Produkty

Alnag
29.6.2007 11:20
- Elegantnější RPG pro civilizovanější časy -

Trvalo to třicet let od chvíle, kdy se Star Wars poprvé objevily v televizi a šest edic papírového RPG, než se herní zážitek přiblížil filmovému prožitku.
Autorská citace #41
9.7.2007 09:49 - Sosáček
Kdyz pominu, ze "jo a taky tam pouzivam ironii a prirovnani, mozna jsi t nepochopil" zni dost zvlastne, porad nemohu rict nez "I sense much hate in you", nebo jak to ten chlapek presne rikal.
Autorská citace #42
9.7.2007 12:43 - andtom
hrngz: Co k tomu napsat. Dalcor říká, že mu to nepřipadá nenávistné. Takže nevím, kde je chyba. Stojí to minimálně za úvahu. Znovu opakuji, že mně mrzí, pokud to tak stále cítíš, snažil jsem se lidsky vysvětlit, že tomu tak není. Každopádně apeluji na zdrženlivost s osobním napadáním na těchto stránkách.
Autorská citace #43
9.7.2007 13:01 - Corvus
tak som cital sagu a mne sa ten system pre cinematicke SW paci :)
btw lev napisal porovnanie na annune
Autorská citace #44
9.7.2007 13:23 - Joe
Ako som napisal na annune: je dobre, ak sa na vec pozrie viac odbornikov a my laici potom sledujeme ich vlastne skusenosti a znalosti...
Autorská citace #45
9.7.2007 13:43 - Joe
Z recenzie na RPG.NET - preklad zhrnutia autora (Andrew Montgomery)
Toto je prvá Star Wars hra, na ktorú som sa od roku 1987 tešil. Naviac poskytuje nápad na úpravu existujúceho D&D dobrodružtva tak, aby bolo rýchlejšie a viac "filmové".

Kto by si mal teda tieto nové pravidlá kúpiť?

1. Každý fanúšik d20.
2. Fanúšikovia SW, odradení predchádzajúcimi verziami. Tentoraz to Wizardi konečne spravili dobre.
3. Neurotickí dlhodobí Páni hry ako ja, ktorí majú nutkanie stále študovať nové herné dizajny.

Kto by sa mal pravidlám vyhnúť?

1. Tí, čo neznášajú d20. Ak okolo nich len chodíte, môže vás Saga Edition presvedčiť.
2. Tí, ktorých SW alebo d20 vôbec nezaujímajú. Prečo ste ale potom čítali túto recenziu?

Plné znenie recenzie v angličtine.
Autorská citace #46
9.7.2007 13:58 - Sosáček
andtom: neblazni, snad prohlaseni "I sense much hate in you" v rencenzi na starwars neberes vazne? :)
Autorská citace #47
9.7.2007 14:43 - Alnag
Ta lvova recenze je zajímavá, sice některé věci mi nepřijdou úplně fér, ale komentoval jsem to na annun.sk. S tou anglickou recenzí se ztotožňuji, zejména s tím závěrem...
Díky za odkaz Corvusi a Joeyeti.
Autorská citace #48
9.7.2007 15:03 - Sosáček
jo, je dobra.
jinak pokud to nekdo planujete hrat, tak vas muzou zajimat diskuse o tom na rpg.net, zvlast ty ve kterych si nekdo na neco stezuje, protoze pokud neco vadi x lidem, muze to vadit i vam.
Autorská citace #49
9.7.2007 16:41 - Alnag
Diskuse na RPG.net jsou fajn, sleduju je, ale myslím si, že daleko vydatnější žeň informací nabízí přeci jen az oficiální fórum WotC. Taky na WotC se občas objeví i autoři, takže některé věci jsou i dovysvětlené event. erratované...
Autorská citace #50
16.7.2007 10:33 - Alnag
Postřehy z hraní: Systém je skutečně o hodně rychlejší než klasická d20ka. Poměrně snadno se vysvětluje.
Jestli chcete hrát vážnou hru zakažte Ewoky (a asi i Gungany). To se prostě nedá!
Autorská citace #51
16.7.2007 13:17 - Fibriso
Gungany se musí umět hrát, ve chvíli kdy ho hráč začne hrát jako Jar jara, varovat a pak zabít. Nebo lépe zabít a pak varovat
Jar Jar binks není Gungan, ale parodie na dvou nohách. názorným příkladem gungana je kapitán Tarpals.
:)
Jinak Hra byla Super
Autorská citace #52
18.7.2007 08:20 - Joe
lev na annun.sk pridal zaujímavý príspevok - test z boja (ale staršej verzie Star Wars RPG!!!) Jedi level 12 vs 6 Trooperov level 8. Kto chce, nech sa tam vydá.
Autorská citace #53
18.7.2007 08:58 - Corvus
Joe: ale to bol test starej verzie. Lev SAGE moc nefandi :)
Autorská citace #54
18.7.2007 09:03 - Joe
Ahha! Opravil som post aby reflektoval tvoju pripomienku, Jedi...
Autorská citace #55
18.7.2007 12:14 - Fibriso
no, tak sem si to precetl a mam jednu zasadni pripominku: na 8 urovni ma thug cca 40 Wp, 12 je smesne...
postava Jedi na 12 má reálnou sanci porazit 2-3 na 8-th.urovni (a teoretickou sanci na 4)
Autorská citace #56
18.7.2007 13:26 - Corvus
kde by zobral 40wp? ved wp su rovne constitution. a kedze je to mook/cannon fodder tak ziadnu vitalitu nema.
Autorská citace #57
9.8.2007 12:00 - Dalcor
Tak jsem včera vytvořil postavu v SW. Mám několik připomínek ***Jak se počítají skilly není příliš srozumitelné. Řekl bych že jim tam vypadlo EACH. Dále mi vadí ýže není rozdíl mezi CLASS skills a ostatníma
Ta knížka vypadáúplně nová) jak kdyby vyšla v sedmdesátých letech a byla v antikvariátů. Lehkej, matnej papír a obálka. Jendoznačně vypadá levně a cena 900 CZK je teda hustá zlodějina
Talentový strom (co jeto za blbost napsan do překladu talentový rodokmen) Commando tená s akcemi Commando nic společného.
Ale celkově mi umožňuje udělat si přesně rytíře Jedi pplk. Drohana Starkina DIC (Level 4 Soldier-Commando/L1 Jedi)
Autorská citace #58
9.8.2007 13:04 - Alnag
a) Co není srozumitelné na tom, jak se počítají skilly? Kde vypadlo jaké each? Prostě na první úrovni si vybereš X dovedností (rovných Y dle povolání + bonus za inteligenci) ty jsou trained a máš na ně bonus +5. Co je na tom nesrozumitelného?
b) mezi class skillama a ostatníma je rozdíl v tom, že trained skilly si můžeš vybírat jen z těch class skillů. To je rozdíl potenciálně +5. :-)
c) asi nevíš, jaké knížky vycházely v 70. letech. Například takové Old D&D. Papír má pravda malou gramáž, to jsem psal v recenzi. Jedna z mála věcí,k terá by mohla být lepší. A že knížka vypadá levně? V čem?
d) talentový strom proč? protože je tam slovo tree? to má řadu významů... nic v té knize nepřipomíná strom. Zatímco rodokmen ano, protože jeden talent plodí další talent asi tak jako rodiče plodí děti.
e) komando - no myslel jsem, že schopnost analyzovat sitaci v boji, krýt se navzájem palbou, něco vydržet, ochránit nějakého kravaťáka nebo něco odpálit by tam mohlo patřit, ale co já vím.
f) alespoň že tak :-)
Autorská citace #59
9.8.2007 13:31 - Dalcor
a) Veta: Vsechyn skilly se zvetsuji s rustem tvé úrovně. Na (chybí KAŽDÉ) 2.úrovni máš +1 atd.
b) já vím. Proč tedy poté nejsou class skilly všechny? Jak to že voják třeba nemá stelath? On se nemusí (neumí) plížit a krýt se?? Nemůžu si pomoci ale tohle je docela divný. Buď neměli dávat class skills a psotava si vybere X+INT jakejkoliv skilů a nebo měli rozdělit na class a cross class (růst třeba každé 3. úrovně)
C) já to myslel tak že ta kniha vypadá jak kdyby 10 let ležela v prodejně nebo antikvariátu. Knížka vypadá levně především vůči své vysoké ceně. Nevidím totiž důvod dávat za ní devět stovek. porovnám li kvalitu přiruček White Wolfů i jiných WOTC, včetně ADnD tak tohle vychází v poměru cena víkon docela bledě. Kdybych za tu cenu dostal knihu vypadající aspoň jako Cadwallon tak bych byl spokojenej, ale tohle...
d) nemůžu si pomoci, ale rodokmen mám ve spojení pouze s lidskými bytostmi.
e)to si pleteš sosbobním strážcem. Kommandos jsou úderné oddíly - demolice, skrytý postup, eliminace nepřítele, elektronická válka apod.
Autorská citace #60
9.8.2007 13:31 - Sosáček
Alnag: myslis ze tim tvori jakousi stromovou strukturu?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090151071548462 secREMOTE_IP: 18.218.169.50