Příběhy

sirien
28.10.2007 09:45
Nad vesnici se stahovala bouře, jako každý podzim. Byl opět konec sedmého cyklu po odchodu bohů a tedy i čas oběti, aby byli jejich duchové uplaceni a dále i po odchodu Starých chránili zemi před Stíny Podsvětí. Vždy dítě, jež bylo narozeno nejblíže tomuto datu, bylo odevzdáno Opuštěnému chrámu, aby jeho krev mohla nasytit to, co žije ze Vzpomínky.
Autorská citace #21
3.11.2007 19:33 - sirien
Holdstocka jsem ještě nezkoušel.
S těma AB to takhle myšlený nebylo :) . AB jsou opravdu docela těžcí na čtení, musel jsem se jimi docela prokousávat a musím říct, že myslím že to docela ubralo celkovému dojmu z toho příběhu a zápletky, které jsou jinak výborné, což byla škoda.
Autorská citace #22
5.11.2007 16:23 - Ebon Hand
Siriene, mám toto skoro pokažé, když se pokusím něco napsat... Teda napsat ne, ale publikovat. Napsaných věcí má desítky stránek, možná už stovky. Ale vždy když se podívám na své výtvory, tak mě ta chuť publikovat zase přejde. Bohužel se mi také nedaří najít testery, kteří by mi řekli, v čem se zlepšovat. :-)
Ale to asi patří k zálibě amatérského pisálkovství..
Autorská citace #23
5.11.2007 18:43 - Rytíř
ad testeři - já rád cupuju cizí dílka ;) Neváhej a pošli! My jsme laskavý kritici.. :)
ad AB - mno, zápletka a příběh je popravdě řečeno obé pěkně obehrané (četl jsi např. Den obrů od Lestera del Rey? dtto jako AB, ale z r. 1959.. a mnohem čtivější) ;) Jediné, co mu neupřu, je dost netradiční hlavní hrdina. Ovšem natolik netradiční, že mi už nebyl moc po chuti.. no nic, do toho jsem zabřednout fakt nechtěl :)
Autorská citace #24
18.11.2007 15:00 - Sathel
Hrozně mi to připomíná Dunu, bylo to první co mě napadlo, když jsem to dočetla. Dokonalý mladík, vychovaný k tomu, aby vyvedl lidstvo ze záhuby a po jeho boku zranitelná dokonalá dívka, do níž se zamiloval na první pohled.
Krásné klišé. Bez urážky. Máš ode mě dvojku, a to jen proto, že vím, že to dokážeš líp. Jinak bych to dala za jedna.
Autorská citace #25
19.11.2007 00:08 - sirien
No, tak ano, v tomhle pohledu sice určitá paralela být může...
...ale jako autor Tě ujišťuju že:
a) Patrik rozhodně nebyl vychováván k dokonalosti. To že ho Siera jakožto AE*) s přístupem k psychologickým, sociologickým a vůbec veškerým databázím lidského vědění a s prostředky jako hologramy, podprahová stimulace atd. dokázala vychovat... velmi kvalitně zdaleka neznamená, že ho vychovala k nějaké dokonalosti, i když se to bezpochyby snažila udělat co nejlíp :)
2) Se rozhodně nezamiloval na první pohled, pochybuji že se nějak zamiloval vůbec, o tom jsem nějak vůbec nepřemýšlel... prostě tam viděl paralelu k sobě před čtrnácti lety a se svými vědomostmi si uvědomoval zbytečnost celýho toho dění.
3) Ta holka asi byla zranitelná, ale zatímco u Patrika opravdu můžeme spekulovat o dokonalé výchově (možnosti AE jsou opravdu nedozírné, možná to opravdu mohla...), tak u tý holky bych o dokonalosti opravdu nemluvil :)
Co konkrétně Ti připadá že bych na té povídce mohl zvládnou líp?
*) Artifical entity - něco jako AI, ale vyšší stupeň, AI dokáže samostatně promýšlet, analyzovat a fungovat, klasickým příkladem je terminátor, AE dokáže navíc i prožívat (emoce, motivace... prostě jako lidé a víc, než lidé), klasickým příkladem jsou "programy" v Matrixu - Vědma, třeba
Autorská citace #26
20.11.2007 17:09 - Sathel
Nemuselo by to být klišé. Respektive, vzbuzuje to ve mě pocit, že vím, jak to bude pokračovat, což asi bude tím, že mi to připomíná Dunu. Třeba bys to mohl dopsat. Skončil jsi v půlce.
Autorská citace #27
20.11.2007 22:58 - Rytíř
Tak v tomhle zcela souhlasím se Sathel - skončil jsi Siriene začátkem, což od tebe vůbec nebylo hezké :)
Autorská citace #28
21.11.2007 16:35 - sirien
To jako chcete pokračování? Z tohodle světa? No potěš...
...ta povídka byla o tý pointě se Sierou, ne o tom co se bude dít dál :))
Ale tak jako pokud po tom fakt tak toužíte, tak když mě chytne námět tak o tom budu přemejšlet :D
Autorská citace #29
19.12.2007 14:18 - Goran
Pěkné. Musím přiznat, že mě to tak úplně nevtáhlo do děje (hlavně ta střední část), ale hlavním důvodem možná je, že mě to inspirovalo k napsání jiné povídky (není to žádné vykradení, podobný je jen motiv dilematu zabít/nezabít dítě) a tak jsem víc promýšlel Píseň Bílého Havrana než četl Obětování. Nepochopil jsem první odstavec. Kterému datu nejblíže narozené dítě mělo být obětováno? Původně jsem to pochopil jako nejmladší dítě, ale v takovém případě by tříleté obětované dítě bylo v rozumně velké komunitě (které nehrozí vymření na jednu oběť za sedm let) bylo pro oběť poměrně staré a oběti ve věku 11 či dokonce 16 let by vůbec nedávaly smysl.
Autorská citace #30
19.12.2007 15:24 - sirien
dítě které se narodilo nejblíže onomu datu. Prostě dítě jehož narozeniny jsou nejblíže datu oběti. TAkových dětí zak moc nebude, protože to lidé vědí a logicky hrají takovou "loterii" - neppočít dítě děvět měsíců před oním datem, pokud to mohou jen trochu ovlivnit... :) Na druhou stranu když už to zvořou, pořád mají naději že se narodí další které tomu sedne víc, zatímco kdyby šlo o "nejmladší" tak tam bude dost masakr, protože jak se tu už rozvádělo ta komunita je spíše vázána nutností než fanatismem. Je to jednou za sedm let, takže to dítěti hrozí vlastně jen dvakrát - a za dítě je v tomhle považovaný každý nedospělý.
Autorská citace #31
8.3.2008 19:37 - karel
Vybornej příběh.Z prvu fantasy a pak jakesi sci-fi.Davam jedničku.
Autorská citace #32
8.3.2008 20:04 - sirien
díky (:

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080321788787842 secREMOTE_IP: 3.231.146.172