 žerou a pro ty má určitě výpovědní hodnotu zcela opačnou.
Autorská citace #8
2.2.2008 19:11 - Fritzs
Dalcor: Nojo, ale ti to koupí protože Warhammer 40k a ne proto, že by to bylo extra dobrý RPG...
...jináč uvažuju o tom, že až někdy odmaturuju, tak si koupím pakl chaos space mariňáků a sestavím menší army, nejspíš Death Guard, ale přemýšlím i o Emperors Children, toliko k tomu, jak moc warhammer 40k žeru...
Autorská citace #9
4.2.2008 07:49 - Jade
No ono to bude asi veci nazoru. Me se Dark Heresy libi jak po strance pravidel tak po strance prostredi, ostatne proto jsem si ji koupil a v nicem jsem nebyl zklaman. Je to kvalitne zpracvana zalezitost po vsech stranach.
Chapu ze kazdemu sedi trochu jiny system ale sede to urcite neni. Pokud k tehle hre neco pritahne hrace, tak je to hutna atmosfera a z tohohle pohledu je prave inkvizice asi nejlepsi mozna volba. Pokud budu chtit sebrat bandu marinaku a vyrazit proti necronum, tak tady mam figurky a milion ruznych formatu od skirmishe az po apocalypsu.
Kdyby bylo Dark Heresy posazeno timhle smerem tak by to bylo maximalne tak Hack & Slash.
Inkvizicetake rozhodne neni opomijena ani ve WH40K samotne, nebot zabira 2 z 11 armad a umoznuje pristup k jednotkam z dalsich dvou. (Demon Hunters, Witch Hunters ma pristup i k SM a IG).
Ty jsi mel moznost knihu prolistovat, ja ji po nekolika dnech konecne precetl celou a s tim co pises proste nemuzu souhlasit.
Autorská citace #10
4.2.2008 07:50 - unknown
P.S. jinak k predchozimu commentu: muj nick je Jade
Autorská citace #11
4.2.2008 10:41 - Dalcor
Já souhlasím s Jadem / Dark heresy není určená proto že to je skvělé RPG. Málokdy existuje pořadí vztahu k prsotředí RPG -> Knihy -> Wargaming, Imho spíše Knihy -> Wargaming -> RPG, nebo zaměnit první dvě. Dark heresy a stejně tak WH FRP je merchnedasing a supplement, úplně stejně jako Cadwallon ku konfrontaci a úplně stejně jako desková hra Dragonlance, nebo Exalted. Cílová skupina Heresy nejsou RPG hráči, ale hráči Wargamingu kteří chtějí něco víc než je skirmish. Ostatně to by oprášili Inkvizitora.
Stejně tak si myslím že Inkvizice nabící právě tu nejlepší možnost co ve 40K udělat. Teda dokud mi nevydají strážce Černé knihovny :-) Je tam totiž nejvíce armosféry, největší možnost příběhů (vyšetřování, korupce, mlátička, space hulk), ta největší morální dilemata (Exterminatus na planetu?) a samozřejmě jsou to i největší ťunťové vesmíru. Hraní za inkvizici rozhodně nevylučuje možnost udělat nějakou pořádnou střílečku...
Autorská citace #12
4.2.2008 10:56 - Alnag
To je docela zajímavé co píšeš Dalcore, ale jak jsem si tak pročítal RPG.net a RPGSite a jiné, tak vůči Dark Heresy měla velké očekávání i normální (nebo teda relativně normální) RPG komunita a zdá se, že jsou navýsost spokojení (soudím tedy z reakcí, které jsem četl).
Ale zase už jsem pochopil, že Fritzs má poměrně odlišná očekávání od hry než řada jiných lidí, tak nejsem ani nijak překvapen jeho reakcí. Každopádně dokud to neuvidím, tak nemůžu říct jestli by se to vlastně líbilo mně :o)
PS: A vítej Jade, pěkná recenze... díky za ni.
Autorská citace #13
4.2.2008 12:28 - Fritzs
Dalcor: Co se tych morálních dilemat týče, ve warhammeru to většinou tím exterminatem končí... a já bych teda osobně na W4ok rači použíl FATE, než todle...
Alnag: netvrdím, že ta pravidla sou úplně špatná, sou jenom v porovnání s WFRP nemastná neslaná...
Autorská citace #14
4.2.2008 14:16 - Alnag
Fritzs píše:
Alnag: netvrdím, že ta pravidla sou úplně špatná, sou jenom v porovnání s WFRP nemastná neslaná...
Můžeš to specifikovat. Měl jsem za to, že jsou principielně stejná jako WFRP až na nějaké drobné změny tu a tam. Nebo ty nemyslíš mechaniky ale jako settingově? Nebo co?
Autorská citace #15
4.2.2008 14:37 - Jade
No tak to nevim co je na tom nemastneho neslaneho oproti WHFRP - princip je naprosto totozny, je pridano nekolik vylepseni. Je zavedeno nekolik zmen, snazil jsem se je v recenzi vetsinou priblizit.
Chapu ze pri porovnavani s jinymi hrami budou mit nekteri odlisne nazory, ale pri srovnani s WHFRP je tenhle comment docela legracni.
Autorská citace #16
4.2.2008 15:19 - unknown
Jade: Tedy, abych začal, tak největší výtkou je totální nevyužití potenciálu carrers, kde ve WFRP mám na začátku volbu z několika desítek různých kariér, kdežto v Dark Heresy sou k dispozici, pokud sem to dobře pochopil jenom 6 povolání a to ještě tak nějak svázaných s armádou, nebo inkvizicí, takže žádný pest controler, na kerého sem se těšil v artworcích uveřejněných ještě před vydáním...
...dále pak celková rozvleklost a nezáživnost příručky a nutnost hrát inkvizici...
Autorská citace #17
4.2.2008 17:09 - Fritzs
Sem to psal já, ze školy a zapomněl sem se přihlásit...
Autorská citace #18
5.2.2008 08:26 - Jade
Hrani za inkvizici ma jasny duvod a vychazi ze samotneho sveta. Pokud by se do hry zacaly michat veci jako marinaci nebo nedej boze dalsi rasy, hra by byla bud nevyrovnana a nebo by musela smazat rozdily mezi clovekem a marinakem jeste vice nez se tomu deje ve figurkovem WH.
Co se tyce povolani jako byla ve fantasy tak by sice bylo hezky hrat nejakyho prohrabavace odpadku, hubitele brouku nebo cokoliv jineho, ale vzhledem k danemu svetu by jsi nikdy neopustil rodnou hroudu a ze sveho povolani nemel sanci se vyhrabat a obavam se ze hrat hubeni svabu by nikoho asi dlouho nebavilo.
Autorská citace #19
5.2.2008 11:16 - Dalcor
Řekněme si že WH FRP a WH DH vychází ze zcela odlišných předpokladů a úplně jiného prostředí. Nemůžu si pomoci ale co by bylo skvělé na hraní hubitele švábů v úlovém světě? I když si to také dokážu představit. každopadné evidentně je WH 40 DH zaměřená a cílovaná an trochu jiné hraní než je hubitel švábů. U WH FRP to mohlo fungovat protože sociální pozadí Staréhos věta je docela jiné než totoální diktatura Impéria.
Autorská citace #20
6.2.2008 08:22 - Fritzs
Tak mohli přijít s jinými lifepathy, pest controler byl docela extrémní příklad (i když pro někoho, kdo má skušenosti s prácí s toxickými plyny, jedy a plamenomety a spoustou všemožných nebezpečných potvor by i inkvizice mohla najít použití), ale chtělo by to větší variabilitu...
Jo a kdyby to nebyla inkvizice ale rogue trader, tak by snad našli místo i kroot mercenaries, keří sou velice zajímavá rasa a celkem rád bych si je někdy zahrál...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088888883590698 secREMOTE_IP: 34.229.62.45