Pravidla

sirien
24.11.2020 20:23
[DnD 5e] Sesílání kouzel
Autorská citace #21
1.12.2020 16:53 - Kosťa
reálně nastává protože DM musí řešit jestli to kouzlo to zvládne nebo ne a pravidla říkaljí: "takhle to nefunguje" jenže otázka je "proč?" já totiž nemůžu přijít na důvod proč bych klidně nemohl sestřelovat cylindrickým kouzlem letící cíle (mimochodem tady se to projeví asi nejvíc) nebo když takový kouzlo sesíáš do jámy na zemi u které neznáš hloubku co se stane? sešle se níž nesešle? jak ot řešit? nepřišel jsem na ten účel toho proč je zrovna tohle takto řešeno
Autorská citace #22
2.12.2020 17:17 - sirien
Protikouzlo / Counterspell
SRD

Text (vč. originálu) mluví o Stupni rušeného kouzla (spell level). Intuitivně bych předpokládal, že se tím myslí pozice, z níž je kouzlo sesláno, nicméně s ohledem na některá jiná kouzla kde to tak explicitně není se radši zeptám: myslí se tím Stupeň Pozice, za níž kouzlo sesílám, nebo Stupeň kouzla (nejnižší Pozice, za níž jej lze seslat)?

Tj. pokud někdo sešle Hořící ruce za Pozici 5. Stupně - zneguju to Protikouzlem automaticky, nebo si házim proti SO 15?
Autorská citace #23
2.12.2020 17:27 - cyrasil
PHB:

When a spellcaster casts a spell using a slot that is of a higher level than the spell, the spell assumes the higher level for that casting. For instance, if Umara casts magic missile using one of her 2nd-level slots, that magic missile is 2nd level. Effectively, the spell expands to fill the slot it is put into.

takze hazis
Autorská citace #24
20.12.2020 09:57 - Gergon
Ahojda, mám dotaz ohledně kouzelných svitků.

PPJ říká v "kategoriích kouzelných předmětů": "Jakýkoli tvor, jenž rozumí psanému jazyku, může přečíst mystický zápis na svitku a pokusit se ho aktivovat."

Ale u popisu kouzelného svitku říká: "Je-li kouzlo na seznamu kouzel tvého povolání, můžeš svitek přečíst a seslat jeho kouzlo, aniž bys musel poskytnout jakékoli surovinové složky kouzla. V opačném případě je svitek nesrozumitelný."

Jak je to tedy? Mohou kouzlo ze svitků sesílat pouze ti co ho mají v seznamu svého povolání, nebo kdokoliv kdo umí číst?
Autorská citace #25
20.12.2020 10:24 - cyrasil
Imho "pokusit se ho aktivovat" neznamena, ze budes uspesny. Rekl bych, ze to v dmg je obecne a to u svitku specificke.
Autorská citace #26
20.12.2020 10:55 - Rilkin
Viz Sage Advice Compendium:

Sage Advice Compendium píše:
Which is correct in the Dungeon Master’s Guide, the rule for scrolls or the rule for a spell scroll?
They’re both correct. The rule for scrolls (p. 139) is for scrolls in general,
including a scroll of protection, and it allows you to try to activate a spell if you’re literate. The rule for a spell scroll is specific to that type of scroll and introduces an additional requirement: the spell on the scroll must be on your class’s spell list for you to read the scroll.
A spell scroll can be named in a variety of ways: spell scroll, scroll of X (where X is the name of a spell), or spell scroll of X (where X, again, is the name of a spell). No matter how its name appears, a spell scroll follows the same rule.
For you to meet a spell scroll’s requirement, the spell on the scroll needs to be on whatever spell list is used by your class. Here are two examples. If you’re a cleric, the spell must be on the cleric spell list, and if you’re a fighter with the Eldritch Knight archetype, the spell must be on the wizard spell list, because that is the spell list used by your class.
Autorská citace #27
20.12.2020 11:07 - ShadoWWW
Jak píše Rilkin. Obecný svitek může použít kdokoliv. V PPJ je takový ale jen svitek ochrany. Žádný jiný obecný tam není (možná v nějakém dobrodružství nebo settingu je další). Jinak kouzelný svitek, tedy svitek s nějakým konkrétním kouzel, může seslat jen ten, kdo má dané kouzlo na seznamu kouzel svého povolání.
Autorská citace #28
20.12.2020 15:10 - Gergon
ok, díky.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.20698404312134 secREMOTE_IP: 3.232.96.22