Pravidla

Rurik
12.6.2007 13:59
Štít a jízda na koni
U popisu vybavení je u malého štítu napsáno, že lze ve štítové ruce držet i další předměty kromě zbraně. Je možné ovládat koně rukou, na které je připevněný malý štít, nebo je nutné používat dovednost jezdectví (řízení koleny)? Popřípadě zda se při ovládání rukou s malým štítem počítá obranný bonus štítu. Díky.
Autorská citace #21
14.6.2007 20:13 - bigbythewise
Taky se mi to moc nelibi.
Rytíř: Pouzivas jen 1 na neuspech nebo oboji? Aplikujes to i na protihody?
Autorská citace #22
14.6.2007 21:43 - bigbythewise
Tak to jsi me bohuzel nepochopil, nebo spis doslo k omylu. Neslo mi o pravidlo "take 10". Rytir jeste predtim napsal o tom, ze pouzivaji kritik i u skillu. Tak me jen zajimalo, jestli JEN "jednicku" na neuspech nebo i "dvacitku" na uspech a taky jestli to pouzivaji i pri protihodech.
Autorská citace #23
15.6.2007 08:42 - Rytíř
Bigby: Ano, počítali jsme oboje - to přece nejde oddělovat..
Pokud si to dobře pamatuju, tak ve skutečnosti to bylo takto: dokud jsme ještě házeli d20, tak jsme mam pocit ve skutečnosti při hodu 1 odečetli 10 od základu dovednosti, když 20, tak jsme 10 připočetli. Automatický úspěch i nám přišel trochu moc..
Od té doby, co házíme 3k6, tak při kritice (hod 3 nebo 18) povolujeme uzdu své fantazii, protože při hodu 3k6 se to nevyskytuje zdaleka tak často :)
Jo, a počítáme to i při vzájemném ověřování - těch protihodech :)
Autorská citace #24
15.6.2007 17:23 - bigbythewise
Rytíř: Kriticky uspech/neuspech u skillu me osobne moc nevoni. Prijde mi to trochu nesmyslne a vice o stesti nez o umu. U gaussovych hodu je to asi trochu lepsi, nicmene porad bych to neaplikoval absolutne. Ten tvuj homebrew bonus k dovednosti je docela v pohode a dostacujici. Na druhou stranu, je pravda, ze pokud se nejedna o astronomicka DC nebo protihody s rozdilem 30+ bodu (coz se prakticky v zadne hre nedeje, az na nejake silene epicke hry), tak je to asi jedno. :)
add: K tomu "to přece nejde oddělovat" jen dodam, ze je jedno pravidlo v core PHB, kde plati jen 1 na neuspech. Schvalne jestli ho najdes. :)
Autorská citace #25
15.6.2007 18:51 - Rytíř
Přesně, hod 20+10 je opravdu takový výsledek, že na většinu TO to fakt stačí. Takže to není moc velký rozdíl, oproti automat.úspěchu. ;) Narážíme už tady nicméně na tu klasickou provázanost domácích pravidel s konkrétním stylem hraní dané skupinky. Hod 3k6 už používáme hodně dlouho (déle jak rok, pokud se nepletu) a nevzpomínám si na žádný podivný výsledek při ověřování dovednosti z hlediska kritiky - což znamená, že buďto ověřujeme tak málo, že to ještě nepadlo anebo ten automatický úspěch nevadil :)
Jinak kritické hody opravdu moc časté nejsou, za CP to hodí DM v průměru 1x za hru oba extrémy, my hráči zhruba také tak... a tím nemyslím každý, ale dohromady, prostě jeden z nás :) A to hrajeme ve čtyřech. Potom už si kritiky vážíš a vychutnáš i jí - tak i tak :)
(je teda pravda, že při poslední hře jsem si tu blbou 3 vybral já.. a zaboha si nemůžu vzpomenout, na co to bylo :) Byl to nějakej podružnej hod, ale jakej... Hm. Nevim. Takže to, že si to vychutnáš a pamatuješ si to, je taky relativní tvrzení. :) kdyby to byla 18, tak asi spíš) :))
No a kde platí jen 1, tos mě teda dostal, si nedokážu nic takového upamatovat :)) Zkusim ještě přemýšlet :))

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071233034133911 secREMOTE_IP: 3.236.98.81