Pravidla

Alnag
31.5.2007 18:11
Těší vás, když se hráči na herním sezení rozvalí a s pohrdlivým úsměvem čekají, čím je dnes budete bavit? Máte rádi absolutní moc nad vším, co se ve hře stane? Pak CREET: O Fortuna určitě není pro vás!
Autorská citace #41
22.8.2007 15:43 - Corvus
Alnag: no pripomenulo mi to EOB1 a 2, DM a tusim aj Black Crypt.. klasicky letity sposob ako sa crawlovalo v pocitacovych hrach pred 20 rokmi.
Autorská citace #42
22.8.2007 15:46 - Alnag
Jó, Old skool...
Čas od času to má svoje kouzlo.
Autorská citace #43
22.8.2007 15:56 - Rytíř
Hele, co je kicker??
EDIT: aha, už to asi chápu :)
Ad příprava a impro hry - já si nejvíc připravuju pouze postavy. Třeba ani ne tak staty, jako nějakou minulost a vazby. Jakmile jich pár máš, příběh už se odvíjí sám... a když jsou živé postavy pro Dma, je pro něho snadné je oživit i pro hráče. S totální improvizací nemám úplně nejlepší zkušenosti ani já :)
Autorská citace #44
22.8.2007 16:03 - Alnag
Kicker: je to co tě jako postavu nakopne k akci. Jako motivace postavy, kterou si vytvoří hráč a GM ji pak může použít. Něco jako "volání dobrodružství". A samozřejmě to musí bejt ještě patřičně teoreticky oňuchaný a onewspeakovaný.
Autorská citace #45
22.8.2007 16:42 - Corvus
hej je to *okamzita* motivacia. teda co ta prinutilo vypadnut z domu a za cim ides.
zacitujem (a dufam ze tym nikoho nenastvem): The Kicker is an event or realization that your character has experienced just before play begins. It catalyzes him or her into action of some sort. If your character has lived for years wondering what did happen to his father that stormy night, today is the day he finds a crucial clue. Just imagine the first scene of a movie before the title comes up: "There's this guy. And then this happens to him!"
Autorská citace #46
22.8.2007 17:07 - Alnag
Nevidím rozpor v tom co jsem napsal a v té citaci. Viz. "to, co tě nakopne k akci" a "it catalyze him or her into action..." v terminologii old skool se tomu IMO říká "volání dobrodružství" a newspeak tomu říká kicker. A je to pořád nemlich to samé.
Jak jistě víte nejsem fanouškem RPG newspeaku, protože mi přijde lepší, když se lidi vyjadřují, jak jim papula narostla, ale rozpory stranou, je to osvědčená a dobrá technika, ať jí kdo chce říká jakkoliv.
Autorská citace #47
22.8.2007 17:33 - Corvus
ja som ti ale neprotirecil.. ved hned prve slovo je 'hej' teda suhlas ;-) len som sa snazil doplnit. klucove slovo je to okamzita teda nie dlhodoba motivacia.
btw netreba hned skakat do defenzivneho postoja ;-)
Autorská citace #48
22.8.2007 17:37 - Alnag
Máš pravdu. Moje chyba. Některé věci jsou na mně jako rudý hadr na býka. Hned se startuju. Promiň.
Autorská citace #49
23.8.2007 12:07 - Jerson
Někdy hru pmocí kickerů budu muset vyzkoušet, protože zatím se mi to nikdy nepodařilo, přesněji hra dříve či později začala postrádat spád a rozpadla se, hráči se necítili zainteresováni.
Autorská citace #50
23.8.2007 12:27 - Alnag
Každá technika ovšem musí souznít i se zbytkem Vypravěčského (a hráčského!) stylu. Někdy to může být prostě kontraproduktivní, protože je to osamělá technika uprostřed úplně jiného stylu hry, takže jde třeba úplně proti proudu.
Autorská citace #51
23.8.2007 12:28 - Corvus
kicker na zaciatku hry je na to aby sa hraci predsa zainteresovani citili... a ak hra straca spad je cas na novy bang.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076505899429321 secREMOTE_IP: 18.215.15.122