Produkty

Alnag
16.8.2007 10:01
Dlouho spekulovaná čtvrtá edice D&D možná skutečně za nedlouho dojde naplnění. Nasvědčovaly by tomu přinejmenším některé současné události.

Nová diskuse o 4E
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #21
16.8.2007 15:32 - Malabar
a nebo to je nasranej satyr
Autorská citace #22
16.8.2007 15:36 - Fibriso
Alnag the Seer (Neplest si se Sýr)
to je zase "We love him more than Cheese :D ale prava, může to být cooli, klidně i QuarterDragon... (jeden nikdy neví, co na nás vybalí....)
Autorská citace #23
16.8.2007 15:45 - Sosáček
Alnag: ne, myslim ze nekde byla diskuse "co bude jinak v dnd4e", uz par let zpatky. a "kachny budou hracska rasa" byl jeden z nejpopularnejsich odhadu :)
Autorská citace #24
16.8.2007 15:56 - Noir
Rytíř: Ono to hledání jakýchkoliv faktů z minima informací je přece zcela skvělá zábava! M.j. já si od tieflinga slibuju směřování k prostředí Planescapu, což by vůbec nemuselo být špatné... Ale to jsou vlastně spíš zbožné modliby.
Autorská citace #25
16.8.2007 16:23 - Fritzs
No, teda doufám, že to bude lepší ja 3.5ka (ne, že by byla nějak špatná...) bych se toho internetpvání celkem obával, je docela pravděpodobný, že budou chtít měsíční poplatek...
Jo, jináč, řek bych, že ta nová rasa sice bude něco na způsob tieflinga, nicméně menovat se bude halfdemon a s planescapem se už v 4té edici nesetkáme ani v náznacích...
Jo, nepřekvapilo by mě, kdyby zrušili/výrazně změnily systém přesvědčení...
Autorská citace #26
16.8.2007 16:33 - Alnag
Updatoval jsem druhou a nově přidal třetí stránku toho článku k němuž je tato diskuse. Ano, za rozšířený balíček budou chtít měsíční poplatek, nicméně hru bude možnos moc hrát i bez toho. (Stejně jako doteď se dalo hrát D&D bez návštěv Wizardích stránek). Upřímně nenašel jsem tam nic, po čem by má srdce nějaký výrazně toužilo, ale zase spoustu lidí si tam třeba něco najde a záleží také na výši toho poplatku...
Jinak ty spekulace tady jsou jedna lepší než druhá. Pokud to bude něco na způsob tieflinga, bude se to jmenovat tiefling, už proto, že to přitáhne staré fanoušky. A Planescape nemám pocit, že by byl opuštěn. Třeba nová Expedition to Demonweb Pits je takové sférické dobrodružství se vším všudy... a nevidím důvod, pokud o to bude zájem, proč by WotC Planescape opouštělo.
Spíš si myslím, že přijmou podobnou strategii jako má třeba White Wolf, tzn. několik hlavních linií (Forgotten Realms, Eberron) vydávaných průběžně a pak další světy vždycky jeden rok, omezený počet produktů a další rok zase jiný svět.
A myslím si, že to bude muset být lepší než 3.5ka, jinak by to obtížně vsugerovávali lidem, co mají doma zásoby knížek se kterými potenciálně vydrží až do smrti. Ale dokud nebudeme znát minimálně složení designérského týmu tak opravdu těžko říct...
Autorská citace #27
16.8.2007 16:35 - Noir
Buď je to A/napůl démon B/částečně fey Ať už je to, co je to, rozhodně ten obrázek neukázali náhodou. IMHO, pokud je to A, pak bude v pravidlech zahrnutá větší podpora Multiversa (ať už jako Planescape, nebo jinak). Pokud je to B, pak si myslím, že jsme se právě rozloučili s elfy jako standardní rasou-dál by zůstali jen jako jeden druh (rasa) Feyů. Věřím, že v rasách bude velká změna, něco ve smyslu humans, fey, small folk, monstrous humanoid apod., přičemž každá skupina by měla pod-skupiny, které by dávaly nějaké featy. Ale to už jen fantazíruju, víc snad za 7 hodin, 54 minut :o)
Autorská citace #28
16.8.2007 16:38 - Noir
M.j. Wizardům už zase běží Message board (na Gleemaxu).
Autorská citace #29
16.8.2007 16:46 - Alnag
Message board jim kromě pravidelné údržby (mezi tuším 11-12 hodinou našeho času) beží stále a na gleemaxu od tuším 6. srpna, kdy tam switchnuly fóra z původně wizardí adresy. Funkcionalita zatím zůstala stejná...
Autorská citace #30
16.8.2007 16:50 - Noir
Alnag: Nee, dneska byl nepřístupný skoro celý den-aspoň to psali na ENworldu...
Autorská citace #31
16.8.2007 17:00 - Alnag
Noir: Věř mi... na EnWorldu to psali včera a týkalo se to Wizardích stránek nikoli fór. A to zřejmě proto, že tam právě přidávali to počítadlo, co tam je dnes :-)
Autorská citace #32
16.8.2007 17:05 - Corvus
Alnag píše:
4E nebude vydána pod Open Gaming Licence. Črtvrtá edice zřejmě vyjde pod OGL a bude k ní i nové SRD.
chybicka se vloudila. vety si odporuju.
btw ani DnD 3rd edition nebolo vydane pod OGL. Tusim ze jediny OGL produkt co wizardi vydali a predavali bolo UA.
Autorská citace #33
16.8.2007 17:12 - Alnag
Jo pardon... to mi tam totiž zbyla věta z verze ráno, kdy to vypadalo, že OGL nebude, teď to zase vypadá, že nějaká OGL bude. Jinak výraz vydáno pod OGL není přesný, ale snad tušíte co se tím myslím... prostě SRDčko a licence jako doteď. Uff.. ale všechno je to potřeba brát trochu s rezervou, bůh ví jak to nakonec bude.
A díky za upozornění Corve (nebo Corvusi), jsem rád, že to nedělám úplně zbytečně a alespoň někdo to po mně čte :-D
Autorská citace #34
16.8.2007 17:19 - Corvus
hej ak bude SRD tak je to v poho. ten logicky pod OGL bude.
ak si pozres uvodnu stranu s menami autorov v hociakom novsom produkte WotC. tak tam je napisane: This WotC game product containst no OGL content. Teda nie su vydane pod OGL. to je podla mna ich pravna ochrana...
Autorská citace #35
16.8.2007 17:28 - Alnag
Prodávám vyloženě jak jsem koupil. Je možné, že i WotC ty právní aspekty teprve piluje. Každopádně byl bych raději, kdyby bylo SRD (rytíř by zase měl co dělat ve volném čase :-D)
Autorská citace #36
16.8.2007 18:32 - Alnag
A zase update. Asi s tím za chvíli začnu být otravný, ale teď je alespoň na co se koukat. Na druhou stránku článku (tentokrát jediná updatovaná) jsem přidal obrázky a pár dalších informací.
Ve stručnosti pro ty co to něchtějí číst (trochu jiná grafika, 30. úrovní včetně epické hry v základních pravidlech), design ve stylu nových Star Wars Saga Edition a také Book of Nine Swords (příručka k D&D), nové zdroje schopností či sil, nový design střetnutí a jasněji definovaná role nestvůr.
Autorská citace #37
16.8.2007 21:50 - Rytíř
Já sem to viděl. Tu nenápadnou poznámku, jak využít svůj volný čas!! :)) No jsem na to zvědavé, jak to udělaj... nechce se mi nicméně věřit, že by rozbili zcela tak úspěšný model. Takže něco ala SRD asi bude i z tohodle.
Autorská citace #38
16.8.2007 22:01 - Alnag
A můžu potvrdit toho tieflinga... :-) Ostatně opět jsem drobně updatoval informace.
Autorská citace #39
16.8.2007 22:12 - Tony DaMage
Možno trochu offtopic... Inač niečo ako webovú verziu DnD sme tu už mali. Pamätate sa na PC RPG Neverwinter Nights? Tak to bol asi najlepšia PC adaptácia DnD. Či už čo sa týka hrania, roleplayingu (v hre sú aj bežné úkony, drobnosti), príprava dobrodružstiev a DM modul... A tá 4e? Som zvedavý, čo prinesie...snáď podobnú redukciu pravidiel ako True20 (môj súčasný favorit).
Autorská citace #40
16.8.2007 22:16 - bigbythewise
Tony DaMage: Nejkvalitnejsi D&D hra na PC byl Greyhawk: The Temple of Elemental Evil a o tom se tu snad nebudeme prit. .) Neverwinter Nights jsem vzdycky povazoval za parodii na D&D, i kdyz pokud se na ni divam jako PC hrac, tak to neni spatna hra.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087127208709717 secREMOTE_IP: 44.197.114.92