Produkty

Alnag
29.6.2007 11:20
- Elegantnější RPG pro civilizovanější časy -

Trvalo to třicet let od chvíle, kdy se Star Wars poprvé objevily v televizi a šest edic papírového RPG, než se herní zážitek přiblížil filmovému prožitku.
Autorská citace #81
10.8.2007 10:40 - Alnag
Force Haze trvá 1 minutu (tj. 10 kol), to znamená, že za tu dobu urazíš běžnou chůzí 120 čtverečků. Tj. nějakých 180 metrů. Jediný problém je, že to pálí Force points, ale zase to můžeš použít jen když je fakt krize.
A nezapomeň na Mind-Trick, "Nechceš se ptát, co tady dělám." :-)
Jo a pokud se počítají i Sithské schopnosti (asi ne, ale stejně), je tu ještě Force Deception (UTF místo Deception).
Autorská citace #82
10.8.2007 10:53 - Dalcor
Dark Side of the Force is pathway to many abilities some consider to be unnatural...
Teda abych řekl rpavdu co mi ještě trochu vadí je to že se nemluví o jiných force userech. A o nedělení síly na světlou a temnou jak tomu bylo před vytvořením řádů a po New Jedi Order. Jacen Solo se přímo vzepře učení Luka Skywalkera...
Autorská citace #83
10.8.2007 10:58 - Alnag
Co se toho týče, tak strana 106 a následující: Other Force-using Traditions na příkladech Jensaarai a the Witches of Dathomir i s jejich odpovídajícími talentovými stromy.
Dále bych si dovolil upozornit na možnost vzít si kdykoliv odbornost Force Sensitive a následně talenty nebo schopnosti Síly nebo i prestižní povolání Force Adept a Force Disciple.
Autorská citace #84
10.8.2007 11:39 - Dalcor
1. vím 2. vím
Autorská citace #85
15.8.2007 14:03 - unknown
PROČ SE NEPRODAVAJÍ SVĚTELNÉ MEČE
ZABÍT
Autorská citace #86
15.8.2007 14:08 - Alnag
Hm... a jak jsi přišel na to, že se neprodávají. Světlený meč (standardní varianta) stojí 3000 kreditů. Samozřejmě je veden jako "rare" vzácný, tudíž zakoupit ho mimo místo (Jedi Temple zřejmě) tě bude stát minimálně dvojnásobek a na některých místech třeba nebude k dostání vůbec.
Rozhodně bych ale neřekl, že to znamená, že se neprodávají.
Autorská citace #87
17.8.2007 10:31 - vitus
BTW - o světelných mečích a jejich používání a nošení ne-jedii jsem četl hezké pojednání někde v FAQ (ČKD) na sajtě wizardů - dalo by se z toho vyčíst, jak to s tou koupí a prodejem asi bude. Jenže odkaz zase nemůžu najít (šiš, dnes se mi nedaří)...
Autorská citace #88
30.4.2008 20:07 - Alnag
QuentinW píše:
tak jsem se byl podivat v rytiri na tu knihu a malem me presvedcila, abych to zacal hrat...
Takže z jiného tématu... Jak jsem říkal, ty pravidla jsou super. Teď s odstupem už skoro roku z nich mám ještě lepší pocit než ze začátku. To nic nemění na tom, že je to hodně specifická herní varianta a tak to chce nejdřív vědět, jestli na to máš hráče. Mám dojem, že někomu SW připadnout co já vím infantilní a to je pak těžké lámat.
Taky je tu konec konců překlad části té příručky, je to dobré preview do toho, jak je to napsané, abys věděl, co by sis eventuelně koupil. Píšu to proto, že mne nejvíc deprimuje, když si koupím nějakou podle mého soudu suprovou hru a nikdo (nebo skoro nikdo) ji se mnou nechce hrát. Takže poučen si teď nejdřív zjistím ohlasy a až pak si něco kupuju...
Sem se zase nějak rozjel. Jinak SW se samozřejmě dají hrát i v hromadě jiných systémů, podle chuti, ale z d20 variant je takhle bezkonkurenčně nejlepší.
PS: Na RPG.net proběhl zajímavý thread na téma jestli SW hrát v Saga nebo v Savage Worlds. Dají se tam najít různé úhly pohledu na ten systém, tedy nejen třeba můj...
Autorská citace #89
30.4.2008 21:53 - Gurney
Savage Worlds neznám ale Saga je velmi provedená, vyzvedl bych třeba bezvadné prestižky, které opravdu zapadají do kontextu světa a třeba podchycení různých Force nuancí kterými nás zásobovaly filmy (E VI ukazuje Force lightning jako brutální sithskou vychytávku, nová triologie přišla s tím že i tohle se dá vychytat lightsaberem, aspoň když ho jako pitomec nezahodíte/nevrhnete se někoho protože "je to stejně looser" :) a dokonce i hry ("vysávání" života, házení lightsaberem, ...) a přitom to nepůsobí tako manévr z figurkové hry.

Snad jediné co by se dalo vytknout je strašně malé CR nepřátel (chtěli jsme si zahrát ARC's troopers hru, nakonec jsme zůstali u skromnějšího 4lvl komanda aby nám byly schopny zatopit dvě droideky), to se ale samozřejmě dá jednoduše upravit. O dva stupně nad d20 systémem pro oba KotORy.
Autorská citace #90
30.4.2008 22:02 - Alnag
Gurney: No... ARC (Advanced Recon Commando)by si měl s droidekou poradit ne? Ostatně jsou to ti nejelitnější z nejelitnějších. A v základu je to všechno Fett, to už je samo o sobě co říct :))
Zatíco droideka je jen takovej tupej bojovej drodi... ta stačí tak na dva ubohé Jedie ;-))
Autorská citace #91
1.5.2008 00:46 - Quentin
alnag píše:
Píšu to proto, že mne nejvíc deprimuje, když si koupím nějakou podle mého soudu suprovou hru a nikdo (nebo skoro nikdo) ji se mnou nechce hrát. Takže poučen si teď nejdřív zjistím ohlasy a až pak si něco kupuju...
i share your pain compadre :D
Autorská citace #92
1.5.2008 02:27 - Lokken
alnag píše:
Píšu to proto, že mne nejvíc deprimuje, když si koupím nějakou podle mého soudu suprovou hru a nikdo (nebo skoro nikdo) ji se mnou nechce hrát.
Přesně můj případ,pravidla se mi moc líbí,základní setting mám rád(a je mi celkem jedno jestli hrát za staré rep. nebo po porážce Vongů) jen nějak v naší skupině není chuť hrát zrovna tohle.Jak jsi psal,pro někoho je to moc velké klišé,moc profláklý svět...
Autorská citace #93
21.10.2008 17:04 - Babau14
Najdou se hráči SW D20 Praha
Autorská citace #94
21.10.2008 17:07 - Babau14
Jem malej dotaz jaké je podle vás ideální složení v družině ve světě SW ?
Autorská citace #95
21.10.2008 19:29 - Alnag
Babau14: Imo na tom v zásadě nesejde. Umím si představit skupinku Jedi Knight + Jedi Padawan + droid (klasika), nebo Noble + Soldier (Bodyguard) + Scout (pilot) + droid apod. Mělo by to prostě dávat smysl. Nebo jsi to myslel nějak jinak?
Autorská citace #96
22.10.2008 18:25 - Babau14
Moje testovací družina se skládala pouze z Jedi nebo Adeptů a nějak se to zvrhlo chci tomu předejít složením družiny.
Autorská citace #97
22.10.2008 21:16 - Gurney
Babau14: SW hrajem a klidně bych je u toho nechal, proč je omezovat, máš spoustu zápletek typu sithské artefakty (pro ne-force usery je tohle trochu o ničem) a přitom není důvod proč by se neměli nachomýtnout i k různým pašeráckým a jiným aktivitám a jestli znáš KotOR 2 tak jim můžeš v Kreině stylu předhazovat spoustu mouder o Síle a temné straně.
Autorská citace #98
22.10.2008 22:47 - yashamaru
Jaka je sance ze oddela bounty hunter sniper riflou jedi mastera vystupujiciho z lode :)
Jinak az budu tvorit druzinu priste ja. Sedneme si a vymyslime proc jsou spolu. Az teprve zjistime kdo co chce jaky ma kdo ocekavani zacneme tvorit. Vetsinou to delame naopak a pak se to blbe slepuje :(
Autorská citace #99
22.10.2008 23:05 - Alnag
Babau14: Také si nemyslím, že by to byl problém. Naopak vzhledem k tomu, že Star Wars prostě JSOU o rytířích Jedi, tak se zápletky pro smíšené skupiny vymýšlí krapet hůř (tedy pokud nechcete zabřednout do takových těch schématických doručte předmět A z bodu B do bodu C).
Gurney: Moje řeč. Hlášky o Síle jsou jedna z prvků SW, který opravdu rezonuje s filmy a přitom se dá Star Warsová pseudofilosofie omílat neustále dokola v nových a nových variacích. Jednoduše geniální.
Yashamaru: Ono to není jednoduché, tak ani tak. Ale pokud máš nesourodou skupinu, vždycky funguje princip seriálu LOST - letěli jste společně ve velké lodi a ta ztroskotala na divné planetě, ze které není úniku. Resp. dobře polovina (ne-li víc) seriálů je o nesourodých skupinách postavy (ty jsou totiž zajímavější) a scénáristé vždycky najdou nějaký způsob, jak to slepit. Stačí se jen inspirovat...
23.10.2008 07:22 - Nachtrose
Btw. nema tu nekdo k dispozici KOTOR campaign guide a The Force Unleashed campaign guide? Pripadne i corebook v nejake hodne dobre kvalite?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064378976821899 secREMOTE_IP: 54.226.226.30