Příběhy

Rytíř
15.12.2007 16:28
Výběr ze svazku Kroniky Orionu
Autorská citace #1
15.12.2007 16:28 - sirien
Hm... tohle jsem nehodnotil. Poslední čtyři příběhy mi přišly takové nijaké, dobrý kronikářský styl, ale možná právě proto tomu schází to tempo které mám v povídkách rád.
Příběh o Rozině mi zase připadal děsně nezužitkovaný, tuhle povídku jsem začal číst laxně, obřádek atp., ale u druhého odstavce jsem už četl naprosto soustředěně. Když jsem to ale dočetl, tak jsem měl dojem takového zklamání, jakoby se ta zápletka vyšumněla do ztracena. Vzásadě se mi zdálo že s trochou obratnosti a trpělivosti by ta zápletka trochu jinak rozvedená stačila na menší knížku :)
Autorská citace #2
15.12.2007 20:27 - Rytíř
Obdivuji tvůj elán a trpělivost, ohledně čtení věcí tady u nás! Stejně jako to, že nejsi líný napsat pak svůj názor. ;)
Tohle vzniklo před nějakými osmi lety, v klasickém Dnd světě pro potřeby a na základě velmi klasických dobrodružství.. :) Pokud jsi v tom viděl kronikářský styl, je to dobře, protože jsem se pokoušel to takto napsat - jakoby mladým nadějným kronikářem, nadšeným klukem, který se snaží psát jinak než klasičtí kronikáři, ale přitom chce psát klasickou kroniku...
Janek a Rózina jsem napsal zejména pro svou potěchu. Ale tenhle vlastně velmi komorní příběh byla pouhá vata vyplňující přestávku v hraní - mělo to oživit dům obchodníka, jemuž družina postav sloužila, zalidnit ho a taky postavám trochu popsat Janka, CP, v níž jsem se tehdy dost viděl.. ;) Chápu že jsi byl zklamán, tohle nebyl příběh, ale vlastně jen pár nadhozených míčků na příběh, který měl následovat. V pozadí toho bylo daleko víc, než se zde ukázalo, a to čekalo na hráče. :)
Popravdě řečeno, když jsme si to teď přečetl, zdá se mi, že tvé hodnocení je až příliš laskavé.. je to slabota :) Když pominu některé neobratnosti a nadbytečnosti (např. vykřičníky), které jsem tam dal schválně právě kvůli autentičnosti (jojo, dost jsem si věřil, co, když jsem úmyslně prznil svůj skvělý styl psaní..!) :)), tak to přece jen šlo popsat lépe. Hlavně některé dialogy už mi nepřipadají tak úderné a vtipné, jako dřív. A přitom právě tam by se nezkušenost Krise projevit neměla, že.
Ale máš pravdu, že námět na příběh by tu byl. Vzhledem k pravé povaze aktérů (Janek i Rózina rozhodně nebyli obyčejní commoneři na 1. úr. Vlastně to nebyli ani obyčejní smrtelníci) by to vlastně mohl být i dost epický příběh.
Autorská citace #3
16.12.2007 17:43 - sirien
ale? A co byli Janek a Rozina zač?
Autorská citace #4
16.12.2007 18:50 - Rytíř
Hmm, vážně tě to zajímá? To jsou věci :)
Dřív mi to přišlo jako zajímavý a vcelku neotřelý námět. Dneska je to obehraná deska. No nic, nebudu to hanět, posuď sám:
I žil kdysi mocný a obávaný pán jménem Dar Koran. Byl to vůdce klanu zabijáků, nad nichž jiné nebylo. Dokud zabíjel pro peníze... historie vynechána z důvodu úspory místa ... A tak nakonec Dar zmizel z povrchu zemského a proroctví se naplnilo - tělo mu strávily podsvětní plameny, zatímco duše se před pomstou utekla neznámo kam. Jisto bylo toliko to, že až najde cestu zpět, a vhodné tělo, sestoupí do něj, opanuje ho a znovu obnoví svou sílu. A pak se naopak on pomstí všem, kdo se podíleli na jeho porážce.
Janek byl celkem obyčejný chytrý kluk z vesnice, který se sám naučil od kněze psát a počítat a pak jednou zaujal obchodníka Radka, když ten projížděl jeho vsí. Ten ho vzal k sobě, na zkoušku. Janek se skamarádil s Krisem, o rok mladším klukem, který dělal Radkovi písaře, a intenzivně se spolu s ním vzdělával. Asi po roce spokojeného života u obchodníka se ale Jankovi začaly zdát divné sny. Byly plné tváří plujících v temnotě, výkřiků a zoufalství. Nezdály se mu pravidelně, ale když ano, probudil se celý zpocený a rozlámaný. Nikomu o tom neřekl, protože velmi záhy se sny změnily - zdálo se mu, že je mocný pán, který dokáže jedinou nedbalou ranou odhodit drzého vojáka přes místnost na protější zeď. Nebo se pohnout tak rychle, že šípy nepřátel letí jakoby skrz med a nikdy ho nezasáhnou. Anebo se mu zdálo o krásných, ohnivých ženách šeptajících v přepychovém loži udýchaně, zamilovaně jeho jméno.. ;)
Hm. Koukám že ještě chvilku a bude z toho další článek! :))
Takže jen krátce k Rózině - hráči se to tuším nikdy nedozvěděli, ale ona byla ve skutečnosti klasický a nefalšovaný sukubus, mající za úkol od kohosi nejmenovaného probudit v Jankovi konečně naplno Dara a nasměrovat ho tak, aby onomu pánovi nevědomky prokázal službu.
Jenže Janek kladl nečekaně tuhý odpor (jak jinak) ;) a darované moci propadal jen zřídkakdy.. a bránil se tomu čím dál víc. Ovšem čím víc se bránil, tím víc se měnil, protože bojovat a vítězit se mu líbilo. Nakonec to dopadlo tak, že se všichni v družině víc báli toho, aby se v nějakém boji Janek neproměnil v monstrum úplně a nenávratně.
Nakonec jsme hru přerušili ještě než se mohlo plně projevit, v co se vlastně Janek mění a jak tomu zabránit. Nemluvě o tom, že do hry už vůbec neměli kdy vstoupit mocní stojící za jeho pádem nebo opětným znovuzrozením... škoda no :)
Autorská citace #5
17.12.2007 09:05 - wraiths
Rytíř: o tom Jankovi uz jsme nekde cetl.Samozrejme jmeno je tvuj original. ale nevim presne co to yblo za knihu, pokud udrzim nit,tak se to pokusim najit kde a od koho to bylo:-). jinak ty pribehy jsme jete necetl a brzo prectu.
Autorská citace #6
17.12.2007 11:46 - Rytíř
Teď si mi kapku vyrazil dech. Že jsi četl o Jankovi?? To jsem teda zvědavej, kdo mi ukradl nápad! :) Nejsem si vědom toho, že bych vyloženě odněkud opisoval.
Autorská citace #7
17.12.2007 12:34 - wraiths
Rytíř: no vsak ja uz mel jednou cuky ze napisu,ze je Edings plagiator. a sebral ti Radka z Boktoru. :-))
Autorská citace #8
17.12.2007 21:10 - Rytíř
Jo ták. :) Tož jména a názvy vykrádám naprosto bezostyšně. :)) Akorát že tady byl obchodník Radek dřív, než se stal Radkem z Boktoru, mám ten dojem. Ne že by na tom záleželo.
Něco jiného by byla zápletka a komplet motiv, tam se snažím obvykle o trochu původnosti, aby mi to hráči neprokoukli moc brzo, když už s něčím vyrukuju.
Autorská citace #9
18.12.2007 07:46 - wraiths
Rytíř: ne ja prave myslim tu zapletku.. podobny cteni a psani v klastere, nejaky ty vize a pak ze propada zlu az ho pozre uplne a on je vlastne zlej ale sem tam udela cin( dokaze se z otezi zla vymanit) jenz je nepochopitelny. takhle nejak to bylo. mam az to ze to byly jen povidky...ale na autora a na nazvy si nepamatuji ale az budu u nasich tak se kouknu na vazby a knizek a urco si vzpomenu. zas tak starej nejsme abych uz byl senilni tolik. :-)
Autorská citace #10
18.12.2007 08:05 - Rytíř
No tak to se pls podívej, to mě fakt zajímá, kdo mi obšleh zápletku :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081140041351318 secREMOTE_IP: 3.238.228.191