Příběhy

Magus
25.7.2009 15:54
Vzpominate si na Stryce dvojcat s Bratri a magus...
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Jak je dobra?(jako ve skole)

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
1*kladné body1
1kladné body0
2kladné body2
3kladné body0
4kladné body2
5kladné body3
Autorská citace #21
26.7.2009 00:18 - sirien
Nerhinn píše:
v druhém, teď, jsem to dokonce ani nezmínila. Je to provokace (pak bych to chápala), nebo opravdu nečteš, co píšu?

Zaprvé to je provokace (provokuju často a rád (: ), zadruhé teď a tady jsem to myslel tak, že by Magus zásah nějakého grammanazi potřeboval. U jeho minulé povídky jsem osobně šel větu po větě a všechny chyby do jedný sem mu i se zdůvodněním poslal v PMce... byla to práce na několik hodin a teď už na to prostě nemám sílu. Jenže když chyby neukážeš, tak je pro autora těžké se zlepšovat...

Dracain: U nás na škole se s oblibou opakuje, že "každý projekt si za svou existenci minimálně jednou, spíše však vícekrát, zaslouží celý vzít, hodit do koše a začít znovu. Až na to dojde, tak mějte odvahu to udělat. A pak vás provázej Síla."
Zjistil sem, že to platí o kdečem, články a povídky nevyjímaje... občas prostě máš v hlavě příběh, ale dostat ho na papír (nebo jeho některou část) chce dva tři pokusy...
Což mi připomíná že mám už třičtvrtě roku rozepsanou povídku...
Autorská citace #22
26.7.2009 09:16 - Dracain
sirien:Jojo, škoda, že jsem to nutkání vyhodit Strangerii do koše ještě neměl - čím to přijde později, tím hůř pro mě! Dal jsem si s tím práci, ale asi mi to za nějaký čas taky bude připadat jako úplná blbost...

Magus:Correction is finish! Máš to v PMce. Pozorně si ji přečti, jestli jsem nějakou chybu nevynechal...
Autorská citace #23
26.7.2009 09:35 - Magus
Dacain:=)
Sirien: jj vlastni tvorba.
Autorská citace #24
27.7.2009 06:36 - wraiths
Prcek alias Magus: nezlob se, pokud chces opravdu tak jak ve skole tak ja to vidim za "Bůra". Ale jsem ochoten cist dalsi a dalsi,doufam ze si to u me opravis ;-).
Autorská citace #25
27.7.2009 20:02 - sirien
To Dracaine opravil znovu, se mi to nechce znovu číst, abych to vzal fakt "jako ve škole"...
Autorská citace #26
3.8.2009 09:48 - Jerson
sirien píše:
každý projekt si za svou existenci minimálně jednou, spíše však vícekrát, zaslouží celý vzít, hodit do koše a začít znovu. Až na to dojde, tak mějte odvahu to udělat...

... je i mé hodnocení, snad jen s tím rozdílem, že doporučuji daný text odložit do šuplíku, psát dál a za půl roku se k nim vrátit, přečíst si je a buď to vyhodíš, nebo ne.
Nemám fantasy moc rád, k drsným zabijáckým postavám mám odpor a tak se mi zatím nepodařilo přežvýkat víc než jednu stránku, ale až dopíšu tenhle post, zkusím to ještě jednou.

Nicméně mi trvalo dvacet let, než jsem přešel ze stavu napíšu povídku do stavu dám ji někomu přečíst, myslím si, že i u tebe by alespoň jeden, dva nebo tři roky odkladu nebyly na škodu.

(Jo, a co jsem tak prolétnul děj, myslím, že se mi nebude líbit, ale nechci předjímat).

Edit:
Už jsem tu dával odkaz na článek, takže ještě jednou pro připomenutí Neuvěřitelná hnutí mysli, nepochopitelné formulace, naprosto nesmyslný a neuvěřitelný děj, který bych nespolkl ani politý sýrovou omáčkou.
Dracain píše:
Trošku to poupravím, bude se to dát číst a uvidíte, že některé části jsou výborné!

Myslím, že troška úpravy stačit nebude. Pokud to necheš vyhodit, tak celé překopat a možná to zvládnu přečíst bez přestávek na oddych.
Autorská citace #27
3.8.2009 12:19 - sirien
Píše:
Myslet si, že povídka se napíše za večer, je stejně naivní jako se domnívat, že politici nelžou.
– No ale přeci to nebudu psát týden?
Ne, to nebudeš. Budeš to psát měsíc. Pokud to dobře půjde. A jestli se ti měsíc zdá moc, tak psaní nechej a raději si zahraj toho Quaka.

Hm. Ta povídka kterou porůznu přepisuju už třičtvrtě roku mi lehce začíná ležet v žaludku, abych řekl pravdu...
...ale tak byly i povídky co jsem měl hotové za jeden večer. Případně za jednu hodinu slohové práce. Nicméně to fakt neni moc standard a rozhodně se nedá čekat že taková práce bude nějak zvlášť dlouhá...

Píše:
Postavám se snažte dávat taková jména, která se líbí nejen vám, ale mají naději na úspěch i u čtenářů. Xaxy sice obsahuje jedno ypsilon a dvě iks, ale to neznamená, že se z toho čtenář nepozvrací. Stejně tak Wave – to je jméno tak možná pro vodního skřítka, ale ne pro elfa.

V Shadowrunu jsem jednou použil NPC postavu elfky Wowe [vouí] - a ano, bylo to odvozené od citoslovce "wow", ta postava nebyla hloupá, ale byla tak děsivě, neskutečně děsivě naivní, že jí jeden nebo dva hráči chtěli nakopat do zadku jen na ní pomysleli... ale byla s ní sranda :) . Dobrý jméno postavy je základ...
Se mi vybavilo, jak si jednou hráči stěžovali, že dávám postavám moc složitá jména, což mě nepřipadalo a tak sem se dopálil a jednu z postav jsem pojmenoval "Indelegenialana". Výrazy hráčů když jsem to poprvé vyslovil (zkoušel sem si to celej den ve škole, abych to uměl plynule z patra) fakt stály za to :D

Píše:
Stejně tak asi temného mága nenazveme Čečerin a starého roztržitého hokynáře Morgor.

Em... může mi někdo vysvětlit proč? Čečerin zní jako cool slovanské jméno pro temného mága a Morgor pro hokynáře - jméno jako každý jiný, ne?

Píše:
(ne ovšem z dílny nakladatelství Classic (pozn. redakce – snad se i toto vydavatelství začíná lepšit).

Nevím, ale při psaní vážně míněného návodu jak psát bych si dal sakra práci abych tam neměl takový triviální chyby jako špatné rozložení závorek...

Píše:
Nevím, jak vy, ale já si vítr, který měl u sebe krátký meč, luk a toulec se šípy, představit nedovedu.

lame :)
Autorská citace #28
3.8.2009 14:53 - Faire
Zkusím konstruktivně:

1. Píše se interpunkční znaménko, mezera a další slovo. (Nikoliv "interpunknční znaménko,hned další slovo", nebo "slovo ,slovo". Je to konvence, se kterou se text lépe čte.

2. Používání čárek je bolest, většině lidí to moc nejde, ale stojí za to zkusit se překonat a naučit se daná pravidla. Většina lidí je píše instinktivně špatně.

3. Souhlasím s ostatními, že je velmi dobré (byť strašně otravné) si text po sobě přečíst, pečlivě, větu za větou. Mám za to, že možná většinu chyb odhalíš sám.

4. Možná Ti přijde, že příběh je důležitější než gramatika. Naneštěstí je to ale tak, že špatná gramatika může znechutit i dobrý příběh. Vážně ;) Rozdíl mezi Tvou a opravenou verzí je v tom, že k té druhé má člověk intuitivně chuť být shovívavější.

5. Příběh se mi líbil. Má chyby, ale to je u nováčka zcela normální. Základní zápletka je ale zajímavá, je obsaženo dokonce i morální dilema na místě, kdy by jiní možná zůstali u vyhřezlých střev :) Jsou tady vnitřní spojitosti, které jsou na místě (soudce jej neospravedlní automaticky, ale snaží se napřed zjistit, jestli pro to jsou nějaké podklady).

6. Moc, moc doporučuji nechat si příběh zkritizovat někým, kdo má zkušenosti. Věci, které říká Nerhinn a ostatní, jsou velmi užitečné postřehy ;) Mít se od koho učit je moc dobré.
Autorská citace #29
31.3.2010 13:25 -
vdyť to je samá chyba.. to je hrůza.. 5 5 5
Autorská citace #30
31.3.2010 13:38 - Nachtrose
Rika nekdo, kdo se nedokaze ani podepsat...
Autorská citace #31
31.3.2010 16:36 - Magus
Nachtrose: Dík:) a asi to půjdu opravit a připsat druhý díl...
Autorská citace #32
13.7.2010 14:14 - Argonantus
Magusi, tys zjevně nečetl, co ti psali lidi minule. Pokud opakuješ to samé, pak se nediv, že se dozvíš to samé. Píšeš naprosto příšerně po technické stránce, a to do té míry, že to trhá oči a neumožňuje vnímat, o čem to je. Asi jako kameraman, který zabírá stále mimo děj (a pak se nediv, že ti lidé nedokážou odpovědět, o čem že to bylo).

Jak pravil Alnag - začni konečně psát bez cihly a na počítači. A nebo se na to vykašli, dodávám já.
Jestli nejsi schopen napsat bezchybnou větu, pak ti je spisovatelská sláva uzavřena.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071568012237549 secREMOTE_IP: 54.160.133.33