Kultura

sirien
6.6.2020 18:27
Dungeons & Dragons 5e (III)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE, diskusi k nim tady.
- online překlad (cz SRD)

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.


En zdroje:
- Základní pravidla v angličtině (Basic rules) zdarma ke stažení
- Errata
- oficiální SRD ("Licence")

___________________________________

DŮLEŽITÉ

Narozdíl od svých předchůdců, tato diskuse slouží:
- pro oznamování novinek
- jako rozcestník důležitých odkazů
- pro super obecné záležitosti

Konkrétní dotazy nebo problematiky prosím sesměrovávejte do samostatných diskusí. Vůbec se nebojte případně založit novou.
Autorská citace #41
15.9.2020 20:48 - ShadoWWW
Na DDB už je to nové dobrodružství. Koukali jste na něj už někdo?
Autorská citace #42
23.9.2020 21:45 - ShadoWWW
Bez spoilerů.
Dnes jsem si koupil nové velké D&D dobrodružství Icewind Dale: Rime of the Frost Maiden. A hned jsem ho přečetl jedním dechem (320 stran, uf!). Moje první dojmy:
1) Masivní obsah: D&D 5e kampaně mívají standardně 256 stran, tato má 320 stran, takže spolu s Bestiářem (který měl taky 320 stran) se řadí mezi dvě největší knihy páté edice.
2) Nádherné, atmosférické ilustrace: Ilustrace jsou v D&D na vysoké úrovni, tady jdou ale ještě dál a překonávají svůj běžný standard.
3) Spousta nových nestvůr a kouzelných předmětů: D&D kampaně běžně mívají unikátní nestvůry, které se neobjevují nikde jinde. Tady jich je ale násobně více. Je to logické. V Bestiáři po pravdě není moc nestvůr, které by se hodily do ledové, nehostinné pustiny. Toto dobrodružství tento dluh splácí. Nové kouzelné předměty jsou nápadité.
4) Mapy Mikea Schleye jsou zpět: D&D mapy Jareda Blanda mi připadají moc umělecké, mapy Tima Hartina zas příliš old-schoolové. Mike Schley je má krevní skupina a jsem rád, že po několika modulech se opět setkávám s jeho nádhernými mapami, uměleckými i praktickými, které svým osobitým přístupem vypráví příběh samy o sobě.
5) Sandboxový styl: Svým sandboxovým stylem prvních kapitol mi tato kampaň připomíná Storm King's Thunder, i když tady je ta sandboxovitost ještě silnější. Mohla by vyhovovat i těm, kteří mají rádi sandbox, ale SKT jim kvůli railroadovým eventům nesedl.
6) Hororová atmosféra: Chris Perkins v doslovu píše, že se při psaní tohoto dobrodružství inspiroval filmy The Thing, The Shining a Alien a Lovercraftovým At the Mountains of Madness. Při čtení na vás tento styl hororů dýchá. Těžko posoudit, jestli se to povede i ve hře, podobně jako v Curse of Strahd, nebo ne. Perkinsův doslov je ale třešnička na dortu, ve které zmiňuje (zejména pro americké publikum), že pandemická karanténa nám skvěle navodila atmosféru odloučení, které budou dobrodruzi zažívat na Planině ledového větru v tomto dobrodružství. (Což bylo neplánované, protože v době psaní tohoto dobrodružství se o žádném Covid-19 ještě nevědělo.)
Autorská citace #43
23.9.2020 22:30 - sirien
ShadoWWW píše:
neplánované, protože v době psaní tohoto dobrodružství se o žádném Covid-19 ještě nevědělo

A tomu jako máme věřit, jo? Já myslim, že by Wizardy měl navštívit někdo od FBI.
Autorská citace #44
25.9.2020 10:59 - pilchowski
Rime of the Frostmaiden už je i na 5e.tools
Autorská citace #45
9.10.2020 21:30 - sirien
Diskusi o tom jak zabránit kouzlení... průběžně odděluju sem

Klidně v tom pokračujte, ale prosím v onom výše odkázaném tématu. Posty z téhle diskuse tam pak průběžně přesunu jak se k tomu budu během večera dostávat (a odtud je pak odmažu)

Sorry za zmatek, bohužel Kostka aktuálně neumí oddělit diskusi žádnym elegantnim způsobem :/
Autorská citace #46
9.10.2020 21:47 - ShadoWWW
Určitě mrkněte na Unspoken Rules in DnD 5E. Dost dobrý přehled. A v popisu pod videem mají i timestampy s jednotlivými podtématy.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.2225821018219 secREMOTE_IP: 35.172.236.135