Produkty

Alnag
17.10.2007 10:36
Recenze hororové hry Call of Ctulhu d20, inspirované dílem H. P. Lovecrafta.
Autorská citace #21
8.1.2008 15:22 - Alnag
L.Z.J.: Připojuji se k Argovi, četl jsem jeden z těch Lovecraftovských sešitů když jsem byl malý (relativně) a druhé už jsem si z hrůzy ani nepůjčil. Jasně, že s odstupem času a notnou dávkou adolescentního nadhledu už to není takové (tj. v době, kdy jsem se k tomu vrátil), ale že to je málo strašidelné bych se přel. Ono už totiž dneska je strašidelné jen máloco. Hollywood strašně zvedl laťku...
Autorská citace #22
8.1.2008 16:13 - Jerson
Ještě k té zbrani - to že vám zbraň nepomůže je až druhé zjištění. V první fázi jde o to, že nemáte ten pocit moci, který zbraň dodává (zejména větší palná zbraň). To je jen poznámka na okraj, Cthulhu na zbraních nestojí.
Autorská citace #23
8.1.2008 18:21 - Malfin
Když jsem kdysi četl Hohlbainovy knihy na motivy Lovecrafta, tak jsem se taky dost bál. Přišlo mi to geniální. Letos v létě jsem si našel ten čas a přelouskal jsem to znova. No a musím říci, že ač se mi to líbilo už to nebylo jako když jsem to četl poprvé. A i když jsem si mnohé nepamatoval, přišlo mi to....ne až zas tak dobré jako když jsem to četl někdy ve 13 či kolika. Takže souhlasím s Alnagem.
Autorská citace #24
13.4.2010 23:21 - Shako
Píše:
Pokud tuhle knihu ještě seženete....


Píše:
autora klasické Call of Ctulhu hry, která není v d20 systému


Nebyla by nekde rezence i na puvodni Call of Cthulhu? Kdyz todle je spis sberatelsky kousek, zatimco ta puvodni verze ma uz asi 6. edici a da se tedy sehnat mnohem lip?
Autorská citace #25
23.4.2010 21:56 - Alnag
Shako: O žádné české nevím, zahraničních bude spousta. Ale z mnoha důvodů mi ten k% systém základní verze k srdci nepřirostl. Pokud uvažuje o hraní v Lovecraftovském světě, tak bych si drze dovolil doporučit Trail of Ctulhu. Je to asi rok nebo dva staré (čas hrozně letí), používá to systém, který dobře posouvá kupředu vyšetřování (GUMSHOE) má to hezké doplňky a je to takové stylové...
Autorská citace #26
26.4.2010 13:29 - Shako
Alnag: O Trail of Ctulhu uvazuju, ale ten system je rovnou zasazeni do Lovercraftovskych 30. let, ne?
Premyslel jsem spis hrat to v soucasne dobe, i kdyz 30. leta jsou taky lakava.
Autorská citace #27
11.11.2010 14:19 - Shako
Alnag píše:
Pokud tuhle knihu ještě seženete (za původní cenu), můžete si oblíznout všech deset.


Tak jsem sehnal todle. Jednom peknem bazaru za 12,5 euro. Meli jich tam dokonce nekolik a za ruzne ceny. Ma nekdo predstavu, kolik byla puvodni cena? At se muzu obliznout:)

Velmi pekne zpracovana prirucka. Zatim nejlepsi se mi zda kapitola pro silenstvi - tolik inspirativnich veci, ktere se muzou postavam prihodit. Rovnez pomerne obsahly text pro GM - navozovani atmosfery, popisy prostredi a dve ukazkove dobrodruzstvi.
Diky za tip, Alnagu.
Autorská citace #28
13.11.2010 19:30 - chrochta
Pokud by to někoho zajímalo, tak hned ve dvou nakladatelstvích muselo zodpovědné lidi NĚCO navštívít, protože se objevily hned d v ě povídkové sbírky, obsahující to nej z velkého HPL. Jedna má dokonce stylovou úpravu...
Autorská citace #29
14.11.2010 03:26 - Vojtěch
Chrochta: http://www.d20.cz/diskuze/pribehy-diskuze/51037.html

;))

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072910070419312 secREMOTE_IP: 3.235.251.99