Příběhy

sirien
28.10.2007 09:45
Nad vesnici se stahovala bouře, jako každý podzim. Byl opět konec sedmého cyklu po odchodu bohů a tedy i čas oběti, aby byli jejich duchové uplaceni a dále i po odchodu Starých chránili zemi před Stíny Podsvětí. Vždy dítě, jež bylo narozeno nejblíže tomuto datu, bylo odevzdáno Opuštěnému chrámu, aby jeho krev mohla nasytit to, co žije ze Vzpomínky.
Autorská citace #1
28.10.2007 09:45 - Lotrando
Dal jsem ti dvojku. Je to pěkně napsané, ale předvidatelné. V té části kde AI dostává info (3.část) by možná šlo použít jinou jednotku času něž roky, možná by to vypadalo lépe. Přece jenom se mezi sebou baví stroje. Taky mi trošku přišlo, že to ti vesničané dělají rutině. Nemají až takový strach. Snad je to proto, že obětují jednomu zlu aby odehnali jiné?
Autorská citace #2
29.10.2007 09:04 - unknown
ja jsem jen tak behem prace kouknul na d20... davam pribehu jednicku, protoze jsem ho proste, i kdyz me cas tlaci, musel docist :)
Autorská citace #3
29.10.2007 09:08 - unknown
oj, pardon. predchozi prispevek je ode me; nedari se mi prihlasit. Quentin
Autorská citace #4
29.10.2007 09:28 - Alnag
Quentine, jestli jsi zapomněl heslo, tak napiš někomu z adminů mail a nějak to vyřešíme... Adresy jsou v sekci o nás.
Autorská citace #5
29.10.2007 11:25 - Rytíř
Mě se líbilo, jak si člověk nejdřív myslel, že to bude klasická fantasy.. a pak najednou zjišťoval, že asi spíš ne :)
Autorská citace #6
29.10.2007 12:07 - Lotrando
Rytíř: jj, na začátku asi ano.
EDIT: opraveno
Autorská citace #7
30.10.2007 08:30 - sirien
Dalcor? Jakej Dalcor?
Teda, jasně, vim jakej Dalcor, ale nevidim ho tu...
Lotrando: Ani ne tak kvůli tomu, že obětují jednomu zlu aby odrazili jiné, ale protože neobětují bohům, kteří by jim mohli pomoct, ale přízrakům bohů, které už nemohou udělat nic víc, než že zadrží zlo v podsvětí. Prostě to už nejsou bohové, kteří by o ně měli zájem, jsou to jen takoví žalářníci čehosi, a vesničané jsou dopáleni že jejich bohové odešli a je v tomhle mizernym světě nechali samotné.
Jinak bych byl rád, kdybys rozvedl to "předvidatelné" - co, kde, jak a čim?
Jo a... co se Ti nelíbí na pojmu "roky"? Je to prostě planetární cyklus oběhu, ty stroje byly vytvořené lidmi, kteří pojem "roky" normálně používaly a "rok" v důsledku vyhraňuje poměrně přesný časový úsek...
Quentin: Díky :))
Autorská citace #8
30.10.2007 09:48 - wraiths
pekne. jen jedna vitka, ale to asi k tobe uz patri. zvlastni spojeni. "Předtím tlusté tělo malého kluka bez pohybu se za sedm let tréningu změnilo v kombinaci svalů se svaly". jiste se budes obhajovat dokrve :-)) myslim ze je to na jednicku. :-)
Autorská citace #9
30.10.2007 11:06 - Lotrando
Sirien:
Tu entitu stvořili lidi jen podle doměnky toho chlapce. Budiž. Snad by mohlo působit lépe, kdyby stroj na zdůraznění své podstaty použil nelidské měření. To je ale jen můj subjektivní dojem. Mimochodem, rok je velmi nepřesná míra.
Z těch lidí mám dojem, že obětují proto aby se mohli stát starostou. O bohy jim nejde, snad kromě pověrčivosti. Když to neudělám, co se stane? Tak to radši udělám, i když si tím nejsem jitý, ale aspoň nikdo neřekne, že je to na mě.
Tahle věta mi dala zabrat.
píše:
Úkolem bylo střežit chrám, přesto jak plynul čas, začalo se to z něčeho, co nebyla nuda, ale lidé by pro to jen stěží našli lepší výraz, zaobírat i jinými věcmi.
Autorská citace #10
30.10.2007 14:23 - sirien
wraiths: Dokrve to obhajovat nebudu. Naopak. Už když jsem to psal se mi ta fráze fakt nelíbila, a pak znovu pokaždý když jsem to po sobě čet, ale prostě mě ne a ne napadnout alternativa. Pokud Tě nějaká napadá, tak budu vděčný :)
Lotrando: No... tu entitu stvořili lidé podle mě jako autora, pro začátek :)) .
Siera Patrikovi řekla, co je zač, dokonce tam někde zmiňuju nějakou obdobu věty "zcela pochopil, co je Siera zač", kromě toho s ní strávil čtrnáct let života od svých tří let, které strávil mimo jiné učením se v izolaci obklopen onou původní vyspělou civilizací, takže měl docela dobře jasno v tom, co je Siera zač.
Ty lidi to opravdu neberou tak žhavě... představoval jsem si to u nich spíše něco jako "jsme v mizerii a tohle děláme jen aby se tu dalo aspoň trochu žít, i když těžko říct, jestli v tom je rozdíl".
Hm. Co se Ti nelíbilo na té citované větě?
Autorská citace #11
30.10.2007 15:28 - wraiths
sirien : abych ti to uplne nezmenil asi bych volil tohle. vsak jen muj nazor. "Předtím tlusté tělo malého kluka bez pohybu se za sedm let tréningu změnilo tak, ze na nem hral kazdy sval(nebo pohyb rozehral kazdy sval)". nebo "tluste telo maleho kluka bez pohybu za sedm let treniku slusne vypracoval." jiste bude jeste lepsi napad. cim jednodusi to bude tim lepsi.
Autorská citace #12
30.10.2007 15:47 - sirien
Hm. Jo, to zní jako docela dobrá cesta, díky
Autorská citace #13
30.10.2007 22:50 - Rytíř
Sirien: nu pokud chceš zachovat zvolený styl, tak mě takle z voleje maně napadá např. toto: "Dříve tlusté tělo malého kluka bez pohybu se za sedm let tréningu změnilo ..."
... ve skvěle fungující válečný stroj.
... ve výborně sehranou kombinaci šlach a svalů.
... v dokonale vyváženou postavu studenta bojových umění/všestranného atleta.
atd. atd. Ale varianta přeformulovat to tím způsobem, co nabíd Wraiths, je přece jen asi o chlup lepší ;) Nicméně, to bysme takle mohli rozebírat kdeco.. a nakonec by to vůbec vlastně nebyla tvoje povídka, ale nás všech :) Je ale pravda, že tenhle obrat vyčníval dost.
Autorská citace #14
30.10.2007 23:04 - Lotrando
Sirien: Autorskou licenci beru :). V té větě mi nesedí ta prostřední o nudě. Nějak se to moc natahuje a komplikuje a musel jsem se vracet, To byla trošku škoda, narušuje to jinak plynulou čitelnost. ALe třeba to zaseklo jenom mě :)
Autorská citace #15
31.10.2007 10:45 - wraiths
sirien: jo to mne taky napadlo cestou dom,co radi Rytir s tim atletem. ale bojovy stroj to urcite neni! ja si predstavuji bojivy stroj to co bylo v Residet Evil( ten typ zmutovanej). hrdinu si ale spise predstavuji jako nejakyho desetibojare...ale zalezi na fantasii.
Rytíř: no proto menim jen to posledni s tim,ze je na uvazeni autora. a povidka se ma cist a ma byt ctiva,lehka a minimalne chyb nad kterma se ctenar pozastavi( tak jako my). treba z toho popisu sval na sval si predstavim jen nejakyho Zerga, ale ne kluka atleta.A Sirien asi chtel prave toho atleta( neco jako M.Jovovic v Residentu...at nemenim stale filmy :-)). jinak ted ctu dobrou knihu a hned v uvodu autorka dekuje nekolika lidem a hlavne za to ze byli ochotni, to donekonecna cist a ze je vdecna za kazdou radu ohledne stylistiky, ctivosti a chyb ohledne profesniho zamereni. na to rozebrani nic neni.
Lotrando: no mas asi pravdu je to krkolomny a slozity mne to neprislo..asi jsme to cetl moc o prekod.
sirien: nic na tom ale nemeni, ze je to super povidka, ma to i skvelou "latku".
Autorská citace #16
31.10.2007 12:03 - sirien
Díky :)
Až budu psát nebo dodělávat nějakej článek tak se pozastavim i u tohodle a trochu si s těmahle dvěma věcma pohraju. Tu nudu tam chci nechat, ale chce to asi lehce přeformulovat, možná do dvou vět...
Jinak bojový srtoj fakt ne. Bojový stroj je terminátor, možná predátor, určitě Alien... no, když slevim tak třeba i Garet Jax v Shannaře (takovej na pohled nezajímavej magor, kterej naprosto dokonale ovládal jakoukoliv zbraň co mu přišla pod ruku a jeho touhou bylo potkat nadpřirozenou stvůru, která by mu byla rovnocenná, protože on sám dokázal projít třeb ai armádní jednotkou :)) )
No, bojovej stroj prostě fakt ne :)
Autorská citace #17
2.11.2007 17:32 - sirien
Teď jsem si prošel osobní traumatem. Otevřel jsem Křehké věci od Neila Gaimana a první povídka této sbírky - Studie v smaragdově zelené - se nachází, ač v jiném žánru, velmi podobná struktura povídky jakou jsem zkoušel v Obětování já.
Když jsem viděl, s jakou obratností a stylem toho byl oproti mě Gaiman schopnej, tak sem měl pomalu chuť všechny svoje povídky označit a kliknout na SHIFT+DEL :(
Zajímalo by mě, jestli se takhle někdy cítí i jiní lidé, co tu občas nějakou tu povídku publikují...
Autorská citace #18
2.11.2007 17:52 - Rytíř
Tak TAKHLE to fakt nesmíš brát! :) Naopak, koukni, čim to je, že to zmák ten prevít líp než ty.. Řada věcí jsou dost sprostě prosté triky, které se fakt dají obšlehnout, naučit.
A např. pro mě osobně není Gaiman žádný bůh, jeho Americký bohové mě vyloženě zklamaly. Takže co se mě týče, jsem dost rád, že jsi svůj a ne jako on ;)
Ale jinak co se těch pocitů týče - jo, znám je :D
Autorská citace #19
2.11.2007 18:42 - sirien
Gaiman je naprosto úžasnej autor :) . Američtí bohové jsou prostě jiní než jeho jiné knížky, jsou těžcí na čtení, ale jinak mají určitou úžasnou hloubku a myšlenku.
Viděl jsem, v čem to bylo, a musim poznamenat, že by mi dalo kurava hodně práce udělat tam to co předvedl on... v půlce povídky čtenáři vrazí pointu přímo do očí, ale stejně Ti to docvakne až na konci. A to dá ta vodítka hned tři během jediné scény... no nic, radši du do hospody :D
Autorská citace #20
3.11.2007 07:11 - Rytíř
Ehm, tedy, díky za to ocenění mé čtenářské kompetence pojmout nějaké to "těžké" čtení! :)) Nehodlám obhajovat svůj názor, i když by argumenty byly, protože v tomto případě mi šlo prostě jen o zdůraznění faktu, že každému se líbí jiný styl a to že tobě zrovna Gaimanův (předpokládám, že uctíváš i Holdstocka?) ještě neznamená, že ty sám píšeš špatně, když píšeš jinak ;)
Každopádně ale pokora ve vztahu k vlastnímu dílu není nikdy na škodu, takže blahopřeji k tomuhle doznání. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070091962814331 secREMOTE_IP: 34.204.52.16