Příběhy

Magus
25.7.2009 15:54
Vzpominate si na Stryce dvojcat s Bratri a magus...
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Jak je dobra?(jako ve skole)

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
1*kladné body1
1kladné body0
2kladné body2
3kladné body0
4kladné body2
5kladné body3
Autorská citace #1
25.7.2009 15:54 - Colombo
A háčky a čárky jako co? Ty jako nic?
Autorská citace #2
25.7.2009 16:18 - Nachtrose
Magusi, tos to zase psal na cihle, ze je to bez diakritiky? Jako psani na netu bez hacku a carek je bezne, sam tak pisu ale... V tomto se musim pridak k Colombovi, kdyz uz pises nejaky clanek, pribeh, recenzi, povidku, tak pouzivej i diakritku.
Autorská citace #3
25.7.2009 16:19 - Magus
Jj na cihle ale co ten pribeh?
Jo rpdice odjeli tak to du opravit=)
Autorská citace #4
25.7.2009 17:25 - Magus
Opraveno!!!!
Autorská citace #5
25.7.2009 17:34 - Alnag
Tak ještě jednou. Vypni cihlu, zapni normální PC. Spusť Word, zkopíruj text do něj, spusť opravy pravopisu a opravuj tak dlouho, dokud se to nepřestane červenat. Pak si to zkopíruj zpátky.

Evidentně vůbec nevíš jak se píše přímá řeč. Čas si tuto znalost doplnit, např. u kolegy Dracaina.

Jako chtít po čtenáři, aby četl tohle a nezvracel u toho, je fakt jako hodně. A to říkám jako někdo, komu na chybách druhých příliš nesejde. Ale tohle nejsou chyby, to je prostě barbarské prznění jazyka...
Autorská citace #6
25.7.2009 18:18 - Magus
To uz sem udelal jenom Jmena opraveny nemam....
Uz me to stve nic tam podle Wordu za chyby nemam...Sakra!!!To proste uz nende vydržet.Fakt snazim se jak s prominutim Kokot ale je to furt "k zebliti"!!
Autorská citace #7
25.7.2009 18:30 - Alnag
Magus: Kdybys alespoň nekecal, tahle to vypadá ve Wordu (výrazy jako knigovne by tam nenechal ani Word 2.0, to že od verze 2003 to opravuje i gramatiku nekomentuju vůbec, zelená se to také od začátku do konce).

Když jsem ti napsal, aby sis to nejdřív opravil, tak jsi trval na tom, že to chceš publikovat, tak tady teď nevřískej, když se to nelíbí. To je jen a jen tvůj problém, který není zřetelně způsobený věkem...

Autorská citace #8
25.7.2009 18:38 - Magus
Ale to tohle sem presne delal.
Mno tak Sry no me to jenom stve ze neumim napsat ani blbej článek.....No tak prominte no ale ted uz je na kompu Brácha tak snad jindy...
Ale jak se vam libil dej?
Autorská citace #9
25.7.2009 19:58 - Nachtrose
Alnag: minimalne za tu knigovnu se musim Maguse zastat. Hned na dalsim radku ma, ze ta postava tak proste mluvi ( coz ale neomlouva e misto ě )
Autorská citace #10
25.7.2009 20:02 - Magus
Dik=)
A jinak se libilo?
Autorská citace #11
25.7.2009 20:23 - Nerhinn
Jak se líbí? Kaz by si rozuměl s agentem 73. Zavraždí dva muže, kteří mu de facto nic neudělali (z toho jednoho z nich rovnou upálí zaživa), a plíží se dál, otřesen jejich činem? Jako humoristická povídka dobré...
Autorská citace #12
25.7.2009 20:26 - sirien
to jako že si to mám přečíst i přes ty výhružné informace o formě kterou to je psaný?
Autorská citace #13
25.7.2009 21:09 - Magus
Nerhinn: ONI si zacali!=)
Sirien: potupne hlasim ze muj Nej kamos Dracain to opravil.
Autorská citace #14
25.7.2009 21:11 - Magus
Nebo opravi...
Autorská citace #15
25.7.2009 21:12 - sirien
Nerhinn: Tak jako historie potřebovala nacisty, aby se vydala cestou kterou se vydat měla... tak internet potřebuje grammanazi, kvůli případům jako je tenhle... není to tak děsné jak jsem se bál, ale Magus se očividně ještě nenaučil hodnotě umění "čtení po sobě samém".

Mimochoidem, všimla sis nádherné fráze "zvrhnout krále z trůnu"? Zní to jako z béčkovýho sitcomu...

Magus: příčina a následek v té povídce jsou těžce neadekvátní snad v každém jednom konfliktu.
Jen bych poznamenal že když Tě narazí na kůl, tak je docela hezký že ho pak ještě zapálej, ušetří Ti to hodně desítek hodin děsivý bolesti
Autorská citace #16
25.7.2009 21:45 - Dracain
Nerhinn píše:
Kaz by si rozuměl s agentem 73. Zavraždí dva muže, kteří mu de facto nic neudělali (z toho jednoho z nich rovnou upálí zaživa), a plíží se dál, otřesen jejich činem?


A to je špatně? Je to prostě taková postava!

Náhodou, mě se příběh docela líbí, a pokud nesouhlasíte, tak vězte, že z toho něco udělám! Trošku to poupravím, bude se to dát číst a uvidíte, že některé části jsou výborné!

Ale to už to pak nebude "Magusovská" povídka, ale z části i moje...

Magus:Když už může být povídka opravdu zajímavá, tak do toho dej všechno a nezveřejni hned první pokus! Moje Strangerie taky prošla obdobím, kdy se to nedalo číst! A tohle podle mě stojí za pořádnou práci...

Alnag:Neříkej mi, prosím, kolego (ať už jsem Magusův nebo tvůj kolega :))
Autorská citace #17
25.7.2009 22:02 - Magus
Jo diky...
Nehinn predstav si ze si cigan...Zijes nêkde kde to je proste normalni...prijdeš sem zastavi te policajti a zacnou ti nadavat negre a tak i pres varovani te stvou ty mu das pesti , druhej te chce za to zastrelit ale protozes uhl tak ses zivej.a v sebe obrane ho sejmes.Ten prvni te pri pokusu zabit trefi Jen do rqmena uz nabiji ale ty ses rychlejsi a nez te staci zabit tak zabijes ty prvni jeho.
A to elfové nejsou parchanti jak cigani(nekteri)....
Tak co?
Autorská citace #18
25.7.2009 22:04 - Magus
Ale ze je otresen tim cinem je kravina...
Autorská citace #19
25.7.2009 22:51 - Nerhinn
sirien: Nějak si teď nejsem jistá, o co ti jde. Pokaždé v posledních dnech, kdys vytáhnul "grammanazi", jsem nikoho nenutila k tomu, aby po sobě něco opravil. V prvním případě jsem se snažila dokázat Jersonovi, že jeho "opravy" jsou k ničemu, v druhém, teď, jsem to dokonce ani nezmínila. Je to provokace (pak bych to chápala), nebo opravdu nečteš, co píšu?
Oné fráze jsem si nevšimla (nebo mě asi nerozesmála, vzhledem k tomu, že mé oči zachytí i tu nejmenší chybičku - ne úmyslně - jsem viděla horší a i zábavnější zvěrstva:), snažila jsem se to zapomenout hned, jak to bylo za mnou.


Dracain: Jasně, taková postava skutečně může být. Já jen mám dojem, že lidi jsou ochotni tolerovat blbce spíš v humoristické literatuře.

Magus: Dovedu si představit drsné prostředí, ale hůř se mi představuje člověk, který někoho právě zmasakroval a cítí se dotčený tím, že si onen dotyčný dovolil věnovat mu posměšný komentář. Jako ano, kdyby byl hrdina extrémně nafoukaný šlechtic, může být, ale do té doby se tak myslím moc netvářil.
Pokud jde o hrdinovu zbytečnou krutost jako takovou, tu beru. Mně osobně to nijak nepřitahuje, ale dějově mi to tam nevadí.
Autorská citace #20
25.7.2009 23:39 - Nachtrose
Tak jsem to precetl taky. Stale je tam ohromne mnozstvi chyb. Stylisticke se daji jeste dopilovat, ale ze tam i po tolika kontrolach jeste bude pravopisnych chyb jak much... Na dvanact let bys mel minimalne ten pravopis zvladat lip. Pokud ale i pres veskerou svoji snahu nezvladas se ten pravopis naucit ( dnes uz je i na to diagnoza ) tak udelas jak vsem tady, tak hlavne sobe velkou sluzbu, kdyz budes sva dila davat nejprve nekomu ke korekture, nez je zverejnis.

K pribehu samotnemu: prihlednu li k tvemu veku, tak myslim, ze to zase tak spatny neni. Hodne pis a hodne cti a pokud budes pozornej, dokazes odkoukat ruzne techniky, postupy a styly jak stavet pribehy, zapletky, jak psat dialogy, opisne casti a podobne. Na muj vkus to beres trochu moc hopem, ale to se podda casem a zkusenostmi.

Osobne jsem plus minus v tvem veku taky zkousel napsat roman. Ve vysledku mela prvni "kniha" citajici asi 8-10 kapitol jen 20 stran v A5kovem sesite a kdyz jsem si to cetl pak po letech, tak jsem se temer az stydel, co ze jsem to tam psal. Tak asi tak. Hlavne se nevzdavat a trenovat a trenovat. Btw. ten doprovodni obrazek je z vlastni tvorby? Ten se mi taky celkem zamlouva.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097460031509399 secREMOTE_IP: 44.222.249.19