Pravidla

sirien
13.1.2021 18:47
[DnD 5e] Vyváženost a patche
Autorská citace #1
13.1.2021 18:48 - sirien
Behem práce na JaD mě docela zarazily nějaké věci, dost z nich se týkalo rovnováhy hry, mimo jiné:
- že Hraničář je fakt od pohledu relativně slbej...
- zato Paladin je na pohled jasně OP a fakt nechápu jak mohl projít betou tak jak je
- ...a čaroděj ve skutečnosti fakt je na pohled poměrně slabší, zvlášť v porování s Bardem kterej používá ten samej typ magie

To třetí s tím čarodějem mi přišlo nejpodivnější, protože to je dané věcmi které od pohledu jsou trochu podivné. Např. to, že čaroděj má oproti všem ostatním fakt málo kouzel nebo to, že neovládá Rituální sesílání.

Teď sem koukal do Tashi kvůli překladům a co nevidim - oba čarodějové tam maj jako schopnost "1. levelu" že na 1., 3., 5., 7. a 9. Úrovni dostanou další 2 kouzla (která později můžou normálně nahradit, jen musí dodržet nějaké školy a široce definované spell listy) - jakože boostnout čaroděje v půlce levelové kariéry dodatečnejma 10 kouzlama, to neni ani trochu slabý kafe; ve skutečnosti to je natvrdo zdvojnásobení kouzel, které má čaroděj k dispozici. Oba dva k tomu přitom dostanou i další "standardní" prvolevelovou schopnost a na dalších levelech další standardní schopnosti, který rozhodně nejsou nijak slabý, takže to fakt neni tak že by tohle byla jejich unikátní speciálka. Sem sám, komu to přijde trochu patchovitý?
Autorská citace #2
13.1.2021 18:53 - cyrasil
No zminoval jsem to uz v tom rantu na tashu. Ano nektere nove subclassy jsou proste OP v porovnani se starsimi.
Autorská citace #3
13.1.2021 19:01 - sirien
cyrasil: jako jestli to má bejt standard, tak to je dobrej power creep - nicméně v tomhle případě je zajímavější otázka: je to power creep, nebo to je patch?

Protože tohle je zrovna něco, co se nezdá bejt defaultní součástí designu toho oboru, jako spíš něco navíc co můžeš vzít a copy-pastnout ke všem starším oborům. Jakože vezmu obor, udělám tabulku 10 kouzel 1.-5. stupně z výběru sorcerer/wizard/warlock ze 2.-3. škol magie a prohlásim to za oborovej spell list, done.
Autorská citace #4
13.1.2021 19:15 - cyrasil
No jako kdyby to byl patch, tak to co pises ve druhem odstavci by udelali v Tashe wizardi i pro starsi subclassy. Takze za me je to spis power creep (nebo proste lenost).
Autorská citace #5
13.1.2021 19:17 - Jezus
sirien píše:
- že Hraničář je fakt od pohledu relativně slbej...

Ranger is a new bard :-)
To, co je v akráně, ho trochu patchuje a Taša a nový subclassy ho prej dělaj v pohodě hratelnýho...

Já ho teď hraju dle PHB "základní" subclassu Lovec "opatchovanou" arkánou a baví mě to. Dost tomu pomáhá i prostředí Icewinddalu, kde se hodí to jeho "průvodcování". Ale je fakt, že oproti psychický tulačce z Taši je jeho DPR prostě směšný a i když vím, že není právě DPRko, tak jako poloviční sesilatel taky tak nějak nic moc. Zvlášť, když v jiné kampani hraju kleričku...

sirien píše:
zato Paladin je na pohled jasně OP a fakt nechápu jak mohl projít betou tak jak je

Až na ten SMITE! co může dělat až po kritičáku... jo, je silnej, ale klerik je taky hovado :-D Deos vult ;-)
Autorská citace #6
13.1.2021 20:08 - sirien
cyrasil: no jo, jenže kdyby to udělali i pro ty předchozí classy, tak by tím otevřeně přiznali, že byly špatně a patch potřebujou, zatimco takhle to je takové "všechno bylo vždycky správně a chytrému napověz..." :)
Autorská citace #7
13.1.2021 21:49 - ShadoWWW
Patch PHB je Xanathar. Taša je vykolejení na druhou stranu, tzv. power creep.
Autorská citace #8
15.1.2021 14:42 - wlkeR
Co jsem tak hodil očkem do Tashi, tak víceméně všecky (?) ty schopnosti navíc jsou optional? Tkže pokud má hráč pocit, že v rámci svojí bandy je underpowered, může jít za DM a poprosit ho, esi může použít buff X nebo Y. Na tom nevidím nic extra zlýho, vyjma toho, že powergameři budou škemrat.
Autorská citace #9
15.1.2021 14:54 - Log 1=0
Ale tady se nebavíme o těch schopnostech navíc, ale o schopnostech těch nových oborů.
Autorská citace #10
15.1.2021 14:58 - wlkeR
Oh, I see. Tak na ty jsem zatím moc intenzivně nekoukal, čekám, až se uráčej dodat knihy do obchodů.
Autorská citace #11
15.1.2021 15:12 - ShadoWWW
Já kupoval Tašu v Černém rytíři už v prosinci. Ale teď je všude vyprodaná.
Autorská citace #12
15.1.2021 20:54 - wlkeR
Jo, já jsem zaváhal... Ale teď jsme dostali k Vánocům Xanathara + Vola, takže teď je trapný nemít i Tashu :D
Autorská citace #13
15.1.2021 21:05 - Pan Bača
Dostali jsme k vánocům Vola... aneb co v originálu neoceníš. Jak je ta čeština krásná
Autorská citace #14
15.1.2021 21:20 - Log 1=0
Když jsme od toho slavného cestovatele koupili za pár zlatých a kvest hospodu a pak zjistili, že je zavřená, rozbitá a straší v ní, tak to spoluhráčova postava komentovala:
"Má nás za sobě rovné. Za voly."

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093060970306396 secREMOTE_IP: 18.204.214.205