Příběhy

Magus
6.6.2009 21:55
Povídka o bratrech a jejich cestê za štestím....
Autorská citace #61
10.8.2009 23:11 - Sethi
Ostatně, závorky jsou užitečné.

<(o.o)>/'') -Hell'o there!

Technická - proč nemůžu psát zpětné lomítko?
Autorská citace #62
10.8.2009 23:17 - Alek
Orgie se vychutnává, ne řeší. :-)

ušijakořidítka™ píše:
Technická - proč nemůžu psát zpětné lomítko?

Eeee,protože... protože ©Max
Autorská citace #63
10.8.2009 23:18 - sirien
Protože se ve skriptu používá pro negaci tagových znaků, abys mohla napsat např. tohle: [b]
Autorská citace #64
10.8.2009 23:20 - Sethi
Alek píše:
Orgie se vychutnává, ne řeší. :-)

Tak to abych přinesla dětský olejíček a nějakou čokoládu.
Autorská citace #65
11.8.2009 07:36 - Nachtrose
Jak si mozna nekteri vsimly, ja mam takovy zvyk ( mam pocit, ze odkoukany z literatury ) psat primou rec do pomlcek, nikoli do uvozovek.

- Veličenstvo... -
- Kapitáne? -
- Podařilo se nám tu družinu narušitelů celou polapit. - hlásil hrdě velitel městské stráže, - Dnes večer je čeká oprátka. -
- Znamenitě kapitáne, - řekl s neskrývaným uspokojením král. - znamenitě. Je středa a s těmito to bude už šestnáct dobrodruhů na šibenici. Pokud to vydrží, čeká nás skvělý týden. -
Autorská citace #66
11.8.2009 07:42 - Sethi
Rozličná literatura balí přímé řeči do lecčeho... Také jsem měla své slabé chvilky a zavírala je do >< šipeček.
Autorská citace #67
11.8.2009 07:42 - Merlin
Nacht: z které literatury? to vypadá na nějaký laciný paperbacky..obvykle se s tím nesetkávám
Autorská citace #68
11.8.2009 07:45 - Nachtrose
Merlin: na rovinu, ani uz nepamatuju. Skutecne ve vetsi mire jsem naposled cetl na stredni. Ted hooodne, hoodne sporadicky. Ale je mozne, ze je to jak rikas.
Autorská citace #69
11.8.2009 07:47 - Merlin
přiznám se, že jsme vášnivý čtenář (ted už není čas, ale přece jen čtu aspon při obědě, nebo při jízdě busem)..a moc si nevybavuju tenhle způsob (i když ho nepopírám :) a něco mi říká)
Autorská citace #70
11.8.2009 07:49 - Sethi
Merlin píše:
čtu aspon při obědě, nebo při jízdě busem

To jsou přesně moje čtecí období. Co si nepřečtu u jídla nebo při přepravě, to si nepřečtu. Dost mě to štve. Ale to asi každého =)
Autorská citace #71
11.8.2009 08:04 - Merlin
aspon mě to nutí nehltat...a v restauraci už mě znají..přijdu na oběd s knížkou, jen ukážu číslo meníčka a za chvíli tam stojí malý pivko a polívka :) a já sluchátka na uších a čtu
Autorská citace #72
11.8.2009 08:06 - Sethi
No, tak u mě se bije touha číst si s reflexem, který mě nutí jíst svižně, jinak mi někdo sní oběd. Velká rodina, kdo nejí dost rychle, tomu to ostatní sežerou =)
Autorská citace #73
11.8.2009 08:17 - Merlin
já ten reflex/zlozvyk mám už od vojny :) "Sedmárotadojídatvstykodchodhnedpo usednutí" syndrom je hnus. Takže když jsem šel ted na oběd, byl jsz zpět za 5 minut i se zaplacením.....takhle se donutím jíst aspon na obědě pomalu
Autorská citace #74
11.8.2009 08:20 - Argonantus
Příliš mnoho čehokoli škodí. Závorková orgie je taky pozoruhodně ničivá pro plynulost věty (taky jsem měl závorkové období... zapomněl jsem. Ale jen krátce).

Věta s Karlem a kurníkem má hudbu přímo otřesnou. Zakopávám o ni jako Karel o ten kurník. Jedině rozumné je ji rozstřihat na nějaké menší kousky; interpunkce to nezachrání.

Pomlčky místo uvozovek lze, i když tu zase hrozí ten syndrom padání ze schodů. Pomlčky to prostě dělají. Nachtrosův text by klidně mohl fungovat jen s první pomlčkou, a zadní je fakt navíc. Jo, a za a před závorkou se nedělá mezera... (taky mi trvalo, než mi to někdo prozradil. Fakt; interpunkce musí být na něco nalepená).

A když už jsme se tak odvázali, pak prozradím další úlet; nesnáším rozdělování slov na konci řádků. Je to židoskotský zvyk z dob, kdy byl papír drahý. Nikdy nic nerozdělovat; bude to vypadat o moc lépe. Navíc vám hrozí další laciné chyby.
Autorská citace #75
11.8.2009 08:28 - Alek
Jo, rozdělování slov mi nejde už od školy. A navíc je to hnusný. Bohužel v někdy je to nevyhnutelné, třeba v sazbě textu do novinové podoby. Ale tam už to naštěstí dělá program za tebe.
Autorská citace #76
11.8.2009 08:28 - Sethi
Věta s Karlem a kurníkem byla jen náhodně poskládaná sbírka slov, v podstatě mi šlo jen o osvětlení toho, zda může pomlčka naplno suplovat čárku, když už mám tu a tam tu potřebu spadnout ze schodů.

Přiznám se, že dělení slov mě postihuje jen velmi, velmi zřídka. Jednak je to způsobeno tím, že většinu textu píšu na počítači - překvapivě. Ale i když píšu v ruce, tak jsou to buď poznámky, které se mi, mají-li být krátké a výstižné, na konec řádky dopracují málokdy (a když se tak stane, tak mají většinou kliku a nejsou useknuty), nebo rádoby-kaligrafické patlanky tuší, a tam se prostě nějaké dělení slov nenese...
Autorská citace #77
11.8.2009 08:37 - Argonantus
Píše:
Přiznám se, že dělení slov mě postihuje jen velmi, velmi zřídka.


No, tys můj člověk. A zbývá učinit poslední krok - nerozdělovat vůbec a nikdy. Není k tomu důvod.

Píše:
Bohužel v někdy je to nevyhnutelné, třeba v sazbě textu do novinové podoby


Noviny nejsou nevyhnutelné, a tahle podoba tím pádem zanikne taky. Možná se to bude ještě páchat na obalech výrobků nebo v pojistných podmínkách, kde je účelem natřískat co nejvíc textu na čtvereční milimetr. Což je ovšem taky spíš parodie na psaní.
Pamatuji si jeden hrůzný zážitek, kdy jsem četl svoji povídku v novinách, kde vyšlo dělení snad do každé věty. Hudba v tahu. Tak jsem přestal vydávat v novinách...
Autorská citace #78
11.8.2009 08:44 - Max
Ohledně lomítek. Chtěl jsem napsat, že "Stačí, namísto jednoho, dvě lomítka napsat" - a pak mě napadlo si to vyzkoušet - a ono nic. To jsou mi věci.

Zkouška druhá: \Stačí, namísto jednoho, dvě lomítka napsat\
Autorská citace #79
11.8.2009 08:49 - Sethi
Ukaž?

(''\<(o.o)>/'')

No jo... Huftý =)
Autorská citace #80
11.8.2009 09:58 - Jerson
přímá řeč v šipkách, dvojitých, typu
>>Kapitáne, přijďte na můstek<<
byla k vidění v díle Setkání s Rámou. Pravda, vyšlo už před lety, ale kniha to byla skvělá. Jednou jsem to zkusil napodobit - tedy toto uvození přímé řeči.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095601081848145 secREMOTE_IP: 18.191.216.163