Příběhy

Jerson
23.7.2020 08:43
Autorská citace #1
23.7.2020 08:43 -
Autorská citace #2
23.7.2020 09:50 - Demonica
Pěkná povídka. To jste hráli v Apocalypse World?
Autorská citace #3
23.7.2020 10:19 - Jerson
Ano, Pardgalen za námi jezdí a vede nám hru. První dvě kapitoly (tedy první sezení) jsme hráli ve třech, teď na druhém se přidala čtvrtá hráčka s Klubem, a musím říct, že to posunulo zajímavost hry o třídu výš.

A už celkem chápu, jak snadno můžou rozpory mezi postavami přejít do vzájemné nevraživosti až násilí, protože hned první jednání Barona a Šéfky dopadlo tak, že Baron vážně zvažoval, že by jí vůbec nenechal odejít a rovnou by ji sejmul, dokud má okolo víc lidí než ona.

Takže myslím, že Gunluggerský tah "Někdo, s kým nevyjebáváš" bude brzy potřeba, abych nemohl být až tak snadno převálcován, i když jsem doufal, že se "obyčejným" tahům přidávající jen plusy a mínusy vyhnu.

A kupodivu se i Ledový chlad ukázal jako ne úplně zásadní (to je ten, který mi umožní vyhrožovat pomocí Cool místo Hard), použil jsem ho všehovšudy dvakrát, i když to v obou případech docela pomohlo. Tedy, já vlastně nepoužil vůbec žádný jiný borcovský tah, což mě dost překvapuje.
Autorská citace #4
23.7.2020 12:39 - Jezus
Vidíš, když jsi to nakousl... přišlo mi ze zápisu, že jsi skoro nehrál žádné tahy, nejspíš jen nějaké to vyhrožování nebo smlouvání. V prvním sezení to tolik nepřekvapí - spíš se poznává prostředí, hodně se kecá mezi postavami i NPC... - ale při druhém pořád nic.

Pletu se nebo ti vyhovuje se držet tohohle stylu, kterým, jak jsem pochopil, hráváš většinou?
Autorská citace #5
23.7.2020 13:31 - Jerson
Já se fakt snažil ty tahy hrát, ale prostě je tam nebylo jak dostat. I to vyhrožování, které jsem třeba s Faskalem docela používal, jsem nedokázal tak moc uplatnit (ale rozdíl asi bude v tom, že s ním jsem první hru hrál podle první edice, kde to Cool mělo jako náhrada Hard větší použití).
Tahů jsem hrál dost, ale všechno to byly spíše čtení osoby a situace, stání na stráži a takové ty obecnější věci. Za dvě sezení jsem čtyřikrát leveloval, i když to zahrnovalo i dvě změny HX z +3 na +4, což je taky dost snadné.

Jinak mi tenhle styl vyhovuje docela dost, jen u nás zkusím zavést, abychom si nedávali XP za zvýrazněné vlastnosti, protože jsme všichni měli zvýrazněný Sharp a to byl takový autogenerátor.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.057343006134033 secREMOTE_IP: 35.175.201.245