Příběhy

Autorská citace #1
5.10.2007 09:06 - Joe
No, čistý DnD hack'n'slash!
Autorská citace #2
5.10.2007 09:38 - Rytíř
:) hádej kdy to vzniklo... :)
Jen doufám, že si to přečte i Andtom.. a hlavně Fibriso ;)
Autorská citace #3
5.10.2007 11:44 - Vannax
Moc se mi to líbí. Vesnický geroj. Jsem si počet. Jenom nevím jestli by si u nás někdo něco takovýho "střihnul" :)
Autorská citace #4
5.10.2007 13:14 - Fibriso
Jo, je to pěkné, ale nechápu proč zrovna já.. což vysvětlit?
Autorská citace #5
5.10.2007 13:34 - Rytíř
Už je to dýl, takže to trochu vyšumělo.. ale sepsal jsem to nějak těsně poté, co sme se tu dohadovali o pravidlech a já byl odhalen jako powerplayer-zabiják.. :) Tak sem se pokusil dokázat, že to není pravda :D
Nic víc v tom nehledej
Jo a jinak díky za pochvalu! Fakt jsem váhal, jestli se s takovýmhle dílkem mám chlubit.. :))
Autorská citace #6
5.10.2007 14:25 - Fibriso
ne, je to pěkné, a powerplayer zabiják nebylo označení tebe ale na někoho jiného...
Autorská citace #7
5.10.2007 14:32 - Rytíř
Jéé, prosímtě, vůbec to neřeš! Nabušený postavy a zabijáky hraju moc rád, tomu označení se nijak nebránim - tady jsem si prostě jenom hrál, když se mnou lomcovala horečka ;) Je to jen takovej pokus o fórek, proto jsou taky na druhý straně ty herní statistiky, že.. :)
Autorská citace #8
5.10.2007 16:16 - Alek
Hezký a moc! Jediný, co mi trochu kazilo dojem, byla ta jména - Ken, Jack; a zrovna od tebe bych to už vůbec nečekal. ;)
Autorská citace #9
5.10.2007 18:50 - Rytíř
Těší mě, že sis toho všiml :) Tahle jména jsem si vybral schválně, nemohl jsem odolat tomu, jaké klišé vytváří.. ;) Jenom u Johanky jsem se nedokázal přinutit k nějaké Barbíně nebo Lauře.
Autorská citace #10
5.10.2007 23:23 - Alek
No právě, žes to nedotáh do konce, tak to bije do očí o to víc. Trochu jsem při čtení čekal, kdy dveře rozrazí Bruce. ;)
Autorská citace #11
14.10.2007 16:39 - sirien
Alek: Wayne?
Nicméně přepnutí do kapitoly "Herní statistiky" bylo docela šokový... popravdě - jako popis scény docela povedený, ale osobně hodnotim jako 2 - přecijen mi tam trochu scházela nějaká pointa - záletka, nebo nějaký celek, do kterého by to bylo zasazené, takhle člověk dočte hezký popis, ale vlastně neví co čte... což ale asi není chyba, protože co jsem z vás pochopil tak jde o nějaký Rytířův osobní žertík na účet některých konkrétních lidí, nae? :)
Autorská citace #12
15.10.2007 21:48 - Rytíř
No, pokud to hodnotíš takto, nemohu se než pochválit, že se záměr zdá se celkem zdařil :) Měl to být fórek na nás všechny, mě nevyjímaje - schválně jsem se vyhýbal jakémukoli náznaku akce nebo popisu, který by připomínal Dnd. Vlastně tam z Dnd byl jen název... abych nalákal čtenáře a nechal je pak se pořád těšit na to "dnd". Až do konce :) A pak samo bác, najednou nějaký nesmyslný staty :)
Jinak to je samo čistá pocitovka, taková primitivní harlekýnka... realizace okamžitého nápadu. Už sme tomu v diskuzi věnovali víc času, než jak sem to dlouho psal :))
Autorská citace #13
15.10.2007 22:02 - Alek
sirien: samo, že Willis, ten by nakopal i Wayneovi ;)
Autorská citace #14
20.11.2007 18:27 - Sathel
No, jak bych to řekla. Harlekýnka je to hezká. Ale jak jsem pochopila Johanka (je-li to vůbec její jméno?) je tulačka na šesté úrovni. Nikde jsi nezmínil její věk, takže hádám tak 20-25. Krásně se to četlo až do této věty: "...a ji ani nenapadlo, že by po ní toužil jako po ženě." To mi prostě nesedí. Tulačka, krásná holka, musí být zvyklá na to, že po ní každý touží jako po ženě. Někdo dřív někdo později. Možná že tomu prostě chtěla věřit, že tenhle je jiný, ale jak se ukazuje v závěru povídky, není. Ale s její nadprůměrnou inteligencí (int 13) by s tím měla dopředu počítat a snažit se toho využít.
Já být Johanou, moc dlouho bych v tý vesnici nevydržela. A Kena bych si možná vzala, ale brzo by to skončilo špatně (nejspíš tak, že bych se v noci vytratila a na stole nechala omluvný dopis).
Takže jak se říká: Happy end je jen otázkou včasného ukončení příběhu.
Autorská citace #15
20.11.2007 18:37 - Alek
píše:
Happy end je jen otázkou včasného ukončení příběhu.
Nechutně skeptické...a pravdivé.
No a včasného? Dalo bys se říci i milosrdného, nadějného. Ale co taky čekat od Rytíře, romantika každým coulem. ;)
Autorská citace #16
20.11.2007 22:41 - Rytíř
Sathel: tu větu už sem si vůbec nepamatoval :) Ze svého úhlu pohledu ale na tom neshledávám nic divného - je mnoho žen, u nichž by mě podobně jako Joannu překvapilo, kdybych zjistil, že po mě touží :)) Nejde tu ani tak o vzhled, jako o chování; pokud ti někdo za celou dobu, co ho znáš, nijak nenaznačí svou náklonnost, neflirtuje s tebou, ani se na tebe "zamilovaně" nedívá.. zdá se mi normální brát to jako fakt, že ty nad ním taky nepřemýšlíš - samozřejmě pokud tě nějak nepřitahuje. Nevím, možná že to normální není, možná to ženský viděj jinak.. :) Každopádně jsem to dal číst víc holkám a ty jsi první, která se nad tím pozastavila. Ale možná mi to jen nechtěli drbat, když už sem jim nedal číst žádný krváky ;)
Zkusím se nad tím možná někdy zamyslet... a napsat to líp. Je špatně, když tě něco při čtení zarazí a nesedí to, to rozhodně souhlasím.
Jinak přesně jak říkáš, ona na to, že v ní viděj ženu, byla zvyklá velmi. Také proto se jí ten Ken tak dostal pod kůži, že se tvářil, kdovíjak není jinej :))
No a jinak je to samozřejmě celé jen hraní se slovy, pokus o vyjádření nějakých pocitů a nálad bez jakéhokoliv děje, bez akce.. tedy pokus o protiklad klasických Dnd zápisků z her ;) Hlavně proto jsou tam ty statistiky, ne abych zdůraznil rozdíl mezi těma dvěma. :) A taky proto, abych tomu, kdo to ještě neví, naznačil, že staty jsou jedna věc a lidi druhá..
No a k happy endu - jak vidíš, já nekončím dokonce ani svatbou. Joanna (Johanko jí říkal pouze Ken, nikdo jiný - vlastně se tak nejmenovala) je fakt tulačka, takže sice řekne své Ano, ale kdoví, jak to dopadne cestou k oltáři, jak po pár týdnech, měsících, letech... není to ale vlastně vůbec důležité. Stejně jako není důležitý věk. :) Co bylo důležité, byl ten okamžik, vír tance v zapadlé hospodě, pocity někoho, kdo nemá nic a náhle získá tak mnoho.. byť třeba jen na chviličku.
Hmm, asi jsem romantik. njn, co nadělám :)
Jo a díky už jen za to, že až do té věty se ti to četlo dobře! To mě vážně těší :)
Autorská citace #17
21.11.2007 10:09 - wraiths
Alek:rytir neni romatik, jen by chtel byt. :-))
Autorská citace #18
21.11.2007 15:13 - Alek
wraiths: kdepak, věř mi, vždyť jsme ze stejnýho těsta ;)
Autorská citace #19
21.11.2007 17:38 - Sathel
Rytíř: S mojí kritikou si moc netrap hlavu, tak jak jsi to napsal se to mohlo klidně odehrát. Já bych to zahrála jinak, ale není to moje postava :) Navíc si teď dost jasně vybavuji situaci v mém životě, kdy jsem nemohla uvěřit tomu, že "on po mě asi vážně nic nechce". A bylo to tak, takže ji opravdu mohl přesvědčit, že je jiný. Minimálně tak, že se jí přizpůsobí.
Romantici jsou fajn, bohužel to časem vyprchá.
Autorská citace #20
21.11.2007 18:21 - sirien
Ta romantičnost, nebo to že jsou fajn?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085824966430664 secREMOTE_IP: 3.135.246.193