Příběhy

Jabberwocky
14.2.2007 15:40
Toto je rozsáhlý soubor příběhů (vyprávěných formou herního deníku), které jsme na pokračování publikovali. Nyní si můžete přečíst kompletní verzi...
Autorská citace #1
14.2.2007 15:40 - Rytíř
Ty brďo, posledních pár dílů sem teda malinko propás, ale poslední odstavec dnešního mě snad donutí se k nim vrátit. Těhotná (a pravděpodobně hned i potracená) polepšená drowka, to je mazec!
Autorská citace #2
14.2.2007 15:45 - Xeth
SPOILER !!! Sem jsem se ještě nedočetl ! Kuš. :)
Autorská citace #3
14.2.2007 16:27 - Rytíř
Patří ti to, nemáš číst jako první diskusi! :D
btw sem to napsal jen abych lidem dokázal, že to pořád má cenu číst.. ;) Takže pardon všem, co sem to pokazil.
Autorská citace #4
14.2.2007 17:27 - Xeth
Rytíř: Já se ukliknul a pak... no je to jako když se podíváte na medůzu. Stačí se mrknout a je pozdě. :)
Autorská citace #5
17.2.2007 19:09 - Jabberwocky
Fíha, tak on to někdo čte... No to je příjemné zjištění :-)
Autorská citace #6
17.2.2007 19:18 - Alnag
Jabberwocky: Že váháš... nepochybuji o tom, že máš desítky čtenářů.
Autorská citace #7
17.2.2007 21:47 - Jabberwocky
Nojo, tak asi jo :-) Safra, to abych zas něco připsal, že jo? My teď tu kampaň sice přerušili, ale já to stejně nemám dotažené do konce. Něco málo sice přibylo, ale moc toho není. Ach jo, nechce za mě někdo z p.t. čtenářů chodit do práce? Třeba by mi pak psaní deníku šlo líp od ruky... :-)
Autorská citace #8
17.2.2007 21:58 - Alnag
Na dopsání pokračování máš ještě 10 týdnů... :-) Tak dlouho potrvá, než to doběhne do konce toho, co máme...
Autorská citace #9
17.2.2007 23:30 - Jabberwocky
Hehe, pak se z toho halt stane občasník :-) Jak říkám, něco málo jsem teď napsal, ale ještě to bude muset zkouknout Xorxe a doplnit do toho údaje, které už si nepamatuji. Pak Ti to zase pošlu mailem.
Autorská citace #10
19.4.2008 21:09 - sirien
část 1
Některé pasáže jsou úsměvně RPG-klišeovité (druid vracející se ze shromáždění (vsadim se že bylo v lese), získání skillu Stealth u sebe soma a jeho následná aplikace v terénu...)
Ale spíš by mě zajímalo - jak se sakra mohlo stát, že se dítě odnarození vyrůstající mezi drowi zřeklo násilí? Drowové mají krvelačné náboženství, násilnou kulturu, mají to tak nějak prostě v krvi, když vyrůstala tak tím byla obklopena, odmala tak byla vychovávána...
...tak kde se stal ten zlom ve kterém násilí odmítla? Není možné vyrůstat v nějakém prostředí a být k němu naprosto protikladný.
Autorská citace #11
19.4.2008 21:14 - Alnag
sirien píše:
...tak kde se stal ten zlom ve kterém násilí odmítla? Není možné vyrůstat v nějakém prostředí a být k němu naprosto protikladný.
Puberta? Klasický příklad zřeknutí se hodnot v nichž dítě vyrůstá...
Autorská citace #12
19.4.2008 21:33 - sirien
Ehm... tolika? Navzdory naprosto celé okolní společnosti? To je trochu přitažené za vlasy...
Autorská citace #13
19.4.2008 21:50 - sirien
planting
Kdo jsou darthiiři?
Autorská citace #14
19.4.2008 22:08 - sirien
floktime
huf... není to špatné, ale je to kapku náročné když to člověk čte vcelku... pokračování asi zatím odložím. Jinak ty darthiiři mi už došli :)
Autorská citace #15
20.4.2008 00:41 - sirien
výlet do minulosti
Funny, elfí bohyně chtějí pomocí Anvalian založit první DnDčkovou psychologickou komoru? :) Vzhledem k tomu jak rychle svedla někoho dostat z opileckého dna nahoru je to skutečně dobrá volba, doslova přirozený talent :)
Jinak musim říct že mě to docela chytlo - jsou tu nádherně vykreslené Anvalianin charakter a psychické pochody
Autorská citace #16
20.4.2008 12:12 - Chrochta
to Sirien: U Anvalian žádný "zlom" nenastal.... ta ke (skoro) naprostému odmítnutí dospěla postupně, jakožto oběť té samé kultury, a po konfrontaci se skutečností, že se dá žít jinak.
Autorská citace #17
20.4.2008 13:14 - sirien
No... konfrontována s tím že se dá žít i jinak byla až docela dlouho potom, co odmítla vlastní kulturu, pokud jsem to pochopil správně.
Jinak to dává smysl, jenom jsem to nepobral protože z první kapitoly jsem měl dojem, že odmítla kulturu a proto na ní byli ostatní dopálení, pokud to bylo naopak tak by mě docela zajímalo, co vedlo k tomu že se do ní její vlastní drowové opřeli
Autorská citace #18
20.4.2008 15:31 - sirien
floktime II
píše:
Napadlo mě, že bych si tu mohla pořídit mithrilovou košili. Stojí sice spoustu peněz, ale na druhou stranu vypadají moc pěkně.
Drow nedrow, furt to je ženská, co?
Jinak mi při čtení trochu vadí že drowka používá ve svém deníku fráze typu "člověku připadá" "člověk by řekl" atd...
wealsun
píše:
Dorozumívali jsme se spolu přes kouzlo message
l-o-l
Je jak v Rabitovi. "Krýjejt mejdžik šíld levl nájn!!"
Autorská citace #19
29.4.2008 18:10 - sirien
Co se stalo se zbytkem Richfestu?
Autorská citace #20
29.4.2008 19:29 - Chrochta
to Sirien: Antičtí Sparťané shazovali fyzicky postižené novorozence ze skály. Co dělají drowové s "nevhodně" psychicky nemocnými netuším, ale Anvalian se zmiňovala o driderovi. Anvalian byla psychicky nemocná už od velmí útlého mládí (uzavřená, nedostatečně agresivní - najdi si to někde v úvodu) a jako taková byla nejen terčem drowek, ale s radostí si na ní "smlsli" i muži - viz. ten incident se znásilněním. To by je ve skutečnosti u členky VLASTNÍHO DOMU ani nemělo napadnout. A jiný přístup ke světu poznala vlastně až u druida Tanelorna, který ho taky intenzivně podporoval (taky si to najdi někde v úvodu).
K tomu "člověk" v deníku - jednak to padá na vrub překladateli (česky asi nepsala :) ) a jednak by mne zajímalo, jak jinak by o sobě měla psát. "Drowa napadá..." v tomhle kontextu zní tak nějak divně. Elf? Myslící bytost?
Autorská citace #21
29.4.2008 20:55 - sirien
hm... jednoho napadá? :)
Autorská citace #22
29.4.2008 20:59 - Alnag
Ale u ettina bys měl problém i tak...
Autorská citace #23
30.4.2008 02:35 - sirien
lol. Jistě, ale drow maj jen jednu hlavu... :)
Autorská citace #24
26.3.2009 19:25 - Jabberwocky
Týbrďo, tak ono je to ještě online :-) No, kompletní verse to není a asi už nikdy nebude, ale Anvalian byla skvělá postava, s tou jsem zažil neskutečně moc zábavy :-)
Autorská citace #25
26.3.2009 22:04 - sirien
Ha, mi připomíná že sem ho nedočet...
Tady se věci nezkartujou, co sem dáš je tu navěky dokud to neodstraníš, což by byla myslim docela škoda :)

EDIT: se těšim až si tu budu číst za nějakejch 30 let svoje práce a zápisy z her, už teď po roce sem si docela užíval zpětné pročítání zápisů z Pavučiny
Autorská citace #26
28.3.2009 08:55 - Chrochta
Zrovna přemýšlím, že bych Anvalianiny příběhy opatřil krásnou titulní stránkou, luxusním fontem, kapitálkami, převedl do PDF a vytiskl na slušný papír....

to Jabberwocky: Proč ne? Nebude to škoda? Anvalian dokonce ani tady nemůže moc věcí konkurovat...
Autorská citace #27
30.3.2009 20:21 - Jabberwocky
Sirien: Tak, já nic odstraňovat nebudu, to se neboj. Prostě mě to jen překvapilo. Celkem příjemně :-)

Chrochta: Díky za uznání :-) Proč to nebude kompletní? Příliš málo času (a hlavně klidu) na to, abych si sednul a psal dál. Navíc se ta kampaň už nehraje, vzpomínky postupně odnáší čas... Mám sice k disposici stručné zápisky ve formě kalendáře, co se který den stalo, ale detaily už jsou setřené. Byla by to čím dál větší fikce. Což by možná ani nevadilo, hlavní potíž je v tom, že nemám čas a energii na soustavné psaní :-(

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12068891525269 secREMOTE_IP: 3.237.87.69