Příběhy

Autorská citace #1
15.11.2008 13:01 - Alnag
I s rizikem, že se budu trochu opakovat s komentářem z minula. otřesná práce s obrazy - štíhlá dívka + vlajková loď je fakt nářez. Celé to vypadá jako špatně destilovaný harlekýnka zcuknutá do dvou stran textu, který postrádá jakoukoliv kostru, takže to vypadá jako třesoucí se sulc volně ložených slov...
Autorská citace #2
15.11.2008 19:20 - sirien
No, jak ta přdchozí povídka ještě vcelku šla, i když měla dost much, tak tohle je fakt... zlý a špatný.

Zaprvé mi tu naprosto uniká jakékoliv SF&F+H/RPG/Historické téma které téhle stránce odpovídá

Zadruhé - práce s tagy je dost nanic (tučné dialogy jsou protivné na čtení), slohová podoba dost nanic (tečky místo otazníků se sem tam používají, ale mají velice specifické vyznění a tohle není zrovna ten případ - jeden příklad z mnoha).

Vynořila se zpoza rohu a majestátně, důstojně, jako vlajková loď královského loďstva, plula davem přímo k němu.
tahle fráze mi zrovna neevokuje... krásnou štíhlou dívku...

Některé popisy jsou neodůvodněné (věta: její měkký alt... např.)

Objednali si tedy pizzu a při jídle pozorovali schnoucí skicu a také, jak si později zpětně uvědomili, jeden druhého.
Oni oba si zpětně uvědomili? Tenhle popis dost neodpovídá předchozímu popisu jejího chování.

Zatřetí - dočetl jsem povídku a... nevím vůbec nic o postavách, o jejich povaze, motivacích, záměrech. Zvláště nakonci to dost bije do očí, člověk vůbec neví proč za ním ta dcera vlastně opravdu přišla, neví nic o tom co si o tom on myslí, o Regien člověk neví už tuplem nic (pominu-li to že její chování je nezdůvodněné a jako takové sakra divné)

Začtvrté - pointa, pominu-li že není moc originální, což by až tak moc nevadilo, není moc zajímavě podaná a je docela dobře předvídatelná.

((btw., to spíš naokraj že mě to zaujalo... moje zkušenost říká, že dostat ráno ruku zpodholky a vstát z postele, aniž bych jí rušil nebo vzbudil, fakt neni zrovna moc easy...))
Autorská citace #3
15.11.2008 20:54 - Jerson
Tuto povídku jsem raději nekomentoval vůbec. Nechám napřed vyjádřit jiné.
Autorská citace #4
16.12.2008 14:12 - Sathel
Zbytečně krátká. Chápu že se snažíš vyjádřit jen to důležíté, to nejzajímavější, ale ve skutečnosti tím povídce škodíš. Kdybys povídku víc rozvedla, popsala jednotlivé scény včetně popisů prostředí nebo například myšlenek jednotlivých postav, trochu víc je představila, alespoň tedy toho malíře, bylo by to mnohem lepší.

Scéna kdy se probudí se svou modelkou v posteli je opravdu těžko uvěřitelná, přitom by stačilo zmínit například popíjení vína během malování. Laciné víno dělá divy :)

Upřímně, nepochopila jsem pointu. Ta dívenka nakonci je jeho dcera? Co kdybys tam přidala trochu popisu? Nebo myšlenkový pochod Blacka když se na ni díval a připadala mu povědomá...

Doufám, že jsem se vyjádřila pochopitelně. Myslím že povídce by prospělo detailnější propracování, téma je rozhodně zajímavé.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086956977844238 secREMOTE_IP: 44.193.80.126