Příběhy

sirien
13.5.2007 09:23
Tohle jsem přede dvěma měsíci napsal jako svojí slohovou práci na češtinu. Zadání byla povídka na téma "setkání s tajemnem", nicméně originál je psaný rukou a v rychlosti (limit písemky...), takže tohle je trochu upravená verze. V originále byly nějaké trochu neobratné obraty a dialogy byly odfláknuté v rychlosti, čtěte = neskutečně trapné. Jinak se to odehrává ve světě Pavučiny, ve kterém teď hrajem, je to taková... dejme tomu Urbanfantasy, pokud by někoho zajímalo víc, tak jsme na d20 měli k dispozici sekci (PS - bylo to za 1-, prý abych si uvědomil, že to "mohlo být lepší" :)) )
Autorská citace #1
13.5.2007 09:23 - Rytíř
Docela dobrý, na narychlo sepsanou slohovku! ;)
Autorská citace #2
13.5.2007 10:20 - Alnag
Mám rád tykle mikropovídky. Málo okecávání a svižně ke konci. Tak to má být. A rytíře si nevšímej. ;-)
Autorská citace #3
13.5.2007 11:12 - Alek
Slušná slohovka, věřim, že tu napínavost a vtáhnutí do děje během chvilky, což se tu daří velmi, by leckterý kantor češtiny ocenil ještě víc než ten tvůj. Aspoň na mojí průmyslovce. ;)
Autorská citace #4
13.5.2007 11:16 - sirien
Abych řekl pravdu, když sem to přepisoval, tak jsem si říkal, že by to mohlo dát aspoň dvě nebo tři stránky, takhle to bylo takové... překvapivě krátké :) Na druhou stranu na napsání předlohy jsem měl jen asi 50 minut, při přepisu na čistopis sem musel lehce zkracovat závěr... ale kdybyste viděli originál dialogy... jak sem na to spěchal a vůbec jsem neměl čas opravovat, číst si to po sobě kvůli dojmu a tak... to byl tak odpornej kýč... :)) - i v téhe versi když jsem to házel do počítače a něco málo měnil jsem měl o něčem trocha pochybnosti, ale řikal sem si že to nechám co nejvíc v původní podobě :)
Ale tak sem rád, že se líbí :)
Autorská citace #5
13.5.2007 11:19 - sirien
Alek: Nevim, jak to máte na průmyslovce, já sem na 8mi letym gymplu... a profesorka mě nesnáší, je to moje třídní a osm let jí pečlivě, systematicky a s chutí drásám nervy. Měls vidět jak se xichtila, když mi to dávala za 1-... při tý dýlce a malym čase, že sem to po sobě nestih ani jednou přečíst, se asi těšila na minimálně trojku :))

PS - ale stále si stojím za tím, že se nemusí klopýtat jen na podpadcích, ale že jde klopýtat i o podpadky <evil>
Autorská citace #6
13.5.2007 11:25 - Alek
;) No já už to na průmyslovce nemam, ta už je zdárně za mnou. Ta naše byla podobná, ale já byl u ní v opačný škatulce, vždycky ocenila, že jsem byl jako jeden z mála ze třídy schopnej dát dohromady kloudnou větu a bez gramatickejch chyb - pro některý to byl fakt těžkej problém. Ale zas uměli programovat a sestavit zesilovač. Holt ITíci no. ;)
Autorská citace #7
14.5.2007 08:38 - wraiths
Alek : tak to na tom jsme stejne. u nas na prumyslovce slo taky spise o to zvladnout gramatiku a slovosled.

sirien: a kolik jsi tam mel chyb...? jednu, tri..? u nas se pocitalo gramatika i sloh, stejna mira.

jinak obsah a vtahnuti do deje super. libi se. uelal jsi dojem.
Autorská citace #8
14.5.2007 14:31 - sirien
wraiths: Chyb nula. Jen jsem se s profesorkou potom pohádal o některé mé... řekněme specifické slovní obraty. Zakopávání o podpadky a tak :))
Autorská citace #9
14.5.2007 15:36 - Rytíř
no, klopýtání o podpatky je dost svéráz teda, když sme u toho. A zvlášť o podpadky :D
Autorská citace #10
15.5.2007 07:37 - wraiths
sirien : hmm a tobe se to zda OK to zakopavani jo..? nevim jestli jsi z Prahy, ale uz jsi videl v metru nekde se valet podpadky a to primejmensim deset cisel vysoky..? jinak ja byl v metru jen u nas treba nekde jsou takovy metra. ale myslim ze je to spise nejak tva revolta, coz je u gymplaku normalni :-))
Autorská citace #11
15.5.2007 08:54 - Dalcor
jasně že klopýtat lze i o podpadky. když mi v taneční zajela holčina při polce 8cm jehláčema do achilovky, tak jsem také o podpatky klopýtal...
Autorská citace #12
15.5.2007 12:02 - wraiths
Dalcor : no joootak to jo :-))) a to ti zajelo celych 8cm do achylovky.... ale vidim ze sji to prezil prece jen jsi dalcor udatny :-))
Autorská citace #13
15.5.2007 13:03 - Argonantus
Zaujaly mne "Fredovy asociace", dále to, jak vnímáš svět nesmírně fyzicky (pohyby lidí, co mají na sobě, atd.) a konečně, že se to celé odehrává v New Yorku (nebo alespoň Londýně), nikoli u nás. Síla globalizace.
Autorská citace #14
15.5.2007 14:48 - sirien
Argonantus: Fyzické vnímání světa je v téhle povídce úmyslné. Nějak jsem odpozoroval, nebo spíš získal dojem, že fyzické vnímání světa je v temných příbězích takové hodně sugestivní, chtěl jsem si to vyzkoušet.
Fred je velkej frajer, každej má jeho asociace, super kšeft, fakt že jo :D . ok, ok... chybka při přepisu do compu, se stane. Nebo možná automatická oprava Wordu, občas si jí nevšimnu a provede to podobnej paskvil.
A popravdě... původně se to mělo odehrávat v Praze. Fakt... měl jsem vizi Pražské stanice metra někde mimo centrum, ale zase dost blízko centra, aby byla stanice hloubějc pod zemí. Ale... pak tam byl ten taxik a ten arabskej taxikář tam vskočil tak nějak sám, a když tam byl arabskej taxikář, tak jsem tam dal i tu hrst bankovek, že jo, protože ta k arabskýmu taxikáři nějak prostě patří... ...nejlepší bude NEŘEŠIT, ve kterym městě to je :D
wraiths: no, prostě běží po rovném asfaltovém chodníku, ale jak se snaží dělat dlouhý kroky, tak občas zakopne o podpatek... takže zakopává o podpatky. Jasný, ne? :))
Pak jsme se jetě s Plívovou štěkli o to, že "se probudila s vizí dvou zděšených oči", kam se mi profesorka snažila vecpat dva "páry" očí, tak jsem jí složitě vysvětloval, že to fakt ne...
...a ještě něco tam bylo, ale už nevim co.
Autorská citace #15
15.5.2007 15:53 - wraiths
sirien : nele co ty vis treba je ta tva uca(Plivova) zamerena na beholdery. ty ma myslim vice oci :-)). jinak asi bych take radej volil "s vizi paru oci". jasne ted uz to chapu...mela "kramlavy nohy" :-) takhle vysvetleny to mozna chapu. i s pomoci vysvetleni Dalcora.
Autorská citace #16
15.5.2007 16:24 - sirien
ok, ok, fajn, uznávám, zakopávání O podpatky je trocha divoká představa... ale JDE to!!
Co se očí týče... vzbudila se s vizí dvou očí... vzbudila se s vizí páru očí... nevim, ale mě to zní tak nějak vcelku stejně...
Autorská citace #17
18.11.2007 23:38 - Sathel
Perfektně atmosférický, jak vystřižený z Pavučiny. Zaujal mě popis na střídačku, i když se dá vysvětlit různě, tohle byla ta snazší varianta. Mohlo by to být lepší v tom, že by to mohlo být delší. Dalo by se to rozvést do delšího příběhu.
Autorská citace #18
18.11.2007 23:59 - sirien
Ono už v tomhle rozsahu to dost překračovalo zadání (v čase vyhrazeném pro standardní slohovku - dvouhodinovka v ruce, což je pro mě pomalejší než na compu kde píšu zpaměti - jsem napsal práci v rozsahu maturitní slohovky - dvakrát víc), a to tak že jsem to tak tak stihl odevzdat, ani jsem si to po sobě nestihl zkontrolovat (naštěstí v ruce píšu bez chyb), takže delší by to mohlo bejt jen těžko.
Myslim že v anotaci je poznámka, že to je příběh z Pavučiny, nebo ne? ...jo, je to tam :)
píše:
Zaujal mě popis na střídačku, i když se dá vysvětlit různě, tohle byla ta snazší varianta.
tohle vůbec nechápu jak myslíš?
Autorská citace #19
20.11.2007 17:56 - Sathel
Popis na střídačku - jedna a druhá dívka, nebo by to taky mohla být ta samá v jiném čase.
Autorská citace #20
24.12.2007 15:39 - Renhard von Ullersdo
Doooooobrý ;) Lidi, nepřipadá vám to jako WoD? Konkrétně jako začátek k Mage, the Awakening? Fakt dobrý, kurňa mít takový témata na slohovku, tak jsem těžce za vodou :)
Autorská citace #21
25.12.2007 00:20 - sirien
No, byl by to spíš úvod k Mage the Ascension, a to nejen protože ho mám stokrát radši než Awakening (a není to z nostalgie), ale protože v Awakening by to řešení probíhalo trochu dost jinak.

Kromě toho ve skutečnosti, jak praví úvod, to je ze světa Pavučiny, ve kterém teď dohráváme jedno RPG (minimálně jeden z příběhů v něm - ale zatím to na nějakou "druhou sérii" moc nevypadá, minimálně ne ve stejném složení. Podrobnosti viz http://akce.d20.cz - Soukromé skupiny - Pavučina (popřípadě tn červený link Pavučina o pár řádků výše :) )
Autorská citace #22
18.12.2008 18:38 - sirien
Udělal jsem pár menších korektur (konečně jsem přepsal chudáka Freda na Freuda, v pár případech jsem zaměnil slova za synonyma nebo pozměnil souvětí aby to líp znělo, víceméně jen pár drobných změn).

Tak mě napadá... byl by zájem o pokračování? :)
Autorská citace #23
17.5.2009 18:59 - sirien
HA! K naší staré diskusi o tom, zda je možné klopýtat o podpatky - mám nový krásný argument, dokonce od jisté slečny, která na podpatcích sem tam i chodí :)
Pokud je možné klopýtat o vlastní nohy, tak proč by to nemělo jít o vlastní podpatky?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079764127731323 secREMOTE_IP: 44.200.101.84