Pravidla

Vannax
4.4.2007 11:28
DnD Stvůry a nestvůry
Jak jste spokojeni s výběrem nestvůr v bestiářích? Připadají vám tam nějaké nestvůry totálně nesmyslné, máte naopak potřebu si další, nové nestvůry vytvářet sami? Případně proč?

Já rovnou sám za sebe odpovím - bestiáře zatím používám dost sporadicky, ale musím uznat, že výběr nestvůr, který v nich je je celkem impozantní a umím si představit, že potvory z bestiářů budu do budoucna využívat víc.
Trochu mě překvapují názory na to, že v bestiáři jsou nestvůry, které tam nemají co dělat, že o některých nikdy nikdo neslyšel, nemají žádnou souvislost s mytologií, historií, bajkami apod.
Ale když už to chceme takovýmhle způsobem navázat na náš svět, tak ale je třeba nezapomenout na to, že i v našem světě se i do dneška neustále objevují další a další tvorové (zvířata a rostliny), které dosud nebyly popsané, nikdo o nich nevěděl a přesto tu už dávno byli a jsou. Proč by tedy i bestiář neměl obsahovat nestvůry, které nemají reálný nebo mytologický základ?
Autorská citace #21
5.4.2007 14:59 - Jerson
Nestvůry z bestiáře jsem použil jen opravdu v začátcích. Později jsem je rozpracovával nad míru danou autory, skřerty počínaje a démony konče.

A když nějakou "nestvůru", tak jí hlavně dobře uvést. Asi nejvíc se mi podařilo popsat přibližující se duchy - letní krajina, vedro, louka - najednou utichnou ptáci a na louce se objeví pět pruhů vadnoucí trávy, které se přibližují ke skupině.

Nebo nemrtvý, který neví že zemřel. A přesvěčte někoho, že je mrtvý, když je mu dobře.
Autorská citace #22
5.4.2007 15:12 - Vannax
RE Jerson: ...to je bude asi stejne pracny jak presvedcit nekoho, ze je zivy, kdyz je mu spatne.... :)
Autorská citace #23
23.1.2019 19:15 - Marwus Lupus
Musím říct že největším přínosem je pro mne NPC bestiář v 5E a ve Volovi, dá se s tím dost pohrát, pak už jen stačí upravit nebezpečnost podle tabulek v PPJ a je to. Zrovna dnes jsem si z Pinterestu nastahoval celou bandu seveřanů, Jarl, Skald, Nájezdník, Klanový válečník, Štítonožka, Berserk NB 8, Huskarl. Našel sem dokonce i zajímavé NPC na isnstagramu, ale to spíš tak pro zajímavost - Jedai, Spiderman, Batman, atd.... Asi jde tedy hlavně o to jakej svět hrajete.
Autorská citace #24
23.1.2019 22:58 - Maelik
Marwus Lupus píše:
...Štítonožka...


Jak jsem to viděl, tak jsem si představil obří stonožku, která má na nožičkách (nebo místo nožiček) mandlové štíty... :D
Autorská citace #25
24.1.2019 00:50 - Haplo
Hmmm, když už to tu vyskočilo, tak mě napadlo, že je to vlastně velmi spřízněné téma se sérií "Nelidské rasy v RPG". Tedy rozdělíme-li nestvůry bestiáře na ty inteligentní a neinteligentní, můžeme druhou skupinu použít jako rozličné nepřátele pro skupinky, které si užívají boj a taktiku.
Inteligentní pak přenecháme pravým roleplayerům. Pokud by někomu pak tyto přišli nudné či nezajímavé potažmo jednotvárné, možná to bude onou lidskostí, která zůstává v projevu. Ale stejně důležité jako u hraní trpaslíků nebo elfů, je i u nestvůr esenciální vystihnout jejich chováním a řečí psychologii celého druhu a zároveň odlišnost jednotlivce. Jistě to bude práce navíc, ale myslím, že se může dobře zúročit.
Autorská citace #26
24.1.2019 06:46 - Jerson
Napadá mě jen velmi málo tvorů, které bych v boji označil za neinteligentní, aby si s nimi nemohli užít i praví roleplayeři, tedy bez magických schopností. Snad jedině hmyz, pavoukovci (i když i to by možná šlo) a uměle vytvořená jednoúčelová monstra.
Autorská citace #27
24.1.2019 09:17 - Aegnor
Jerson píše:
Napadá mě jen velmi málo tvorů, které bych v boji označil za neinteligentní, aby si s nimi nemohli užít i praví roleplayeři, tedy bez magických schopností.

Co má znamenat ta poznámka o magických schopnostech?
Autorská citace #28
24.1.2019 09:33 - Log 1=0
Já to chápal jako narážku na různá Mluv se zvířaty, Mluv s rostlinami, Mluv s kameny a tak.
Autorská citace #29
24.1.2019 13:05 - Jerson
Jo, přesně. S většinou zvířat se dá interagovat i jinak než jen bojem či útěkem, včetně zastrašování, přemlouvání, a dalších takových akcí. S magií se dá roleplayovat nejspíš se vším včetně kamenů.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072080135345459 secREMOTE_IP: 3.238.62.124