Příběhy

Autorská citace #1
5.1.2009 15:31 - Ebon Hand
Tak. Dočteno.
Přijde mi to pekelně dlouhý. Tu část než usne v jeskyni bych radikálně zkrátil.

Má to být víc o jejím snu s Tengem, nebo o souboji s vlkem? Moc mi to z toho nevyznělo.
Jsem tam některé těžkopádné obraty, které mě spíš mátly. Třeba ten polibek na nos, jež pak testoval špičkou jazyka či jazyk v hadí svatyni v souboji se stražcem..

Další věc chápal jsem, že se zastavila při útěku před vlkem na převisu v poslední chvíly, tak kdyby do ní narazil a dostal se za ní, tak by spadli buď oba, nebo minimálně vlk, vzhledem k popisu jeho velikosti.

A dva technické šťourance, když dojde k fraktuře žebra a má ohrožovat plíce/i. Musí být roztržené mezižeberní svalstvo, což je fakt velmi bolestivé a pokud dojde k poškození plíce, je to v tu chvíli bez doktora nerozdýchatelný. Úlomek se neoddálý, člověk se zadusí krví v plicích. Bez chirurgického zákroku to je většinou smrtelné zranění. Vůbec bych to tam nedával, oni stačí pohmožděná či naštípnutá žebra, prakticky se s tím nedá dýchat. Znám to z vlastní zkušenosti.
A poslední věc, proč ho kousla do čumáku? Přijde mi to tam zbytečné.
Tolik můj pokus o konstruktivní přístup. :-)
Autorská citace #2
5.1.2009 16:00 - Lotrando
Připojím se k mírné kritice někdy trošku komplikovaných větných konstrukcí a asi bych zvážil jestli stojí za to popisovat každý krok v té jeskyni před tím, než se začne něco dít. Chápu, že jsi chtěl popsat její vyčerpanost, ale trošku to odrazuje o d dalšího čtení.

Jinak ovšem slova chvály. Líbí se mi smysl pro detail, vykreslení postav/y, prostředí, vůbec celá ta imaginace. Jako náladovka výborné. Jen bych se přimlouval za mírné zkrácení hlavně na začátku. Na druhou stranu chápu, že to bude těžké :)
Autorská citace #3
5.1.2009 16:17 - Merlin
:) Ebon: i tohle dílko bylo původně určeno pro hráče tenga jako takové pobavení a doplnění děje. Vůbec jsem nepředpokládal, že bych to někdy prezentoval:) to s čím počítám k prezentaci se snažím dělat poněkud rychlejší, případně svižnější.
Co se týče té kůstky, ta je tam umyslně...(nejsou ani vysvětleny veškeré souvislosti, takže pls brát s rezervou, okolnosti by zabraly další hromadu odstavců...:). Vím co to dělá a jaká je skutečnost (tak nějak jsme to v práci párkrát viděli), prostě je to součást (nyní už bývalá jejího těla)...(v závislosti na "zrychlené regeneraci" jejího těla, které je zároven zranováno a zároven regenerováno v podivném koloběhu).
Závěrem...:) ano, vím, že je to dlouhé a části nudné..ale fakt to nebylo určeno jako povídka :) a není to ani o snu, ani o jeskyni..je to jen takové doplnění meziděje. :) příště se polepším
Autorská citace #4
5.1.2009 16:19 - Merlin
ebon: no a to s tím strážcem :D no jo..ono to nevyzní, když neznáš souvislosti :) Akira má totiž uprostřed jazyka piersing ve formě zlatýho hada
Autorská citace #5
5.1.2009 17:00 - Ebon Hand
No po objasnění těchto nuancí, jež nám neznalým zůstaly skryty, beru toto zpět.
Možná by se hodily je tam zakomponovat, aby neznalý čtenář pochopil, že v těle probíhá souboj regenerace vs. zraňování, či co znamená ten zlatý had. Jsou to hezké detaily. Stačí je zmínit krátkými větami.

Jinak jsem zapomněl napsat, že popis skvěle podporuje imaginaci zimního prostředí.
Erotická scéna je dlouhá, mě to nevadí a je napsaná (z mého pohledu) velmi jemně a "slušňácky". :-)
Ale za to zkrácení bych se přimlouval.. :-)
Autorská citace #6
5.1.2009 17:31 - Merlin
ano pane...:) beru veškerou krituiku a doufám, že mi to pomuže zlepšít styl :P
Autorská citace #7
8.1.2009 16:20 - sirien
Píše:
Kdyby byla plná síly a nezraněná, pokusila by se vylézt i po téměř kolmé stěně a věděla, že by to dokázala, ale v tomhle stavu.

buď tam chybí "ne" nebo by na konci měla bejt trojtečka.

sem tam se trochu opakujou slova

jinak hezký, příjemně se to čte
Autorská citace #8
8.1.2009 16:26 - sirien
jinak bych to možná rozsek PAGE tagem na dvě stránky, v nějakym místě aby to na konec první hodilo nějakej hezkej cliffhanger,

Ebon píše:
když dojde k fraktuře žebra a má ohrožovat plíce/i. Musí být roztržené mezižeberní svalstvo, což je fakt velmi bolestivé a pokud dojde k poškození plíce, je to v tu chvíli bez doktora nerozdýchatelný.

Mohl bys mi pls půjčit Tvojí učebnici elfí anatomie? U nás v antíku jí nemaj... :)
Ale s tim čumákem máš pravdu, taky sem chvílku bojoval než jsem vytvořil představu holky a vlka jak vzájemně padaj kamsi, zatimco ho ona kouše do čumáku... aniž by jí urval hlavu.

Nicméně víc než tohle mi tam přijde divný, že vlk velikosti Grizlyho jí nedostal na první skok případně po dalších pěti metrech.

Píše:
Akira má totiž uprostřed jazyka piersing ve formě zlatýho hada

Tohle chtělo možná zmínit, bez toho to zní trochu divně.
Autorská citace #9
8.1.2009 18:08 - Merlin
sirien: vlk zvící medvěda ji prvním skokem nedostal..páčto je 15 lvl monk a 1 lvl tulák :)

ten piersing nebyl zmínen, opakuji :) protože to není smaostatná povídka a už vůbec ne určená primárně k zveřejnění, ale jakési doplnění děje "mezi hrama".
tudíž jsem původně nepotřeboval psát něco, co už ten pro koho to bylo určeno věděl....jak říkám pokud bych to psal pro zveřejnění, vypadalo by to jinak :) ted dokonce přemýšlím, že jsem to vůbec neměl poustet ven :)
Autorská citace #10
8.1.2009 18:47 - sirien
Píše:
sirien: vlk zvící medvěda ji prvním skokem nedostal..páčto je 15 lvl monk a 1 lvl tulák :)

To mi je naprosto jasné, ale přecejen by to možná chtělo trochu popsat. Víšco, jak jí ty levely padaj z kapes a ten vlk o ně zakopává a tak...

A ven si to měl pouštět určitě, bylo to docela dobrý počtení :)
Autorská citace #11
9.1.2009 12:50 - Ebon Hand
Merline, já taky píšu do šuplíku a myslím, že to je chyba.
Protože sám je s tím člověk spokojen a tím se nijak nezlepšuje. Když dostaneš zpětnou vazbu, můžeš to v příštím pokusu zůročit. A mě osobně vyhovuje, když na svůj počin získám nějaké komentáře.
Škoda, že se u článku neukazuje informativní počítadlo, kolik lidí to přečetlo, protože by to bylo ještě lepší vodítko. Článek vidělo 100 lidí a reagovalo 5, nebo taky nikdo.. :-)
Autorská citace #12
9.1.2009 13:54 - Merlin
Ebon: nene..at to není špatně chápáno..já jsem rád za poznámky a poznatky..jen jsme konstatoval, že tohle dílo nebylo vlastně určeno pro zveřejnění a podle toho vypadá...:) a proto je tam tolik nesrovnalostí a nejasností, které jsou pár znalým a zainteresovaným lidem zcela jasné, kdežto "široké" veřejnosti zcela chaotické...
proto nejsem moc spokojen s tím, že jsem to vytáhl..protože mě samotnýho ten chaos štve
Autorská citace #13
9.1.2009 14:46 - sirien
Články tady čtou stovky lidí... hrubym odhadem dle nějakejch parametrů, kdysi mi to ukazoval Alnag a byl sem z toho trochu v šoku.

Nicméně osobně myslim že až na nějaký vyjímky je škoda psát do šuplíku, proč se nepodělit?

Merlin: no, tak stačí to příště projet a trochu poupravit a bude to pro veřejnost ok... ani to nezabere tolik času (z vlastní zkušenosti)
Autorská citace #14
9.1.2009 14:49 - Alnag
Články tady sice čtou stovky lidí, ale ten poměr 1:10:100 je vcelku běžný na všech webech. Na každou stovku lidí, co tu okouní připadá deset co občas napíše a jeden, který napíše něco právě k vašemu článku. Internetový standard :)
Autorská citace #15
9.1.2009 14:56 - Ebon Hand
Vzal jsem si to k srdci a pověsil další povídku... :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.053704023361206 secREMOTE_IP: 34.201.37.128