Pravidla

Markus
7.6.2007 16:56
Vytrvalost a těžká zbroj z mithrilu
V popisu triku vytrvalost je uvedeno, že může postava spát v lehké a střední zbroji bez toho, aby byla unavená. Počítá se těžká zbroj vyrobená z mithrilu jako střední zbroj i pro tento případ, nebo je to jen pro záležitosti rychlosti pohybu? Díky
Autorská citace #1
7.6.2007 17:01 - Alnag
Bavíme se o D&D 3.Xe? Pokud ano, pak mitrilová zbroj je považována vždy za o kategorii lehčí a to pro všechny účely tohoto použití. Tedy ano, je střední pro tento účel. (viz DMG 3.5e - str. 284, tvorba magických předmětů.)
Autorská citace #2
7.6.2007 18:23 - Rytíř
jj, v mitrilový plátovce může postava s touhle odborností spát jako v peřince.. :) jej, jak já jsem tuhle zbroj vždycky chtěl! A myslíte, že sem jí někdy dostal? kulový.. chjo.
:)
Autorská citace #3
7.6.2007 18:48 - Alnag
Rytíř: Znám... znám... :-))
Autorská citace #4
8.6.2007 08:30 - Rurik
Jedinou nevýhodou takovýhle plátovky je, že si ji sám nemůže 1 člověk dát pořádně na sebe, někdo mu s tím musí pomoct. Ale za těch 10 tisíc to stojí. A když se přidá ještě nějakej magickej bonus, tak ať si mne zkusí někdo trefit. Měl jsem v družině trpaslíka, který nosil trpasličí plátovou zbroj +3, i když ne z mitrilu (místo maximálního bonusu +1 za obratnost má bonus k obraně + 9). S amuletem přirozený zbroje měl OČ 24 (kromě dotykových útoků vždycky) a ještě k tomu byl trpasličí obránce. Ten když se postavil do chodby, tak s ním nic nehlo. Jediný štěstí pro mne jako DM bylo, že nepoužíval štít (i když ten power atack obouručně stál taky za to. Jednou jsem se těšil jak mu zatopí ohnivý obr, on ale akorát zaútočil ztečí, pomocí akrobacie (a v plátový zbroji se akrobatí opravdu těžce) se vyhnul příležitostnýmu útoku a kriticky mu způsobil jedním útokem způsobil asi 90 bodů poškození svou obouruční sekyrou. Na nadměrný poškození hodil obr 1-čku (Grrrrr...)a byl bez nohy. Holt trpaslík je trpaslík (Věčná sláva trpaslíkům, bídnou smrt elfům!!!)
Autorská citace #5
8.6.2007 08:58 - Rytíř
Akrobacie v plátovce, vau! :) Tak to byl fakt machr, takovejhle trp.obránce.. :)))
S tim nandaváním zbroje máš pravdu, to je jediná nevýhoda. Jednak pomoc, ale hlavně ten čas, trvá to hrozně dlouho, když se už bojuje.
Je to taky jediná šance nebohýho DM, jak majiteli týhle zbroje zatopit bez toho, že by na něj poslal drtiče schopný pobít během kola komplet celou družinu.. což hráči většinou vnímají jako nefér přístup :)
Autorská citace #6
8.6.2007 11:19 - wraiths
a proc by si ji oblikal? vzdyt v ni spi :-))
Autorská citace #7
8.6.2007 12:57 - Fibriso
Wraiths: Musí si je sundat, dřív nebo později... po týdnu by ho nepustili do žádné hospody a a po 2-3 týdnech ani do vesnice (a po měsíci by ho nepřátelé spíše ucítily) a kadit nějak prostě musí (po dvou měsících by pravděpodobně utekla i zombie)
Autorská citace #8
8.6.2007 13:17 - Jiron
Si musí pořídit plátovku s výpustí!
Autorská citace #9
8.6.2007 14:05 - wraiths
Jiron : :-))
Autorská citace #10
8.6.2007 16:02 - Elgard
Anebo rovnou nějakou děrovanou, aby se v ní mohl i koupat, co? :o) Taková plátovka by byl pohled pro bohy :o)
Autorská citace #11
8.6.2007 18:31 - bigbythewise
Rytir: Ani to nemusi byt drtic, staci potvora ktera utoci dotykem.
btw: Nevim o zadnem mithrilu v D&D 3.X :o)
Autorská citace #12
11.6.2007 09:48 - Jerson
V normální plátovce se dá v klidně čurat, a když na to příjde, tak i "znásilnit" holku (i když blbě a dotyčná musí počítat s otlačeninama) - tak mi svého času pravil jeden šermíř.
A pokud jde o hygienu, tak si vezměte trampy - měsíc se potulují po krajině, myjou se při přechodu řeky a z žádné hospody je kvůli tomu nevahodí.
Nicméně kdo z vás spí třeba v košili s límečkem? Nebo s opaskem, klíči v kapse a tak podobně? A jak dobře se vám takhle spí?
Podle šermířů není žádný problém v tom přijít v kroužkovce do stanu, padnout do postele, vyspat se a ráno být schopen pohybu i boje. I když jen blbec by to dělal, když nemusí. Udělat něco podobného v plátovce je pěkná kravina a kdo ji chce zkusit, tak to zkusí jednou.
Ve všech případech se pochopitelně spí bez helmy a rukavic.
Každopádně jedinec, který na sobě celý den tahá zbroj a mermocí v ní chce i spát je při případném nočním boji dobrý buď na odpis (pokud se alespoň trochu chcete držet reality), nebo může spát v ní a bojovat v pohodě (pokud upřednosňujete hrdinský styl).
Pokud je v pravidlech napsáno, že ve střední zbroji se dá spát normálně, a kroužková zbroj je braná jako střední a mitrilová zbroj je vyráběná na míru, tak bych to vůbec neřešil. Reálně je mnohem horší spát v tuhé kožené zbroji než v kroužkovce, tak co to řešit nějak víc.
Autorská citace #13
11.6.2007 10:53 - Rytíř
Jerson: V pravidlech je psáno, že pouze extrémně drsno-tvrdý jedinec dokáže spát v lehké nebo střední zbroji (a konstrukce se opravdu neřeší) a být po probuzení fit a plný chuti do života. Ostatní jsou dle pravidel *unavení*, což v podstatě znamená, že jakoby vůbec nespali.. :)
Ve spojitosti s tímhle jsem si vzpomněl na jinou věc, taky celkem zajímavou - sem slyšel, že je mnohem fyzicky náročnější nosit celý den kroužkovou zbroj než tu plátovku. protože váha drátěnky spočívá celá na ramenou, kdežto pláty jsou připevněné k celému tělu tak nějak komplexně... výsledek je paradoxní - přes větší celkovou váhu plátovky v ní může být jezdec celý den a unaví ho to mnohem méně, než když má jezdec kroužkovou zbroj... máte stejné info?
Jinak je to spíš tip na dobré hraní postavy, než co jiného, pravidla bych do toho už netahal :)
Autorská citace #14
11.6.2007 11:56 - Jerson
Jo, mám stejné informace. Jinak jednou jsem kroužkovku nesl v ruce a od té doby, když nějaký hráč řekne "Sundám mu zbroj a nacpu si ji do batohu, prodáme a vyděláme", tak mu dám du ruky dvě pětikilové činky a řeknu "Tak tohle je polovina zbroje. Kam že to chceš dát a jak daleko že to poneseš? A říkáš dvě takové?" :-)
Ve svých hrách zbroje nepoužívám - poslední případ byl v sobotu, kdy jeden hráč chtěl pro svou postavu započítat pancéřované sako, ale zha celou dobu ho ani jednou nenapadlo zmínit, jak je to sako těžké, natož započítat postih na akrobatické kousky, takže skončilo rozstřílené a sám ho dobrovolně zahodil.
Nicméě když jsme ještě hráli fantasy, tak ať jsem hru vedl nebo hrál postavu, automaticky jsem předpokládal, že postavy spí bez zbroje (a většinou taky bez bot, pokud nebyla zima.) I když sundavat kroužkovku je strašná pakárna - musí dobře sedět na těle, takže je dost malá, a musí být co nejvíc v jednom kusu, takže otvor pro hlavu je taky malý - strašně blbě se z toho leze. Jinak úplně nejhorší je, když člověk v kroužkovce stojí u ohně nebo krbu - necítí, jak se zbroj ohřívá a pak najednou začně pálit. Fakt najednou - jeden kamarád šermíř nám o tom vyhrávěl a o půl hodiny později to i (nechtěně) předvedl, protože z ničeho nic vykřikl a začal se tisknout ke studené zdi. V takové chvíli se totiž kroužkovka nedá svléknout, na rozdíl od jakékoliv jiné zbroje. Prý to je její specialita.
Na druhou stranu při pádu do vody je lepší než plátovka, protože se z ní člověk dostane sám a vyplave, na rozdíl od plátovky, ve které se prostě a jednoduše utopí. I když svlékat si kroužky v kalné vodě s docházejícím dechem bych fakt nechtěl, ani trochu.
Tak nebo onak, když jsem si ve hře pořídil zbroj, tak jsem ji nosil jen v nutných případech, třeba při cestování z města, protože bylo lepší nést ji na sobě než v ruce, a pochopitelně bez helmy. Případné nočmí akce se pravidelně odehrávaly bez zbrojí, alespoň na naší straně. Prostě na takové oblékání není čas a myslím, že bych musel hrát magora, abych se pokoušel navléct do čehokoliv, když na mě někdo střílí nebo útočí.
Prostě vzít zbraň a křiknout na mága, který má svojí "zbroj" vždycky po ruce.
Jinak podobně jsme řešili i štíty - kromě úplně nejmenšího je třeba použít při zapínání dvě ruce a trvá to dlouho, zvláště ve stresu. Takže občas jeden může zdržovat útočníky, zatímco si další dva nasadí štíty a pak převezmou obranu, ale většinou i tohle nešlo.
A přišlo mi to i tak nějak zajímavější, prostě spát v nebezpečné oblasti nebyl žádný med. A to ani pro mě, skupinového zvěda a největšího bijce (všichni ostatní byli horší bojovníci než já :-)
Autorská citace #15
11.6.2007 11:57 - wraiths
Rytíř: ano presne tak to je.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080697774887085 secREMOTE_IP: 3.236.145.110