Produkty

Joe
20.7.2007 10:22
Herné prostredie a jedna z aplikácií vynikajúceho RPG systému Tri-Stat dX, konkrétne v žánri Urban Fantasy, čili Mestká fantasy. A bez okolkov vám prezradím, že výborná!
Autorská citace #1
20.7.2007 10:22 - Dalcor
Výborná recenze na výbornou hru - s hodnocením souhlasím a připojuji se k doporučení...
Autorská citace #2
20.7.2007 10:44 - Joe
Dik Dalcor! Tvoju recenziu na Dreaming Cities budeš písať, ako si hovoril?
Autorská citace #3
20.7.2007 11:49 - Dalcor
niekedy :) asi az si ji koupim :)
Autorská citace #4
23.7.2007 13:56 - Alnag
Moc pěkná recenze...
Autorská citace #5
23.7.2007 14:06 - Joe
Diky! Žeby som začal ňuchať k pätám autorov recenzií na d20.cz?
Autorská citace #6
26.7.2007 14:02 - Dalcor
Tak nevímjestli to tady vůbec říkat - ale Nobleknight zlevnil Draeming Cities na 15USD.
Autorská citace #7
26.7.2007 14:12 - Alnag
V tuhle chvíli chci z Noble Knighta zejména jednu věc, a to jsou Lawsovy Esoterrorists. Ale chybí mi podstatná věc a tou je kreditka. A na Amazonu to nemají. :-(
Autorská citace #8
26.7.2007 14:14 - Joe
Dalcor: a predtým stál...?
Alnag: inu, dneska má KAŽDÝ aspoň jednu Visa Gold :) Ktorú ti mám požičať? Visa Gold Member, Visa Gold Serious Businessman alebo Visa Platinum Ultimate Power Of The World Leader Council Re-Vised?
Autorská citace #9
26.7.2007 14:16 - Alnag
Co takhle Visa Gold RP Geek. ;-)
EDIT: Tak oprava. Už to nemají ani v NK. Chjo...
Autorská citace #10
26.7.2007 14:36 - Dalcor
Anagu - Blbé no - ja ji mam, ale na ucte mam ho..o tudiz je mi to knicemu, proto cekejme na Vannaxe.
Joe - 35 USD. Každopdáně jedno chci já, ne že koupíte obě!
Autorská citace #11
26.7.2007 14:48 - Joe
Neboj sa Dalcor, ja ti ho nevyfúknem ;) Ešte nie...
Autorská citace #12
16.8.2007 23:14 - Sosáček
Ted koukam, jak je tristat hrozne podobny GURPS. presne specifikovane shcopnosti co stoji presny pocet bodiku, delaji presne dmg, a maji dosah presny na centimetry ...
nevim, u GURPS mi to nedelalo starosti, ale posledni dobou jsem si dost zvykl na volnejsi pristup. mozna i whitewolfi a dndckove "vyberte si x schopnosti z nasledujiciho seznamu" mi pripada mnohem jednodussi.
je tu nekdo komu se tohle libi?
EDIT: daji se nejak rozumnym zpusobem vymenit ty bodiky schopnosti za dovednosti? zvykl jsem si na takove hry na postavy co umi spoustu veci, spis nez aby mely spoustu schopnosti a vyznaly se ve jedne dvou oblastech.
Autorská citace #13
17.8.2007 17:41 - Joe
Hm, nechapem, co myslis, ze sa vyznaju v jednej dvoch oblastiach... Ved prave schopnosti (dovednosti) ti umoznuju venovat sa viacerym oblastiam a vediet toho viac...
A tie PMVčka, ktorými môžeš ovplyvniť dosah, ciele, oblasť atď. môžeš kľudne brať s rezervou a ich hodnoty orientačne... teda či dosiahneš len po najbližší dom, alebo či zasiahneš niekoho cez polku kontinentu.
Autorská citace #14
18.8.2007 00:09 - Sosáček
Hm.
A netusis kde by se daly najit dalsi ukazkove schopnosti a sablony? Myslim, je tam sablona carodeje co ma 15 bodiku na kouzla, a dve nebo tri kouzla. Vim ze je hezke moct si je presne vyrobit, ale .... nejak mi to uplne nedela radost.
Co kouzla (schopnosti) jako: "po dvacet minut trvajicim ritualu dokazu vysledovat nejakeho cloveka", "magicky efekt ktery omraci nekoho na dalku (as in 'knock out cold')", "leceni zraneni ktery stoji spoustu namahy, ale muze nekomu zachranit zivot", "vyrobit barieru aby se nekdo blbe hledal".
Nejak se mi nelibi, ze vsechny tyhle veci, co clovek vidi filmovy a knizni magy kazdou chvili pouzivat by tady musel extraslozite vymyslet, prochazet pravidlama, a janevimcojeste.
(terminologicka poznamka -- schopnost = power, dovednost = skill. bojim se ze to mate, protoze slovenstina ma tohle tusim jinak. no, ja tim myslim tohle, ale do budoucna tomu klidne muzu rikat anglicky)
Jako me se libi zpracovani te knizky (ac tim "cheating: just do it" me zklamali, do te chvile mi to prislo jako dobra hra), to jak tam mluvi o legendach a tematech urbanfantasy her, atd, ale predstava ze si clovek bude chtit vyrobit skupinku carodeju z modran a stravi tim treba deset hodin jeste nez vubec zacne hrat, presouvanim bodiku sem a tam ... mi radost nedela.
Autorská citace #15
20.8.2007 10:49 - Joe
Nemyslím si, že by si musel tvorbou party čarodejov stráviť desať hodín... Medzi atribútmi sú napríklad DYNAMIC POWERS (môžeš ovplyvňovať základné veci okolo seba, ako napríklad vodu, vzduch, lásku, žiadostivosť, oblaky a podobne - záleží od výšky atribútu), ENVIRONMENTAL INFLUENCE, POWER FLUX (podobná vec ako Dynamic Powers s tým rozdielom, že máš zásobu Charakterových bodov, ktoré môžeš v rámci danej oblasti priradiť existujúcim alebo aj novým Atribútom - teda ich posilniť) a iné.

Príklad základu mága z pravidiel - nepoužité body Atribútov môžeš minúť na rituálne kúzla alebo silové predmety:

RITUAL MAGE
(45 CHARACTER POINTS)
LEVELPOINTSSTATS
+24Mind
+24Soul
LEVELPOINTSATTRIBUTE
+16Sixth Sense (Magic, Area 5)
+12Organisational Ties (Appropriate magical organisation)
+11Highly Skilled
30Unused Attribute Points (to be spent on ritual spells or Items of Power)
LEVELPOINTSSKILLS
+13Cultural Arts (Magical traditions)
+13Languages (Pick any ancient or magical language)
+318Occult (Pick any)
+16Special Ranged Attack (Pick any)
POINTSDEFECT
-1Skeleton in the Closet (Magician)
-1Wanted or Nemesis (Magical rival)
Rituálne kúzla nájdeš v kapitole 8. Príklad rituálnych kúziel:


SUMMON DEMONIC FAMILIAR
LEVELPOINTSATTRIBUTES/DEFECTS
424Servant
-1Backlash
-1Restriction (True Name)
-1Restriction (Soul Stat check required when replacing Servant)
FINAL COST: 21 CHARACTER POINTS

This is the ritual used to summon a typical demonic servant, but mages
may have more or less than 4 Levels, if they are summoning a stronger or
weaker demon.


COUNTER MAGIC
LEVELPOINTSATTRIBUTES/DEFECTS
115Nullify (Against Magical Attributes Only; Area 3; Duration 4; Targets 1)
-1Concentration
-1Restriction (Soul Stat check required)
FINAL COST: 13 CHARACTER POINTS

This spell allows a mage to counter any one single Level 1 magical
ttribute in his or her vicinity. If facing an enemy wizard, the mage can
ounter a single spell for up to 10 minutes.



Príklad vrodeného kúzlenia:


NECROMANCY
LEVELPOINTSATTRIBUTES/DEFECTS
124Power Flux (Death; Duration 4)
-3Detectable
-3Restriction (Contagious Magic)
FINAL COST: 18 CHARACTER POINTS

A Duration PMV of 4 allows the Flux Points to be reassigned once per day. A more powerful necromancer will have multiple Levels of Power Flux and may have a higher Rank of Duration PMV also.



Príklad špiritualistu:


SPEAKING WITH THE DEAD
LEVELPOINTSATTRIBUTES/DEFECTS
25Sixth Sense (See ghosts, Hear ghosts; Area 3)
FINAL COST: 5 CHARACTER POINTS
Autorská citace #16
20.8.2007 19:59 - Dalcor
Draming Cities potažmo Tri Stat nedává přesné odpovědi, pouze příklady.
Autorská citace #17
21.8.2007 08:02 - Joe
Otázka potom je, Dalcor, čo s tým spraví nováčik do Tri-Statu?
Autorská citace #18
21.8.2007 10:08 - Dalcor
Bude příkaldy brát jako "jasnou a pevnou" věc a časem stejně jako mi všichni ostatní pochopí že to je návod, ne zákon.
Autorská citace #19
21.8.2007 10:24 - Joe
1. Aby som to pochopil úplne aj ja - niektoré z atribútov sú všeobecné "nadprirodzené sily" alebo manipulácia s nimi, ktoré sa dajú začleniť do kúziel a použiť na kúzlenie tým, že z nich zostavíš dané kúzlo (ako som uviedol v príkladoch nižšie, napríklad POWER FLUX alebo SIXTH SENSE spolu s obmedzeniami a podobne). Correct?
2. Nemáš nejaké vlastné vzorové postavy kúzelníkov s kúzlami?
Autorská citace #20
21.8.2007 11:27 - Dalcor
1. Musel bych se podívat, ale obávám se že v současnosti TS dX znáš lépe 2. nemám - ještě jsem v DC nehrál

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065632820129395 secREMOTE_IP: 3.238.64.201