Pravidla

Rytíř
5.5.2007 10:06
Při jedné z našich oblíbených diskuzích o všem možném v rámci d20 jsme s kamarádem narazili na problematiku povahy útoku a následného zranění postav. Nelíbí se nám několik věcí a společně pak přemýšleli, proč je vlastně autoři systému takto udělali... Zkusím vám zde nastínit a shrnout mou úvahu, protože jsme nedošli k žádnému jednoznačnému závěru a mě to zajímá :)
Autorská citace #21
7.5.2007 10:55 - Dalcor
Corvus - proc vlastne d20 Warheart nema prostor i na d20.cz?? Ze bychom zde vyvesili tve review z Annun.sk Myslim ze Michal by nebyl proti, kdyby k nemu byl vedeny odkaz. A mistni redakce take ne ;)
Autorská citace #22
7.5.2007 11:01 - andtom
Dalcor: Něco málo tady přece jen je ;) V článcích v sekci Věda, teorie a historie RPG > Osobnosti RPG scény je interview s Corvusem, o něm samém a také o Warheartu.
Autorská citace #23
7.5.2007 11:08 - Corvus
hej je tu uz so mnou rozhovor :) k tym kockam: no hej je tam ten jeden hod na obranu navyse. ale podla mna to nieje taka strasna strata casu alebo komplikacia, pretoze to hadzu dvaja ludia naraz. a za ten psychologicky (hrac ma pocit ze sa skutocne aktivne brani a necaka ci ho len dakto trafi) a mechanicky ( variabilna obrana urobi boj znacne nepredvidatelnejsi) mi to stoji.
Autorská citace #24
7.5.2007 11:08 - Rytíř
Dalcor: jojo, my nejsme skoro proti ničemu.. :))
Andotm: hm, tak to už jsem i já zapomněl, že tu o Warheart něco málo máme taky... je to problém, no, s těma článkama. Sme prostě moc plodný!
EDIT: Corvus - nene, mě nešlo o hod na obranu, i když ani ten sme nezavedli, i když ten návrh pad - mě šlo o hod d8 navíc při kritice..
Autorská citace #25
7.5.2007 11:15 - Corvus
Rytir: no tak to je podla mna este mensi problem :) predsa len ten critical nepada furt a efekt dohadzovania dodatocneho zranenia pri padnuti 8 mam moc rad. ked sa vratim k problematike zranenia velkou ci malou zbranou, jeden system nad ktorym som uvazoval bolo ze by vsetky zbrane davali damage d8 +/- X. ale este som ho nedomyslel do dosledkov.
Autorská citace #26
7.5.2007 11:21 - andtom
Kostka navíc pro bránícího je i volitelné pravidlo v DMG, tam je to tuším jako: (běžné AC - 5) + d10. Já když na to hraji, tak používám (běžné AC - 3) + d6. Občas se pak dějí věci :)
Autorská citace #27
7.5.2007 11:32 - Corvus
podla mna je to AC-10 + d20 ale nemam to ako teraz overit. btw. zaregistroval som sa :)
Autorská citace #28
7.5.2007 11:41 - andtom
Corvus: Vítej na palubě :) Házet d20 na obranu je docela síla, jestli to tam fakt je, to už je pak rozkývané jako plachetnice v bouři. Mně je i d10 nějak moc, d6 je tak akorát.
Autorská citace #29
7.5.2007 11:43 - Rytíř
Corvus - super, tak vítej mezi námi! :))
Ten hod na obranu je opravdu popsaný i v DMG; pro zrychlení souboje a jakýsi "pocit jistoty" na straně hráče prostě autoři předpokládají, že na obranu vždy padne 10. Takže když si někdo chce házet, odečte od klasicky vypočtené obrany 10 a připočte hod k20... Mě se do toho nechtělo, protože to neudělá nic jiného, než jen zdubluje náhodu :) - hází se přece už na útok, výsledek je možné popsat i jako vynikající obranu, že.
Čas navíc to nějaký je, stejně jako počítání (nevím jak vy, ale my máme zkušenosti, že po jistých hráčích je vždy potřeba součty hodů kontrolovat, prostě neuměj počítat ani malý čísla.. i když maj vysokou) :) a výsledek je pouze ve větší okamžité variabilnosti boje; jak moc se to liší nevím, nezkoušeli jsme to.
Možná by to bylo ještě o něco zajímavější ve spojitosti se sloučením útoku s hodem na zranění... :)
Autorská citace #30
7.5.2007 11:51 - Dalcor
andtom - nezapomen ze v DnD pevná hodnota 10 v obraně reprezentuje de facto TAKE 10, tudíž můžeš kdykoliv tuhle desítku anrhadit hodem ksotky... Ale to napsal už rytíř. Ve Warheart a třeba i v AGOTu (viz recenze) se vlastně hází na obranu a připočítá se pevná hodnota OBRANA vzrůstající podobně jak BAB, který nahrazuje princim AC, který přechází do DR :) Jsem jak voják, s těma zkratkama, že?
Autorská citace #31
7.5.2007 12:02 - andtom
Rytíř: V hodu na zranění je skutečně ten psychologický efekt pro bránícího se hráče jak ho pěkně popsal Corvus, vřele doporučuji. Jinak sloučení útoku a hodu na zranění nezní špatně, zapomněl jsem pochválit ;)
Btw. na malinko složitější (komplikovanější, únavnější) boj se dá z jistého úhlu pohledu dívat jako na prvek odrazující od spousty bojů v D&D. Docela paradox, ale určitou logiku to má, co říkáte :)
Autorská citace #32
7.5.2007 12:05 - Corvus
Rytir: hej da sa to popisat ako vynikajuca obrana ale nic ta k tomu nemotivuje..
a ano ta vyssia variabilita tam je. pre moju hru to je pozitivum, pretoze nechcem aby si hrac vedel lahko vypocitat aku sancu ma goblin na jeho trafenie a ratal s tym.
andtom: skor si myslim ze je to opacne, ze komplikovanejsi boj sa da prekusnut ked je ho malo a netrva dlho.
Autorská citace #33
7.5.2007 12:24 - andtom
Corvus: Já to nenapsal opačně, ale asi nesrozumitelně :)
Autorská citace #34
7.5.2007 12:28 - Corvus
no asi sa nerozumieme :)
ja som tvoj post pochopil takto: urobme komplikovane boje a to nas odradi od casteho bojovania.
moja myslienka je: bojujeme malo, takze kludne mozme pouzivat zlozitejsie pravidla lebo ich pouzijeme len obcas.
Autorská citace #35
7.5.2007 12:39 - andtom
Corvus: Řekl bych, že nám jde o tu samou myšlenku, ne? :) Komplikovanější boj = méně často se pak bojuje.
Ale možná mi to dnes moc nemyslí, páč mám narozky, i když jsem ještě nic nepožil :)
Autorská citace #36
7.5.2007 12:43 - Rytíř
No toto, oslavenec! Tak všechno nej, příteli! ;)
A abys nemusel dumat ještě před požitím, tak to zkusim říct jinak - mi přijde že dosáhnete stejného výsledku z jiných důvodů :) Každopádně ale složitá pravidla od boje nijak zvlášť neodradí - když ho chceš, tak to buď vydržíš (resp, naučíš se je jako když bičem mrská) anebo si je upravíš. Ověřeno námi v praxi :)))
Autorská citace #37
7.5.2007 12:46 - Dalcor
andtom - all the best...
Autorská citace #38
7.5.2007 12:48 - Corvus
andtom: vsetko najlepsie!
hovorime o tom istom len mame obratenu pricinu a dosledok. ale nechajme to ;)
Autorská citace #39
7.5.2007 13:30 - Alnag
Gratulace Andtomovi!!! Všechno nejlepší na další cestě životem!
S těmi hody na obranu, že si taky šťouchnu... já jsem v poslední dobou nakloněn myšlence, aby hráč házel vše. Tedy obranu i útok. Když se brání má potvora statický útok (pomocí onoho TAKE10) a hráč si hází obranu, přičemž 1 je critical hit.
Hráči rádi házejí kostkou (mají tím pocit, že štěstí mají ve svých rukou) a DM by si to docela mohl odpustit, má i tak dost svých starostí sledovat jiné aspekty hry.
Autorská citace #40
7.5.2007 13:42 - Dalcor
Když už jsme u toho v rámci zrychlení souboje lze udělat ještě jednu "čáru přez rozpočet" a to nahradit i hod na útok TAKE 10 a zbraň by měla pevnou hodnotu poškození rovno "polovině hodnoty kostky" - 3/4/5/6/10. A nehází se vůbec - porovnají se výsledky a zapíše se DMG.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093178987503052 secREMOTE_IP: 3.149.254.35